Kategorier

1
3h 30 m
BJÖRN DAHLSTRÖM, barstolar, 4 st, CBI, 2000-tal_32134a_8dc4f0654eaf416_lg.jpeg
BJÖRN DAHLSTRÖM, barstolar, 4 st, CBI, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
3h 32 m
BILL STUMPF OCH DON CHADWICK, kontorsstol, Herman Miller,  "Aeron Chair"_31945a_8dc4e35f764cfda_lg.jpeg
BILL STUMPF OCH DON CHADWICK, kontorsstol, Herman Miller, "Aeron Chair"
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
3h 34 m
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 2 st skålar, glas, Kosta Boda, 1900-/2000-tal_32011a_8dc4f0564bd30d7_lg.jpeg
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 2 st skålar, glas, Kosta Boda, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
3h 36 m
FORM US WITH LOVE, takampa, "Ogle", för Ateljé Lyktan, samtida, lackerad metall_32251a_lg.jpeg
FORM US WITH LOVE, takampa, "Ogle", för Ateljé Lyktan, samtida, lackerad metall
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3h 40 m
JAKOB THAU & SAMI KALLIO, 4 st stolar, "Yksi", Fredricia Furniture, 2000-tal_31940a_lg.jpeg
JAKOB THAU & SAMI KALLIO, 4 st stolar, "Yksi", Fredricia Furniture, 2000-tal
Aktuellt bud3 800 SEK
Värdering5 000 SEK
3h 52 m
SIMON LEGALD, fåtölj, "Era Lounge Chair hög", Normann Copenhagen, samtida_32316a_lg.jpeg
SIMON LEGALD, fåtölj, "Era Lounge Chair hög", Normann Copenhagen, samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
3h 56 m
FÅTÖLJER, 1 par, Materia, 2000-tal_31954a_8dc4e36725aa30d_lg.jpeg
FÅTÖLJER, 1 par, Materia, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
3h 58 m
BJÖRN DAHLSTRÖM, barstolar, 4 st, CBI, 2000-tal_32130a_8dc4f064a1d0bcd_lg.jpeg
BJÖRN DAHLSTRÖM, barstolar, 4 st, CBI, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
4h 02 m
KARMSTOLAR, 7 st, Gärsnäs, 2016_31946a_8dc4e36655e6057_lg.jpeg
KARMSTOLAR, 7 st, Gärsnäs, 2016
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
4h 16 m
BARPALLAR, 4 st, Martela, samtida_32280a_lg.jpeg
BARPALLAR, 4 st, Martela, samtida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
4h 20 m
ANTONIO CITTERIO/TOAN NGUYEN, skrivbordslampa, "Kelvin T", FLOS, Italien_32271a_lg.jpeg
ANTONIO CITTERIO/TOAN NGUYEN, skrivbordslampa, "Kelvin T", FLOS, Italien
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 000 SEK
4h 38 m
 STEELCASE, arbetsstol, "QiVi", 2018_32187a_lg.jpeg
STEELCASE, arbetsstol, "QiVi", 2018
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4h 48 m
ALVAR AALTO, 3 st vaser, glas, "Savoy", Ittala, formgiven 1936, Finland_32023a_8dc4f0437ad6b11_lg.jpeg
ALVAR AALTO, 3 st vaser, glas, "Savoy", Ittala, formgiven 1936, Finland
Aktuellt bud900 SEK
Värdering800 SEK
4h 50 m
TRÄDGÅRDSBORD, Nardi, Italien, 2000-tal_32197a_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSBORD, Nardi, Italien, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
5h 04 m
KONTORSSTOL, Savo S3, samtida_31941a_8dc4ca84544408e_lg.jpeg
KONTORSSTOL, Savo S3, samtida
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
5h 08 m
ANTONIO CITTERIO/TOAN NGUYEN, skrivbordslampa, "Kelvin T", FLOS, Italien_32272a_lg.jpeg
ANTONIO CITTERIO/TOAN NGUYEN, skrivbordslampa, "Kelvin T", FLOS, Italien
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 3h
WILHELM KÅGE, vas, "Argenta", Gustavsberg, stengods_32353a_8dc53c0bdc842fc_lg.jpeg
WILHELM KÅGE, vas, "Argenta", Gustavsberg, stengods
Aktuellt bud550 SEK
Värdering600 SEK
1d 3h
TAPIO WIRKKALA, vas, glas, "Kantarelli", Iittala, Finland_32627a_lg.jpeg
TAPIO WIRKKALA, vas, glas, "Kantarelli", Iittala, Finland
Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 3h
FELICE BUELLI, taklampa "Milleluci 80-4", för Modoluce, 2000-tal_32522a_8dc53f56e891809_lg.jpeg
FELICE BUELLI, taklampa "Milleluci 80-4", för Modoluce, 2000-tal
Aktuellt bud600 SEK
Värdering500 SEK
1d 3h
STOLAR, 6 st, "Realto", Nordic Care, 2000-tal_32524a_8dc54a12784047d_lg.jpeg
STOLAR, 6 st, "Realto", Nordic Care, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 4h
BJÖRN DAHLSTRÖM, stolar, 6 st, CBI, 2000-tal_32403a_8dc547ec1e5936f_lg.jpeg
BJÖRN DAHLSTRÖM, stolar, 6 st, CBI, 2000-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
1d 4h
ANYA SEBTON, barpallar, 3 st, Lammhults, 2000-tal_32526a_8dc554594b28fbe_lg.jpeg
ANYA SEBTON, barpallar, 3 st, Lammhults, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
1d 4h
BJÖRN DAHLSTRÖM, stolar, 6 st, CBI, 2000-tal_32404a_8dc547ecdb2e8fb_lg.jpeg
BJÖRN DAHLSTRÖM, stolar, 6 st, CBI, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
1d 4h
ANDREAS ENGESVIK, vaser, 1 par, "Silent vase", Muuto_32640a_8dc55438ef1e1e5_lg.jpeg
ANDREAS ENGESVIK, vaser, 1 par, "Silent vase", Muuto
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
1d 4h
FÅRSKINN, svart ull, till fåtöljen "Jetson" av Bruno Mathsson, Skandilock Design, samtida_32384a_8dc5306e1c5cfd6_lg.jpeg
FÅRSKINN, svart ull, till fåtöljen "Jetson" av Bruno Mathsson, Skandilock Design, samtida
Aktuellt bud850 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 4h
BENGT ORUP, likörglas, 5 st, "Strikt", Johansfors, 1900-talets mitt_32356a_8dc53c0df4a4cec_lg.jpeg
BENGT ORUP, likörglas, 5 st, "Strikt", Johansfors, 1900-talets mitt
Aktuellt bud600 SEK
Värdering500 SEK
1d 5h
SOFIE REFER, taklampor, 1 par, "Bulo SR-1", &Tradition_32639a_8dc554367343e40_lg.jpeg
SOFIE REFER, taklampor, 1 par, "Bulo SR-1", &Tradition
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 3h
ANTTI KOTILAINEN, barstolar, 4 st, "Sola", Martela, 2000-tal_32396a_8dc547e39182e7c_lg.jpeg
ANTTI KOTILAINEN, barstolar, 4 st, "Sola", Martela, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
2d 3h
HEE WELLING, AAC53, "About a stool", HAY, 2000-tal_32518a_8dc54a0c422d514_lg.jpeg
HEE WELLING, AAC53, "About a stool", HAY, 2000-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
2d 3h
BURKAR MED LOCK, 2 st, porslin, Arabia, Finland, 1900-talets mitt_32361a_8dc53c0ff25bfc6_lg.jpeg
BURKAR MED LOCK, 2 st, porslin, Arabia, Finland, 1900-talets mitt
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
2d 3h
STEELCASE, arbetsstol, "QiVi", 2018_32546a_lg.jpeg
STEELCASE, arbetsstol, "QiVi", 2018
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
2d 3h
HANS-AGNE JAKOBSSON, fönsterlampor, 1 par, mässing, Markaryd, 1900-talets mitt_32351a_8dc54a1a180d034_lg.jpeg
HANS-AGNE JAKOBSSON, fönsterlampor, 1 par, mässing, Markaryd, 1900-talets mitt
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 500 SEK
2d 4h
LARS TORNØE, väggkrokar, 4 st, "The Dots large", Muuto  _32636a_8dc5543aa2dc735_lg.jpeg
LARS TORNØE, väggkrokar, 4 st, "The Dots large", Muuto
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
2d 4h
SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, Tyskland, samtida_32604a_lg.jpeg
SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, Tyskland, samtida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
2d 4h
KLÄDHÄNGARE, "Afteroom coat hanger", Menu, samtida_32472a_8dc55438273cde2_lg.jpeg
KLÄDHÄNGARE, "Afteroom coat hanger", Menu, samtida
Aktuellt bud150 SEK
Värdering300 SEK
2d 4h
MARIANNE WESTMAN, 11 st tekoppar med fat, porslin, "Mon Amie", Rörstrand, 1900-talets andra hälft _32455a_8dc55434b697a25_lg.jpeg
MARIANNE WESTMAN, 11 st tekoppar med fat, porslin, "Mon Amie", Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering1 200 SEK
2d 4h
STIG LINDBERG, kaffeservis, 13 delar, benporslin, "Blå Husar", Gustavsberg_32371a_8dc547feb3f371c_lg.jpeg
STIG LINDBERG, kaffeservis, 13 delar, benporslin, "Blå Husar", Gustavsberg
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 4h
SHANE SCHNECK, klädhängare, "Coat Rack", HAY_32638a_8dc5543c15ca5e8_lg.jpeg
SHANE SCHNECK, klädhängare, "Coat Rack", HAY
Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 200 SEK
3d 3h
MARC SADLER, fönsterlampa, "Twiggy Small", Foscarini_32622a_lg.jpeg
MARC SADLER, fönsterlampa, "Twiggy Small", Foscarini
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 3h
MARGARETA HENNIX, vas, glas, Reijmyre glasbruk, 1900-/2000-tal_32413a_8dc5480b1da9d91_lg.jpeg
MARGARETA HENNIX, vas, glas, Reijmyre glasbruk, 1900-/2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
3d 3h
SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, Tyskland, samtida_32629a_lg.jpeg
SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, Tyskland, samtida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 3h
ANYA SEBTON, barpallar, 3 st, Lammhults, 2000-tal_32525a_8dc54a0dc695518_lg.jpeg
ANYA SEBTON, barpallar, 3 st, Lammhults, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
3d 3h
BARSTOLAR, 6 st, Johanson Design, 2000-tal_32397a_8dc547dbfbda939_lg.jpeg
BARSTOLAR, 6 st, Johanson Design, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
3d 3h
YTTERFODER, 1 par, keramik, Bitossi, Italien, 1960-/70-tal_32438a_8dc54803b436599_lg.jpeg
YTTERFODER, 1 par, keramik, Bitossi, Italien, 1960-/70-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering400 SEK
3d 3h
LARS TORNØE, väggkrokar, 5 st, "The Dots large", Muuto  _32634a_8dc5543cb32168c_lg.jpeg
LARS TORNØE, väggkrokar, 5 st, "The Dots large", Muuto
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
3d 3h
 GUNNAR NYLUND, skål, stengods, Rörstrand, signerad GN AUX_32392a_8dc547fffa107ef_lg.jpeg
GUNNAR NYLUND, skål, stengods, Rörstrand, signerad GN AUX
Aktuellt bud150 SEK
Värdering300 SEK
3d 3h
JACKIE LYND, ytterfoder, stengods, Rörstrand, 1900-talets andra hälft_32407a_8dc548013b67222_lg.jpeg
JACKIE LYND, ytterfoder, stengods, Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
3d 3h
HEE WELLING, AAC53, "About a stool", HAY, 2000-tal_32516a_8dc54a0ac24cb54_lg.jpeg
HEE WELLING, AAC53, "About a stool", HAY, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
Kontakt

Olséns Auktioner

Linnégatan 21

602 23 Norrköping 

011 - 470 92 00

info@olsensauktioner.se

Öppettider

Måndag 12.30 - 17.00
Tisdag 12.30 - 17.00
Onsdag 12.30 - 18.00
Torsdag 12.30 - 17.00
Fredag 11.00 - 15.00
Sista lördagen i månaden 11.00 - 14.00

Följ oss

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.