Börjar: 24 apr 2024 14:25Avslutas: 12 maj 2024 17:00

Vårens utvalda

Inkludera avslutade föremål
8d 1h
VÄGGSKÅP, allmoge, Härjedalen, 1800-talets andra hälft_33288a_8dc64312324be5d_lg.jpeg
VÄGGSKÅP, allmoge, Härjedalen, 1800-talets andra hälft
Aktuellt bud7 200 SEK
Värdering4 000 SEK
8d 1h
WIWEN NILSSON, ring, 18k guld, med bergkristaller, 1941, tot vikt ca 5,2 g_33501a_8dc62d89a035149_lg.jpeg
WIWEN NILSSON, ring, 18k guld, med bergkristaller, 1941, tot vikt ca 5,2 g
Aktuellt bud5 800 SEK
Värdering6 000 SEK
8d 1h
RUDOFO DORDONI, bordslampa Lumiere XXS, Foscarini, Italien, nutida_33544a_8dc63686e153bab_lg.jpeg
RUDOFO DORDONI, bordslampa Lumiere XXS, Foscarini, Italien, nutida
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering3 000 SEK
8d 1h
BRUDKRONA, silver och bergkristall, Arvo Saarela, Enköping 1965_31273a_8dc4414f0ca7481_lg.jpeg
BRUDKRONA, silver och bergkristall, Arvo Saarela, Enköping 1965
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering4 000 SEK
8d 1h
MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM, vävnad, "Grodblad", signerad AB MMF, 1900-talets mitt_33551a_8dc63681965d1ec_lg.jpeg
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 500 SEK
8d 1h
LJUSSTAKAR, 1 par, förgylld brons, 1800-talets första hälft _33631a_8dc64321cf1ec80_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, förgylld brons, 1800-talets första hälft
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering5 000 - 7 000 SEK
8d 1h
COLLIER, 18k guld, vikt ca 31,5 g_33349a_8dc62d91245f14d_lg.jpeg
COLLIER, 18k guld, vikt ca 31,5 g
Aktuellt bud14 500 SEK
Värdering14 000 - 16 000 SEK
8d 2h
GRETA MAGNUSSON GROSSMAN, bordslampa, "Cobra", för Gubi, nutida_33538a_8dc64325d36ad0e_lg.jpeg
GRETA MAGNUSSON GROSSMAN, bordslampa, "Cobra", för Gubi, nutida
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
8d 2h
ROYAL COPENHAGEN, 12 st, mattallrikar, "Musselmalet", modell 1084, helblond_33516a_8dc638ba7b929c2_lg.jpeg
ROYAL COPENHAGEN, 12 st, mattallrikar, "Musselmalet", modell 1084, helblond
Aktuellt bud5 000 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK
8d 2h
ROYAL COPENHAGEN, 12 st, djupa tallrikar, "Musselmalet", modell 1170, helblond_33518a_8dc638bb0d8f43f_lg.jpeg
ROYAL COPENHAGEN, 12 st, djupa tallrikar, "Musselmalet", modell 1170, helblond
Aktuellt bud4 200 SEK
Värdering5 000 - 7 000 SEK
8d 2h
ROYAL COPENHAGEN, 12 st, smörgåstallrikar, "Musselmalet", modell 1086, helblond_33517a_8dc638bbc0917ed_lg.jpeg
ROYAL COPENHAGEN, 12 st, smörgåstallrikar, "Musselmalet", modell 1086, helblond
Aktuellt bud4 000 SEK
Värdering4 000 SEK
8d 2h
ROYAL COPENHAGEN, karott med lock, "Musselmalet", modell 622-1129, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft _33521a_8dc638bf20143cf_lg.jpeg
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering1 500 SEK
8d 2h
ROYAL COPENHAGEN, såsskål, porslin, "Musselmalet", modell 1105, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft _33526a_8dc63688fc40c11_lg.jpeg
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 2h
ROYAL COPENHAGEN, 1 par ljusstakar, "Musselmalet", modell 15, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft _33525a_8dc638b9d0a8115_lg.jpeg
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering2 000 SEK
8d 2h
ROYAL COPENHAGEN, fat, porslin, "Musselmalet", modellnr 1115, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft _33530a_8dc6368af24ada4_lg.jpeg
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 2h
ROYAL COPENHAGEN, 3 st uppläggningsfat, porslin, "Musselmalet", modell 1146, 1147 samt 1148, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft _33528a_8dc6368a4b50447_lg.jpeg
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering3 000 SEK
8d 2h
ROYAL COPENHAGEN, fat "Musselmalet", modell 1041, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft _33523a_8dc638b76d42e42_lg.jpeg
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
8d 2h
ROYAL COPENHAGEN, 4 st crèmekoppar med fat, "Musselmalet", modell 1228_33520a_8dc638be6ac0a63_lg.jpeg
ROYAL COPENHAGEN, 4 st crèmekoppar med fat, "Musselmalet", modell 1228
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering2 000 SEK
8d 2h
TAKLAMPA, mässing och glas, swedish modern, 1940-tal_33226a_8dc5eea9c990ccd_lg.jpeg
TAKLAMPA, mässing och glas, swedish modern, 1940-tal
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering5 000 SEK
8d 2h
SOFFBORD, swedish modern, 1940-tal_33545a_8dc64302658a14f_lg.jpeg
SOFFBORD, swedish modern, 1940-tal
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering3 000 SEK
8d 2h
HARALD NOTINI (1879-1959), bordslampa, mässing, modell "15542", Arvid Böhlmarks Lampfabrik, 1940-/50-tal_31938a_8dc638c77d13107_lg.jpeg
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering4 000 SEK
8d 2h
COLLIER, 18k guld, med turkoser, Iran 1970-tal, tot vikt ca 50 g_33306a_8dc62dbcdaee632_lg.jpeg
Aktuellt bud10 500 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
8d 2h
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, med turkoser, Iran 1970-tal, tot vikt ca 5,3 g_33309a_8dc62d949921b61_lg.jpeg
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
8d 2h
JOHAN KROUTHÉN (1858-1932), olja på duk, signerad och daterad 1926_32488a_8dc5eea806fc5bc_lg.jpeg
JOHAN KROUTHÉN (1858-1932), olja på duk, signerad och daterad 1926
Aktuellt bud30 000 SEK
Värdering40 000 - 50 000 SEK
8d 2h
BYRÅ, rokoko, 1700-talets andra hälft, Sverige_31921a_8dc4a5378f96bca_lg.jpeg
BYRÅ, rokoko, 1700-talets andra hälft, Sverige
Aktuellt bud7 800 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
8d 2h
VÄGGLYKTOR, 1 par, järn och glas, 1900-talets första hälft_33289a_8dc643058dd3196_lg.jpeg
VÄGGLYKTOR, 1 par, järn och glas, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud800 SEK
Värdering3 000 SEK
8d 2h
ROYAL COPENHAGEN, 12 kaffekoppar med fat, porslin, "Musselmalet", modellnr 1035, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft _33533a_8dc638bfc8da399_lg.jpeg
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering2 500 SEK
8d 2h
ROYAL COPENHAGEN, 12 st, assietter, "Musselmalet", modell 1087, helblond_33519a_8dc638bdcb8177d_lg.jpeg
ROYAL COPENHAGEN, 12 st, assietter, "Musselmalet", modell 1087, helblond
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
8d 2h
ROYAL COPENHAGEN, fat, porslin, "Musselmalet", modell 1195, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft _33527a_8dc636898e2a78c_lg.jpeg
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 2h
ROYAL COPENHAGEN, skål på fot, "Musselmalet", modell 1022, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft _33524a_8dc638b6d22476a_lg.jpeg
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering2 000 SEK
8d 2h
ROYAL COPENHAGEN, 14 del, servisporslin, "Musselmalet", Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft _33529a_8dc638cab27e2ed_lg.jpeg
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 2h
ROYAL COPENHAGEN, skål på fot, porslin, "Musselmalet", modellnr 1023, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft _33532a_8dc638b8f7ac233_lg.jpeg
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 2h
ROYAL COPENHAGEN, sockerskål och gräddknna, porslin, "Musselmalet", modellnr 1032 samt 1112, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft _33531a_8dc638b83ac265a_lg.jpeg
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 2h
HELALLIANSRING, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter tot ca 2.10 ct_32150a_8dc4f303b7738cb_lg.jpeg
HELALLIANSRING, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter tot ca 2.10 ct
Aktuellt bud12 000 SEK
Värdering15 000 - 18 000 SEK
8d 2h
CARMOSÉRING, 18k guld, med safir och briljantslipade diamanter, tot vikt ca 4,6 g_32678a_8dc5935c1461d2b_lg.jpeg
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
8d 2h
CERTINA, armbandsur, 18k guld, 1980-tal, tot vikt ca 24 g_33534a_8dc62dbdd4fb468_lg.jpeg
CERTINA, armbandsur, 18k guld, 1980-tal, tot vikt ca 24 g
Aktuellt bud3 800 SEK
Värdering4 000 SEK
8d 2h
HÄNGE MED KEDJA, 18k guld, med diamanter och rubiner, tot vikt ca 11,9 g_33314a_8dc62d98c4fbb4d_lg.jpeg
HÄNGE MED KEDJA, 18k guld, med diamanter och rubiner, tot vikt ca 11,9 g
Aktuellt bud4 800 SEK
Värdering5 000 - 7 000 SEK
8d 3h
GOTTFRID KALLSTENIUS (1861-1943), olja på duk, signerad och daterad-35_31920a_8dc4a56f885f287_lg.jpeg
GOTTFRID KALLSTENIUS (1861-1943), olja på duk, signerad och daterad-35
Aktuellt bud4 600 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
8d 3h
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, sterlingsilver, "Ikarus", Lapponia, Finland_31012a_8dc3f54546f380a_lg.jpeg
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, sterlingsilver, "Ikarus", Lapponia, Finland
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
8d 3h
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, sterlingsilver, "Sirene", Lapponia, 1971_33343a_8dc62dd5f843d4f_lg.jpeg
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, sterlingsilver, "Sirene", Lapponia, 1971
Aktuellt bud900 SEK
Värdering2 000 SEK
8d 3h
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, sterlingsilver, "Dans i galaxen", Lapponia, Finland 1971_33342a_8dc62dd6dcdbf9d_lg.jpeg
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, sterlingsilver, "Dans i galaxen", Lapponia, Finland 1971
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
8d 3h
BJÖRN WECKSTRÖM, brosch, sterlingsilver, "Space Silver", Lapponia 1970_31010a_8dc3f542ea5b7ae_lg.jpeg
BJÖRN WECKSTRÖM, brosch, sterlingsilver, "Space Silver", Lapponia 1970
Aktuellt bud750 SEK
Värdering2 000 SEK
8d 3h
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, sterlingsilver, "Jaaras dröm", Lapponia, Finland 1970_33341a_8dc62dc27b2ea87_lg.jpeg
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, sterlingsilver, "Jaaras dröm", Lapponia, Finland 1970
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering4 000 SEK
8d 3h
BJÖRN WECKSTRÖM, armband, sterlingsilver, "Moonbridge", Lapponia, Finland 1972_33340a_8dc62dd778eb34e_lg.jpeg
BJÖRN WECKSTRÖM, armband, sterlingsilver, "Moonbridge", Lapponia, Finland 1972
Aktuellt bud4 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
8d 3h
BJÖRN WECKSTRÖM, armring, sterlingsilver, "Space Silver", Lapponia, Finland, 1970_31009a_8dc3f551d3fb2a2_lg.jpeg
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering4 000 SEK
8d 3h
SKÅLFAT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal_33503a_8dc6368c9cc31e8_lg.jpeg
SKÅLFAT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Aktuellt bud750 SEK
Värdering1 800 SEK
8d 3h
STEKFAT, porslin, Kina, 1700-tal_33510a_8dc638c1bdaaa6d_lg.jpeg
STEKFAT, porslin, Kina, 1700-tal
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
8d 3h
ATTILA SUTA (född 1976), skåp, gustaviansk stil, 1900-/2000-tal_31295a_8dc44237c893b02_lg.jpeg
Aktuellt bud5 800 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK

ÄNDRADE ÖPPETTIDER: 10/5 STÄNGT