1
19h 05 m
 EVA SCHILDT, vas, "Äng", för Klong, 2000-tal_30252a_8dc33bca1853056_lg.jpeg
EVA SCHILDT, vas, "Äng", för Klong, 2000-tal
Aktuellt bud550 SEK
Värdering600 SEK
19h 15 m
SERVISPORSLIN, 18 del, "Apollo", Åhléns, 1900-/2000-tal_30366a_lg.jpeg
SERVISPORSLIN, 18 del, "Apollo", Åhléns, 1900-/2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
19h 27 m
BERTIL VALLIEN, 5 st, vinglas, kristall, "Chateau", Kosta Boda_30340a_lg.jpeg
BERTIL VALLIEN, 5 st, vinglas, kristall, "Chateau", Kosta Boda
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
19h 41 m
SERVISPORSLIN, 27 del, porslin, "Grön Anna", Rörstrand_30244a_8dc33be4426960e_lg.jpeg
SERVISPORSLIN, 27 del, porslin, "Grön Anna", Rörstrand
Aktuellt bud850 SEK
Värdering500 SEK
19h 43 m
SERVISPORSLIN, 27 del, porslin, "Grön Anna", Rörstrand_30243a_8dc33be39211314_lg.jpeg
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
19h 53 m
SERVISPORSLIN, 22 del, benporslin, "Blå Blom", Gustavsberg_30164a_8dc32fda3f3635f_lg.jpeg
SERVISPORSLIN, 22 del, benporslin, "Blå Blom", Gustavsberg
Aktuellt bud300 SEK
Värdering600 SEK
19h 59 m
SKÅLAR OCH LJUSSTAKE, 3 del, kristall, Orrefors _30311a_lg.jpeg
SKÅLAR OCH LJUSSTAKE, 3 del, kristall, Orrefors
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
20h 17 m
TERRIN, tenn, GAB, 1934_30263a_8dc338c663fd54e_lg.jpeg
TERRIN, tenn, GAB, 1934
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 19h
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, barockstil, 1800-tal_30080a_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, barockstil, 1800-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK
1d 19h
MOCKASKEDAR, 12+7 st, silver, tot vik ca 155 g_30255a_8dc33bcb4eee83c_lg.jpeg
MOCKASKEDAR, 12+7 st, silver, tot vik ca 155 g
Aktuellt bud650 SEK
Värdering500 SEK
1d 20h
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, "Granola", Rörstrand_30342a_lg.jpeg
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, "Granola", Rörstrand
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
2d 19h
SKÅLAR PÅ FOT, 1 par, kristall, 1900-talets första hälft _30074a_lg.jpeg
SKÅLAR PÅ FOT, 1 par, kristall, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 19h
LJUSSTAKAR, 7 st, mässing och malm, bla Metallslöjden Gusum, Skultuna, 1900-talets andra hälft _30237a_8dc33861439d23f_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 7 st, mässing och malm, bla Metallslöjden Gusum, Skultuna, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering400 SEK
4d 19h
CHAMPAGNEKYLARE, mässing, Skultuna Messsingsbruk_30432a_8dc38665dd3238c_lg.jpeg
CHAMPAGNEKYLARE, mässing, Skultuna Messsingsbruk
Aktuellt bud900 SEK
Värdering800 SEK
4d 19h
KANNA, SKÅL OCH YTTERFODER, 3 del, glas, bla Eugen Montelin, Reijmyre, 1900-talets andra hälft _30694a_lg.jpeg
KANNA, SKÅL OCH YTTERFODER, 3 del, glas, bla Eugen Montelin, Reijmyre, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
4d 20h
SERVISPORSLIN, 19 del, "Grön Anna", Rörstrand_30465a_8dc385ff1abff3e_lg.jpeg
SERVISPORSLIN, 19 del, "Grön Anna", Rörstrand
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
5d 19h
BESTICK OCH VASER, silver, tot vikt ca 210 g_30470a_8dc38607b952e2b_lg.jpeg
BESTICK OCH VASER, silver, tot vikt ca 210 g
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 19h
HANDDUKAR, 11 st, linne, 1900-tal, broderat monogram W_30526a_8dc392328999b54_lg.jpeg
HANDDUKAR, 11 st, linne, 1900-tal, broderat monogram W
Aktuellt bud350 SEK
Värdering300 SEK
5d 19h
SELTERGLAS, 12 st, 1900-talets andra hälft_30596a_8dc3923a69ce40e_lg.jpeg
SELTERGLAS, 12 st, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 20h
SKÅLFAT, keramik, Ekeby, 1900-talets mitt_30443a_8dc385eed9bc8f4_lg.jpeg
SKÅLFAT, keramik, Ekeby, 1900-talets mitt
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
5d 20h
HANDDUKAR, 20 st, linnedamast, sannolikt 1900-talets mitt_30602a_8dc392240987ba3_lg.jpeg
HANDDUKAR, 20 st, linnedamast, sannolikt 1900-talets mitt
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK
5d 20h
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, GAB Stockholm 1955_30466a_8dc385e2601f62c_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, GAB Stockholm 1955
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 20h
KAFFESERVIS, 3 del, silver, 1954, tot vikt ca 715 g_30457a_8dc385ed06da65e_lg.jpeg
KAFFESERVIS, 3 del, silver, 1954, tot vikt ca 715 g
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
6d 19h
ASSIETTER, 7 st, keramik, Uppsala Ekeby, 1900-talets andra hälft_30598a_8dc392394ee0d28_lg.jpeg
ASSIETTER, 7 st, keramik, Uppsala Ekeby, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
6d 20h
GUNNEL SAHLIN, skålfat, glas, Artist Collection, Kosta Boda, signerat_30659a_lg.jpeg
GUNNEL SAHLIN, skålfat, glas, Artist Collection, Kosta Boda, signerat
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 20h
SÅSSLEV, silver, år 1850, total vikt inkl trähandtag ca 106 g_30617a_8dc39cc452f0276_lg.jpeg
SÅSSLEV, silver, år 1850, total vikt inkl trähandtag ca 106 g
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 19h
KAFFESKEDAR, 12 st, silver, MGAB 1953, tot vikt ca 170 g_30468a_8dc38605f0a55d9_lg.jpeg
KAFFESKEDAR, 12 st, silver, MGAB 1953, tot vikt ca 170 g
Aktuellt bud500 SEK
Värdering700 SEK
7d 19h
HANDDUKAR, 23 st, linnedamast, sannolikt 1900-talets mitt_30601a_8dc39222c74f288_lg.jpeg
HANDDUKAR, 23 st, linnedamast, sannolikt 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 19h
MAGNUS STICKLER (verksam 1786-1812), 1 par sengustavianska ljusstakar, tenn, Helsingborg 1807_30683a_lg.jpeg
MAGNUS STICKLER (verksam 1786-1812), 1 par sengustavianska ljusstakar, tenn, Helsingborg 1807
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering2 500 SEK
7d 20h
BRICKA, nysilver, 1900-tal_30502a_8dc38668f83f3d1_lg.jpeg
BRICKA, nysilver, 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
7d 20h
PIERRE FORSELL, 3 st ljusstakar, mässing, "Tulpan", Skultuna, 1900-talets andra hälft _30669a_lg.jpeg
PIERRE FORSELL, 3 st ljusstakar, mässing, "Tulpan", Skultuna, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 19h
SERVISPORSLIN, 9 del, Japan, 1900-talets andra hälft _30713a_lg.jpeg
SERVISPORSLIN, 9 del, Japan, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 20h
FISKGRYTA, större modell, koppar, 1800-/1900-tal_30671a_lg.jpeg
FISKGRYTA, större modell, koppar, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 20h
HANDDUKAR, 11 st, linne, 1900-tal, broderat monogram AW_30528a_8dc392370a86987_lg.jpeg
HANDDUKAR, 11 st, linne, 1900-tal, broderat monogram AW
Aktuellt bud350 SEK
Värdering300 SEK
8d 20h
BRITT-INGER PERSSON (född 1938), 7 del servis, keramik, sannolikt 1900-/2000-tal, signerade_30634a_lg.jpeg
BRITT-INGER PERSSON (född 1938), 7 del servis, keramik, sannolikt 1900-/2000-tal, signerade
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
9d 19h
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, svenska stämplar AEH 1939_30676a_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, svenska stämplar AEH 1939
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
9d 19h
BERTIL VALLIEN, 10 st, vinglas, kristall, "Chateau", Kosta Boda_30459a_8dc3867f45b7799_lg.jpeg
BERTIL VALLIEN, 10 st, vinglas, kristall, "Chateau", Kosta Boda
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
9d 19h
KANDELABRAR, 1 par, metall, jugend, tidigt 1900-tal_30434a_8dc38667202e9ca_lg.jpeg
KANDELABRAR, 1 par, metall, jugend, tidigt 1900-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
9d 19h
MOCKASKEDAR, 12 st, silver, GAB Stockholm 1966, tot vikt ca 150 g_30469a_8dc386097243039_lg.jpeg
MOCKASKEDAR, 12 st, silver, GAB Stockholm 1966, tot vikt ca 150 g
Aktuellt bud550 SEK
Värdering500 SEK
9d 19h
BRINGARE OCH VAS, glas, bla Reijmyre glasbruk, 1900-talets mitt_30759a_lg.jpeg
BRINGARE OCH VAS, glas, bla Reijmyre glasbruk, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 19h
SAMLING SILVERBESTICK, total vikt ca 90 g_30689a_lg.jpeg
SAMLING SILVERBESTICK, total vikt ca 90 g
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
9d 20h
BJÖRN WIINBLAD, skålfat, porslin, Rosenthal_30730a_lg.jpeg
BJÖRN WIINBLAD, skålfat, porslin, Rosenthal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 20h
MOCCASKEDAR, 6 st, silver, GAB, 1970, vikt ca 48 g_30589a_8dc39248577f917_lg.jpeg
MOCCASKEDAR, 6 st, silver, GAB, 1970, vikt ca 48 g
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 20h
 LJUSSTAKAR, 1 par, marmor, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal_30695a_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, marmor, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 800 SEK
9d 20h
HANDDUKAR, 18 st, linne, 1900-tal, broderat monogram W_30529a_8dc392364fb59e4_lg.jpeg
HANDDUKAR, 18 st, linne, 1900-tal, broderat monogram W
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
10d 19h
LJUSSTAKE, mässing, 1700-tal_30437a_8dc385f3ff721fe_lg.jpeg
LJUSSTAKE, mässing, 1700-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
10d 19h
BESTICK, 16 del, silver, mockaskedar och serveringsbestick, tot vikt ca 190 g_30467a_8dc3860ba5a24e2_lg.jpeg
BESTICK, 16 del, silver, mockaskedar och serveringsbestick, tot vikt ca 190 g
Aktuellt bud600 SEK
Värdering800 SEK
10d 20h
SKÅL, glas, möjligen "Radius" av Göran Hongell, 1900-talets andra hälft _30686a_lg.jpeg
SKÅL, glas, möjligen "Radius" av Göran Hongell, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud100 SEK
Värdering200 SEK