1
21h 02 m
SERVISPORSLIN, 18 del, "Apollo", Åhléns, 1900-/2000-tal_30366a_lg.jpeg
SERVISPORSLIN, 18 del, "Apollo", Åhléns, 1900-/2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
21h 10 m
BORDSLAMPA SAMT KANDELABRAR, 1 par, porslin, 1900-tal_30178a_8dc32fdf4f451dd_lg.jpeg
BORDSLAMPA SAMT KANDELABRAR, 1 par, porslin, 1900-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
21h 28 m
SERVISPORSLIN, 27 del, porslin, "Grön Anna", Rörstrand_30244a_8dc33be4426960e_lg.jpeg
SERVISPORSLIN, 27 del, porslin, "Grön Anna", Rörstrand
Aktuellt bud850 SEK
Värdering500 SEK
21h 30 m
SERVISPORSLIN, 27 del, porslin, "Grön Anna", Rörstrand_30243a_8dc33be39211314_lg.jpeg
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
21h 40 m
SERVISPORSLIN, 22 del, benporslin, "Blå Blom", Gustavsberg_30164a_8dc32fda3f3635f_lg.jpeg
SERVISPORSLIN, 22 del, benporslin, "Blå Blom", Gustavsberg
Aktuellt bud300 SEK
Värdering600 SEK
1d 20h
HANDFAT, porslin, 2000-tal_30341a_lg.jpeg
HANDFAT, porslin, 2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
1d 21h
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, "Granola", Rörstrand_30342a_lg.jpeg
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, "Granola", Rörstrand
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
1d 22h
FIGURIN, porslin, Goebel, herde med får_30350a_lg.jpeg
FIGURIN, porslin, Goebel, herde med får
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 22h
BORD, rokokostil, skiva med infällda kakelplattor, 1800-/1900-tal_30092a_lg.jpeg
BORD, rokokostil, skiva med infällda kakelplattor, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 21h
KRUS, lergods, 1900-tal_30193a_8dc33840bb0a387_lg.jpeg
KRUS, lergods, 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering200 SEK
3d 21h
FIGURIN, fajans, sannolikt England, 1800-/1900-tal_30087a_lg.jpeg
FIGURIN, fajans, sannolikt England, 1800-/1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
3d 21h
FIGURINER, 1 par, porslin, Hummel, 1900-talets första hälft _30393a_lg.jpeg
FIGURINER, 1 par, porslin, Hummel, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
3d 21h
VICKE LINDSTRAND, figuriner, 2 st, björnar, keramik, Upsala-Ekeby_30130a_8dc32e25e1da42f_lg.jpeg
VICKE LINDSTRAND, figuriner, 2 st, björnar, keramik, Upsala-Ekeby
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 21h
FIGUR, stengods, Ego, 1900-talets andra hälft _30363a_lg.jpeg
FIGUR, stengods, Ego, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
3d 22h
YTTERFODER SAMT BORDSUPPSATS, keramik, Uppsala Ekeby_30143a_8dc32fd40ee1fd2_lg.jpeg
YTTERFODER SAMT BORDSUPPSATS, keramik, Uppsala Ekeby
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 20h
FIGUR, keramik, Kina, 1900-/2000-tal_30542a_8dc39243d1d679a_lg.jpeg
FIGUR, keramik, Kina, 1900-/2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
4d 20h
GOLVVAS, keramik, orientalisk, 19/2000-tal_30656a_lg.jpeg
GOLVVAS, keramik, orientalisk, 19/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 21h
CARL HARRY STÅLHANE, skål, stengods, "Entré", Rörstrand_30461a_8dc385e3823a30a_lg.jpeg
CARL HARRY STÅLHANE, skål, stengods, "Entré", Rörstrand
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 21h
FIGURINER, 2 st, keramik, bla Lillemor Mannerheim, Gefle, 1900-talets mitt_30450a_8dc385f53744d27_lg.jpeg
FIGURINER, 2 st, keramik, bla Lillemor Mannerheim, Gefle, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
4d 21h
LISA LARSON, väggrelief, stengods, Gustavsberg_30539a_8dc3924293c558a_lg.jpeg
LISA LARSON, väggrelief, stengods, Gustavsberg
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
4d 21h
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)_30722a_lg.jpeg
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 500 SEK
4d 22h
SERVISPORSLIN, 19 del, "Grön Anna", Rörstrand_30465a_8dc385ff1abff3e_lg.jpeg
SERVISPORSLIN, 19 del, "Grön Anna", Rörstrand
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
4d 22h
BÖRJE SKOGH, väggrelief, stengods, Gustavsberg, signerad och daterad -79_30543a_8dc392434ab2152_lg.jpeg
BÖRJE SKOGH, väggrelief, stengods, Gustavsberg, signerad och daterad -79
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 22h
KRUS, stengods, Gustafsberg, 1900-tal_30475a_8dc385e4ee0a062_lg.jpeg
KRUS, stengods, Gustafsberg, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 21h
FIGURIN, porslin, MI Hummel, Goebel, 1950-tal_30744a_lg.jpeg
FIGURIN, porslin, MI Hummel, Goebel, 1950-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 21h
VASER, 2 st, porslin, Royal Copenhagen, Danmark, 1900-tal_30462a_8dc385ea3a00b1d_lg.jpeg
VASER, 2 st, porslin, Royal Copenhagen, Danmark, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 22h
SKÅLFAT, keramik, Ekeby, 1900-talets mitt_30443a_8dc385eed9bc8f4_lg.jpeg
SKÅLFAT, keramik, Ekeby, 1900-talets mitt
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
6d 21h
ASSIETTER, 7 st, keramik, Uppsala Ekeby, 1900-talets andra hälft_30598a_8dc392394ee0d28_lg.jpeg
ASSIETTER, 7 st, keramik, Uppsala Ekeby, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
6d 21h
FIGURER, 2 st, porslin, Beswick England, 1900-tal_30448a_8dc385f7b5dee17_lg.jpeg
FIGURER, 2 st, porslin, Beswick England, 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
6d 21h
KRUS, stengods, Rörstrand, 1900-tal_30463a_8dc385f00388be3_lg.jpeg
KRUS, stengods, Rörstrand, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 21h
FIGURIN, keramik, MI Hummel, Goebel, Tyskland, exclusive edition 1994/95_30751a_lg.jpeg
FIGURIN, keramik, MI Hummel, Goebel, Tyskland, exclusive edition 1994/95
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 21h
FAT SAMT VASER, 3 del, keramik, Laholm, 1900-talets mitt_30525a_8dc3923fd0c52ab_lg.jpeg
FAT SAMT VASER, 3 del, keramik, Laholm, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
7d 21h
FIGURINER, 2 st, porslin, Goebel_30742a_lg.jpeg
FIGURINER, 2 st, porslin, Goebel
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 21h
CARL-HARRY STÅLHANE, bordslampa, keramik, unik, Rörstrand_30548a_8dc3924469b9d22_lg.jpeg
CARL-HARRY STÅLHANE, bordslampa, keramik, unik, Rörstrand
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering2 500 SEK
7d 21h
FIGURINER, 2 st, porslin, Goebel_30752a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 22h
KRUS, 1 par, stengods, Rörstrand, 1900-tal_30473a_8dc385e9181ff57_lg.jpeg
KRUS, 1 par, stengods, Rörstrand, 1900-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 20h
FIGURIN, porslin, Rudolstadt Volkstedt, Tyskland, 1900-talets första hälft_30622a_8dc39cc68356cc9_lg.jpeg
FIGURIN, porslin, Rudolstadt Volkstedt, Tyskland, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 500 SEK
8d 21h
KRUS, stengods, Rörstrand, 1900-tal_30472a_8dc385fa843643e_lg.jpeg
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 21h
SERVISPORSLIN, 9 del, Japan, 1900-talets andra hälft _30713a_lg.jpeg
SERVISPORSLIN, 9 del, Japan, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 21h
KRUS, stengods, Gustafsberg, 1900-tal_30453a_8dc385fc29ddf2b_lg.jpeg
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 22h
FIGURIN, porslin, Goebel, sotare med gris_30753a_lg.jpeg
FIGURIN, porslin, Goebel, sotare med gris
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 22h
BRITT-INGER PERSSON (född 1938), 7 del servis, keramik, sannolikt 1900-/2000-tal, signerade_30634a_lg.jpeg
BRITT-INGER PERSSON (född 1938), 7 del servis, keramik, sannolikt 1900-/2000-tal, signerade
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
9d 20h
FIGURER, 2 st, gips, 2000-tal_30662a_lg.jpeg
FIGURER, 2 st, gips, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 20h
FIGURIN, porslin, MI Hummel, Goebel, Tyskland, "Boots"_30743a_lg.jpeg
FIGURIN, porslin, MI Hummel, Goebel, Tyskland, "Boots"
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 21h
FIGURIN, porslin, Goebel, "Hands across the world" 2000_30760a_lg.jpeg
FIGURIN, porslin, Goebel, "Hands across the world" 2000
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 21h
WILHELM KÅGE. servisporslin, 14 delar, flintgods, "Grå rand", Gustavsberg._30523a_8dc39244fae1ce2_lg.jpeg
WILHELM KÅGE. servisporslin, 14 delar, flintgods, "Grå rand", Gustavsberg.
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
9d 22h
BJÖRN WIINBLAD, skålfat, porslin, Rosenthal_30730a_lg.jpeg
BJÖRN WIINBLAD, skålfat, porslin, Rosenthal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 22h
FIGURIN, porslin, Rörstrand, 1900-tal_30449a_8dc385e7f785bbb_lg.jpeg
FIGURIN, porslin, Rörstrand, 1900-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK