1
1d 11h
KANDELABRAR, 1 par, brons, 1800-/1900-tal_35943a_lg.jpeg
KANDELABRAR, 1 par, brons, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering4 000 SEK
1d 12h
KAFFESKEDAR, 11 st, silver, tot vikt ca 148 g _36182a_8dc8c5717795094_lg.jpeg
KAFFESKEDAR, 11 st, silver, tot vikt ca 148 g
Aktuellt bud850 SEK
Värdering500 SEK
1d 12h
SERVIS, 8 del, keramik, Danmark, sannolikt 1960-/70-tal_36169a_8dc8c56dbb729db_lg.jpeg
SERVIS, 8 del, keramik, Danmark, sannolikt 1960-/70-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
1d 12h
SKÅLAR, 3 + 11 st, porslin, Kina, 1900-tal_36170a_8dc8c517db90964_lg.jpeg
SKÅLAR, 3 + 11 st, porslin, Kina, 1900-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
1d 12h
SKÅLAR OCH ASSIETTER, 12 del, porslin, "Retro Edition", Stig Lindberg, KF/Coop_36136a_8dc8b881f282eb7_lg.jpeg
SKÅLAR OCH ASSIETTER, 12 del, porslin, "Retro Edition", Stig Lindberg, KF/Coop
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
1d 12h
SKEDAR, 3 st, mässing, 1800-tal_36275a_lg.jpeg
SKEDAR, 3 st, mässing, 1800-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
1d 13h
FRUKTSERVIS, 9 del, glas, Boda, 1900-talets andra hälft_36038a_8dc8c467ca8b309_lg.jpeg
FRUKTSERVIS, 9 del, glas, Boda, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
1d 13h
KARAFF, glas, tidigt 1900-tal_36291a_lg.jpeg
KARAFF, glas, tidigt 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
1d 13h
LIKÖRGLAS, 6 st, glas, Johansfors, 1950-tal_36020a_8dc8c456fc07c9b_lg.jpeg
LIKÖRGLAS, 6 st, glas, Johansfors, 1950-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
1d 13h
VAS, glas, "Splash vase", HAY, nutida_36143a_8dc8b87ebadd582_lg.jpeg
VAS, glas, "Splash vase", HAY, nutida
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
2d 12h
 BORDSFOTOGENLAMPA, mässing, 1800-/1900-tal_36246a_lg.jpeg
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud950 SEK
Värdering1 200 SEK
2d 12h
FOLKE ARSTRÖM, 16 del, "Focus de luxe", Edition 2006, Gense_36132a_8dc8b88276a4fef_lg.jpeg
FOLKE ARSTRÖM, 16 del, "Focus de luxe", Edition 2006, Gense
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 12h
SKÅL, kristall, Kosta, signerad och numrerad_36333a_lg.jpeg
SKÅL, kristall, Kosta, signerad och numrerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 13h
IRISH COFFEEGLAS, 6 st, glas, Iittala, 1900-talets andra hälft_36310a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 12h
KAFFEKOPPAR, 7 st, porslin, "Retro Edition", Stig Lindberg, KF/Coop_36137a_8dc8b87e11fcdfc_lg.jpeg
KAFFEKOPPAR, 7 st, porslin, "Retro Edition", Stig Lindberg, KF/Coop
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
3d 12h
KAFFEMUGGAR, 7 st, porslin, "Retro Edition", Stig Lindberg, KF/Coop_36135a_8dc8b880df77438_lg.jpeg
KAFFEMUGGAR, 7 st, porslin, "Retro Edition", Stig Lindberg, KF/Coop
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
3d 12h
VÄRMELJUSHÅLLARE SAMT LJUSSLÄKARE, mässing, bla Skultuna, 1900-talets andra hälft_36320a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 12h
LJUSSTAKAR, 4 st, nysilver, CG Hallberg, Stockholm, 1900-talets första hälft _36165a_8dc8c503a08a0e4_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 4 st, nysilver, CG Hallberg, Stockholm, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 12h
VAS, glas, "Splash vase", HAY, nutida_36144a_8dc8b8840cc19d5_lg.jpeg
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
3d 13h
KAFFESERVIS, 36 del, porslin, "Classic Rose", Rosenthal, 1900-talets andra hälft _36080a_8dc8c4605b7fc3c_lg.jpeg
KAFFESERVIS, 36 del, porslin, "Classic Rose", Rosenthal, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 13h
BEESTICKSCHATULL, nysilverbestick med pärlemoskaft, sannolikt England, 1900-talets mitt_35741a_8dc8537db39b6e6_lg.jpeg
BEESTICKSCHATULL, nysilverbestick med pärlemoskaft, sannolikt England, 1900-talets mitt
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
4d 12h
VAS, glas, möjligen Murano, 1900-talets andra hälft _36085a_8dc8b885695c32b_lg.jpeg
VAS, glas, möjligen Murano, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud150 SEK
Värdering300 SEK
4d 12h
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong, 1700-tal_35949a_lg.jpeg
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong, 1700-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering2 000 SEK
4d 12h
KAFFEMUGGAR, 8 st, porslin, "Retro Edition", Stig Lindberg, KF/Coop_36133a_8dc8b87c9a0aef1_lg.jpeg
KAFFEMUGGAR, 8 st, porslin, "Retro Edition", Stig Lindberg, KF/Coop
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
4d 12h
KAFFEMUGGAR, 12 st, porslin, "Retro Edition", Stig Lindberg, KF/Coop_36134a_8dc8b87d4e83ccf_lg.jpeg
KAFFEMUGGAR, 12 st, porslin, "Retro Edition", Stig Lindberg, KF/Coop
Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 12h
LJUSSTAKAR, 1 par, brons, 1800-talets första hälft
Aktuellt bud4 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
5d 12h
STEKFAT, porslin, Kina, 1800-tal
Aktuellt bud600 SEK
Värdering3 000 SEK
5d 12h
KANDELABRAR, 1 par, mässing, sannolikt sent 1800-tal
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
6d 11h
STIG LINDBERG, fat, stengods, "Domino", Gustavsberg_36155a_8dc8b87b26f190f_lg.jpeg
STIG LINDBERG, fat, stengods, "Domino", Gustavsberg
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
6d 12h
INGEGERD RÅMAN, vas, glas, "Basket", Orrefors 2005_36116a_8dc8c465a3c5e87_lg.jpeg
INGEGERD RÅMAN, vas, glas, "Basket", Orrefors 2005
Aktuellt bud450 SEK
Värdering600 SEK
6d 12h
DUKAR, 4 st, linne, 1900-/2000-tal_36036a_8dc8c57265a10d4_lg.jpeg
DUKAR, 4 st, linne, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 12h
VAS, glas, "Hjortron", Reijmyre glasbruk, 1900-talets andra hälft _36125a_8dc8b87aabf819d_lg.jpeg
VAS, glas, "Hjortron", Reijmyre glasbruk, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 12h
VAS, plast, "Jelly", Patricia Urquiola, Kartell, nutida_36149a_8dc8b87bf20e325_lg.jpeg
VAS, plast, "Jelly", Patricia Urquiola, Kartell, nutida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 13h
MARTIN ARTEDIUS (tenngjutare i Norrköping 1800-1808), ljusstake, tenn, sengustaviansk_36362a_lg.jpeg
MARTIN ARTEDIUS (tenngjutare i Norrköping 1800-1808), ljusstake, tenn, sengustaviansk
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 14h
LJUSLYKTOR, 1 par, porslin, Kina, sannolikt 1800-/1900-tal_36321a_lg.jpeg
LJUSLYKTOR, 1 par, porslin, Kina, sannolikt 1800-/1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
6d 14h
KAFFEKOPPAR MED FAT, 12 st, porslin, "Studio Line", Rosenthal, 1900-talets andra hälft _36081a_8dc8c7006455737_lg.jpeg
KAFFEKOPPAR MED FAT, 12 st, porslin, "Studio Line", Rosenthal, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
6d 14h
KANDELABRAR, 1 par, brännförgylld brons och marmor, 1800-tal_35953a_lg.jpeg
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
7d 12h
INGEGERD RÅMAN, vas, glas, Orrefors, sent 1900-tal_36118a_8dc8c467129d466_lg.jpeg
INGEGERD RÅMAN, vas, glas, Orrefors, sent 1900-tal
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 200 SEK
7d 12h
SVEN WEJSFELT, vas, stengods, Gustavsbergs studio, signerad och daterad med Gustavsbergs studiohand 1980_36326a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 13h
TEKANNA, keramik, 1900-talets andra hälft, otydligt signerad_36296a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 11h
VITVINSGLAS, 12 st, grönt glas, omkring år 1900_36397a_8dc902e5e82b2eb_lg.jpeg
VITVINSGLAS, 12 st, grönt glas, omkring år 1900
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 11h
ALVAR AALTO, 4 st, ljuslyktor, glas, Iittala_36465a_8dc902e52884f4b_lg.jpeg
ALVAR AALTO, 4 st, ljuslyktor, glas, Iittala
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 12h
KAFFESKEDAR, 6 st, silver, Ceson, 1900-tal, total vikt ca 81 g_36604a_lg.jpeg
KAFFESKEDAR, 6 st, silver, Ceson, 1900-tal, total vikt ca 81 g
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
8d 12h
KANDELABER, mässing och alabaster, 1800-/1900-tal_36457a_8dc902f275de208_lg.jpeg
KANDELABER, mässing och alabaster, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 12h
ANNA EHRNER, 21 del, servisglas, "Line", Kosta Boda, 1900-/2000-tal_36611a_lg.jpeg
ANNA EHRNER, 21 del, servisglas, "Line", Kosta Boda, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
8d 12h
TIMO SARPANEVA 6 st, ljusstakar, glas, bla "Arkipelago", Iittala_36468a_8dc903d75180f66_lg.jpeg
TIMO SARPANEVA 6 st, ljusstakar, glas, bla "Arkipelago", Iittala
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
8d 12h
SKÅL, fajans, Bikupan, Danmark, 1900-talets andra hälft _36566a_lg.jpeg
SKÅL, fajans, Bikupan, Danmark, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 12h
ALVAR AALTO, 3 st, vaser, glas, "Savoy", Iittala_36467a_8dc902ddad24f30_lg.jpeg
ALVAR AALTO, 3 st, vaser, glas, "Savoy", Iittala
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

Ändrade öppettider: 20/6 stänger 15.00
21/6, 3/7, 15-26/7 STÄNGT