1
18h 53 m
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
19h 01 m
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
1d 18h
JOSEF FRANK, bricka, "Tulpaner", Firma Svenskt Tenn
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
1d 18h
Aktuellt bud5 000 SEK
Värdering20 000 - 22 000 SEK
1d 18h
LISA LARSON, figurin, stengods, "Oscar", ur serien Sekelskifte, Gustavsberg
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
1d 19h
ALVAR AALTO, barnstol, modell N65, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering700 SEK
1d 19h
 BORDSLAMPOR, 1 par, "Solo", bla Fagerhults Ljusarmatur, 1950-/60-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 18h
BORDSLAMPA, Hemi klot, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
2d 18h
ILMARI TAPIOVAARA, stol, "Fanett", Edsbyverken, 1960-/70-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 19h
BORDSLAMPOR, 2 st, cararramarmor, sannolikt 1970-tal
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
3d 17h
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
3d 18h
LISA LARSON, figurin, stengods, "Syskon", Gustavsberg
Aktuellt bud850 SEK
Värdering800 SEK
3d 18h
SAMLING KNOPPAR OCH SKÅPSHANDTAG, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 18h
TAKLAMPA, mässing och teak, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
3d 18h
ERIK HÖGLUND, kanna och vas, glas, Boda, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering600 SEK
3d 19h
TAKLAMPA, "Nift", IKEA, 1960-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 18h
ARTHUR PERCY, vas, keramik, "Röd Rubin", Gefle
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 19h
SÄNGBORD, 1900-talets mitt
SÄNGBORD, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 19h
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 17h
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 19h
PLASTMATTA, rund, enligt uppgift Pappelina
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 17h
ULLA PROCOPÉ, tekopp med fat, keramik, "Valencia", Arabia, 1960-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 18h
SKOLPLANSCHER, 5 st, efter Nils Tirén, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 19h
TAKLAMPA, metall och glas, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 17h
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 18h
VINGLAS, 6 st, "Verna", Kerttu Nurminen, Iittala
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 18h
BOKHYLLA, 1950-/60-tal
BOKHYLLA, 1950-/60-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 17h
BESTICK, 16 del, rostfritt stål, "Sessan", Nils Johan, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 18h
BURKAR, 2 st, porslin, Deco Hälsingborg samt "Kyllans kondis" JIE Grantofta, 1950-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 18h
VÄGGLAMPOR, 1 par, mässing, 1970-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
8d 18h
PALL, Danmark, etikettmärkt Fritz Hansen, Danmark, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 18h
NILS NISBEL, 16 del bestick, rostfritt stål, "Party", formgivna 1957
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 17h
TAKLAMPA, patinerad metall och glas, 1920-/30-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
9d 18h
HANS-AGNE JAKOBSSON, ljuslykta, mässing och glas, "L 95", Markaryd, 1960-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 18h
CARL FAGERLUND, taklampa, "Bubblan", Orrefors, 1960-/70-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
10d 18h
BERTIL FRIDHAGEN, bokhylla, teak, Bodafors, 1950-/60-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
10d 18h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
10d 19h
SKOLPLANSCHER, 6 st, efter Nils Tirén, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 19h
MATSALSMÖBEL, 5 del, 1950-/60-tal
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
12d 17h
PARAPLYSTÄLL, konstläder, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 18h
PALL, kromad metall, AWAB, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 18h
LISA LARSON, figur/sparbössa, stengods, Gustavsberg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK