1
11h 25 m
SKÅLAR, 2 st, glas, etikettmärkta, 1900-talets mitt_37146a_8dc9aa9b194ee92_lg.jpeg
SKÅLAR, 2 st, glas, etikettmärkta, 1900-talets mitt
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
11h 29 m
SKEDAR, 8 del, silver, 1805-1831, tot vikt ca 470 g_37082a_8dc9c080a6ee860_lg.jpeg
SKEDAR, 8 del, silver, 1805-1831, tot vikt ca 470 g
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering2 500 SEK
12h 11 m
GÖRAN WÄRFF, 6 st, cocktailglas, glas, "Rustica", Pukeberg, 1900-talets andra hälft _36913a_8dc96b044d93128_lg.jpeg
GÖRAN WÄRFF, 6 st, cocktailglas, glas, "Rustica", Pukeberg, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering500 SEK
12h 23 m
BING & GRÖNDAHL, 10 st mattallrikar, porslin, "Måsen, 1900-talets andra hälft_37134a_8dc9c0658aea7c7_lg.jpeg
BING & GRÖNDAHL, 10 st mattallrikar, porslin, "Måsen, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud650 SEK
Värdering500 SEK
12h 25 m
BING & GRÖNDAHL, 19 del, assietter och djupa tallrikar, porslin, "Måsen, 1900-talets andra hälft_37135a_8dc9c066e6b0f00_lg.jpeg
BING & GRÖNDAHL, 19 del, assietter och djupa tallrikar, porslin, "Måsen, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud650 SEK
Värdering500 SEK
12h 27 m
BING & GRÖNDAHL, 5 del, servisporslin, "Måsen, 1900-talets andra hälft_37136a_8dc9c06799e3c2b_lg.jpeg
BING & GRÖNDAHL, 5 del, servisporslin, "Måsen, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud450 SEK
Värdering500 SEK
12h 47 m
SERVISPORSLIN, ca 31 del, porslin, "Maria", Rosenthal, 1900-talets andra hälft _37095a_8dc9aa98a70ecbc_lg.jpeg
SERVISPORSLIN, ca 31 del, porslin, "Maria", Rosenthal, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
1d 12h
KAROTT, nysilver, England, 1900-talets första hälft _37162a_8dc9c06be92906f_lg.jpeg
KAROTT, nysilver, England, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 12h
KARAFF, glas, tidigt 1900-tal_37411a_lg.jpeg
KARAFF, glas, tidigt 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
1d 13h
ABRAHAM SUNDSTRÖM (verksam 1790-1798), Västerås 1795, vikt ca 374 g_37229a_lg.jpeg
ABRAHAM SUNDSTRÖM (verksam 1790-1798), Västerås 1795, vikt ca 374 g
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
2d 11h
SERVISPORSLIN, 30 del, porslin, "Grön Anna", Rörstrand_36919a_8dc9cc49485cab8_lg.jpeg
SERVISPORSLIN, 30 del, porslin, "Grön Anna", Rörstrand
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
2d 12h
LJUSLYKTOR, 1 par, porslin, Kina, sannolikt 1800-/1900-tal_37383a_lg.jpeg
LJUSLYKTOR, 1 par, porslin, Kina, sannolikt 1800-/1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
2d 12h
SKÅL OCH VASER, 3 st, glas, bla Vicke Lindstrand, 1900-talets mitt_37147a_8dc9c06438e918a_lg.jpeg
SKÅL OCH VASER, 3 st, glas, bla Vicke Lindstrand, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 11h
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, Ceson 1979_37092a_8dc9aa8fd912a58_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, Ceson 1979
Aktuellt bud400 SEK
Värdering400 SEK
3d 11h
SKÅLAR, 3 st, glas, 1900-talets mitt_37149a_8dc9aa9badaf8d9_lg.jpeg
SKÅLAR, 3 st, glas, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 11h
TEKANNA, keramik, 1900-talets andra hälft, otydligt signerad_37320a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 12h
SOPPSLEV, silver, 1868, vikt exklusive trähandtag ca 26 gram_37093a_8dc9c07c047fc57_lg.jpeg
SOPPSLEV, silver, 1868, vikt exklusive trähandtag ca 26 gram
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 12h
ULRIKA HYDMAN VALLIEN, vas, glas, 2000-tal_37091a_8dc9aa8f3a169e9_lg.jpeg
ULRIKA HYDMAN VALLIEN, vas, glas, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 11h
FOLKE ARSTRÖM, 16 del, "Focus de luxe", Edition 2006, Gense_37401a_lg.jpeg
FOLKE ARSTRÖM, 16 del, "Focus de luxe", Edition 2006, Gense
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 11h
TALLRIKAR, 6 st, tenn, 1900-/2000-tal_37287a_lg.jpeg
TALLRIKAR, 6 st, tenn, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering300 SEK
4d 11h
KJELL ENGMAN, vas, glas, osignerad _37133a_8dc9aa9a7bcb1fc_lg.jpeg
KJELL ENGMAN, vas, glas, osignerad
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
4d 12h
VINGLAS, 6 st, glas, möjligen Reijmyre, 1960-/70-tal_36873a_8dc95f4af05dc64_lg.jpeg
VINGLAS, 6 st, glas, möjligen Reijmyre, 1960-/70-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 13h
SALTKAR, 1 par snarlika, silver och glas, 1900-tal_36892a_8dc95f4eed8859d_lg.jpeg
SALTKAR, 1 par snarlika, silver och glas, 1900-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering400 SEK
5d 11h
VÄRMELJUSHÅLLARE SAMT LJUSSLÄKARE, mässing, bla Skultuna, 1900-talets andra hälft_37318a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 12h
KAFFESERVIS, 18 del, stengods, "Tema", Bing & Gröndahl, Danmark, 1900-talets andra hälft_37224a_8dc9c37a1aad038_lg.jpeg
KAFFESERVIS, 18 del, stengods, "Tema", Bing & Gröndahl, Danmark, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 12h
SKÅL, tenn, stämplar Holst, Danmark, 1900-talets mitt _37099a_8dc9aa8d748ffe5_lg.jpeg
SKÅL, tenn, stämplar Holst, Danmark, 1900-talets mitt
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
5d 12h
GLASSERVIS, 49 del, kristall, Reijmyre, 1900-tal_37194a_8dc9ce474118f1a_lg.jpeg
GLASSERVIS, 49 del, kristall, Reijmyre, 1900-tal
Aktuellt bud450 SEK
Värdering600 SEK
5d 13h
MARTIN ARTEDIUS (tenngjutare i Norrköping 1800-1808), ljusstake, tenn, sengustaviansk_37257a_lg.jpeg
MARTIN ARTEDIUS (tenngjutare i Norrköping 1800-1808), ljusstake, tenn, sengustaviansk
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK
5d 13h
MATSKEDAR, 6 st, silver, Johan Malmstedt, 1800/1801, tot vikt ca 382 g_37080a_8dc9c07c99f7b9e_lg.jpeg
MATSKEDAR, 6 st, silver, Johan Malmstedt, 1800/1801, tot vikt ca 382 g
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering2 000 SEK
6d 11h
SNAPSGLAS, 9 st, glas, "Skansen", Stockholms Glasbruk, 1900-talets mitt_37715a_8dca00af93f01a1_lg.jpeg
Aktuellt bud450 SEK
Värdering300 SEK
6d 11h
CREMEKOPPAR MED FAT, 6 st, porslin, Rörstrand_37790a_8dca0d2500d9b3f_lg.jpeg
CREMEKOPPAR MED FAT, 6 st, porslin, Rörstrand
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK
6d 11h
SKÅL, glas, 1900-talets andra hälft _37159a_8dc9c06b3839853_lg.jpeg
SKÅL, glas, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK
6d 11h
VASER OCH SKÅLAR, 6 st, glas, sannolikt Reijmyre glasbruk, 1900-talets andra hälft _37640a_lg.jpeg
VASER OCH SKÅLAR, 6 st, glas, sannolikt Reijmyre glasbruk, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 12h
VAS, glas, Orrefors, troligen Nils Landberg, etikettmärkt, 1900-talets mitt_37613a_lg.jpeg
VAS, glas, Orrefors, troligen Nils Landberg, etikettmärkt, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 12h
KAFFEKOPPAR MED FAT, 12 st, porslin, "Ostindia", Rörstrand _37559a_lg.jpeg
KAFFEKOPPAR MED FAT, 12 st, porslin, "Ostindia", Rörstrand
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
6d 12h
VAS OCH KARAFFER, 3 st, glas, Reijmyre glasbruk, 1900-talets andra hälft _37784a_8dca0d23b0d13f2_lg.jpeg
VAS OCH KARAFFER, 3 st, glas, Reijmyre glasbruk, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 12h
BO FAJANS, 4 del, keramik, 1900-talets mitt_37713a_8dca00ae60c64e6_lg.jpeg
BO FAJANS, 4 del, keramik, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 12h
KARAFF OCH 1 PAR LJUSSTAKAR, 3 del, rött glas, bla Monica Bratt, Reijmyre glasbruk, 1900-talets mitt_37783a_8dca0d2656bc5a6_lg.jpeg
KARAFF OCH 1 PAR LJUSSTAKAR, 3 del, rött glas, bla Monica Bratt, Reijmyre glasbruk, 1900-talets mitt
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
6d 12h
BJÖRN WIINBLADH, vas, porslin, Studio Linie, Rosenthal, 1900-talets andra hälft _37770a_8dca0d14fa4bfbe_lg.jpeg
BJÖRN WIINBLADH, vas, porslin, Studio Linie, Rosenthal, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 12h
ERIK HÖGLUND, vas, glas, Boda, signerad _37734a_8dca0ca7c3808ed_lg.jpeg
ERIK HÖGLUND, vas, glas, Boda, signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
6d 13h
LJUSSTAKAR, 1 par, förgylld brons, sannolikt 1800-talets första hälft _37621a_lg.jpeg
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
7d 12h
BULJONGKOPPAR MED FAT, 12 st, porslin, "Ostindia", Rörstrand _37619a_lg.jpeg
BULJONGKOPPAR MED FAT, 12 st, porslin, "Ostindia", Rörstrand
Aktuellt bud650 SEK
Värdering1 200 SEK
7d 12h
WALTER HICKMAN, 22 del, glasservis, glas, "Pippi", Kosta, 1960-tal_37523a_8dca009d96d02cc_lg.jpeg
WALTER HICKMAN, 22 del, glasservis, glas, "Pippi", Kosta, 1960-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 12h
SERVISGLAS, 31 del, möjligen Sandvik, 1900-talets mitt_37788a_8dca0d244224ff6_lg.jpeg
SERVISGLAS, 31 del, möjligen Sandvik, 1900-talets mitt
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
7d 13h
SKÅL MED BLOMSTERFAKIR, fajans, Bo Fajans, 1900-talets mitt_37760a_8dca0d1b5501d6c_lg.jpeg
SKÅL MED BLOMSTERFAKIR, fajans, Bo Fajans, 1900-talets mitt
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
7d 13h
ANNA EHRNER, 21 del, servisglas, "Line", Kosta Boda, 1900-/2000-tal_37548a_lg.jpeg
ANNA EHRNER, 21 del, servisglas, "Line", Kosta Boda, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 500 SEK
7d 13h
FRUKTSERVIS, 9 del, glas, Boda, 1900-talets andra hälft_37487a_lg.jpeg
FRUKTSERVIS, 9 del, glas, Boda, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
7d 13h
SKÅL PÅ FOT, glas, etikettmärkt Rekord Ryd, 1900-talets mitt_37663a_lg.jpeg
SKÅL PÅ FOT, glas, etikettmärkt Rekord Ryd, 1900-talets mitt
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK