1
6h 14 m
ARMBAND, silver, kedjelänk, P10, vikt ca 110 g_34090a_8dc6dc190cc278d_lg.jpeg
ARMBAND, silver, kedjelänk, P10, vikt ca 110 g
Aktuellt bud950 SEK
Värdering1 500 SEK
6h 22 m
SVEN WEJSFELT, vas, stengods, Gustavsbergs studio, signerad och daterad med Gustavsbergs studiohand 1980_34246a_8dc6dd93ac0e93e_lg.jpeg
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 500 SEK
6h 24 m
KARAFF, glas, Orrefors, 1900-talets mitt_34440a_lg.jpeg
KARAFF, glas, Orrefors, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
6h 30 m
ARMBAND, sterlingsilver och emalj, J Tostrup, Norge, 1950-/60-tal_34088a_8dc70e5ad4922db_lg.jpeg
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering800 SEK
6h 38 m
MICHAEL CARLSON, armband, brons, 1900-talets andra hälft _34086a_8dc6dc111828b49_lg.jpeg
MICHAEL CARLSON, armband, brons, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
6h 42 m
VASER, 2 st, keramik, bla Upsala Ekeby 1900-talets andra hälft _34275a_8dc70c675ebb444_lg.jpeg
VASER, 2 st, keramik, bla Upsala Ekeby 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
6h 44 m
MARC CHAGALL, efter, utställningsaffisch, 1900-talets slut_34304a_8dc70cd13a2e21a_lg.jpeg
MARC CHAGALL, efter, utställningsaffisch, 1900-talets slut
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
6h 48 m
TALLRIKAR, 6 st, porslin, "Mira Mare", Rörstrand, 1900-talets mitt_34492a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7h 08 m
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 4 del, bambu och rotting, 1900-talets mitt_34240a_8dc70cc243f2bce_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 4 del, bambu och rotting, 1900-talets mitt
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
1d 5h
BORDSLAMPA, metall, 1900-talets första hälft _34828a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, metall, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud850 SEK
Värdering3 000 SEK
1d 6h
FIGUR, glas, sannolikt Murano, 1900-talets mitt_34656a_8dc759e1f0a726a_lg.jpeg
FIGUR, glas, sannolikt Murano, 1900-talets mitt
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
1d 6h
SIDOBORD / SOFFBORD, 1900-talets andra hälft_34684a_8dc766bc58a10df_lg.jpeg
SIDOBORD / SOFFBORD, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 6h
SIDOBORD, 1940-tal_34707a_8dc766b95b776f9_lg.jpeg
SIDOBORD, 1940-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 6h
FASADLYKTA, metall och glas, 1900-talets mitt_34723a_lg.jpeg
FASADLYKTA, metall och glas, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 6h
SKÅL, stengods, Kupittaan Savi, Finland, signerad_34647a_8dc759d36e56c48_lg.jpeg
SKÅL, stengods, Kupittaan Savi, Finland, signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
2d 6h
TAKPLAFOND, "Plafo", Uno och Östen Kristiansson, Luxus, 1900-talets mitt_34703a_8dc76585aa7de95_lg.jpeg
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
2d 6h
TAKPLAFOND, "Plafo", Uno och Östen Kristiansson, Luxus, 1900-talets mitt_34702a_8dc765851def78e_lg.jpeg
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
2d 7h
BENGT EDENFALK, vas, glas, Skruf, signerad _34697a_8dc766d3dd09f38_lg.jpeg
BENGT EDENFALK, vas, glas, Skruf, signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
3d 6h
SOFFA, troligen Elias Svedberg, 1930-/40-tal_34563a_8dc766c1e8d8614_lg.jpeg
SOFFA, troligen Elias Svedberg, 1930-/40-tal
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 6h
VANJA SORBON MALMSTEN, taklampa, "Pumpa", Carl Malmsten/Malmstensbutiken, 1900-talets andra hälft _34582a_8dc766e546d9fae_lg.jpeg
VANJA SORBON MALMSTEN, taklampa, "Pumpa", Carl Malmsten/Malmstensbutiken, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 6h
HÖRNSKÅP, 1940-tal_34704a_8dc766c2d2fbb86_lg.jpeg
HÖRNSKÅP, 1940-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 6h
SIDOBORD, 1900-talets andra hälft_34683a_8dc766bcf787382_lg.jpeg
SIDOBORD, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
3d 6h
TAKLAMPA, mässing och glas, swedish modern, 1940-tal_34630a_lg.jpeg
TAKLAMPA, mässing och glas, swedish modern, 1940-tal
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering4 000 SEK
3d 6h
FIGUR, keramik, otydligt signerad, Italien, sannolikt 1900-talets andra hälft _34619a_8dc758999db88af_lg.jpeg
FIGUR, keramik, otydligt signerad, Italien, sannolikt 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
3d 7h
LISA LARSON, skulptur, stengods, "Öst", Världens Barn, Gustavsberg _34695a_8dc76417692ef12_lg.jpeg
LISA LARSON, skulptur, stengods, "Öst", Världens Barn, Gustavsberg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 6h
MATTA, rya, sannolikt 1960-tal, ca 200 x 145 cm_34649a_8dc76422d042124_lg.jpeg
MATTA, rya, sannolikt 1960-tal, ca 200 x 145 cm
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 200 SEK
4d 7h
TAKLAMPA, trä, 1900-talets andra hälft_34682a_8dc766c8649b620_lg.jpeg
TAKLAMPA, trä, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 7h
TAKLAMPOR, 1 par, lackerad metall och mässing, 1900-talets mitt_34727a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 6h
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt, möjligen DUX_34709a_8dc764302df465a_lg.jpeg
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt, möjligen DUX
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 6h
KERSTIN HÖRLIN-HOLMQVIST, matsalsmöbel, 13 delar, NK, 1965_34733a_lg.jpeg
KERSTIN HÖRLIN-HOLMQVIST, matsalsmöbel, 13 delar, NK, 1965
Startbud200 SEK
Värdering5 000 SEK
6d 6h
VAS, glas, 1900-talets mitt_34621a_8dc7589f1129f26_lg.jpeg
VAS, glas, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 6h
SALT- OCH PEPPARSTRÖARE SAMT LJUSSTAKAR, 4 del, vitmetall, Danmark resp Boda Nova, 1900-tal_34613a_8dc74e07523b0eb_lg.jpeg
SALT- OCH PEPPARSTRÖARE SAMT LJUSSTAKAR, 4 del, vitmetall, Danmark resp Boda Nova, 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
7d 6h
BORDSLAMPOR, 1 par, keramik, Miranda AB, 1900-talets andra hälft_34773a_lg.jpeg
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK