1
1d 13h
 RICHARD WOODS, vas, keramik, "Tree Trunk", Hay, nutida_36147a_8dc8b884abfe27c_lg.jpeg
RICHARD WOODS, vas, keramik, "Tree Trunk", Hay, nutida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 13h
MARI SIMMULSON, vas, keramik, Upsala-Ekeby, signerad MS_36075a_8dc8b887ace29d4_lg.jpeg
MARI SIMMULSON, vas, keramik, Upsala-Ekeby, signerad MS
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 200 SEK
1d 14h
VAS, stengods, Søholm, Danmark, 1960-/70-tal_36117a_8dc8b7e2abe1730_lg.jpeg
VAS, stengods, Søholm, Danmark, 1960-/70-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 14h
SERVIS, 8 del, keramik, Danmark, sannolikt 1960-/70-tal_36169a_8dc8c56dbb729db_lg.jpeg
SERVIS, 8 del, keramik, Danmark, sannolikt 1960-/70-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
1d 14h
SKÅLAR, 3 + 11 st, porslin, Kina, 1900-tal_36170a_8dc8c517db90964_lg.jpeg
SKÅLAR, 3 + 11 st, porslin, Kina, 1900-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
1d 14h
SKÅLAR OCH ASSIETTER, 12 del, porslin, "Retro Edition", Stig Lindberg, KF/Coop_36136a_8dc8b881f282eb7_lg.jpeg
SKÅLAR OCH ASSIETTER, 12 del, porslin, "Retro Edition", Stig Lindberg, KF/Coop
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
1d 14h
BORDSLAMPSFOT, stengods, Søholm, Danmark, 1960-/70-tal_36124a_8dc8b7e33bc8860_lg.jpeg
BORDSLAMPSFOT, stengods, Søholm, Danmark, 1960-/70-tal
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 200 SEK
1d 15h
MARI SIMMULSON, vas, keramik, "Sagina", Upsala Ekeby, 1900-talets mitt_36044a_8dc8b8893497037_lg.jpeg
MARI SIMMULSON, vas, keramik, "Sagina", Upsala Ekeby, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
2d 13h
YTTERFODER, 1 par, porslin, sydeuropeisk stil, 1900-talets andra hälft _36162a_8dc8c5739be942b_lg.jpeg
YTTERFODER, 1 par, porslin, sydeuropeisk stil, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 13h
MAGGIE WIBOM, figur, lergods, Gefle, 1900-talets andra hälft, monorgamsignerad_36174a_8dc8c502e7ba7a4_lg.jpeg
MAGGIE WIBOM, figur, lergods, Gefle, 1900-talets andra hälft, monorgamsignerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
2d 14h
BORDSLAMPA, porslin, Kina, 1900-tal_36338a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, porslin, Kina, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 15h
STIG LINDBERG, "Adam", kaffekoppar, 5 delar, benporslin, Gustavsberg, 1950-/60-tal_36074a_8dc8b8953b1b9cd_lg.jpeg
STIG LINDBERG, "Adam", kaffekoppar, 5 delar, benporslin, Gustavsberg, 1950-/60-tal
Aktuellt bud550 SEK
Värdering500 SEK
3d 14h
KAFFEKOPPAR, 7 st, porslin, "Retro Edition", Stig Lindberg, KF/Coop_36137a_8dc8b87e11fcdfc_lg.jpeg
KAFFEKOPPAR, 7 st, porslin, "Retro Edition", Stig Lindberg, KF/Coop
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
3d 14h
KAFFEMUGGAR, 7 st, porslin, "Retro Edition", Stig Lindberg, KF/Coop_36135a_8dc8b880df77438_lg.jpeg
KAFFEMUGGAR, 7 st, porslin, "Retro Edition", Stig Lindberg, KF/Coop
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
3d 14h
GOLVVAS, keramik, sannolikt Italien, 1900-tal_36205a_8dc8b7dd356551f_lg.jpeg
GOLVVAS, keramik, sannolikt Italien, 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
3d 14h
KAFFESERVIS, 36 del, porslin, "Classic Rose", Rosenthal, 1900-talets andra hälft _36080a_8dc8c4605b7fc3c_lg.jpeg
KAFFESERVIS, 36 del, porslin, "Classic Rose", Rosenthal, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 14h
BLOMKRUKOR, 2 st, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal_36172a_8dc8c51337451d5_lg.jpeg
BLOMKRUKOR, 2 st, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 14h
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong, 1700-tal_35949a_lg.jpeg
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong, 1700-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering2 000 SEK
4d 14h
KAFFEMUGGAR, 8 st, porslin, "Retro Edition", Stig Lindberg, KF/Coop_36133a_8dc8b87c9a0aef1_lg.jpeg
KAFFEMUGGAR, 8 st, porslin, "Retro Edition", Stig Lindberg, KF/Coop
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
4d 14h
KAFFEMUGGAR, 12 st, porslin, "Retro Edition", Stig Lindberg, KF/Coop_36134a_8dc8b87d4e83ccf_lg.jpeg
KAFFEMUGGAR, 12 st, porslin, "Retro Edition", Stig Lindberg, KF/Coop
Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 15h
KRUS, stengods, Höganäs, 10 lit, 1900-tal_36021a_8dc8c45a71d095c_lg.jpeg
KRUS, stengods, Höganäs, 10 lit, 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
4d 15h
SKEPPOR, 1 par, porslin, tidigt 1900-tal_36175a_8dc8c5148a5c54f_lg.jpeg
SKEPPOR, 1 par, porslin, tidigt 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
5d 14h
STEKFAT, porslin, Kina, 1800-tal
Aktuellt bud600 SEK
Värdering3 000 SEK
6d 13h
STIG LINDBERG, fat, stengods, "Domino", Gustavsberg_36155a_8dc8b87b26f190f_lg.jpeg
STIG LINDBERG, fat, stengods, "Domino", Gustavsberg
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
6d 14h
SKÄRBRÄDE OCH BURKAR, 4 del, porslin, Rörstrand, 1900-talets mitt_36176a_8dc8c5703919d01_lg.jpeg
SKÄRBRÄDE OCH BURKAR, 4 del, porslin, Rörstrand, 1900-talets mitt
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
6d 14h
VASER, 2 st, keramik, bla Bo Fajans, 1930-/40-tal_36177a_8dc8c5152265166_lg.jpeg
VASER, 2 st, keramik, bla Bo Fajans, 1930-/40-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 15h
VAS OCH LOCKURNOR, 3 del, keramik, bla märkt T Delft Blu, 1900-talets mitt_36178a_8dc8c570dd8ac3d_lg.jpeg
VAS OCH LOCKURNOR, 3 del, keramik, bla märkt T Delft Blu, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
6d 15h
INGRID ATTERBERG, vas och lockskål, keramik, "Spiral", Uppsala Ekeby, 1900-talets andra hälft_36072a_8dc8b89310f1560_lg.jpeg
INGRID ATTERBERG, vas och lockskål, keramik, "Spiral", Uppsala Ekeby, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 15h
YTTERFODER, KANNA SAMT NATTLJUSSTAKE, porslin, Blue Danube, 1900-tal_36146a_8dc8b897cdcc7cb_lg.jpeg
YTTERFODER, KANNA SAMT NATTLJUSSTAKE, porslin, Blue Danube, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 15h
LJUSLYKTOR, 1 par, porslin, Kina, sannolikt 1800-/1900-tal_36321a_lg.jpeg
LJUSLYKTOR, 1 par, porslin, Kina, sannolikt 1800-/1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
6d 15h
KAFFEKOPPAR MED FAT, 12 st, porslin, "Studio Line", Rosenthal, 1900-talets andra hälft _36081a_8dc8c7006455737_lg.jpeg
KAFFEKOPPAR MED FAT, 12 st, porslin, "Studio Line", Rosenthal, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
6d 16h
LOCKURNA, porslin, Kina, 1900-tal_36084a_8dc8b88be036b6f_lg.jpeg
LOCKURNA, porslin, Kina, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 16h
INGRID ATTERBERG, vas, keramik, "Spiral", Uppsala Ekeby, 1900-talets andra hälft_36071a_8dc8b88897e27c4_lg.jpeg
INGRID ATTERBERG, vas, keramik, "Spiral", Uppsala Ekeby, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
6d 16h
OKÄND KONSTNÄR, skulptur, lergods, monogramsignerad och daterad PZ 60_36157a_8dc8b7e439fb136_lg.jpeg
OKÄND KONSTNÄR, skulptur, lergods, monogramsignerad och daterad PZ 60
Aktuellt bud600 SEK
Värdering400 SEK
7d 13h
VAS, keramik, Uppsala Ekeby, 1900-tal_36053a_8dc8b8924022f3f_lg.jpeg
VAS, keramik, Uppsala Ekeby, 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
7d 14h
KRUS, 2 st, stengods, Rörstrand, 1900-tal_36305a_lg.jpeg
KRUS, 2 st, stengods, Rörstrand, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 14h
VAS OCH LOCKURNA, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal_36173a_8dc8c513f5f06f1_lg.jpeg
VAS OCH LOCKURNA, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
7d 14h
SVEN TÖRNGREN (1940-1969), fat, keramik, Tilgman, siganerad_36145a_8dc8b89ae4e4fa8_lg.jpeg
SVEN TÖRNGREN (1940-1969), fat, keramik, Tilgman, siganerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
7d 14h
SVEN WEJSFELT, vas, stengods, Gustavsbergs studio, signerad och daterad med Gustavsbergs studiohand 1980_36326a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 14h
STIG LINDBERG, fat, fajans, "Karneval", nr 195, Gustavsberg_36319a_lg.jpeg
STIG LINDBERG, fat, fajans, "Karneval", nr 195, Gustavsberg
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
7d 14h
TEKANNA, keramik, 1900-talets andra hälft, otydligt signerad_36296a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 14h
GOLVVAS, porslin, Kina, sannolikt tidigt 1900-tal_36160a_8dc8b7df1e7e418_lg.jpeg
GOLVVAS, porslin, Kina, sannolikt tidigt 1900-tal
Aktuellt bud450 SEK
Värdering2 000 SEK
8d 13h
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, "Chamotte", Rörstrand, 1900-talets mitt_36484a_8dc90f9534e780a_lg.jpeg
Aktuellt bud300 SEK
Värdering2 000 SEK
8d 14h
SKÅL, fajans, Bikupan, Danmark, 1900-talets andra hälft _36566a_lg.jpeg
SKÅL, fajans, Bikupan, Danmark, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
9d 13h
SKÅLAR, 4 st, porslin, "Ostindia", Rörstrand _36193a_8dc8f65f6be3a45_lg.jpeg
SKÅLAR, 4 st, porslin, "Ostindia", Rörstrand
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 13h
UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, "Ostindia", Rörstrand _36195a_8dc8f65ed75b20e_lg.jpeg
UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, "Ostindia", Rörstrand
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
9d 13h
DJUPA TALLRIKAR, 13 st, porslin, "Ostindia", Rörstrand _36184a_8dc8f663eb35f24_lg.jpeg
DJUPA TALLRIKAR, 13 st, porslin, "Ostindia", Rörstrand
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
9d 13h
YTTERFODER, porslin, "Ostindia", Rörstrand _36194a_8dc8f66819874a2_lg.jpeg
YTTERFODER, porslin, "Ostindia", Rörstrand
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK

Ändrade öppettider: 20/6 stänger 15.00
21/6, 3/7, 15-26/7 STÄNGT