1
17h 08 m
BORDSLAMPA, Schmidt´s Lampedesign, 1900-talets andra hälft_30300a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, Schmidt´s Lampedesign, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
17h 18 m
TAKLAMPA, Espedra, 2000-tal_30387a_lg.jpeg
TAKLAMPA, Espedra, 2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
17h 34 m
GOLVKANDELABER, industristil, 1900-/2000-tal_30140a_8dc3162fc9d1ba2_lg.jpeg
GOLVKANDELABER, industristil, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
17h 44 m
BORDSLAMPA, marmor, 1900-talets första hälft_30163a_8dc32e35903989d_lg.jpeg
BORDSLAMPA, marmor, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
17h 48 m
GOLVLAMPA, Hemi, 1900-talets andra hälft_30135a_8dc32e1ed53e368_lg.jpeg
GOLVLAMPA, Hemi, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
17h 56 m
VÄGGLYSTRAR, 1 par, mässing och kristall, Lövsjö, 1900-talets andra hälft _30312a_lg.jpeg
VÄGGLYSTRAR, 1 par, mässing och kristall, Lövsjö, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
18h 20 m
MARC SADLER, fönsterlampa, "Twiggy Small", Foscarini_30290a_lg.jpeg
MARC SADLER, fönsterlampa, "Twiggy Small", Foscarini
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 17h
GOLVLAMPA, kromad metall, 1900-/2000-tal_30419a_lg.jpeg
GOLVLAMPA, kromad metall, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 17h
LJUSKRONA, barockstil, 1900-tal_30121a_8dc33a8ae634a95_lg.jpeg
LJUSKRONA, barockstil, 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
1d 17h
MARC SADLER, fönsterlampa, "Twiggy Small", Foscarini_30368a_lg.jpeg
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 17h
SKRIVBORDSLAMPA, kromad metall, Unilux, 2000-tal_30348a_lg.jpeg
SKRIVBORDSLAMPA, kromad metall, Unilux, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 18h
SKRIVBORDSLAMPOR, 1 par, grålackerad metall, Luxo, 2000-tal_30301a_lg.jpeg
SKRIVBORDSLAMPOR, 1 par, grålackerad metall, Luxo, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 18h
TAKLAMPA, swedish grace, 1900-talets första hälft_30146a_8dc33a8811a3185_lg.jpeg
TAKLAMPA, swedish grace, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 200 SEK
2d 17h
TAKLAMPA, mässing och glas, sannolikt Carl Fagerlund, Orrefors, 1940-tal_30119a_8dc312fab8b15d2_lg.jpeg
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 17h
SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, Tyskland, samtida_30395a_lg.jpeg
SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, Tyskland, samtida
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
2d 17h
LJUSKRONA, större modell, enligt uppgift Reijmyre, 1900-/2000-tal_30331a_lg.jpeg
LJUSKRONA, större modell, enligt uppgift Reijmyre, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering3 000 SEK
2d 17h
BORDSLAMPA SAMT KANDELABRAR, 1 par, porslin, 1900-tal_30178a_8dc32fdf4f451dd_lg.jpeg
BORDSLAMPA SAMT KANDELABRAR, 1 par, porslin, 1900-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
2d 17h
SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, Tyskland, samtida_30371a_lg.jpeg
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
2d 17h
SKRIVBORDSLAMPOR, 1 par, vitlackerad metall, "Ninety", Luxo, 2000-tal_30391a_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 17h
SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, Tyskland, samtida_30422a_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
2d 17h
TAKLAMPA, vittonat glas, "Modulo", Leucos, Italien, 1900-/2000-tal_30239a_8dc345370ac0b15_lg.jpeg
TAKLAMPA, vittonat glas, "Modulo", Leucos, Italien, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
2d 18h
 PHILIPPE STARCK, bordslampa, "Miss K", Flos, Italien_30242a_8dc33a8e265b352_lg.jpeg
PHILIPPE STARCK, bordslampa, "Miss K", Flos, Italien
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 200 SEK
3d 17h
GOLVLAMPA, kromad metall, Belid, 2000-tal_30314a_lg.jpeg
GOLVLAMPA, kromad metall, Belid, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 17h
TAKLAMPA, mässing och glas, 1900-talets första hälft _30238a_8dc345366b9ec1f_lg.jpeg
TAKLAMPA, mässing och glas, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud600 SEK
Värdering400 SEK
3d 17h
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, barockstil, 1800-tal_30080a_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, barockstil, 1800-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK
3d 17h
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing och glas, 1900-talets andra hälft_30160a_8dc32fd6b13745d_lg.jpeg
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing och glas, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
3d 17h
VÄGGLAMPOR, 1 par, art décostil, Spanien, 1900-talets mitt_30082a_lg.jpeg
VÄGGLAMPOR, 1 par, art décostil, Spanien, 1900-talets mitt
Aktuellt bud300 SEK
Värdering600 SEK
3d 17h
TAKKRONA, bemålad metall, 1900-atlets andra hälft _30218a_8dc33a8950029f9_lg.jpeg
TAKKRONA, bemålad metall, 1900-atlets andra hälft
Aktuellt bud800 SEK
Värdering500 SEK
3d 18h
SKRIVBORDSLAMPOR, 1 par, vitlackerad metall, "Ninety", Luxo, 2000-tal_30345a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 17h
LJUSSTAKAR, 7 st, mässing och malm, bla Metallslöjden Gusum, Skultuna, 1900-talets andra hälft _30237a_8dc33861439d23f_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 7 st, mässing och malm, bla Metallslöjden Gusum, Skultuna, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering400 SEK
4d 17h
VÄGGLAMPA, lackerad metall, 1900-talets andra hälft _30219a_8dc33a876996ab3_lg.jpeg
VÄGGLAMPA, lackerad metall, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 17h
SKRIVBORDSLAMPA, kromad metall, Unilux, 2000-tal_30364a_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 17h
TAKLAMPA, "Aston", House Doctor, samtida_30306a_lg.jpeg
TAKLAMPA, "Aston", House Doctor, samtida
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 17h
BORDSLAMPA, 1900-talets första hälft_30162a_8dc32fd60adbc91_lg.jpeg
BORDSLAMPA, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering400 SEK
4d 18h
TAKLAMPA, swedish modern, 1900-talets första hälft_30281a_lg.jpeg
TAKLAMPA, swedish modern, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
4d 18h
TAKLAMPA, koppar, jugend, tidigt 1900-tal_30220a_8dc33a88abfac77_lg.jpeg
TAKLAMPA, koppar, jugend, tidigt 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 18h
SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, Tyskland, samtida_30414a_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
4d 18h
BORDSLAMPA, opakglas, 1960-/70-tal_30276a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, opakglas, 1960-/70-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 16h
TAKLAMPA, IKEA, 1900-talets senare del_30282a_lg.jpeg
TAKLAMPA, IKEA, 1900-talets senare del
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 17h
MICHAEL ANASTASSIADES, bordslampa, "IC Lights T1 låg", Flos, Italien, samtida _30333a_lg.jpeg
MICHAEL ANASTASSIADES, bordslampa, "IC Lights T1 låg", Flos, Italien, samtida
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
5d 17h
SKRIVBORDSLAMPOR, 1 par, grålackerad metall, Luxo, 2000-tal_30417a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 17h
BORDSLAMPOR, 1 par, glas, sannolikt Reijmyre, 1900-talets andra hälft_30159a_8dc32e3343dbab3_lg.jpeg
BORDSLAMPOR, 1 par, glas, sannolikt Reijmyre, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 17h
THOMAS BERNSTRAND, taklampa, Zero, "Daikanyama", samtida_30346a_lg.jpeg
THOMAS BERNSTRAND, taklampa, Zero, "Daikanyama", samtida
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
5d 18h
TAKLAMPA, koppar, 1800-/1900-tal_30097a_lg.jpeg
TAKLAMPA, koppar, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 18h
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, Gusums Bruk, nummer 029_30175a_8dc32fdc6d7578c_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, Gusums Bruk, nummer 029
Aktuellt bud450 SEK
Värdering600 SEK
5d 18h
SKRIVBORDSLAMPOR, 1 par, grålackerad metall, Luxo, 2000-tal_30310a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 17h
TAKLAMPA, koppar och metall, 1900-talets andra hälft_30567a_8dc3939f1f0f189_lg.jpeg
TAKLAMPA, koppar och metall, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
6d 17h
INGA SEMPÉ, taklampa "Plissé", Luceplan, samtida_30699a_lg.jpeg
INGA SEMPÉ, taklampa "Plissé", Luceplan, samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK