1
13h 53m
SKOMAKARLAMPA, porslin, Frankrike, 1900-/2000-tal, diameter 33 cm_35818a_8dc8562a0f47065_lg.jpeg
SKOMAKARLAMPA, porslin, Frankrike, 1900-/2000-tal, diameter 33 cm
Starting bid200 SEK
Est1,200 SEK
13h 55m
ALF JARNESTAD, vas, keramik, "ALFA" Upsala Ekeby, 1900-talets andra hälft_35761a_8dc85367ad47cbe_lg.jpeg
ALF JARNESTAD, vas, keramik, "ALFA" Upsala Ekeby, 1900-talets andra hälft
Current bid600 SEK
Est400 SEK
14h 11m
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)_35854a_lg.jpeg
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Current bid750 SEK
Est1,500 SEK
14h 21m
BORDSLAMPOR, 1 par, keramik, Miranda AB, 1900-talets andra hälft_35849a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
14h 29m
SKOMAKARLAMPA, porslin, Frankrike, 1900-/2000-tal, diameter 33 cm_35819a_8dc85628b2c8d77_lg.jpeg
Current bid350 SEK
Est1,200 SEK
15h 05m
STEKFAT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal_35856a_lg.jpeg
STEKFAT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Current bid400 SEK
Est1,500 SEK
1d 13h
FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)_35918a_lg.jpeg
FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Current bid400 SEK
Est2,500 SEK
1d 14h
VAS OCH STRÖARE, porslin, "Ostindia", Rörstrand_35706a_8dc85399f0502b5_lg.jpeg
VAS OCH STRÖARE, porslin, "Ostindia", Rörstrand
Current bid250 SEK
Est400 SEK
1d 14h
LOCKURNOR, 1 par, porslin, Kina, 1900-tal_35739a_8dc853809623cc5_lg.jpeg
LOCKURNOR, 1 par, porslin, Kina, 1900-tal
Current bid1,100 SEK
Est3,000 SEK
1d 14h
YTTERFODER, 1 par, porslin, "Ostindia", Rörstrand_35705a_8dc8539b6dca62e_lg.jpeg
YTTERFODER, 1 par, porslin, "Ostindia", Rörstrand
Current bid200 SEK
Est500 SEK
1d 14h
SKOMAKARLAMPA, porslin, Frankrike, 1900-/2000-tal, diameter 33 cm_35820a_8dc8562975d9944_lg.jpeg
Current bid300 SEK
Est1,200 SEK
1d 14h
LOCKURNA, porslin, Japan, 1800-/1900-tal_35939a_lg.jpeg
LOCKURNA, porslin, Japan, 1800-/1900-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
2d 14h
TERRIN, porslin, Göteborg, 1900-talets första hälft _35823a_8dc8565fc848b2e_lg.jpeg
TERRIN, porslin, Göteborg, 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est300 SEK
2d 14h
BORDSLAMPOR, 1 par, porslin, Kina, PR Home, nutida_35814a_8dc86c967fb497b_lg.jpeg
BORDSLAMPOR, 1 par, porslin, Kina, PR Home, nutida
Current bid850 SEK
Est1,000 SEK
2d 14h
YTTERFODER, 2 st, porslin, "Empire", Gustavsberg, 1900-talets andra hälft _35821a_8dc856497742f0d_lg.jpeg
YTTERFODER, 2 st, porslin, "Empire", Gustavsberg, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est500 SEK
2d 15h
TERRIN, porslin, "India", Gustavsberg, 1900-talets mitt_35822a_8dc85660bbbc212_lg.jpeg
TERRIN, porslin, "India", Gustavsberg, 1900-talets mitt
Current bid150 SEK
Est300 SEK
3d 14h
ROYAL COPENHAGEN, 11 st, assietter, porslin, "Mors dag", 1970-tal_35975a_lg.jpeg
ROYAL COPENHAGEN, 11 st, assietter, porslin, "Mors dag", 1970-tal
Current bid100 SEK
Est300 SEK
3d 14h
KAKELPLATTA, stengods, Stig Carlson, IFÖ, 1900-talets andra hälft _35844a_8dc86cfa34b1262_lg.jpeg
KAKELPLATTA, stengods, Stig Carlson, IFÖ, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
3d 15h
VÄGGRELIEF, patinerad lättbetong, 1900-tal_35793a_8dc86c98a7fdd81_lg.jpeg
VÄGGRELIEF, patinerad lättbetong, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
4d 14h
ASSIETTER, 4+1 st, porslin, Kina, 1800-/1900-tal_35858a_lg.jpeg
ASSIETTER, 4+1 st, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Current bid300 SEK
Est800 SEK
4d 14h
INGER PERSSON, figur, stengods, Rörstrand Ateljé_35763a_8dc8536700a6d2e_lg.jpeg
INGER PERSSON, figur, stengods, Rörstrand Ateljé
Current bid300 SEK
Est600 SEK
4d 14h
TEKANNOR OCH MUGG, 3 del, porslin, Kina/Japan, bla 1700-/1800-tal_35885a_lg.jpeg
TEKANNOR OCH MUGG, 3 del, porslin, Kina/Japan, bla 1700-/1800-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
4d 15h
KNIVAR, 8 st, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, Danmark, sannolikt 1900-talets början_35748a_8dc853772715895_lg.jpeg
KNIVAR, 8 st, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, Danmark, sannolikt 1900-talets början
Current bid1,000 SEK
Est2,000 SEK
6d 13h
 RICHARD WOODS, vas, keramik, "Tree Trunk", Hay, nutida_36147a_8dc8b884abfe27c_lg.jpeg
RICHARD WOODS, vas, keramik, "Tree Trunk", Hay, nutida
Current bid200 SEK
Est400 SEK
6d 14h
MARI SIMMULSON, vas, keramik, Upsala-Ekeby, signerad MS_36075a_8dc8b887ace29d4_lg.jpeg
MARI SIMMULSON, vas, keramik, Upsala-Ekeby, signerad MS
Current bid250 SEK
Est1,200 SEK
6d 14h
VAS, stengods, Søholm, Danmark, 1960-/70-tal_36117a_8dc8b7e2abe1730_lg.jpeg
VAS, stengods, Søholm, Danmark, 1960-/70-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
6d 14h
SERVIS, 8 del, keramik, Danmark, sannolikt 1960-/70-tal_36169a_8dc8c56dbb729db_lg.jpeg
SERVIS, 8 del, keramik, Danmark, sannolikt 1960-/70-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
6d 14h
SKÅLAR, 3 + 11 st, porslin, Kina, 1900-tal_36170a_8dc8c517db90964_lg.jpeg
SKÅLAR, 3 + 11 st, porslin, Kina, 1900-tal
Current bid100 SEK
Est300 SEK
6d 14h
SKÅLAR OCH ASSIETTER, 12 del, porslin, "Retro Edition", Stig Lindberg, KF/Coop_36136a_8dc8b881f282eb7_lg.jpeg
SKÅLAR OCH ASSIETTER, 12 del, porslin, "Retro Edition", Stig Lindberg, KF/Coop
Current bid300 SEK
Est500 SEK
6d 14h
BORDSLAMPSFOT, stengods, Søholm, Danmark, 1960-/70-tal_36124a_8dc8b7e33bc8860_lg.jpeg
BORDSLAMPSFOT, stengods, Søholm, Danmark, 1960-/70-tal
Current bid800 SEK
Est1,200 SEK
6d 15h
MARI SIMMULSON, vas, keramik, "Sagina", Upsala Ekeby, 1900-talets mitt_36044a_8dc8b8893497037_lg.jpeg
MARI SIMMULSON, vas, keramik, "Sagina", Upsala Ekeby, 1900-talets mitt
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
7d 13h
YTTERFODER, 1 par, porslin, sydeuropeisk stil, 1900-talets andra hälft _36162a_8dc8c5739be942b_lg.jpeg
YTTERFODER, 1 par, porslin, sydeuropeisk stil, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est500 SEK
7d 14h
MAGGIE WIBOM, figur, lergods, Gefle, 1900-talets andra hälft, monorgamsignerad_36174a_8dc8c502e7ba7a4_lg.jpeg
MAGGIE WIBOM, figur, lergods, Gefle, 1900-talets andra hälft, monorgamsignerad
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
7d 14h
BORDSLAMPA, porslin, Kina, 1900-tal_36338a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, porslin, Kina, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
7d 15h
STIG LINDBERG, "Adam", kaffekoppar, 5 delar, benporslin, Gustavsberg, 1950-/60-tal_36074a_8dc8b8953b1b9cd_lg.jpeg
STIG LINDBERG, "Adam", kaffekoppar, 5 delar, benporslin, Gustavsberg, 1950-/60-tal
Current bid550 SEK
Est500 SEK
8d 14h
KAFFEKOPPAR, 7 st, porslin, "Retro Edition", Stig Lindberg, KF/Coop_36137a_8dc8b87e11fcdfc_lg.jpeg
KAFFEKOPPAR, 7 st, porslin, "Retro Edition", Stig Lindberg, KF/Coop
Current bid250 SEK
Est500 SEK
8d 14h
KAFFEMUGGAR, 7 st, porslin, "Retro Edition", Stig Lindberg, KF/Coop_36135a_8dc8b880df77438_lg.jpeg
KAFFEMUGGAR, 7 st, porslin, "Retro Edition", Stig Lindberg, KF/Coop
Current bid200 SEK
Est500 SEK
8d 14h
GOLVVAS, keramik, sannolikt Italien, 1900-tal_36205a_8dc8b7dd356551f_lg.jpeg
GOLVVAS, keramik, sannolikt Italien, 1900-tal
Current bid250 SEK
Est600 SEK
8d 14h
KAFFESERVIS, 36 del, porslin, "Classic Rose", Rosenthal, 1900-talets andra hälft _36080a_8dc8c4605b7fc3c_lg.jpeg
KAFFESERVIS, 36 del, porslin, "Classic Rose", Rosenthal, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9d 14h
BLOMKRUKOR, 2 st, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal_36172a_8dc8c51337451d5_lg.jpeg
BLOMKRUKOR, 2 st, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9d 14h
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong, 1700-tal_35949a_lg.jpeg
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong, 1700-tal
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
9d 14h
KAFFEMUGGAR, 8 st, porslin, "Retro Edition", Stig Lindberg, KF/Coop_36133a_8dc8b87c9a0aef1_lg.jpeg
KAFFEMUGGAR, 8 st, porslin, "Retro Edition", Stig Lindberg, KF/Coop
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
9d 14h
KAFFEMUGGAR, 12 st, porslin, "Retro Edition", Stig Lindberg, KF/Coop_36134a_8dc8b87d4e83ccf_lg.jpeg
KAFFEMUGGAR, 12 st, porslin, "Retro Edition", Stig Lindberg, KF/Coop
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
9d 15h
KRUS, stengods, Höganäs, 10 lit, 1900-tal_36021a_8dc8c45a71d095c_lg.jpeg
KRUS, stengods, Höganäs, 10 lit, 1900-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
9d 15h
SKEPPOR, 1 par, porslin, tidigt 1900-tal_36175a_8dc8c5148a5c54f_lg.jpeg
SKEPPOR, 1 par, porslin, tidigt 1900-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
10d 13h
YTTERFODER, KANNA SAMT NATTLJUSSTAKE, porslin, Blue Danube, 1900-tal_36146a_8dc8b897cdcc7cb_lg.jpeg
YTTERFODER, KANNA SAMT NATTLJUSSTAKE, porslin, Blue Danube, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
10d 14h
STEKFAT, porslin, Kina, 1800-tal
Current bid550 SEK
Est3,000 SEK
10d 14h
LJUSLYKTOR, 1 par, porslin, Kina, sannolikt 1800-/1900-tal_36321a_lg.jpeg
LJUSLYKTOR, 1 par, porslin, Kina, sannolikt 1800-/1900-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK