1
16h 11m
ARTHUR PERCY, vas, keramik, "Röd Rubin", Gefle
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
17h 13m
SÄNGBORD, 1900-talets mitt
SÄNGBORD, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est400 SEK
17h 23m
Current bid650 SEK
Est1,500 SEK
1d 15h
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
1d 17h
PLASTMATTA, rund, enligt uppgift Pappelina
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
2d 15h
ULLA PROCOPÉ, tekopp med fat, keramik, "Valencia", Arabia, 1960-tal
Current bid350 SEK
Est300 SEK
2d 16h
SKOLPLANSCHER, 5 st, efter Nils Tirén, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est400 SEK
2d 17h
TAKLAMPA, metall och glas, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
3d 15h
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
3d 16h
VINGLAS, 6 st, "Verna", Kerttu Nurminen, Iittala
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
3d 16h
BOKHYLLA, 1950-/60-tal
BOKHYLLA, 1950-/60-tal
Current bid350 SEK
Est1,000 SEK
4d 15h
BESTICK, 16 del, rostfritt stål, "Sessan", Nils Johan, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
4d 16h
BURKAR, 2 st, porslin, Deco Hälsingborg samt "Kyllans kondis" JIE Grantofta, 1950-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
4d 16h
VÄGGLAMPOR, 1 par, mässing, 1970-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
4d 16h
PALL, Danmark, etikettmärkt Fritz Hansen, Danmark, 1900-talets mitt
Current bid500 SEK
Est1,000 SEK
4d 16h
NILS NISBEL, 16 del bestick, rostfritt stål, "Party", formgivna 1957
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
5d 16h
TAKLAMPA, patinerad metall och glas, 1920-/30-tal
Current bid200 SEK
Est800 SEK
5d 16h
HANS-AGNE JAKOBSSON, ljuslykta, mässing och glas, "L 95", Markaryd, 1960-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
5d 16h
CARL FAGERLUND, taklampa, "Bubblan", Orrefors, 1960-/70-tal
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
6d 17h
BERTIL FRIDHAGEN, bokhylla, teak, Bodafors, 1950-/60-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
6d 17h
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
6d 17h
SKOLPLANSCHER, 6 st, efter Nils Tirén, 1900-talets mitt
Current bid300 SEK
Est500 SEK
6d 17h
MATSALSMÖBEL, 5 del, 1950-/60-tal
Current bid250 SEK
Est3,000 SEK
8d 16h
PARAPLYSTÄLL, konstläder, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
8d 16h
PALL, kromad metall, AWAB, 1900-talets mitt
Current bid350 SEK
Est400 SEK
8d 17h
LISA LARSON, figur/sparbössa, stengods, Gustavsberg
Current bid300 SEK
Est400 SEK