1
12h 30 m
CHARLOTTE HAMILTON, vas, keramik, Rörstrand, 1900-tal_36794a_8dc95245e4827ff_lg.jpeg
CHARLOTTE HAMILTON, vas, keramik, Rörstrand, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
13h 14 m
BING & GRÖNDAHL, 10 st mattallrikar, porslin, "Måsen, 1900-talets andra hälft_37134a_8dc9c0658aea7c7_lg.jpeg
BING & GRÖNDAHL, 10 st mattallrikar, porslin, "Måsen, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud650 SEK
Värdering500 SEK
13h 16 m
BING & GRÖNDAHL, 19 del, assietter och djupa tallrikar, porslin, "Måsen, 1900-talets andra hälft_37135a_8dc9c066e6b0f00_lg.jpeg
BING & GRÖNDAHL, 19 del, assietter och djupa tallrikar, porslin, "Måsen, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud650 SEK
Värdering500 SEK
13h 18 m
BING & GRÖNDAHL, 5 del, servisporslin, "Måsen, 1900-talets andra hälft_37136a_8dc9c06799e3c2b_lg.jpeg
BING & GRÖNDAHL, 5 del, servisporslin, "Måsen, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud450 SEK
Värdering500 SEK
13h 38 m
SERVISPORSLIN, ca 31 del, porslin, "Maria", Rosenthal, 1900-talets andra hälft _37095a_8dc9aa98a70ecbc_lg.jpeg
SERVISPORSLIN, ca 31 del, porslin, "Maria", Rosenthal, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
1d 13h
FIGURIN, keramik, Goebel, 1900-talets andra hälft_37234a_8dc9c37665b3432_lg.jpeg
FIGURIN, keramik, Goebel, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 13h
NINNIE FORSGREN, fat/väggrelief, Bromma Keramik, signerad_37216a_8dc9c3770150027_lg.jpeg
NINNIE FORSGREN, fat/väggrelief, Bromma Keramik, signerad
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
1d 13h
BORDSLAMPA, porslin, Kina, 1900-tal_37252a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, porslin, Kina, 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
1d 13h
MARI SIMMULSON, vas, keramik, "Sagina", Upsala Ekeby, 1900-talets mitt_37269a_lg.jpeg
MARI SIMMULSON, vas, keramik, "Sagina", Upsala Ekeby, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
2d 12h
SERVISPORSLIN, 30 del, porslin, "Grön Anna", Rörstrand_36919a_8dc9cc49485cab8_lg.jpeg
SERVISPORSLIN, 30 del, porslin, "Grön Anna", Rörstrand
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
2d 12h
LJUSLYKTOR, 1 par, porslin, Kina, sannolikt 1800-/1900-tal_37383a_lg.jpeg
LJUSLYKTOR, 1 par, porslin, Kina, sannolikt 1800-/1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
2d 13h
VICKE LINDSTRNAD, 2 del, keramik, "Björnlek", 1900-talets mitt_37150a_8dc9c05e78ed38d_lg.jpeg
VICKE LINDSTRNAD, 2 del, keramik, "Björnlek", 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 13h
FAT, 2 st, porslin, Lidköping, 1900-talets första hälft_36917a_8dc9aa9fa23baed_lg.jpeg
FAT, 2 st, porslin, Lidköping, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 13h
KRUS, 2 st, stengods, Rörstrand, 1900-tal_37321a_lg.jpeg
KRUS, 2 st, stengods, Rörstrand, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 13h
BORDSLAMPOR, 1 par, keramik, Miranda AB, 1900-talets andra hälft_37275a_lg.jpeg
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
2d 13h
SVEN TÖRNGREN (1940-1969), fat, keramik, Tilgman, siganerad_37371a_lg.jpeg
SVEN TÖRNGREN (1940-1969), fat, keramik, Tilgman, siganerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
2d 13h
LISA LARSON, figur, stengods, "Johanna", Gustavsberg_37233a_8dc9c375c465c8b_lg.jpeg
LISA LARSON, figur, stengods, "Johanna", Gustavsberg
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 12h
VASER, 2 st, keramik, bla Bo Fajans, 1930-/40-tal_37392a_lg.jpeg
VASER, 2 st, keramik, bla Bo Fajans, 1930-/40-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
3d 12h
TEKANNA, keramik, 1900-talets andra hälft, otydligt signerad_37320a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 13h
GUNNAR NYLUND, 3 del, chamotte, Rörstrand, 1900-talets mitt_37085a_8dc9aa8e798b0ac_lg.jpeg
GUNNAR NYLUND, 3 del, chamotte, Rörstrand, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 13h
 LISA LARSON, skulptur, stengods, "Öst", Världens Barn, Gustavsberg_37112a_8dc9aa9300ad2d0_lg.jpeg
LISA LARSON, skulptur, stengods, "Öst", Världens Barn, Gustavsberg
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
3d 13h
INGRID ATTERBERG, vas och lockskål, keramik, "Spiral", Uppsala Ekeby, 1900-talets andra hälft_37362a_lg.jpeg
INGRID ATTERBERG, vas och lockskål, keramik, "Spiral", Uppsala Ekeby, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
4d 12h
GOLVVAS, porslin, Kina, sannolikt tidigt 1900-tal_37398a_lg.jpeg
GOLVVAS, porslin, Kina, sannolikt tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
4d 12h
BLOMKRUKOR, 2 st, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal_37345a_lg.jpeg
BLOMKRUKOR, 2 st, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 13h
STIG LINDBERG, vas, fajans, "Snurran", Gustavsberg Studio, 1900-talets mitt_37073a_8dc9aa90fefffda_lg.jpeg
STIG LINDBERG, vas, fajans, "Snurran", Gustavsberg Studio, 1900-talets mitt
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering2 000 SEK
4d 13h
 KARIN BJÖRQUIST, 4 st ljusstakar, keramik, "Prunella", Gustavsberg_36916a_8dc9aa9c4c5059a_lg.jpeg
KARIN BJÖRQUIST, 4 st ljusstakar, keramik, "Prunella", Gustavsberg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 13h
VAS SAMT YTTERFODER, 3 del, majolika, Frankrike, 1900-talets andra hälft_36797a_8dc9524530a7e57_lg.jpeg
VAS SAMT YTTERFODER, 3 del, majolika, Frankrike, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud450 SEK
Värdering600 SEK
5d 13h
KAFFESERVIS, 18 del, stengods, "Tema", Bing & Gröndahl, Danmark, 1900-talets andra hälft_37224a_8dc9c37a1aad038_lg.jpeg
KAFFESERVIS, 18 del, stengods, "Tema", Bing & Gröndahl, Danmark, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 13h
MAGGIE WIBOM, figur, lergods, Gefle, 1900-talets andra hälft, monorgamsignerad_37349a_lg.jpeg
MAGGIE WIBOM, figur, lergods, Gefle, 1900-talets andra hälft, monorgamsignerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
6d 12h
EWALD DAHLSKOG, vas, fajans, Bo Fajans, 1940-tal, monogramsignerad_37709a_8dc9ffe1ac2388d_lg.jpeg
EWALD DAHLSKOG, vas, fajans, Bo Fajans, 1940-tal, monogramsignerad
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering3 000 SEK
6d 12h
CREMEKOPPAR MED FAT, 6 st, porslin, Rörstrand_37790a_8dca0d2500d9b3f_lg.jpeg
CREMEKOPPAR MED FAT, 6 st, porslin, Rörstrand
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK
6d 12h
TALLRIK, porslin, famille rose, Kina, 1700-tal_37444a_8dc9ffff35a8b21_lg.jpeg
TALLRIK, porslin, famille rose, Kina, 1700-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering400 SEK
6d 13h
KAFFEKOPPAR MED FAT, 12 st, porslin, "Ostindia", Rörstrand _37559a_lg.jpeg
KAFFEKOPPAR MED FAT, 12 st, porslin, "Ostindia", Rörstrand
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
6d 13h
ROYAL COPENHAGEN, skål på fot, porslin, Musselmalet, 1900-talets andra hälft _37238a_8dc9ffffe5adc37_lg.jpeg
ROYAL COPENHAGEN, skål på fot, porslin, Musselmalet, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 13h
BO FAJANS, 4 del, keramik, 1900-talets mitt_37713a_8dca00ae60c64e6_lg.jpeg
BO FAJANS, 4 del, keramik, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 13h
BJÖRN WIINBLADH, vas, porslin, Studio Linie, Rosenthal, 1900-talets andra hälft _37770a_8dca0d14fa4bfbe_lg.jpeg
BJÖRN WIINBLADH, vas, porslin, Studio Linie, Rosenthal, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 13h
VASER, 2 st, keramik, Tyskland, 1900-talets andra hälft _37606a_lg.jpeg
VASER, 2 st, keramik, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
7d 12h
ANITA NYLUND, burk, porslin, "Majas mejeri" ur Vår lilla stad, Jie Gantofta, 1900-talets mitt_37777a_8dca0cd71c02a88_lg.jpeg
ANITA NYLUND, burk, porslin, "Majas mejeri" ur Vår lilla stad, Jie Gantofta, 1900-talets mitt
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
7d 12h
ANITA NYLUND, 2 st burkar, porslin, "Grönkvists gröna gurkar" samt "Frits friska fisk", ur Vår lilla stad, Jie Gantofta, 1900-talets mitt_37778a_8dca0ce29ff7736_lg.jpeg
ANITA NYLUND, 2 st burkar, porslin, "Grönkvists gröna gurkar" samt "Frits friska fisk", ur Vår lilla stad, Jie Gantofta, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 12h
ANITA NYLUND, 3 st ströare, porslin, "Familjen Pepparsson", Jie Gantofta, 1900-talets mitt_37779a_8dca0ce1f7d9fc7_lg.jpeg
ANITA NYLUND, 3 st ströare, porslin, "Familjen Pepparsson", Jie Gantofta, 1900-talets mitt
Aktuellt bud550 SEK
Värdering500 SEK
7d 12h
ANITA NYLUND, 1 par ströare, porslin, "Sockerpullan" och "Salte Peter", Jie Gantofta, 1900-talets mitt_37780a_8dca0cacbc370e8_lg.jpeg
ANITA NYLUND, 1 par ströare, porslin, "Sockerpullan" och "Salte Peter", Jie Gantofta, 1900-talets mitt
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
7d 12h
ANITA NYLUND, kaffeburk, porslin, "Kaffekvarnen" ur Vår lilla stad, Jie Gantofta, 1900-talets mitt_37776a_8dca0d12a9e8989_lg.jpeg
ANITA NYLUND, kaffeburk, porslin, "Kaffekvarnen" ur Vår lilla stad, Jie Gantofta, 1900-talets mitt
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK
7d 12h
ANITA NYLUND, 2 del, porslin, Kom liljor o. akveleja" samt "Cockie", Jie Gantofta, 1900-talets mitt_37781a_8dca0cd62ae83ec_lg.jpeg
ANITA NYLUND, 2 del, porslin, Kom liljor o. akveleja" samt "Cockie", Jie Gantofta, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 13h
YTTERFODER, lergods, Höganäs, 1900-talets första hälft _37563a_lg.jpeg
YTTERFODER, lergods, Höganäs, 1900-talets första hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
7d 13h
BULJONGKOPPAR MED FAT, 12 st, porslin, "Ostindia", Rörstrand _37619a_lg.jpeg
BULJONGKOPPAR MED FAT, 12 st, porslin, "Ostindia", Rörstrand
Aktuellt bud650 SEK
Värdering1 200 SEK
7d 13h
KRYDDHYLLA OCH SILLBURK, porslin, Rörstrand_37774a_8dca0d133ec23b7_lg.jpeg
KRYDDHYLLA OCH SILLBURK, porslin, Rörstrand
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
7d 13h
EWALD DAHLSKOG, ytterfoder, fajans, "Tellus", Bo Fajans, 1940-tal_37710a_8dc9ffe2376102d_lg.jpeg
EWALD DAHLSKOG, ytterfoder, fajans, "Tellus", Bo Fajans, 1940-tal
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering1 200 SEK
7d 13h
SKÅL MED BLOMSTERFAKIR, fajans, Bo Fajans, 1900-talets mitt_37760a_8dca0d1b5501d6c_lg.jpeg
SKÅL MED BLOMSTERFAKIR, fajans, Bo Fajans, 1900-talets mitt
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK