- Asiatiskt KonsthantverkRensa filter

YTTERFODER, orientaliskt, metall, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK

KIMONO, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

MÅLERI, 2 st, Kina, gouache, rispapper, osignerade, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

BOJAN, porslin, Kina, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

GOLVURNA, orientalisk, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK

KINESISK KERAMIK, 5 del, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

MATTA, Kina, old, ca 246 x 157 cm
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 500 SEK

KOPPAR, 1 par, cloisonné, Japan, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

BRICKBORD, enligt uppgift Iran, 1970-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

VASER, 1 par, porslin, Satsuma, Japan, sannolikt tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

VAS, MINIATYRSKÅL, FIGURIN OCH FAT, porslin, Japan, bla Satsuma, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

SKÅLFAT, 4 st, porslin, bla Meiji (1868-1912)
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

GRAFISKT BLAD, Japan, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK