1
9h 28 m
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
9h 36 m
FIGURIN, porslin, Goebel, Tyskland
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
9h 50 m
SERVERINGSFAT, porslin, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
10h 10 m
Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 500 SEK
10h 26 m
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, "California", porslin, Rörstrand
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 9h
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
1d 10h
ROYAL COPENHAGEN, 16 del servisporslin, "Blå Blomst", Danmark
Aktuellt bud600 SEK
Värdering800 SEK
1d 10h
LISA LARSON, figur, stengods, "Victoria", ur serien "Sekelskifte", Gustavsberg
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
1d 10h
STIG LINDBERG, 24 del, servisporslin, "Leksand", Rörstrand
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 11h
TALLRIKAR, 12 st, porslin och glas, MM Duka, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
1d 11h
LISA LARSON, figurin, stengods, "Blomsterflicka", Gustavsberg
Aktuellt bud650 SEK
Värdering600 SEK
1d 11h
SVEN JONSSON, spegel, keramik, "Lagun", Gustavsberg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 9h
INKERI SEPPÄLÄ, 12 del servisporslin, stengods, "Taika", Arabia, Finland
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
2d 9h
KRUS, 5 st, stengods, Höganäs, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 9h
ARTHUR PERCY, vas, porslin, "Safir", Gefle, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 10h
MATSERVIS, 56 del, porslin, "Blå Magnolia", Royal Copenhagen
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
2d 10h
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
2d 11h
LISA LARSON, ljusstake, stjärngosse, stämpelmärkt
Aktuellt bud400 SEK
Värdering500 SEK
3d 9h
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
3d 10h
LISA LARSON, figurin, stengods, "Oscar", ur serien Sekelskifte, Gustavsberg
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
3d 10h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 10h
KENT ERIKSSON, bordslampa, stengods, Designhuset, Lidköping
Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 10h
FIGUR, gips, tomte, 1900-tal
FIGUR, gips, tomte, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 10h
LISA LARSON, 4 st figurer, adventsbarnen, stämpelmärkta
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering2 000 SEK
4d 9h
LJUSSTAKE OCH SPELDOSA, porslin, Goebel, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 9h
ARTHUR PERCY, 9 del, keramik, "Gyllen", Gefle/Upsala Ekeby, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 10h
SERVISPORSLIN, 24 del, "French garden", Villeroy & Boch, 19000-talets slut
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 500 SEK
4d 10h
MINIATYRSKÅL, stengods, otydligt signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 10h
VASER, 2 st, porslin, Japan, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
5d 9h
LISA LARSON, figurin, stengods, "Syskon", Gustavsberg
Aktuellt bud850 SEK
Värdering800 SEK
5d 10h
LYKTA, keramik, 1900-talets andra hälft, större modell
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 10h
SKÅL, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 10h
LJUSLYKTA, keramik, Paradisverkstan, Öland, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 9h
TEKANNA OCH VAS, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 9h
ARTHUR PERCY, vas, keramik, "Röd Rubin", Gefle
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 10h
SKULPTURER, 5 st, keramik, Paradisverkstan, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering700 SEK
6d 10h
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering1 500 SEK
7d 10h
LISA LARSON, figur, stengods, "Sommarklädd", Gustavsberg
Aktuellt bud650 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 10h
BORDSLAMPSFOT, keramik, Italien, sent 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK