1
18h 03 m
GUNNAR NYLUND, skål, stengods, Rörstrand, signerad
Aktuellt bud500 SEK
Värdering500 SEK
18h 37 m
GUNNAR NYLUND, vas / kanna, stengods, Rörstrand, signerad
Aktuellt bud550 SEK
Värdering600 SEK
18h 49 m
GOLVLAMPA, teak och mässing, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
19h 09 m
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 800 SEK
1d 18h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
1d 18h
KANDELABER, smide och glas, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 18h
HATTHYLLA, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 18h
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 19h
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, "California", porslin, Rörstrand
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 19h
ELIS BERGH, vas, glas, Kosta, 1945, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 19h
EINAR BÄCKSTRÖM, taklampa, Malmö, 1960-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
2d 18h
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
2d 19h
LISA LARSON, figurin, stengods, "Blomsterflicka", Gustavsberg
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK
2d 20h
SVEN JONSSON, spegel, keramik, "Lagun", Gustavsberg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 19h
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
3d 19h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
4d 18h
JOSEF FRANK, bricka, "Tulpaner", Firma Svenskt Tenn
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
4d 18h
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering20 000 - 22 000 SEK
4d 18h
LISA LARSON, figurin, stengods, "Oscar", ur serien Sekelskifte, Gustavsberg
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
4d 19h
ALVAR AALTO, barnstol, modell N65, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering700 SEK
4d 19h
 BORDSLAMPOR, 1 par, "Solo", bla Fagerhults Ljusarmatur, 1950-/60-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 18h
BORDSLAMPA, Hemi klot, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
5d 18h
ILMARI TAPIOVAARA, stol, "Fanett", Edsbyverken, 1960-/70-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 19h
BORDSLAMPOR, 2 st, cararramarmor, sannolikt 1970-tal
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
6d 18h
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
6d 18h
LISA LARSON, figurin, stengods, "Syskon", Gustavsberg
Aktuellt bud850 SEK
Värdering800 SEK
6d 18h
SAMLING KNOPPAR OCH SKÅPSHANDTAG, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 19h
TAKLAMPA, mässing och teak, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 19h
ERIK HÖGLUND, kanna och vas, glas, Boda, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering600 SEK
6d 19h
TAKLAMPA, "Nift", IKEA, 1960-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 18h
ARTHUR PERCY, vas, keramik, "Röd Rubin", Gefle
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 19h
SÄNGBORD, 1900-talets mitt
SÄNGBORD, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 19h
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
8d 18h
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 19h
PLASTMATTA, rund, enligt uppgift Pappelina
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK