21639 BORDSLAMPA, porslin, Kina, 1800-/1900-tal

21639a_8dbbb5e4be7f2b4_med.jpeg
  • 21639a_8dbbb5e4be7f2b4_sm.jpeg
  • 21639b_8dbbb5e4c55635c_sm.jpeg
  • 21639c_8dbbb5e4cc71520_sm.jpeg

Skaft av penselvas med handmålad dekor av blommor och fåglar, med påskrift, senare mässingsmontering till bordslampa, total höjd inkl skärm ca 53 cm

  • Konditionsrapport:Funktion garanteras ej, skärm med slitage, vas med smärre repor

Värdering1 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
Fraktavgift (från)300 SEK