Börjar: 24 apr 2024 14:25Avslutas: 12 maj 2024 17:00
Vårens utvalda
Kortast tid kvar
VÄGGSKÅP, allmoge, Härjedalen, 1800-talets andra hälft
Aktuellt bud7 200 SEK
Värdering4 000 SEK
WIWEN NILSSON, ring, 18k guld, med bergkristaller, 1941, tot vikt ca 5,2 g
Aktuellt bud5 800 SEK
Värdering6 000 SEK
RUDOFO DORDONI, bordslampa Lumiere XXS, Foscarini, Italien, nutida
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering3 000 SEK
BRUDKRONA, silver och bergkristall, Arvo Saarela, Enköping 1965
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering4 000 SEK
MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM, vävnad, "Grodblad", signerad AB MMF, 1900-talets mitt
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 500 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, förgylld brons, 1800-talets första hälft
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering5 000 - 7 000 SEK
COLLIER, 18k guld, vikt ca 31,5 g
Aktuellt bud14 500 SEK
Värdering14 000 - 16 000 SEK
GRETA MAGNUSSON GROSSMAN, bordslampa, "Cobra", för Gubi, nutida
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 12 st, mattallrikar, "Musselmalet", modell 1084, helblond
Aktuellt bud5 000 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 12 st, djupa tallrikar, "Musselmalet", modell 1170, helblond
Aktuellt bud4 200 SEK
Värdering5 000 - 7 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 12 st, smörgåstallrikar, "Musselmalet", modell 1086, helblond
Aktuellt bud4 000 SEK
Värdering4 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, karott med lock, "Musselmalet", modell 622-1129, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering1 500 SEK
ROYAL COPENHAGEN, såsskål, porslin, "Musselmalet", modell 1105, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 1 par ljusstakar, "Musselmalet", modell 15, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering2 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, fat, porslin, "Musselmalet", modellnr 1115, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 3 st uppläggningsfat, porslin, "Musselmalet", modell 1146, 1147 samt 1148, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering3 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, fat "Musselmalet", modell 1041, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 4 st crèmekoppar med fat, "Musselmalet", modell 1228
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering2 000 SEK
TAKLAMPA, mässing och glas, swedish modern, 1940-tal
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering5 000 SEK
SOFFBORD, swedish modern, 1940-tal
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering3 000 SEK
HARALD NOTINI (1879-1959), bordslampa, mässing, modell "15542", Arvid Böhlmarks Lampfabrik, 1940-/50-tal
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering4 000 SEK
COLLIER, 18k guld, med turkoser, Iran 1970-tal, tot vikt ca 50 g
Aktuellt bud10 500 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, med turkoser, Iran 1970-tal, tot vikt ca 5,3 g
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
JOHAN KROUTHÉN (1858-1932), olja på duk, signerad och daterad 1926
Aktuellt bud30 000 SEK
Värdering40 000 - 50 000 SEK
BYRÅ, rokoko, 1700-talets andra hälft, Sverige
Aktuellt bud7 800 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
VÄGGLYKTOR, 1 par, järn och glas, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud800 SEK
Värdering3 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 12 kaffekoppar med fat, porslin, "Musselmalet", modellnr 1035, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering2 500 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 12 st, assietter, "Musselmalet", modell 1087, helblond
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, fat, porslin, "Musselmalet", modell 1195, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, skål på fot, "Musselmalet", modell 1022, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering2 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 14 del, servisporslin, "Musselmalet", Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, skål på fot, porslin, "Musselmalet", modellnr 1023, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, sockerskål och gräddknna, porslin, "Musselmalet", modellnr 1032 samt 1112, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 000 SEK
HELALLIANSRING, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter tot ca 2.10 ct
Aktuellt bud12 000 SEK
Värdering15 000 - 18 000 SEK
CARMOSÉRING, 18k guld, med safir och briljantslipade diamanter, tot vikt ca 4,6 g
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
CERTINA, armbandsur, 18k guld, 1980-tal, tot vikt ca 24 g
Aktuellt bud3 800 SEK
Värdering4 000 SEK
HÄNGE MED KEDJA, 18k guld, med diamanter och rubiner, tot vikt ca 11,9 g
Aktuellt bud4 800 SEK
Värdering5 000 - 7 000 SEK
GOTTFRID KALLSTENIUS (1861-1943), olja på duk, signerad och daterad-35
Aktuellt bud4 600 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, sterlingsilver, "Ikarus", Lapponia, Finland
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, sterlingsilver, "Sirene", Lapponia, 1971
Aktuellt bud900 SEK
Värdering2 000 SEK
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, sterlingsilver, "Dans i galaxen", Lapponia, Finland 1971
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
BJÖRN WECKSTRÖM, brosch, sterlingsilver, "Space Silver", Lapponia 1970
Aktuellt bud750 SEK
Värdering2 000 SEK
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, sterlingsilver, "Jaaras dröm", Lapponia, Finland 1970
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering4 000 SEK
BJÖRN WECKSTRÖM, armband, sterlingsilver, "Moonbridge", Lapponia, Finland 1972
Aktuellt bud4 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
BJÖRN WECKSTRÖM, armring, sterlingsilver, "Space Silver", Lapponia, Finland, 1970
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering4 000 SEK
SKÅLFAT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Aktuellt bud750 SEK
Värdering1 800 SEK
STEKFAT, porslin, Kina, 1700-tal
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
ATTILA SUTA (född 1976), skåp, gustaviansk stil, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud5 800 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Öppettider
Måndag 12.30 - 17.00
Tisdag 12.30 - 17.00
Onsdag 12.30 - 18.00
Torsdag 12.30 - 17.00
Fredag 11.00 - 15.00
Sista lördagen i månaden 11.00 - 14.00
Dag före röd dag stänger vi kl 15.00
ÄNDRADE ÖPPETTIDER: 10/5 STÄNGT
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.