1
13h 23 m
GOLVURNA, gips, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
13h 47 m
SKÅLAR, 2 st, lergods, 1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 12h
JOSEF EKBERG, lockurna, porslin, Gustavsberg, art deco, 1920-/30-tal, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 200 SEK
1d 12h
ELEKTRISK BRÄNNUGN, Sähköpolttouuni Valmi Staia, Uterm AB Kolmården, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 800 SEK
1d 13h
VASER, 3 st, lergods, Gabriel keramik, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 14h
LOCKURNA, keramik, Höganäs, 1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 14h
MARI SIMMULSON, skålfat samt vas, stengods, Upsala Ekeby
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
1d 14h
MAT- OCH KAFFESERVIS, 80 del, porslin, "Sushito", Japan, sannolikt 1900-talets slut
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 14h
URNA, lergods, 1900-talets början
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 12h
KANDELABRAR, 2 st, porslin, Guldkroken, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 12h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 13h
FIGURINER, 3 st, porslin, "blanc de chine", Bing & Gröndahl, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 13h
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 13h
FAT, 5 st, majolika, omkring år 1900
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
2d 13h
YTTERFODER, majolika, omkring år 1900
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK
2d 13h
YTTERFODER, majolika, Rörstrand, omkring år 1900
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 13h
YTTERFODER, majolika, Österrike, 1900-talets början
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 13h
FAT TILL YTTERFODER, 4 st, majolika, Gustavsberg, omkring år 1900
Aktuellt bud400 SEK
Värdering400 SEK
2d 13h
NÖTFAT, porslin, Gustavsberg, omkring år 1900
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
2d 13h
Aktuellt bud700 SEK
Värdering600 SEK
2d 13h
SPARRISFAT, 2 del, majolika, Rörstrand, omkring år 1900
Aktuellt bud350 SEK
Värdering600 SEK
2d 13h
YTTERFODER, 2 st, majolika, bla Rörstrand, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 13h
ANNA-LISA THOMSON, vas, keramik, "Paprika", Upsala Ekeby
Aktuellt bud950 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 14h
HERTHA BENGTSON, tekanna, porslin, "Blå Eld", Rörstrand
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 14h
ASKFAT OCH ÄGGKOPP, porslin, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 14h
JANE WÅHLSTEDT, skål, keramik, Jani, Laholm, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 14h
VAS, flintgods, Royal Crown, England, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 13h
BOJAN, porslin, Kina, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 13h
URNA, keramik, 1800-/1900-tal
URNA, keramik, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering300 SEK
3d 13h
ANNA-LISA THOMSON, vas, lergods, 1900-talets mitt
Aktuellt bud300 SEK
Värdering300 SEK
3d 13h
GOLVURNA, orientalisk, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
3d 14h
KINESISK KERAMIK, 5 del, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 14h
GOLVURNA, lergods, 1900-talets början
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 14h
BRINGARE, SKÅL OCH GREPFAT, 3 del, majolika, bla Rörstrand, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 14h
CARL-HARRY STÅLHANE, tekanna, stengods, Rörstrand, signerad
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 14h
SERVERINGSFAT, porslin, "lökmönster", Meissen, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
3d 14h
YTTERFODER, 3 st, lergods, Gabriel keramik, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 12h
TESERVIS, flintgods, "Skåne"/"Vindsäter", Rörstrand, omkring år 1900
Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 500 SEK
4d 13h
GITHA HESKE, väggklocka,  keramik, signerad, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 13h
KRYDDSERVIS, 13 del, porslin, Hacekfors, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 13h
KAFFEKOPPAR MED FAT, 11 st, porslin, "Blå Blom", Gustavsberg
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK
4d 13h
WILHELM KÅGE, kryddhylla, trä och porslin, "Blå Pyro", Gustavsberg, 1900-talets första hälft.
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 13h
VAS, keramik, Tilgmans, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 14h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 14h
SPARBÖSSA, keramik, äpple, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 14h
SERVERINGSFAT, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, nr 101/1
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 14h
STIG LINDBERG, fat, stengods, "Silur", Gustavsberg
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
4d 14h
BORDSLAMPA OCH VASER, 3 st, keramik, Laholm, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK