1
17h 41 m
JOSEF FRANK, bricka, "Tulpaner", Firma Svenskt Tenn
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
17h 45 m
Aktuellt bud5 200 SEK
Värdering20 000 - 22 000 SEK
17h 59 m
LISA LARSON, figurin, stengods, "Oscar", ur serien Sekelskifte, Gustavsberg
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
18h 37 m
ALVAR AALTO, barnstol, modell N65, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering700 SEK
18h 59 m
 BORDSLAMPOR, 1 par, "Solo", bla Fagerhults Ljusarmatur, 1950-/60-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 17h
BORDSLAMPA, Hemi klot, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
1d 18h
ILMARI TAPIOVAARA, stol, "Fanett", Edsbyverken, 1960-/70-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 18h
BORDSLAMPOR, 2 st, cararramarmor, sannolikt 1970-tal
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
2d 17h
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
2d 17h
LISA LARSON, figurin, stengods, "Syskon", Gustavsberg
Aktuellt bud850 SEK
Värdering800 SEK
2d 17h
SAMLING KNOPPAR OCH SKÅPSHANDTAG, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 18h
TAKLAMPA, mässing och teak, 1900-talets mitt
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
2d 18h
ERIK HÖGLUND, kanna och vas, glas, Boda, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering600 SEK
2d 19h
TAKLAMPA, "Nift", IKEA, 1960-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
3d 17h
ARTHUR PERCY, vas, keramik, "Röd Rubin", Gefle
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 18h
SÄNGBORD, 1900-talets mitt
SÄNGBORD, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 18h
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
4d 17h
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 18h
PLASTMATTA, rund, enligt uppgift Pappelina
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 17h
ULLA PROCOPÉ, tekopp med fat, keramik, "Valencia", Arabia, 1960-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 17h
SKOLPLANSCHER, 5 st, efter Nils Tirén, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 18h
TAKLAMPA, metall och glas, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 17h
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 17h
VINGLAS, 6 st, "Verna", Kerttu Nurminen, Iittala
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 17h
BOKHYLLA, 1950-/60-tal
BOKHYLLA, 1950-/60-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 17h
BESTICK, 16 del, rostfritt stål, "Sessan", Nils Johan, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 17h
BURKAR, 2 st, porslin, Deco Hälsingborg samt "Kyllans kondis" JIE Grantofta, 1950-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 18h
VÄGGLAMPOR, 1 par, mässing, 1970-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 18h
PALL, Danmark, etikettmärkt Fritz Hansen, Danmark, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 18h
NILS NISBEL, 16 del bestick, rostfritt stål, "Party", formgivna 1957
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 17h
TAKLAMPA, patinerad metall och glas, 1920-/30-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
8d 18h
HANS-AGNE JAKOBSSON, ljuslykta, mässing och glas, "L 95", Markaryd, 1960-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 18h
CARL FAGERLUND, taklampa, "Bubblan", Orrefors, 1960-/70-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
9d 18h
BERTIL FRIDHAGEN, bokhylla, teak, Bodafors, 1950-/60-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
9d 18h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
9d 18h
SKOLPLANSCHER, 6 st, efter Nils Tirén, 1900-talets mitt
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
9d 18h
MATSALSMÖBEL, 5 del, 1950-/60-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering3 000 SEK
11d 17h
PARAPLYSTÄLL, konstläder, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 17h
PALL, kromad metall, AWAB, 1900-talets mitt
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
11d 18h
LISA LARSON, figur/sparbössa, stengods, Gustavsberg
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK