1
21h 46m
BERTIL VALLIEN, 14 del, servisglas, "Chateau", Kosta Boda, 1900-talets andra hälft
Current bid500 SEK
Est1,000 SEK
22h 06m
VINGLAS, 6 st, "Verna", Kerttu Nurminen, Iittala
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
22h 20m
Current bid350 SEK
Est500 SEK
22h 46m
DUK, tyg "Rockbird" GP & J Baker, 1900-/2000-tal
Current bid250 SEK
Est300 SEK
23h 02m
LJUSSTAKAR, 1 par, gjutjärn, Stafsjö Bruk, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est300 SEK
23h 08m
SUPSKED SAMT KAFFESKEDAR, 10 st, silver, 1900-tal, tot vikt ca 155 g
Current bid2,800 SEK
Est1,500 SEK
23h 22m
LIKÖRGLAS, 12 st, remmare, glas, Gullaskruf, 1900-talets mitt
Current bid300 SEK
Est400 SEK
1d 21h
DESSERTSKÅLAR, 12 st, glas, AMP Glas, Kosta, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
1d 21h
VASER, 1 par, glas, möjligen Murano, Italien, 1900-tal
Current bid250 SEK
Est500 SEK
1d 21h
MOCKASKEDAR, 11 st, silver, 1900-tal, tot vikt ca 92 g
Current bid1,600 SEK
Est800 SEK
1d 21h
BESTICK, 16 del, rostfritt stål, "Sessan", Nils Johan, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
1d 21h
GLASSERVIS, 18 del, "Antik", Reijmyre glasbruk
Current bid200 SEK
Est500 SEK
1d 21h
BESTICK, 6 del, silver, 1900-tal, tot vikt ca 160 g
Current bid2,600 SEK
Est1,500 SEK
1d 21h
STRÖARE, 3 st, silver, England, 1900-talets första hälft, tot vikt ca 70 g
Current bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
1d 21h
BESTICKUPPSÄTTNING, 42 del, rostfritt stål, 2000-tal
Current bid250 SEK
Est600 SEK
1d 22h
BURKAR, 2 st, porslin, Deco Hälsingborg samt "Kyllans kondis" JIE Grantofta, 1950-tal
Current bid250 SEK
Est400 SEK
1d 22h
ANNE NILSSON, 2 st, snapsglas, "Clown", glas, Orrefors, signerade
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
1d 22h
VASER OCH SKULPTUR, glas, bla Målerås, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
1d 22h
GRÄDDKANNA, silver, Sheffield, 1800-talets första hälft, vikt ca 130 g
Current bid2,400 SEK
Est1,500 SEK
1d 22h
DUK, linnedamast, sannolikt 1900-talets slut, ca 250 x 137 cm
Current bid250 SEK
Est300 SEK
1d 22h
BESTICKUPPSÄTTNING, 97 del, försilvrad metall, WMF, 1900-talets andra hälft
Current bid250 SEK
Est600 SEK
1d 22h
NILS NISBEL, 16 del bestick, rostfritt stål, "Party", formgivna 1957
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
1d 22h
KARAFFER, 3 st, glas, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
1d 23h
ISHINK & VINKYKL, plast, Guzzini, Italien, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
2d 21h
SERVISGLAS, 39 del, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
2d 21h
MOCKASKEDAR, 11 st, silver, GEWE, 1960, tot vikt ca 80 g
Current bid500 SEK
Est800 SEK
2d 22h
GRÄDDKANNA, silver, 1800-tal, vikt ca 70 g
Current bid650 SEK
Est800 SEK
2d 22h
BORDSDEKORATIONER, 4 st, glas, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
2d 22h
SERVERINGSSKED, silver, GEWE, Malmö, 1900-tal, vikt ca 24 g
Current bid300 SEK
Est300 SEK
2d 22h
ÖLGLAS OCH SNAPSGLAS, 9 del, motiv "Tulipa" av Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
2d 22h
FAT OCH VINKYLARE, nysilver, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est300 SEK
2d 23h
SEVISPORSLIN, 3 del, "Cordoba" samt "Cellini", Villeroy & Boch, 19000-talets slut
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
3d 21h
SERVISPORSLIN, 18 del, porslin, Pillivuyt, Frankrike, 2000-tal
Current bid450 SEK
Est500 SEK
3d 21h
FAT, 2 st, Just Andersen Danmark samt A Hamilton Product USA, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
3d 21h
TESERVIS, 15 del, porslin, Lomonosov, Ryssland, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
3d 22h
GRÄDDKANNA, silver, otydliga stämplar, Sverige, 1800-tal, vikt ca 100 g
Current bid1,100 SEK
Est1,200 SEK
3d 22h
RAYMOND LOEWY, 25 del, kaffeservis, porslin, "Form 2000", Rosenthal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
3d 22h
LJUSSTAKE, bouilottemodell, empirestil, 1900-talets första hälft
Current bid450 SEK
Est800 SEK
3d 23h
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
4d 21h
MJÖLKKANNA OCH SKÅLAR, 3 del, glas, sk fattigmanssilver, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
4d 21h
VASER,  3 st, glas, sk fattigmanssilver, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
4d 21h
BESTICKUPPSÄTTING, 54 del, nysilver, "Birgitta", 1900-tal
Current bid250 SEK
Est300 SEK
4d 22h
STRÖARE, 1 par, silver, London, England, 1916, tot vikt ca 50 g
Current bid700 SEK
Est800 SEK
4d 22h
VINKANNA, koppar och mässing, jugend, tidigt 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
4d 22h
TERRIN, porslin, Rörstrand, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
4d 22h
ERIK HÖGLUND, pokalglas, Strömbergshyttan 1991, signerad
Current bid200 SEK
Est800 SEK
4d 22h
BESTICK, 26 del, rostfritt stål, BodaNova, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
4d 23h
FISKBESTICK, 12 del, silver, svenska stämplar KA 1929, tot vikt ca 560 g
Current bid3,200 SEK
Est4,000 SEK