1
12d 14h
BOX ARKITEKTER, golvlampa, PJ80, Örsjö Belysning, samtida_37390a_lg.jpeg
BOX ARKITEKTER, golvlampa, PJ80, Örsjö Belysning, samtida
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering3 000 SEK
12d 15h
BORDSLAMPA, metall och glas, sk Strindbergslampa, 1900-talets första hälft_37067a_8dc9aa98028e0f1_lg.jpeg
BORDSLAMPA, metall och glas, sk Strindbergslampa, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
12d 15h
LJUSKRONA, 1900-talets mitt_37379a_lg.jpeg
LJUSKRONA, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
12d 15h
TAKLAMPOR, 1 par, metall, 1900-talets andra hälft_37220a_8dc9c30385994a6_lg.jpeg
TAKLAMPOR, 1 par, metall, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
12d 16h
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets andra hälft _37388a_lg.jpeg
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
13d 15h
VÄGGLAMPA, metall, sannolikt Italien, 1900-talets andra hälft_37063a_8dc9c1f3a170859_lg.jpeg
VÄGGLAMPA, metall, sannolikt Italien, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering600 SEK
13d 15h
SVEND AAGE HOLM-SØRENSEN, vägglampa, mässing, 1960-/70-tal_37051a_8dc9aa8c2d896ba_lg.jpeg
SVEND AAGE HOLM-SØRENSEN, vägglampa, mässing, 1960-/70-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
13d 15h
LOUISE HEDERSTRÖM, taklampa, "Dolly", B Sweden, 2000-tal _37125a_8dc9c31af1641ae_lg.jpeg
LOUISE HEDERSTRÖM, taklampa, "Dolly", B Sweden, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
13d 15h
JASPER MORRISON, taklampa, "Glo-Ball", Flos, Italien, samtida_37201a_8dc9c306a72982f_lg.jpeg
JASPER MORRISON, taklampa, "Glo-Ball", Flos, Italien, samtida
Aktuellt bud900 SEK
Värdering2 000 SEK
13d 15h
BORDSLAMPA, mässing, 1900-talets första hälft_37393a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, mässing, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
13d 15h
BORDSLAMPA, koppar och glas, sk Strindbergslampa, 1900-talets första hälft_37069a_8dc9aa965dedc11_lg.jpeg
BORDSLAMPA, koppar och glas, sk Strindbergslampa, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud450 SEK
Värdering800 SEK
13d 15h
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft_37041a_8dc9c31c9eef723_lg.jpeg
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
13d 15h
SVEND MIDDELBOE, taklampa, "Verona", Fog & Mørup, 1900-talets andra hälft_37217a_8dc9c301de30c0c_lg.jpeg
SVEND MIDDELBOE, taklampa, "Verona", Fog & Mørup, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud650 SEK
Värdering1 200 SEK
13d 16h
PLAFOND, mässing och glas, 1900-talets andra hälft_37106a_8dc9c3256d64f94_lg.jpeg
PLAFOND, mässing och glas, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
13d 16h
GOLVLAMPA, sannolikt Luxus, 1970-tal_37207a_8dc9c0a0ced3b0c_lg.jpeg
GOLVLAMPA, sannolikt Luxus, 1970-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
13d 16h
BORDSLAMPA, brons, Louis XVI-stil, 1800-/1900-tal_37262a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, brons, Louis XVI-stil, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
13d 16h
VÄGGLAMPETT, barockstil, 1900-talets början_37087a_8dc9c3225caa672_lg.jpeg
VÄGGLAMPETT, barockstil, 1900-talets början
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
13d 16h
JASPER MORRISON, taklampa, "Glo-Ball", Flos, Italien, samtida_37200a_8dc9c3062492110_lg.jpeg
Aktuellt bud850 SEK
Värdering2 000 SEK
14d 15h
PER SUNDSTEDT, bordslampa, "Mars", Ateljé Lyktan, Åhus, 1900-talets andra hälft_37206a_8dc9c3054bc04d9_lg.jpeg
PER SUNDSTEDT, bordslampa, "Mars", Ateljé Lyktan, Åhus, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
14d 15h
JENS FAGER, taklampa, "Grain", Muuto, samtida_37334a_lg.jpeg
JENS FAGER, taklampa, "Grain", Muuto, samtida
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
14d 15h
MÅNSKENSAMPEL, gröntonat glas, 1800-/1900-tal_37070a_8dc9c3209856ada_lg.jpeg
MÅNSKENSAMPEL, gröntonat glas, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
14d 15h
TAKLAMPA, Flos, "Light point zero", samtida_37394a_lg.jpeg
TAKLAMPA, Flos, "Light point zero", samtida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
14d 15h
GEORGE CARWARDINE, bordslampa, svartlackerat stål, "Original 1227 Mini", Anglepoise, England, nutida _36152a_8dc8b879fd3afea_lg.jpeg
GEORGE CARWARDINE, bordslampa, svartlackerat stål, "Original 1227 Mini", Anglepoise, England, nutida
Aktuellt bud500 SEK
Värdering700 SEK
14d 15h
GOLVLAMPA, metall, 1950-tal_37062a_8dc9c0a225fb707_lg.jpeg
GOLVLAMPA, metall, 1950-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
14d 16h
BORDSLAMPA, porslin, Kina, 1900-tal_37252a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, porslin, Kina, 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
14d 16h
JOHAN VAN HENGEL, taklampa, "30 Degrees pendel", HAY_37351a_lg.jpeg
JOHAN VAN HENGEL, taklampa, "30 Degrees pendel", HAY
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
14d 16h
BORDSLAMPA, glas, möjligen Murano, "Swirl", Italien, 1900-talets slut_37376a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, glas, möjligen Murano, "Swirl", Italien, 1900-talets slut
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
14d 16h
TAKLAMPOR, 1 par, lackerad metall och mässing, 1900-talets mitt_37292a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
14d 16h
TAKLAMPA, Boréns, nr 4188, 1900-/2000-tal_37208a_8dc9c30a857a832_lg.jpeg
TAKLAMPA, Boréns, nr 4188, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
14d 16h
GOLVLAMPA, ek, "Pull", Whatswhat, för Muuto, samtida_37308a_lg.jpeg
GOLVLAMPA, ek, "Pull", Whatswhat, för Muuto, samtida
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
15d 15h
TAKPLAFOND, mässing och glas, 1900-talets mitt_37050a_8dc9c31ff3a07f4_lg.jpeg
TAKPLAFOND, mässing och glas, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
15d 15h
BORDSLAMPOR, 1 par, marmor, möjligen Carl-Arne Breger, 1970-tal_37335a_lg.jpeg
BORDSLAMPOR, 1 par, marmor, möjligen Carl-Arne Breger, 1970-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
15d 15h
HANS-AGNE JAKOBSSON, golvlampa,  "Kuben, 1900-talets andra hälft_37037a_8dc9c0a47a61e56_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
15d 15h
PAUL DE HAAN, taklampa, "Sputnik", Jolina Lighting, 1900-talets andra hälft_37226a_8dc9c31dbfd50e1_lg.jpeg
PAUL DE HAAN, taklampa, "Sputnik", Jolina Lighting, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering2 000 SEK
15d 15h
TAKLAMPA, "Trigga Loon", Molto Luce, samtida_37372a_lg.jpeg
TAKLAMPA, "Trigga Loon", Molto Luce, samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
15d 15h
BORDSLAMPA, metall, 1900-talets första hälft _37329a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, metall, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
15d 16h
VÄGGLAMPA, metall och glas, samtida_37123a_8dc9c321d175ecf_lg.jpeg
VÄGGLAMPA, metall och glas, samtida
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
15d 16h
TAKLAMPA, "Elements", Note Design Studios, Zero_37403a_lg.jpeg
TAKLAMPA, "Elements", Note Design Studios, Zero
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
15d 16h
JENS FAGER, taklampa, "Grain", Muuto, samtida_37343a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
15d 16h
GOLVLAMPA, Domi Möbler, Vinslöv, 1900-talets andra hälft_37350a_lg.jpeg
GOLVLAMPA, Domi Möbler, Vinslöv, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
15d 16h
BORDSLAMPOR, 1 par, keramik, Miranda AB, 1900-talets andra hälft_37275a_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
16d 14h
UTOMHUSLYKTA, 1900-talets andra hälft_36585a_8dc9cec97fb4970_lg.jpeg
UTOMHUSLYKTA, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
16d 15h
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, Ceson 1979_37092a_8dc9aa8fd912a58_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, Ceson 1979
Aktuellt bud400 SEK
Värdering400 SEK
16d 15h
JASPER MORRISON, taklampa, "Glo-Ball", Flos, Italien, samtida_37203a_8dc9c307e22d123_lg.jpeg
Aktuellt bud500 SEK
Värdering2 000 SEK
16d 15h
JENS FAGER, taklampa, "Grain", Muuto, samtida_37338a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
16d 15h
TAKLAMPA, Flos, "Light point zero", samtida_37399a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
16d 15h
MÅNSKENSAMPEL, gröntonat glas, 1800-/1900-tal_37071a_8dc9c32145b7a4d_lg.jpeg
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
16d 15h
JENS FAGER, taklampa, "Grain", Muuto, samtida_37385a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK