1
21h 28m
YTTERFODER, porslin, Italien, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est300 SEK
21h 38m
CARL-HARRY STÅLHANE, tekanna, stengods, Rörstrand, signerad
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
21h 42m
FOLKDRÄKT, 3 del, dam, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
21h 46m
TAKAMPEL, glas, 1900-tal
TAKAMPEL, glas, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
21h 50m
BERTIL VALLIEN, 14 del, servisglas, "Chateau", Kosta Boda, 1900-talets andra hälft
Current bid500 SEK
Est1,000 SEK
21h 54m
SYMASKIN, Singer,1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
22h 04m
SAMLING KLOCKARMBAND, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
22h 20m
TRÄDGÅRDSURNA, gjutjärn, 1800-/1900-tal
Current bid900 SEK
Est2,000 SEK
22h 22m
MORTLAR MED STÖT, 2 st, kolmårdsmarmor, bla Georg Malmkvist, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
22h 28m
TEXTIL, ull, allmoge, 1800-/1900-tal
Current bid200 SEK
Est300 SEK
22h 32m
ELDHUNDAR, 1 par, smide och mässing, sannolikt Frankrike, 1800-/1900-tal
Current bid500 SEK
Est1,000 SEK
22h 40m
VASER, 1 par, opalglas, 1900-talets början
Current bid200 SEK
Est400 SEK
22h 42m
YTTERFODER, porslin, sannolikt 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
22h 44m
JOSEF FRANK, gardinuppsättning, "Tulpan", bomull, Firma Svenskt Tenn
Current bid850 SEK
Est800 SEK
22h 50m
DUK, tyg "Rockbird" GP & J Baker, 1900-/2000-tal
Current bid250 SEK
Est300 SEK
22h 52m
ELDGALLER, gjutjärn, 1800-/1900-tal
Current bid200 SEK
Est300 SEK
22h 56m
ALFRED OLSSON, skulptur, konstmassa, monogramsignerad AO
Current bid200 SEK
Est500 SEK
22h 58m
TAKLAMPA, hamrad koppar, omkring år 1900
Starting bid200 SEK
Est700 SEK
23h 04m
VÄGGBONAD, textil, monogramsignerad SH samt daterad 1907
Current bid200 SEK
Est400 SEK
23h 06m
LJUSSTAKAR, 1 par, gjutjärn, Stafsjö Bruk, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est300 SEK
23h 08m
GUNNAR MUSKOS, ljuslykta, glas och mässing, "Hjortron", Trollheden Design, 1900-talets andra hälft
Current bid1,300 SEK
Est2,000 SEK
23h 18m
TAKLAMPA, art déco, 1930-tal
TAKLAMPA, art déco, 1930-tal
Current bid500 SEK
Est1,500 SEK
23h 22m
SAMLING BESLAG, bla mässing och metall, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
1d 21h
TEXTILER, 3 st, ull, allmoge, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
1d 21h
SAMLING PINS, ca 230 st, metall, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est300 SEK
1d 21h
LJUSSTAKAR, 1 par, målat trä och gips, barockstil, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
1d 21h
BESTICK, 16 del, rostfritt stål, "Sessan", Nils Johan, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
1d 21h
GLASSERVIS, 18 del, "Antik", Reijmyre glasbruk
Current bid200 SEK
Est500 SEK
1d 21h
GENERALSTABEN MAPP, "Karl XII på slagfältet", kartverk, 1919
Current bid700 SEK
Est2,000 SEK
1d 21h
GARDIN, yllejava, tidigt 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
1d 22h
BESTICKUPPSÄTTNING, 42 del, rostfritt stål, 2000-tal
Current bid250 SEK
Est600 SEK
1d 22h
SKEPPSLJUSTAKE, mässing, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
1d 22h
VASER OCH SKULPTUR, glas, bla Målerås, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
1d 22h
SÅG, smide, 1700-/1800-tal
SÅG, smide, 1700-/1800-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
1d 22h
GRÄDDKANNA, silver, Sheffield, 1800-talets första hälft, vikt ca 130 g
Current bid2,400 SEK
Est1,500 SEK
1d 22h
 INGRID ATTERBERG, vas, keramik, modell 704, Upsala-Ekeby
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
1d 22h
MORTLAR MED STÖT, 2 st, kolmårdsmarmor, 1800-/1900-tal
Current bid550 SEK
Est500 SEK
1d 22h
BESTICKUPPSÄTTNING, 97 del, försilvrad metall, WMF, 1900-talets andra hälft
Current bid250 SEK
Est600 SEK
1d 22h
NILS NISBEL, 16 del bestick, rostfritt stål, "Party", formgivna 1957
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
1d 22h
BASTUAGGREGAT, eldrivet, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
1d 22h
TAKAMPEL, glas, 1900-tal
TAKAMPEL, glas, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
1d 22h
YTTERFODER, mässing, Skultuna, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
1d 22h
ÅNGSTRYKJÄRN, gjutjärn, Husqvarna, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
1d 23h
VASER, 2 st, glas, Börne Augustsson, Åseda, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est300 SEK
1d 23h
TAKKROK SAMT LÅS, metall, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
1d 23h
TAKAMPEL, glas, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
1d 23h
ISHINK & VINKYKL, plast, Guzzini, Italien, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
2d 21h
SERVISGLAS, 39 del, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK