- BelysningRensa filter
VÄGGLAMPA, metall, sannolikt Italien, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering600 SEK
SVEND AAGE HOLM-SØRENSEN, vägglampa, mässing, 1960-/70-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
LOUISE HEDERSTRÖM, taklampa, "Dolly", B Sweden, 2000-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
JASPER MORRISON, taklampa, "Glo-Ball", Flos, Italien, samtida
Aktuellt bud950 SEK
Värdering2 000 SEK
BORDSLAMPA, mässing, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
BORDSLAMPA, koppar och glas, sk Strindbergslampa, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud450 SEK
Värdering800 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
SVEND MIDDELBOE, taklampa, "Verona", Fog & Mørup, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud650 SEK
Värdering1 200 SEK
PLAFOND, mässing och glas, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud500 SEK
Värdering400 SEK
GOLVLAMPA, sannolikt Luxus, 1970-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
BORDSLAMPA, brons, Louis XVI-stil, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
VÄGGLAMPETT, barockstil, 1900-talets början
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
Aktuellt bud850 SEK
Värdering2 000 SEK
PER SUNDSTEDT, bordslampa, "Mars", Ateljé Lyktan, Åhus, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
JENS FAGER, taklampa, "Grain", Muuto, samtida
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
MÅNSKENSAMPEL, gröntonat glas, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
TAKLAMPA, Flos, "Light point zero", samtida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
GEORGE CARWARDINE, bordslampa, svartlackerat stål, "Original 1227 Mini", Anglepoise, England, nutida
Aktuellt bud500 SEK
Värdering700 SEK
GOLVLAMPA, metall, 1950-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
BORDSLAMPA, porslin, Kina, 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
JOHAN VAN HENGEL, taklampa, "30 Degrees pendel", HAY
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
BORDSLAMPA, glas, möjligen Murano, "Swirl", Italien, 1900-talets slut
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
TAKLAMPA, Boréns, nr 4188, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
GOLVLAMPA, ek, "Pull", Whatswhat, för Muuto, samtida
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
TAKPLAFOND, mässing och glas, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, marmor, möjligen Carl-Arne Breger, 1970-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
PAUL DE HAAN, taklampa, "Sputnik", Jolina Lighting, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering2 000 SEK
TAKLAMPA, "Trigga Loon", Molto Luce, samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
BORDSLAMPA, metall, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud900 SEK
Värdering3 000 SEK
VÄGGLAMPA, metall och glas, samtida
Aktuellt bud350 SEK
Värdering400 SEK
TAKLAMPA, "Elements", Note Design Studios, Zero
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
GOLVLAMPA, Domi Möbler, Vinslöv, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
UTOMHUSLYKTA, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, Ceson 1979
Aktuellt bud400 SEK
Värdering400 SEK
Aktuellt bud800 SEK
Värdering2 000 SEK
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
LOUISE HEDERSTRÖM, golvlampa, "Dolly", B Sweden, 2000-tal
Aktuellt bud900 SEK
Värdering2 000 SEK
GOLVLAMPA, formgiven av Nendo, "Sawaru", Flos, nutida
Aktuellt bud500 SEK
Värdering4 000 SEK
JORDGLOB, med belysning, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
Aktuellt bud800 SEK
Värdering2 000 SEK
BORDSLAMPA, glas, sannolikt Reijmyre
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK