- DesignRensa filter

MODULSOFFA, 3 del, "Mags", HAY, samtida
Startbud200 SEK
Värdering4 000 SEK

Startbud200 SEK
Värdering4 000 SEK

CHRISTIAN HALLERÖD, pall/sidobord, "Karljohan", Ikea PS, formgiven 2009
Aktuellt bud650 SEK
Värdering1 800 SEK

JOSEF EKBERG, lockurna, porslin, Gustavsberg, art deco, 1920-/30-tal, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 200 SEK

LIEVORE ALTHERR MOLINA, 3 st, stolar, "Catifa", Arper, Italien
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

BARSTOLAR, 5 st, Wilkhan, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

JONAS IHREBORN, fåtölj, "Pod Highback", 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 800 SEK

HANNU IKONEN, ring, brons, "Lava", Valo Koru, Finland
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

BARPALLAR, 1 par, "Citizen Ghost", Minus tio, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

HEE WEELING, 1 par, stolar, "About a chair", HAY, Danmark, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

ANNE NILSSON, ljusstake, glas, "Celeste", Orrefors
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK

VINGLAS, 6 st, "Verna", Kerttu Nurminen, Iittala
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

ALBERTO MEDA, konferensstolar, 4 st, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK

HELLA JONGERIUS, golvvas, porslin, "Asia", PS Jonsberg, IKEA
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK

Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

ANNA-LISA THOMSON, vas, keramik, "Paprika", Upsala Ekeby
Aktuellt bud950 SEK
Värdering1 000 SEK

JOSEF FRANK, 8 st bordstabletter, "Tulpaner", för Firma Svenskt Tenn
Aktuellt bud550 SEK
Värdering300 SEK

HERTHA BENGTSON, tekanna, porslin, "Blå Eld", Rörstrand
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK

CHRISTOPHER RAMSEY, glas, Johansfors, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

BARSTOLAR, 1 par, "Minds BS", Johansson Design, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

JASPER MORRISON, taklampa, "Smithfield", Flos, samtida
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering2 000 SEK

ANNA-LISA THOMSON, vas, lergods, 1900-talets mitt
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK

ANTTI KOTILAINEN, skrivstol, "Sola", Martela, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK

YNGVE EKSTRÖM, 4 st, stolar, "Kontik", Troeds, Bra Bohag, 1960-tal
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering4 000 SEK

VITRA, konferensbord, "Segment table", nutida
Startbud200 SEK
Värdering8 000 SEK

ISHINK & VINKYKL, plast, Guzzini, Italien, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 500 SEK

CARL-HARRY STÅLHANE, tekanna, stengods, Rörstrand, signerad
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK

Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK

WILHELM KÅGE, kryddhylla, trä och porslin, "Blå Pyro", Gustavsberg, 1900-talets första hälft.
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 000 SEK

HANS-AGNE JAKOBSSON, ljuslykta, mässing och glas, "L 95", Markaryd, 1960-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

BERTIL VALLIEN, 13 st starkvinsglas, "Chateau", Kosta Boda, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

TIMO SARPANEVA, 6 st glas med hållare, "Tsaikka", Iittala, Finland
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK

PAOLO RIZZATTO, taklampa, "Costanza", Luceplan, Italien
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

ERIK HÖGLUND, ljusstake, glas och smide, Boda
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

BØRGE MOGENSEN, 4 st stolar, "Öresund", Karl Andersson & Söner, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering4 000 SEK

Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

KERSTIN HÖRLIN-HOLMQVIST, soffbord, "Triva", Nordiska Kompaniet, 1960-tal
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK

EDVIN OLLERS, vas, tenn, S&O Schreuder & Olsson, årsstämpel 1950
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK

Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

BJÖRN WIINBLAD, tallrik, glas, "Weihnachten", signerad och daterad 1979
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

GUNNAR NYLUND, vas, stengods, Rörstrand, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK

Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK