- Asiatiskt KonsthantverkRensa filter

SKÅLFAT, 4 st, porslin, bla Meiji (1868-1912)
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

GRAFISKT BLAD, Japan, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

FOHUND, grön sten, orientalisk, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

LOCKURNA, porslin, Kina, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK

TALLRIK, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK

TALLRIKAR, 2 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK

VASER, 2 st, porslin, Japan, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

SIDENBRODERI, ostindisk, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

SKÅL, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK

TEKANNA OCH VAS, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

SKULPTUR, malakit och onyx, Mexico, sannolikt 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK

TALLRIKAR, 3 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK