1
2h 35 m
LISA LARSON, figur, stengods, lejon midi, ur serien "Afrika", Gustavsberg
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering800 SEK
2h 39 m
LISA LARSON, figur, stengods, "Malin", ur serien "Larsons ungar", Gustavsberg
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering800 SEK
2h 41 m
LISA LARSON, figur, stengods, bulldog, ur serien "Stora Zoo", Gustavsberg
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
2h 43 m
LISA LARSON, figur, giraff, ur serien "Stora Zoo", Gustavsberg
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering2 500 SEK
2h 47 m
LISA LARSON, 2 st figurer, känguru med unge, ur serien "Stora Zoo", Gustavsberg
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering2 500 SEK
2h 49 m
LISA LARSON, figur, noshörning, ur serien "Jura", Gustavsberg
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
2h 51 m
LISA LARSON, figur, stengods, järv, ur serien "Skansen", Gustavsberg
Aktuellt bud450 SEK
Värdering600 SEK
2h 53 m
LISA LARSON, figur, stengods, räv, ur serien "Skansen", Gustavsberg
Aktuellt bud450 SEK
Värdering800 SEK
2h 55 m
LISA LARSON, figur, stengods, björn, ur serien "Lill-Skansen", Gustavsberg
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
3h 01 m
LISA LARSON, figur, stengods, isbjörn, ur serien "Skansen", Gustavsberg
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 500 SEK
3h 03 m
LISA LARSON, figur, stengods, "Charlotta", ur serien "ABC-flickor", Gustavsberg
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering3 000 SEK
3h 05 m
LISA LARSON, figur, stengods, "Måns", Keramikstudion Gustavsberg
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering2 500 SEK
3h 07 m
LISA LARSON, figur, flodhäst, ur serien "Stora Zoo", Gustavsberg
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering2 000 SEK
3h 09 m
LISA LARSON, figur, stengods, "Brunbjörn maxi" ur serien "Skansen", Keramikstudion Gustavsberg
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 200 SEK
3h 11 m
LISA LARSON, figur, lodjur, Jie stengodsateljé
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering1 500 SEK
3h 13 m
LISA LARSON, figur, tiger, ur serien "Afrika", Gustavsberg
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 800 SEK
3h 15 m
LISA LARSON, figur, stengods, "Ko", ur serien "Landskapsdjur", Gustavsberg
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
1d 3h
SAMLING TÄNDSTICKOR, 1900-talets mitt_31631a_8dc48fd909c9029_lg.jpeg
SAMLING TÄNDSTICKOR, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
2d 2h
GALGHÅLLARE MED GALGAR, Ycki, 1900-talets mitt_31620a_8dc49abbfc5ba4c_lg.jpeg
GALGHÅLLARE MED GALGAR, Ycki, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 3h
SKÅLAR, 8 st, emalj, Arne Erker, Kockums Jernverks AB, 1900-talets mitt_31630a_8dc48f97f534633_lg.jpeg
SKÅLAR, 8 st, emalj, Arne Erker, Kockums Jernverks AB, 1900-talets mitt
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
2d 3h
VÄGGLAMPA, större modell, mässing och glas, sannolikt 1960-/1970-tal, eikettmärkt Miranda AB_31760a_lg.jpeg
VÄGGLAMPA, större modell, mässing och glas, sannolikt 1960-/1970-tal, eikettmärkt Miranda AB
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 2h
BORDSLAMPA, turkost glas, 1960-/70-tal_31826a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, turkost glas, 1960-/70-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
4d 2h
ADOLF RELLING, sybord, teak, "Syklus", Rastad & Relling, Rasmus Solberg Møbelverksted, Norge, formgiven 1962._31685a_8dc48d2c8e349bd_lg.jpeg
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering3 000 SEK
4d 2h
LEKSAKER, 2 st, 1900-talets mitt_31784a_lg.jpeg
LEKSAKER, 2 st, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 1h
FASADLYKTA, metall och glas, 1900-talets mitt_31798a_lg.jpeg
FASADLYKTA, metall och glas, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 2h
SIDEBOARD, teak, 1950-/60-tal_31442a_8dc4a5f286f054e_lg.jpeg
SIDEBOARD, teak, 1950-/60-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 200 SEK
5d 2h
SOFFBORD, mässing, 1900-talets andra hälft _31861a_lg.jpeg
SOFFBORD, mässing, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 2h
FÅTÖLJ, 1940-tal_31607a_8dc47ecc6975f32_lg.jpeg
FÅTÖLJ, 1940-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 2h
GLASFÖREMÅL, 3 del, bla karaff Kastrup Holmegaard, 1900-talets andra hälft _31802a_lg.jpeg
Startbud500 SEK
Värdering800 SEK
5d 2h
KERSTIN HÖRLIN-HOLMQVIST, matsalsmöbel, 13 delar, NK, 1965_31715a_8dc47e90217aa02_lg.jpeg
KERSTIN HÖRLIN-HOLMQVIST, matsalsmöbel, 13 delar, NK, 1965
Startbud200 SEK
Värdering5 000 SEK
6d 1h
PENTTI SARPANEVA, armband, brons, Finland, 1960-/1970-tal_31788a_lg.jpeg
PENTTI SARPANEVA, armband, brons, Finland, 1960-/1970-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 1h
BYRÅ, 1950-/60-tal_31606a_8dc47ecdeca4aa3_lg.jpeg
BYRÅ, 1950-/60-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 2h
NALLE, 1900-talets mitt, större modell_31624a_8dc49ab95c4ed46_lg.jpeg
NALLE, 1900-talets mitt, större modell
Aktuellt bud150 SEK
Värdering300 SEK
6d 2h
SVEN PALMQVIST, vas, kristall, Orrefors, signerad _31583a_8dc4a567409b1ff_lg.jpeg
SVEN PALMQVIST, vas, kristall, Orrefors, signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
6d 2h
PALL, fladdermusmodell, omkring 1900-talets mitt_15173a_lg.jpeg
PALL, fladdermusmodell, omkring 1900-talets mitt
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 500 SEK
7d 2h
SCHUCO, mekanisk leksak, plåt, Tyskland, 1900-talets mitt_31621a_8dc48e6127f6a64_lg.jpeg
SCHUCO, mekanisk leksak, plåt, Tyskland, 1900-talets mitt
Aktuellt bud650 SEK
Värdering400 SEK
7d 2h
MEKANISKA LEKSAKER, 5 st, 1900-talets mitt_31633a_8dc48fd86d7396a_lg.jpeg
MEKANISKA LEKSAKER, 5 st, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 2h
MEKANISK LEKSAK, sannolikt Schuco 1900-talets första hälft _31632a_8dc48fce18b19f0_lg.jpeg
MEKANISK LEKSAK, sannolikt Schuco 1900-talets första hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
7d 2h
SCHUCO, mekanisk leksak, Tyskland, 1900-talets mitt_31618a_8dc48e77c41a630_lg.jpeg
SCHUCO, mekanisk leksak, Tyskland, 1900-talets mitt
Aktuellt bud450 SEK
Värdering800 SEK
7d 2h
MEKANISK LEKSAK, "Galop 852", Lehman, Tyskland, 1900-talets mitt_31619a_8dc48e771c5fc5a_lg.jpeg
MEKANISK LEKSAK, "Galop 852", Lehman, Tyskland, 1900-talets mitt
Aktuellt bud300 SEK
Värdering600 SEK
8d 1h
BODO MANS, väggrelief, keramik, Tyskland, 1900-talets andra hälft _31444a_8dc49804637c844_lg.jpeg
BODO MANS, väggrelief, keramik, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 2h
TAKLAMPOR, 2 st, Fagerhults, 1960-/70-tal_31808a_lg.jpeg
TAKLAMPOR, 2 st, Fagerhults, 1960-/70-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
8d 2h
VAS, kristall, Orrefors, signerad _31582a_8dc4a5687a331ea_lg.jpeg
VAS, kristall, Orrefors, signerad
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK