Kortast tid kvar
LOUIS VUITTON, weekendbag, "Keepall 50", Frankrike 1990
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering5 000 SEK
LOUIS VUITTON, "Monte Carlo Jewelry Bag", smyckesskrin
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering3 000 SEK
LOUIS VUITTON, glasögonfodral, sannolikt 2000-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK
LOUIS VUITTON, axelremsväska, "Amfar Three Vanity Star", Sharon Stone för Louis Vuitton
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering4 000 SEK
SANDSTRÖM & DE WITT, collier, turkoser, lås av sterlingsilver, Linköping 2006
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering4 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, sannolikt England 1800-/1900-tal, olja på duk, signerad John Morelle
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering4 000 SEK
ALF SVENSSON, 3 st, vägglampor, mässing, Bergboms, 1950-/60-tal
Aktuellt bud4 200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
BRUNO MATHSSON OCH PIET HEIN, matbord, "Superellips", Fritz Hansen, Danmark
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
BORDSPENDYL, trä, Eduard Engelbrechten, Stockholm (verksam 1815-1845), empire, 1800-talets första hälft
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, skålfat, porslin, "Flora Danica", 1900-tal, II sortering
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
VICKE LINDSTRAND, vas, glas, Orrefors, signerad
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering5 000 SEK
KANDELABRAR, 1 par, brännförgylld brons och marmor, 1800-tal
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
ANDERS ZORN (1860-1920), etsning, signerad och daterad
Aktuellt bud4 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
ANDERS ZORN (1860-1920), etsning, signerad och daterad
Aktuellt bud5 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, förgylld brons, sannolikt 1800-talets första hälft
Aktuellt bud4 800 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
COLLIER OCH ARMBAND, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter tot ca 0.76 ct, tot vikt ca 57 g
Aktuellt bud26 000 SEK
Värdering25 000 - 30 000 SEK
KANDELABRAR, 1 par, mässing, Gusums Bruk, no 21, 1900-tal
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering5 000 SEK
KAKELUGN, fajans, Stockholm, ca 1790
Aktuellt bud13 000 SEK
Värdering60 000 - 80 000 SEK
SALSSKÅP, rokoko, stockholmsarbete i Christian Linnings art, 1700-talets andra hälft
Aktuellt bud4 600 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
RING, 18k vitguld, med safir och diamanter, tot vikt ca 9,5 g
Aktuellt bud4 200 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
OMEGA, De Ville, damarmbandsur, 18k guld, total vikt ca 28 g
Aktuellt bud11 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
ARMBAND, platina, art déco, 1900-talets första hälft, med diamanter ca 7.50 ct, tot vikt ca 28 g
Aktuellt bud23 000 SEK
Värdering40 000 - 50 000 SEK
RING, 14k vitguld, med briljantslipade diamanter tot ca 1.00 ct, sannolikt 1900-talets andra hälft, tot vikt ca 5 g
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering5 000 SEK
GIUGLIO LACCHETTO, bordslampa, "Magneto", Foscarini, Italien, nutida
Aktuellt bud850 SEK
Värdering1 800 SEK
PASCAL MOURGUE, soffa/dagbädd samt fotpall, "Smala" Ligne Roset, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud2 800 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
DAN IHREBORN, pall, "Lins pall", Move, 2000-tal
Aktuellt bud2 800 SEK
Värdering4 000 SEK
FIGUR, anka, läder, Dimitri Omersa och Co, Firma Svenskt Tenn
Aktuellt bud700 SEK
Värdering2 000 SEK
BREITLING, armbandsur, stål, kronograf, 1900-talets mitt
Aktuellt bud5 200 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK
HANS-AGNE JACOBSSON, 1 par, lampor, mässing, modell B221, Markaryd, 1900-talets mitt
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering5 000 SEK
GRETA MAGNUSSON GROSSMAN, golvlampa, "Cobra", för Gubi, nutida
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering4 000 SEK
MOSSE STOOPENDAAL (1901-1948), olja på duk, signerad och daterad 36
Aktuellt bud6 200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, rokoko, 1700-tal, Sverige
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
GUSUMS BRUK, 1 par kandelabrar, mässing, tidigt 1900-tal
Aktuellt bud5 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
ARMBANDSUR, 18k guld, Epoch, Stockholm, tot vikt ca 27,5 g
Aktuellt bud8 800 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
Öppettider
Måndag 12.30 - 17.00
Tisdag 12.30 - 17.00
Onsdag 12.30 - 18.00
Torsdag 12.30 - 17.00
Fredag 11.00 - 15.00
Sista lördagen i månaden 11.00 - 14.00
Dag före röd dag stänger vi kl 15.00
ÄNDRADE ÖPPETTIDER: 10/5 STÄNGT
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.