30119 TAKLAMPA, mässing och glas, sannolikt Carl Fagerlund, Orrefors, 1940-tal

30119a_8dc312fab8b15d2_med.jpeg
  • 30119a_8dc312fab8b15d2_sm.jpeg
  • 30119a_8dc312f9cda587f_sm.jpeg
  • 30119b_8dc312f9db824bf_sm.jpeg
  • 30119c_8dc312f9e3addf3_sm.jpeg

Stomme av mässing, glas i form av bladverk, 1 ljuspunkt, lampans höjd 29, total höjd inkl stav 80 cm

  • Konditionsrapport:Funktion garanteras ej, bruksslitage, ett blad med avslag går ej att fästa på lampan

Värdering1 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
Fraktavgift (från)400 SEK