Kategorier

1
5h 43 m
XAVIER PANCHARD, 1 par, pallar, "H60", Tolix, 2000-tal
XAVIER PANCHARD, 1 par, pallar, "H60", Tolix, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6h 01 m
JOHANNES FOERSOM & PETER HIORT-LORENZEN, bord, "Funk", för Lammhults, formgivet 2008
JOHANNES FOERSOM & PETER HIORT-LORENZEN, bord, "Funk", för Lammhults, formgivet 2008
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6h 05 m
 UNO & ÖSTEN KRISTIANSSON, takplafond, "PLAFO", Luxus, Vittsjö, 1900-talets andra hälft
UNO & ÖSTEN KRISTIANSSON, takplafond, "PLAFO", Luxus, Vittsjö, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6h 21 m
FELICE BUELLI, taklampa, "Milleluci 80-4", för Modoluce, 2000-tal
FELICE BUELLI, taklampa, "Milleluci 80-4", för Modoluce, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6h 25 m
JASPER MORRISON, taklampa, "Smithfield", Flos, samtida
JASPER MORRISON, taklampa, "Smithfield", Flos, samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 800 SEK
6h 27 m
SOFFA, Martela, 2000-tal
SOFFA, Martela, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6h 33 m
CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
Aktuellt bud4 200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
6h 37 m
CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
Aktuellt bud350 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
6h 41 m
CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
Aktuellt bud200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
6h 45 m
CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
Aktuellt bud200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
6h 49 m
CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
Aktuellt bud4 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
1d 5h
ARNE JACOBSEN, 4 st stolar, "Sjuan", Fritz Hansen, år 2007
ARNE JACOBSEN, 4 st stolar, "Sjuan", Fritz Hansen, år 2007
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering5 000 SEK
1d 5h
TAKLAMPA, "Fog Pendel", Zero, nutida
TAKLAMPA, "Fog Pendel", Zero, nutida
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 5h
ALVAR AALTO, bänk, "153A" Artek, nutida
ALVAR AALTO, bänk, "153A" Artek, nutida
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
1d 5h
MUUTO, arbetsstol, "Fiber side chair", nutida
MUUTO, arbetsstol, "Fiber side chair", nutida
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 800 SEK
1d 6h
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 6h
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 6h
ULRICA HYDMAN VALLIEN, kanna samt pokalglas, glas, Kosta Boda, 1900-talets andra hälft
ULRICA HYDMAN VALLIEN, kanna samt pokalglas, glas, Kosta Boda, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 6h
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 6h
POUL HENNINGSEN (Danmark, 1894-1967), golvlampa, "PH 80", Louis Poulsen, Danmark
POUL HENNINGSEN (Danmark, 1894-1967), golvlampa, "PH 80", Louis Poulsen, Danmark
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
1d 6h
TAKLAMPA, "Fog Pendel", Zero, nutida
TAKLAMPA, "Fog Pendel", Zero, nutida
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 6h
TAKLAMPA, "Fog Pendel", Zero, nutida
TAKLAMPA, "Fog Pendel", Zero, nutida
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 6h
SEBASTIAN HERKNER, fåtölj, La Cividina, samtida
SEBASTIAN HERKNER, fåtölj, La Cividina, samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 6h
ALVAR AALTO, 1 par barnstolar, modell N65, 1900-talets andra hälft
ALVAR AALTO, 1 par barnstolar, modell N65, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud800 SEK
Värdering2 000 SEK
1d 6h
FRANCISCO GOMEZ & PAOLO RIZZATTO, "Hope", Luceplan, nutida
FRANCISCO GOMEZ & PAOLO RIZZATTO, "Hope", Luceplan, nutida
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
2d 5h
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
2d 5h
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
2d 5h
SVEN PALMQVIST, vas, kristall, Orrefors, signerad
SVEN PALMQVIST, vas, kristall, Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 5h
INKERI SEPPÄLÄ, 12 del servisporslin, stengods, "Taika", Arabia, Finland
INKERI SEPPÄLÄ, 12 del servisporslin, stengods, "Taika", Arabia, Finland
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
2d 5h
ALVAR AALTO, barnstol, modell N65, 1900-talets andra hälft
ALVAR AALTO, barnstol, modell N65, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 6h
CHRIS MARTIN, 3 st barstolar, "Jig Mesh Stool", Massproductions, 2000-tal
CHRIS MARTIN, 3 st barstolar, "Jig Mesh Stool", Massproductions, 2000-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 6h
CHRISTIAN TROELS & JACOB PLEJDRUP, matbord, DK3, Danmark, nutida
CHRISTIAN TROELS & JACOB PLEJDRUP, matbord, DK3, Danmark, nutida
Aktuellt bud6 400 SEK
Värdering30 000 - 35 000 SEK
2d 6h
TAKLAMPA, "Fog Pendel", Zero, nutida
TAKLAMPA, "Fog Pendel", Zero, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 6h
STOL, "Fiber side chair", Muuto, nutida
STOL, "Fiber side chair", Muuto, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 6h
DANIEL FRANZÉN & MATTIAS SÅTHLBOM, soffbord, "Chamfer", för Karl Andersson & Söner, 2000-tal
DANIEL FRANZÉN & MATTIAS SÅTHLBOM, soffbord, "Chamfer", för Karl Andersson & Söner, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 6h
EDVIN ÖHRSTRÖM (1906-1994), vas, glas, "Gondoljären", Orrefors, signerad
EDVIN ÖHRSTRÖM (1906-1994), vas, glas, "Gondoljären", Orrefors, signerad
Aktuellt bud5 400 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
2d 6h
PEDER HVIDT, stol, för Bodafors 1960
PEDER HVIDT, stol, för Bodafors 1960
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
2d 6h
LAPTOPBORD, "Relate", Muuto, nutida
LAPTOPBORD, "Relate", Muuto, nutida
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 200 SEK
2d 6h
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
2d 6h
JONAS BOHLIN, taklampa, mässing, "Star 6", Örsjö belysning
JONAS BOHLIN, taklampa, mässing, "Star 6", Örsjö belysning
Aktuellt bud3 800 SEK
Värdering5 000 - 7 000 SEK
2d 6h
CHRISTINE SCHWARZER, soffbord, "Flower", Swedese, 2000-tal
CHRISTINE SCHWARZER, soffbord, "Flower", Swedese, 2000-tal
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
3d 5h
CHRIS MARTIN, 3 st, barstolar, "Jig Mesh Stool", Massproductions, 2000-tal
CHRIS MARTIN, 3 st, barstolar, "Jig Mesh Stool", Massproductions, 2000-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 5h
PENTTI SARPANEVA, ring, brons, Finland
PENTTI SARPANEVA, ring, brons, Finland
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 5h
POUL HENNINGSEN (Danmark, 1894-1967), golvlampa, "PH 80", Louis Poulsen, Danmark
POUL HENNINGSEN (Danmark, 1894-1967), golvlampa, "PH 80", Louis Poulsen, Danmark
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
3d 5h
LOUNGESTOLAR, 1 par, "Frankie EC", Johansson Design, nutida
LOUNGESTOLAR, 1 par, "Frankie EC", Johansson Design, nutida
Aktuellt bud650 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 5h
CARL FAGERLUND, taklampa, "Neptun", Orrefors
CARL FAGERLUND, taklampa, "Neptun", Orrefors
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
3d 5h
HEE WEELING, 4 st, stolar, "About a chair", HAY, Danmark, nutida
HEE WEELING, 4 st, stolar, "About a chair", HAY, Danmark, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 6h
LASSE ÅBERG, 9 st champagneglas, "För muserande drycker", 2000-tal
LASSE ÅBERG, 9 st champagneglas, "För muserande drycker", 2000-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
Kontakt

Olséns Auktioner

Linnégatan 21

602 23 Norrköping 

011 - 470 92 00

info@olsensauktioner.se

Öppettider

Måndag 12.30 - 17.00
Tisdag 12.30 - 17.00
Onsdag 12.30 - 18.00
Torsdag 12.30 - 17.00
Fredag 11.00 - 15.00
Sista lördagen i månaden 11.00 - 14.00
Dag före röd dag stänger vi 15.00
Röda dagar STÄNGT
ÄNDRADE ÖPPETTIDER:
STÄNGT 24 dec - 6 jan

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.