1
19h 59 m
KJELL ENGMAN, skulptur, glas, Kosta Boda
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
20h 17 m
WÄSTBERG, taklampa, "W171 alma", samtida
Aktuellt bud750 SEK
Värdering1 200 SEK
20h 35 m
INGA SEMPÉ, bordslampa, för Wästberg, "W103B"
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 500 SEK
21h 15 m
HANS-AGNE JAKOBSSON, taklampa. 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud550 SEK
Värdering800 SEK
21h 19 m
SNURRSTOL, "Kite", Swedese, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
21h 25 m
KARMSTOLAR, 1 par, Four Design, Danmark, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
1d 20h
GOLVLAMPA, metall, Belid, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
1d 20h
BERTIL VALLIEN, minityrer, 4 delar, glas, Kosta Boda
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 20h
JENS JUUL EILERSEN, sittpuff, 2000-tal
Aktuellt bud800 SEK
Värdering2 000 SEK
1d 20h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 500 SEK
1d 20h
SNURRSTOLAR, 1 par, Martela, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 21h
SVEN JONSSON OCH STIG LINDBERG, 6 st tallrikar, flintgods, "Rätt mat hela dan", Gustavsberg
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 21h
JOHAN CARPNER, taklampa, "Beam", Zero, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 21h
BERTIL VALLIEN, skål och fat, "Colour Acc", glas, Kosta Boda
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
1d 21h
JENS FAGER, taklampa, "Grain", Muuto, samtida
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
1d 21h
AXEL LARSSON, karmstol, Svängsta stilmöbler, 1950-tal
Aktuellt bud700 SEK
Värdering800 SEK
2d 19h
LISA LARSON, smörhöna, stengods, Gustavsberg
Aktuellt bud500 SEK
Värdering500 SEK
2d 20h
BRUNO MATHSSON, karmstol, "Eva", 1900-talets slut
Aktuellt bud200 SEK
Värdering4 000 SEK
2d 20h
VASER, 2 st, glas, Monica Backström samt Bertil Vallien, Kosta Boda
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 20h
MÄRTA FRIMAN, soffbord, Gärsnäs, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 21h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 21h
BERNDT FRIBERG (1899-1981), skål, stengods, Gustavsbergs studio, signerad
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 19h
MICHAEL ANASTASSIADES, bordslampa, "IC Lights T2", Flos, Italien, nutida
Aktuellt bud500 SEK
Värdering2 500 SEK
3d 20h
MARC SADLER, fönsterlampa, "Twiggy Small", Foscarini
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 20h
STIG LINDBERG, 12 del, servisporslin, flintgods, "LA", Gustavsberg
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 20h
TAKPENDLAR, 4 st, "Lucky Pendel", Flux, samtida
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 20h
PIERRE FORSELL, 1 par, vägglampetter, mässing, "Pendel " Skultuna, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud450 SEK
Värdering600 SEK
3d 20h
ISKOS-BERLIN, stol, "Fiber armchair", Muuto, samtida
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
3d 21h
SKRIVSTOL, Lammhults, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 21h
Aktuellt bud450 SEK
Värdering4 000 SEK
3d 21h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 19h
BORDSLMPA, bordslampa, "B-145", Bergboms, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 20h
ROGER PERSSON, fåtölj, "Happy Swing, Swedese, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 20h
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
4d 20h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 20h
BERTIL VALLIEN, 6 st, champagneglas, "Chateau", Kosta Boda, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
4d 20h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 20h
ALAIN VAN HAVRE, matbord, "Bok", Ethnicraft, samtida
Aktuellt bud800 SEK
Värdering6 000 SEK
4d 20h
NINA JOBS, klädhängare, ask, "Loop", Gärsnäs
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
4d 21h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 21h
SIR KENNETH GRANGE, bordslampa, "Type 80", svartlackerad metall, Anglepoise, England, nutida
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 21h
LISA LARSON, figur, stengods, ur serien "Lilla Skansen", Gustavsberg
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
5d 19h
SIGVARD BERNADOTTE, 1 par tekoppar med fat, porslin, "Je t'aime/Golden Sun", Bing & Gröndahl
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering800 SEK
5d 20h
 PAUL HOFF, skulptur, stengods, "Stor knipa", Gustavsberg, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering400 SEK
5d 20h
HANS BERGSTRÖM, golvlampa, "Modell 560", Ateljé Lyktan, 1940-tal
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering4 000 SEK
5d 20h
STIG LINDBERG, 28 del, kaffeservis, porslin, "Adam", Gustavsberg, 1900-talets mitt
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering2 000 SEK
5d 20h
KONSTANTIN GRCIC, hylla, "Tyke", Magis, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 000 SEK
5d 21h
JAN WICKELGREN, taklampa, "Sonatra", Fagerhults
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK