- Asiatiskt KonsthantverkRensa filter
SKÄRP, siden, sk Obi, siden, Japan, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
BORDSLAMPA, porslin, Kina, 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
RESEIKON, mässing, sannolikt Ryssland, 1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
KORG/VÄSKA,, Japan, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 500 SEK
LJUSLYKTOR, 1 par, porslin, Kina, sannolikt 1800-/1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
VÄGGRELIEF, skuret och bronserat trä, orientalisk, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
TSUKESAGE/KIMONO, siden, Japan, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 800 SEK
VÄSKA, siden, Japan, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
FUMIAKI FUKITA (Japan, född 1926), färgträsnitt, signerad och numrerad 11/50
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering1 500 SEK
GOLVVAS, porslin, Kina, sannolikt tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
BLOMKRUKOR, 2 st, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
CIGARETTETUI, silver, orientaliskt, sannolikt 1900-talets början, vikt ca 140 g
Aktuellt bud650 SEK
Värdering600 SEK
HAORI/KIMONO, siden, Japan, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 500 SEK
TALLRIK, porslin, famille rose, Kina, 1700-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering400 SEK
BORDSLAMPA, porslin, Kina, sannolikt 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
BORDSLAMPA, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
SKÅL, porslin, Kina, 1800-tal
Aktuellt bud800 SEK
Värdering300 SEK
VAS, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering700 SEK
SKÅL, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Aktuellt bud700 SEK
Värdering700 SEK
LOCKURNOR, 1 par, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 500 SEK
TEKANNA MED SCHATULL, porslin och rotting, Kina, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud150 SEK
Värdering300 SEK
FAT, porslin, Kina, Qianlong, 1700-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering2 000 SEK
SKÅL, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering4 000 SEK
FIGUR, porslin, nickedocka, Japan, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
MINIATYRVASER, 9 st, porslin, Asien, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK