1
20h 19 m
LJUSKRONA, 1900-talets mitt_31786a_lg.jpeg
LJUSKRONA, 1900-talets mitt
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
20h 39 m
BORDSLAMPOR, 1 par, mässing, Leco, 1960-/70-tal_31640a_8dc49abeafe33d6_lg.jpeg
BORDSLAMPOR, 1 par, mässing, Leco, 1960-/70-tal
Aktuellt bud600 SEK
Värdering3 000 SEK
20h 41 m
SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, samtida, justerbar ljusstyrka och färgtemperatur_31773a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
20h 51 m
INGA SEMPÉ, taklampa, "W103" Rail Lamp, Wästberg, 2000-tal_31821a_lg.jpeg
INGA SEMPÉ, taklampa, "W103" Rail Lamp, Wästberg, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
21h 07 m
TAKLAMPA, metall och glas, 1930-tal_31634a_8dc48bc547b2a40_lg.jpeg
TAKLAMPA, metall och glas, 1930-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK
21h 09 m
BORDSLAMPA, 1900-talets första hälft_31635a_8dc48bc0303e5b3_lg.jpeg
BORDSLAMPA, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK
1d 20h
SKRIVBORDSLAMPOR, 1 par, mattlackerad metall, Luxo, 2000-tal_31753a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 20h
TAKLAMPA, mässing och kristall, omkring år 1900_31823a_lg.jpeg
TAKLAMPA, mässing och kristall, omkring år 1900
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 20h
TAKLAMPA, industrimodell, Nordal, 2000-tal_31793a_lg.jpeg
TAKLAMPA, industrimodell, Nordal, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 20h
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, svenska stämplar AEH 1939_31806a_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, svenska stämplar AEH 1939
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
1d 21h
TAKLAMPA, industrimodell, Nordal, 2000-tal_31832a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 21h
HÄNGFOTOGENLAMPA, majolika, 1800-/1900-tal_31646a_8dc467c502ff085_lg.jpeg
HÄNGFOTOGENLAMPA, majolika, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
1d 21h
TAKLAMPA, metall och glas, sk saturnuslampa, art dèco, 1920-/30-tal_31638a_8dc49bf93692afd_lg.jpeg
TAKLAMPA, metall och glas, sk saturnuslampa, art dèco, 1920-/30-tal
Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 21h
SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, samtida, justerbar ljusstyrka och färgtemperatur_31759a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
1d 21h
VÄGGLAMPA, större modell, mässing och glas, sannolikt 1960-/1970-tal, eikettmärkt Miranda AB_31760a_lg.jpeg
VÄGGLAMPA, större modell, mässing och glas, sannolikt 1960-/1970-tal, eikettmärkt Miranda AB
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 19h
HENNING KOPPEL, taklampa, "Bubi", Pandul, samtida

_31754a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
2d 19h
TAKLAMPA, By Rydéns, 2000-tal_31767a_lg.jpeg
TAKLAMPA, By Rydéns, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 19h
LJUSKRONA, oskariansk, 1800-talets andra hälft, större modell_31294a_8dc49abfeee3d8a_lg.jpeg
LJUSKRONA, oskariansk, 1800-talets andra hälft, större modell
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering4 000 SEK
2d 19h
JAMIE HAYON, taklampa "Formakami, JH 3", &Tradition_31717a_8dc4803ff5b4dbc_lg.jpeg
JAMIE HAYON, taklampa "Formakami, JH 3", &Tradition
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
2d 19h
JARDINIÈRE, porslin och mässing, 2000-tal_31384a_8dc44d55f89cc0d_lg.jpeg
JARDINIÈRE, porslin och mässing, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
2d 19h
TAKLAMPA, koppar och glas, tidigt 1900-tal_31608a_8dc49bf9c2193ff_lg.jpeg
TAKLAMPA, koppar och glas, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
2d 19h
BORDSLAMPA, turkost glas, 1960-/70-tal_31826a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, turkost glas, 1960-/70-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
2d 20h
TAKLAMPA, "Dress", Fambuena, 2000-tal_31783a_lg.jpeg
TAKLAMPA, "Dress", Fambuena, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
2d 20h
FERRUCIO LAVIANI, taklampa, "Fly", Kartell, Italien_31836a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 19h
GOLVLAMPA, Domi Möbler, Vinslöv, 1900-talets andra hälft_31807a_lg.jpeg
GOLVLAMPA, Domi Möbler, Vinslöv, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
3d 20h
SKRIVBORDSLAMPOR, 1 par, mattlackerad metall, Luxo, 2000-tal_31749a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 19h
FASADLYKTA, metall och glas, 1900-talets mitt_31798a_lg.jpeg
FASADLYKTA, metall och glas, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 19h
TAKLAMPA, koppar, 1800-/1900-tal_31868a_lg.jpeg
TAKLAMPA, koppar, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
4d 20h
TAKLAMPA, industrimodell, Nordal, 2000-tal_31776a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 20h
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets första hälft_31846a_lg.jpeg
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 19h
BORDSLAMPA, metall och plast, A&E design, Ateljé Lyktan, 1900-talets andra hälft_31765a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, metall och plast, A&E design, Ateljé Lyktan, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 19h
GOLVLAMPOR, 1 par, trä och metall, 2000-tal_31327a_8dc49ac0d4b6fb1_lg.jpeg
GOLVLAMPOR, 1 par, trä och metall, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 19h
LJUSKRONA, större modell, enligt uppgift Reijmyre, 1900-/2000-tal_31856a_lg.jpeg
LJUSKRONA, större modell, enligt uppgift Reijmyre, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering3 000 SEK
6d 19h
JAMIE HAYON, taklampa "Formakami, JH 5", &Tradition_31718a_8dc4804e4a89046_lg.jpeg
JAMIE HAYON, taklampa "Formakami, JH 5", &Tradition
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 19h
 LJUSSTAKAR, 1 par, marmor, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal_31762a_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, marmor, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 800 SEK
6d 19h
LJUSKRONA, empirestil, 1900-/2000-tal_31448a_8dc4379d1a34360_lg.jpeg
LJUSKRONA, empirestil, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 19h
INGA SEMPÉ, bordslampa, för Wästberg, "W103B"_31883a_8dc4a55b41ad4fa_lg.jpeg
INGA SEMPÉ, bordslampa, för Wästberg, "W103B"
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
6d 20h
GOLVLAMPA, Götessons, i form av kungskobra, 2000-tal_31782a_lg.jpeg
GOLVLAMPA, Götessons, i form av kungskobra, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 20h
BORDSLAMPA, möjligen Josef Frank, 1900-talets mitt_31636a_8dc49abdf781290_lg.jpeg
BORDSLAMPA, möjligen Josef Frank, 1900-talets mitt
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 20h
EDVIN OLLERS, 1 par ljusstakar, tenn, 1967_31617a_8dc48bc156481e3_lg.jpeg
EDVIN OLLERS, 1 par ljusstakar, tenn, 1967
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
6d 20h

_31751a_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
6d 20h
FERRUCIO LAVIANI, taklampa, "Fly", Kartell, Italien_31834a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 19h
TAKLAMPOR, 9 st, grönt glas, 1900-/2000-tal_31267a_8dc44315f171d82_lg.jpeg
TAKLAMPOR, 9 st, grönt glas, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 19h
INGA SEMPÉ, taklampa "Plissé", Luceplan, samtida_31772a_lg.jpeg
INGA SEMPÉ, taklampa "Plissé", Luceplan, samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 19h
TAKLAMPOR, 2 st, Fagerhults, 1960-/70-tal_31808a_lg.jpeg
TAKLAMPOR, 2 st, Fagerhults, 1960-/70-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 19h
MICHAEL ANASTASSIADES, bordslampa, "IC Lights T1 hög", Flos, Italien, samtida _31882a_8dc4a55bfc1129b_lg.jpeg
MICHAEL ANASTASSIADES, bordslampa, "IC Lights T1 hög", Flos, Italien, samtida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 000 SEK
7d 19h
BORDSLAMPA, metall, 1900-/2000-tal_31684a_8dc48bc4b2439fd_lg.jpeg
BORDSLAMPA, metall, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 20h
TAKLAMPA, Polifemo, Esedra, samtida_31865a_lg.jpeg
TAKLAMPA, Polifemo, Esedra, samtida
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK