- DesignRensa filter

ALBERTO MEDA, konferensstolar, 4 st, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK

HELLA JONGERIUS, golvvas, porslin, "Asia", PS Jonsberg, IKEA
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK

BARPALLAR, 1 par, "Citizen Ghost", Minus tio, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

ANNA-LISA THOMSON, vas, keramik, "Paprika", Upsala Ekeby
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 000 SEK

JOSEF FRANK, 8 st bordstabletter, "Tulpaner", för Firma Svenskt Tenn
Aktuellt bud550 SEK
Värdering300 SEK

HERTHA BENGTSON, tekanna, porslin, "Blå Eld", Rörstrand
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK

CHRISTOPHER RAMSEY, glas, Johansfors, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

BARSTOLAR, 1 par, "Minds BS", Johansson Design, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

JASPER MORRISON, taklampa, "Smithfield", Flos, samtida
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering2 000 SEK

ANNA-LISA THOMSON, vas, lergods, 1900-talets mitt
Aktuellt bud300 SEK
Värdering300 SEK

ANTTI KOTILAINEN, skrivstol, "Sola", Martela, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK

YNGVE EKSTRÖM, 4 st, stolar, "Kontik", Troeds, Bra Bohag, 1960-tal
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering4 000 SEK

VITRA, konferensbord, "Segment table", nutida
Aktuellt bud4 000 SEK
Värdering8 000 SEK

ISHINK & VINKYKL, plast, Guzzini, Italien, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 500 SEK

CARL-HARRY STÅLHANE, tekanna, stengods, Rörstrand, signerad
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK

Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK

WILHELM KÅGE, kryddhylla, trä och porslin, "Blå Pyro", Gustavsberg, 1900-talets första hälft.
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 000 SEK

HANS-AGNE JAKOBSSON, ljuslykta, mässing och glas, "L 95", Markaryd, 1960-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

BERTIL VALLIEN, 13 st starkvinsglas, "Chateau", Kosta Boda, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

TIMO SARPANEVA, 6 st glas med hållare, "Tsaikka", Iittala, Finland
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK

PAOLO RIZZATTO, taklampa, "Costanza", Luceplan, Italien
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

ERIK HÖGLUND, ljusstake, glas och smide, Boda
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

BØRGE MOGENSEN, 4 st stolar, "Öresund", Karl Andersson & Söner, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering4 000 SEK

Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

KERSTIN HÖRLIN-HOLMQVIST, soffbord, "Triva", Nordiska Kompaniet, 1960-tal
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK

EDVIN OLLERS, vas, tenn, S&O Schreuder & Olsson, årsstämpel 1950
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK

Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

BJÖRN WIINBLAD, tallrik, glas, "Weihnachten", signerad och daterad 1979
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

GUNNAR NYLUND, vas, stengods, Rörstrand, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK

Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK

STAPELSTOLAR, 6 st, Wilkhahn, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

JENS QUISTGAARD, 4 st ljusstakar, nysilver, Danmark
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

ASTA STRÖMBERG, 1 par ljusstakar, glas, "Diamant", Strömbergshyttan
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

ERIKA LAGERBIELKE, vas, glas, Orrefors
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK

ULLA PROCOPÉ, 6 st mockakoppar med fat, stengods, "Ruska", Arabia
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK

Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering4 000 SEK

WILHELM KÅGE, vas, stengods, Argenta, Gustavsberg
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK

HEE WELLING, skrivstol, "AAC20", HAY, Danmark, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK

Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

BØRGE MOGENSEN, bokhylla, "Öresund", teak, Bra Bohag, Karl Andersson, 1950-/60-tal
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering3 000 SEK

Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering3 000 SEK

JOHNNY MATTSSON, skål, monogramsignerad
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK

CARL MALMSTEN, 4 st stolar, "Lilla Åland", Stolab, år 1987
Aktuellt bud600 SEK
Värdering4 000 SEK