- DesignRensa filter
SVEND AAGE HOLM-SØRENSEN, vägglampa, mässing, 1960-/70-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
CHARLOTTE HAMILTON, vas, keramik, Rörstrand, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
LOUISE HEDERSTRÖM, taklampa, "Dolly", B Sweden, 2000-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
JASPER MORRISON, taklampa, "Glo-Ball", Flos, Italien, samtida
Aktuellt bud950 SEK
Värdering2 000 SEK
BARSTOLAR, 4 st, "Plektrum", Sandin & Bülow, Materia, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
SVEND MIDDELBOE, taklampa, "Verona", Fog & Mørup, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud650 SEK
Värdering1 200 SEK
Aktuellt bud850 SEK
Värdering2 000 SEK
PER SUNDSTEDT, bordslampa, "Mars", Ateljé Lyktan, Åhus, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
EERO AARNIO, rumsavdelare / skulptur, plast, Martela, Finland, samtida
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering4 000 SEK
JENS FAGER, taklampa, "Grain", Muuto, samtida
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
TAKLAMPA, Flos, "Light point zero", samtida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
NILS STRINNING, skåp med skjutdörrar, String, samtida
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
DOROTHEE BECKER, väggorganiserare, plast, "Uten Silo", Vitra, nutida
Aktuellt bud950 SEK
Värdering1 000 SEK
BERTIL VALLIEN, vas, glas, Kosta Boda, osignerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
GEORGE CARWARDINE, bordslampa, svartlackerat stål, "Original 1227 Mini", Anglepoise, England, nutida
Aktuellt bud500 SEK
Värdering700 SEK
SKRIVBORDSSTOL, "Catifa", Arper, Italien, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
OIVA TOIKKA, skulptur, glas, Nuutajärvi, signerad
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
JOHAN VAN HENGEL, taklampa, "30 Degrees pendel", HAY
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
STOLAR, 1 par, "Fanett", Edsbyn Möbelfabrik, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
MARI SIMMULSON, vas, keramik, "Sagina", Upsala Ekeby, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
GOLVLAMPA, ek, "Pull", Whatswhat, för Muuto, samtida
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, marmor, möjligen Carl-Arne Breger, 1970-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
PAUL DE HAAN, taklampa, "Sputnik", Jolina Lighting, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering2 000 SEK
ANTONIO CITTERIO, arbetsstol "ID Air", Vitra, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
OLE WANSCHER, fåtölj, "Senator", France & Son, Danmark, 1960-tal
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
PETER J LASSEN, bänk, "Monterey", Montana, samtida
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK
TAKLAMPA, "Trigga Loon", Molto Luce, samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
OLE WANSCHER, soffa, "Senator", France & Son, Danmark, 1960-tal
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering3 000 SEK
TAKLAMPA, "Elements", Note Design Studios, Zero
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, "Johanna", Gustavsberg
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
BJÖRN DAHLSTRÖM, barstolar, 4 st, CBI, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
Aktuellt bud800 SEK
Värdering2 000 SEK
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
YNGVE EKSTRÖM, fåtölj, "Circle", 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
GUNNAR NYLUND, 3 del, chamotte, Rörstrand, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
LOUISE HEDERSTRÖM, golvlampa, "Dolly", B Sweden, 2000-tal
Aktuellt bud900 SEK
Värdering2 000 SEK
GOLVLAMPA, formgiven av Nendo, "Sawaru", Flos, nutida
Aktuellt bud500 SEK
Värdering4 000 SEK
Aktuellt bud800 SEK
Värdering2 000 SEK
LISA LARSON, skulptur, stengods, "Öst", Världens Barn, Gustavsberg
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
INGRID ATTERBERG, vas och lockskål, keramik, "Spiral", Uppsala Ekeby, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 200 SEK
ULRIKA HYDMAN VALLIEN, vas, glas, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK