- Asiatiskt KonsthantverkRensa filter

LOCKSKÅL, Kina, stengods, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK

VAS, porslin, Japan, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

SKÅL, porslin, Kina, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

KIMONO, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

GOLVURNA, orientalisk, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK

GRAFISKA BLAD, 3 st, orientaliska, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

MÅLERI, 2 st, Kina, gouache, rispapper, osignerade, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

LOCKSKÅL, porslin, Japan, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

LOCKURNA, porslin, Kina, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK

PENSELVASER, 2 st, porslin, Kina, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK

VASER, 1 par, porslin, Satsuma, Japan, sannolikt tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

FIGUR, brons, sannolikt 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK

FOHUND, grön sten, orientalisk, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

SKÅL, porslin, Kina, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

VAS, porslin, KIna, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

SIDENBRODERI, ostindisk, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

VAS, porslin, Japan, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

VAS, porslin, Kanton, Kina, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK

VASER, 1 par, keramik, Japan, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK