1
11h 47 m
JACKIE LYND, 4 st tallrikar, porslin, "Forrätt", Rörstrand_33419a_lg.jpeg
JACKIE LYND, 4 st tallrikar, porslin, "Forrätt", Rörstrand
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12h 17 m
KAROTT, keramik, Jie, 1900-talets mitt_33373a_lg.jpeg
KAROTT, keramik, Jie, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
12h 49 m
LJUSSTAKAR OCH FAT, keramik, ST.Eriks Upsala_33163a_8dc5f8726353944_lg.jpeg
LJUSSTAKAR OCH FAT, keramik, ST.Eriks Upsala
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12h 55 m
FIGURER, 2 st, porslin, Beswick England, 1900-tal_33378a_lg.jpeg
FIGURER, 2 st, porslin, Beswick England, 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
13h 11 m
CARL-HARRY STÅLHANE, skål, stengods, Rörstrand, signerad _33445a_lg.jpeg
CARL-HARRY STÅLHANE, skål, stengods, Rörstrand, signerad
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
1d 12h
MOCKASERVIS, 17 del, porslin, "Måsen", Bing & Gröndahl, 1900-talets andra hälft _33262a_8dc6043c6b0a82b_lg.jpeg
MOCKASERVIS, 17 del, porslin, "Måsen", Bing & Gröndahl, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
1d 12h
SKÅLAR, 4 st, keramik, bla Gabriel och Upsala Ekeby, 1900-talets mitt_33393a_lg.jpeg
SKÅLAR, 4 st, keramik, bla Gabriel och Upsala Ekeby, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
1d 13h
BORDSLAMPA, porslin, "Måsen", Bing & Gröndahl, 1900-talets andra hälft _33257a_8dc60438687abb6_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 11h
FIGURINER, 2 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft _32860a_8dc5ace0fef6516_lg.jpeg
FIGURINER, 2 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 12h
FIGURINER, 2 st, porslin, England, 1900-talets första hälft _33486a_lg.jpeg
FIGURINER, 2 st, porslin, England, 1900-talets första hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
2d 13h
VAS, porslin, Bing & Gröndahl, 1900-talets andra hälft _33259a_8dc60437afda084_lg.jpeg
VAS, porslin, Bing & Gröndahl, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
3d 11h
STIG LINDBERG, kaffeservis, 13 delar, benporslin, "Blå Husar", Gustavsberg_33367a_lg.jpeg
STIG LINDBERG, kaffeservis, 13 delar, benporslin, "Blå Husar", Gustavsberg
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 12h
FIGUR, lergods, Jie keramik, 1900-talets andra hälft_32872a_8dc5aee3aabd37c_lg.jpeg
FIGUR, lergods, Jie keramik, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
3d 13h
LISA LARSON, figur, stengods, Gustavsberg_33217a_8dc5f87a2a312cb_lg.jpeg
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering2 500 SEK
3d 13h
JARDINIÈRE, porslin, gustaviansk stil, 1900-tal_33431a_lg.jpeg
JARDINIÈRE, porslin, gustaviansk stil, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 11h
HARALD SALOMON, figurin, porslin, Rörstrand, 1900-talets andra hälft _33464a_lg.jpeg
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
4d 12h
FIGURINER, 3 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft _32864a_8dc5ace74c9b4ae_lg.jpeg
FIGURINER, 3 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 12h
HELLE ALLPASS (Danmark, 1932-2000), skål, stengods, signerad_33452a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 13h
FIGURER, 2 st, keramik, AJ Design, Inger & Albert Jansson keramik Motala 1984/86_33450a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 13h
ULF JOHANSSON (1938-2018), 2 st skålar, stengods, signerade_33465a_lg.jpeg
ULF JOHANSSON (1938-2018), 2 st skålar, stengods, signerade
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 11h
VAS, keramik, 1900-talets första hälft _33153a_8dc5f877c637a19_lg.jpeg
VAS, keramik, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 12h
SERVISPORSLIN, 78 del, "Swedish grace", Louise Adelborg, Rörstrand, 1900-talets andra hälft _33154a_8dc5f93abdeb07d_lg.jpeg
SERVISPORSLIN, 78 del, "Swedish grace", Louise Adelborg, Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
5d 12h
TALLRIKAR, 6 st, porslin, "Mira Mare", Rörstrand, 1900-talets mitt_33303a_8dc5f8868596d6d_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 12h
LISA LARSON, figur, stengods, tax_33156a_8dc5f86bfa625cd_lg.jpeg
LISA LARSON, figur, stengods, tax
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
5d 12h
HERTHA BENGTSSON, 6st, assietter, Blå eld, 1900-talets mitt_33172a_8dc5faf2af5cd7e_lg.jpeg
HERTHA BENGTSSON, 6st, assietter, Blå eld, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 13h
FIGURINER, 2 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft _32861a_8dc5ace18d592e7_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 11h
TALLRIKAR, 11 st, porslin, Kina, 1700-/1800-tal_33507a_8dc638c4ed14379_lg.jpeg
TALLRIKAR, 11 st, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering3 000 SEK
6d 11h
LISA LARSON, figur, stengods, bulldog, ur serien "Kennel", Gustavsberg_33688a_lg.jpeg
LISA LARSON, figur, stengods, bulldog, ur serien "Kennel", Gustavsberg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 12h
JACKIE LYND, ytterfoder, stengods, Rörstrand, 1900-talets andra hälft_33720a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 12h
TALLRIKAR, 6 st, porslin, Kina, 1700-/1800-tal_33509a_8dc638c0d07cb02_lg.jpeg
TALLRIKAR, 6 st, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 500 SEK
6d 12h
FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)_33785a_lg.jpeg
FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering2 500 SEK
6d 12h
SPELDOSA, porslin, Goebel_33603a_8dc64366cfb5972_lg.jpeg
SPELDOSA, porslin, Goebel
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
6d 13h
LJUSLYKTOR, 1 par, porslin, Kina, 1800-tal_33511a_8dc638c4313f358_lg.jpeg
LJUSLYKTOR, 1 par, porslin, Kina, 1800-tal
Aktuellt bud450 SEK
Värdering2 000 SEK
6d 13h
SKÅLAR OCH SKÅLFAT, 3 del, keramik, Laholm, 1900-talets mitt _33814a_8dc65c20492da6c_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 11h
STIG LINDBERG, kaffekoppar med fat, 11 st, "Birka", Gustavsberg_33687a_8dc65c2188ce308_lg.jpeg
STIG LINDBERG, kaffekoppar med fat, 11 st, "Birka", Gustavsberg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 12h
LISA LARSON, figur, stengods, björn, ur serien "Lill-Skansen", Gustavsberg_33689a_lg.jpeg
LISA LARSON, figur, stengods, björn, ur serien "Lill-Skansen", Gustavsberg
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
7d 12h
SPELDOSA, porslin, Goebel_33601a_8dc65043589e3d9_lg.jpeg
SPELDOSA, porslin, Goebel
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
7d 12h
FIGURINER, 4 st, keramik, MI Hummel, Goebel, Tyskland_33864a_lg.jpeg
FIGURINER, 4 st, keramik, MI Hummel, Goebel, Tyskland
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 13h
HERTHA BENGTSSON, kaffekanna, porslin, "Rosmarin", Rörstrand, 1900-talets andra hälft _33299a_8dc6503fd9b9f75_lg.jpeg
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
7d 13h
BORDSLAMPOR, 1 par, keramik, Miranda AB, 1900-talets andra hälft_33753a_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
8d 11h
STIG LINDBERG, skål, keramik, Gustavsbergs studio, 1900-talets andra hälft, signerad med Gustavsbergs studiohand_33640a_8dc65049b352118_lg.jpeg
STIG LINDBERG, skål, keramik, Gustavsbergs studio, 1900-talets andra hälft, signerad med Gustavsbergs studiohand
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 11h
SPELDOSA, porslin, Goebel_33602a_8dc64367843f4c5_lg.jpeg
SPELDOSA, porslin, Goebel
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 12h
GOLVVAS, keramik, orientalisk, 1900-/2000-tal_33866a_lg.jpeg
GOLVVAS, keramik, orientalisk, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 12h
ALAIN LE FOLL, vas, porslin, Rosenthal Studio Line, 1900-talets andra hälft_33826a_8dc65e78fa59c63_lg.jpeg
ALAIN LE FOLL, vas, porslin, Rosenthal Studio Line, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 12h
MINIATYRVASER, 9 st, porslin, Asien, 1900-talets andra hälft_33581a_8dc643698885890_lg.jpeg
MINIATYRVASER, 9 st, porslin, Asien, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 12h
LOCKURNA OCH YTTERFODER, porslin, Kina, sannolikt 1900-tal_33644a_8dc6504dc35adef_lg.jpeg
LOCKURNA OCH YTTERFODER, porslin, Kina, sannolikt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 11h
FIGURER, 1 par, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft_33576a_8dc64368d89d374_lg.jpeg
FIGURER, 1 par, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 11h
VAS, porslin, sannolikt Lomonosov USSR, 1900-talets andra hälft _33579a_8dc6504066b65df_lg.jpeg
VAS, porslin, sannolikt Lomonosov USSR, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK