1
1d 8h
SKÄRP, siden, sk Obi, siden, Japan, 1900-talets mitt_37272a_lg.jpeg
SKÄRP, siden, sk Obi, siden, Japan, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
1d 8h
BORDSLAMPA, porslin, Kina, 1900-tal_37252a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, porslin, Kina, 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
1d 9h
RESEIKON, mässing, sannolikt Ryssland, 1800-tal_36906a_8dc9c0936aba383_lg.jpeg
RESEIKON, mässing, sannolikt Ryssland, 1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 7h
KORG/VÄSKA,, Japan, 1900-talets andra hälft_37279a_lg.jpeg
KORG/VÄSKA,, Japan, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 500 SEK
2d 8h
LJUSLYKTOR, 1 par, porslin, Kina, sannolikt 1800-/1900-tal_37383a_lg.jpeg
LJUSLYKTOR, 1 par, porslin, Kina, sannolikt 1800-/1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
2d 8h
VÄGGRELIEF, skuret och bronserat trä, orientalisk, 1900-tal_37083a_8dc9c35e7d03831_lg.jpeg
VÄGGRELIEF, skuret och bronserat trä, orientalisk, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 9h
TSUKESAGE/KIMONO, siden, Japan, 1900-talets andra hälft _37293a_lg.jpeg
TSUKESAGE/KIMONO, siden, Japan, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 800 SEK
3d 7h
VÄSKA, siden, Japan, 1900-talets mitt_37237a_lg.jpeg
VÄSKA, siden, Japan, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 7h
FUMIAKI FUKITA (Japan, född 1926), färgträsnitt, signerad och numrerad 11/50_37141a_8dc9c0a5aa46b6d_lg.jpeg
FUMIAKI FUKITA (Japan, född 1926), färgträsnitt, signerad och numrerad 11/50
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering1 500 SEK
4d 7h
GOLVVAS, porslin, Kina, sannolikt tidigt 1900-tal_37398a_lg.jpeg
GOLVVAS, porslin, Kina, sannolikt tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
4d 7h
KORG/VÄSKA,, Japan, 1900-talets andra hälft_37414a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 8h
BLOMKRUKOR, 2 st, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal_37345a_lg.jpeg
BLOMKRUKOR, 2 st, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 8h
SKÄRP, siden, sk Obi, siden, Japan, 1900-talets mitt_37280a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
5d 8h
CIGARETTETUI, silver, orientaliskt, sannolikt 1900-talets början, vikt ca 140 g_36896b_8dc95f556665246_lg.jpeg
CIGARETTETUI, silver, orientaliskt, sannolikt 1900-talets början, vikt ca 140 g
Aktuellt bud650 SEK
Värdering600 SEK
5d 8h
HAORI/KIMONO, siden, Japan, 1900-talets andra hälft _37325a_lg.jpeg
HAORI/KIMONO, siden, Japan, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 500 SEK
6d 7h
TALLRIK, porslin, famille rose, Kina, 1700-tal_37444a_8dc9ffff35a8b21_lg.jpeg
TALLRIK, porslin, famille rose, Kina, 1700-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering400 SEK
8d 7h
BORDSLAMPA, porslin, Kina, sannolikt 1800-/1900-tal_37690a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, porslin, Kina, sannolikt 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
8d 8h
BORDSLAMPA, porslin, Kina, 1800-/1900-tal_37155a_8dc9c06fc860f0a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
9d 7h
SKÅL, porslin, Kina, 1800-tal_37156a_8dc9c063063d2ce_lg.jpeg
SKÅL, porslin, Kina, 1800-tal
Aktuellt bud800 SEK
Värdering300 SEK
9d 7h
VAS, porslin, Kina, 1800-/1900-tal_37151a_8dc9c060b2f77f9_lg.jpeg
VAS, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering700 SEK
9d 8h
SKÅL, porslin, Kina, 1700-/1800-tal_37157a_8dc9c06842b40a9_lg.jpeg
SKÅL, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Aktuellt bud700 SEK
Värdering700 SEK
9d 8h
LOCKURNOR, 1 par, porslin, Kina, 1800-/1900-tal_37152a_8dc9c05f9831c80_lg.jpeg
LOCKURNOR, 1 par, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 500 SEK
9d 8h
TEKANNA MED SCHATULL, porslin och rotting, Kina, 1900-talets andra hälft_37727a_8dca0c318607f36_lg.jpeg
TEKANNA MED SCHATULL, porslin och rotting, Kina, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud150 SEK
Värdering300 SEK
10d 8h
FAT, porslin, Kina, Qianlong, 1700-tal_37481a_lg.jpeg
FAT, porslin, Kina, Qianlong, 1700-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering2 000 SEK
11d 8h
SKÅL, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal_37160a_8dc9c06e1cf4646_lg.jpeg
SKÅL, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering4 000 SEK
12d 7h
FIGUR, porslin, nickedocka, Japan, 1800-/1900-tal_37161a_8dc9c06918f583d_lg.jpeg
FIGUR, porslin, nickedocka, Japan, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
12d 8h
MINIATYRVASER, 9 st, porslin, Asien, 1900-talets andra hälft_37660a_lg.jpeg
MINIATYRVASER, 9 st, porslin, Asien, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK