1
19h 40 m
ULRICA HYDMAN VALLIEN, skål samt fat, glas, Kosta Boda, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
19h 50 m
GÖRAN WÄRFF, 12 st vinglas, "Prince", Kosta Boda
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
19h 52 m
 GÖRAN WÄRFF, 6 st whiskyglas, "Prince", Kosta Boda, signerade
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
19h 54 m
GÖRAN WÄRFF, 12 st, snapsglas, "Prince", Kosta Boda
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
19h 58 m
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
20h 00 m
LISA LARSON, figurin, stengods, "Syskon", Gustavsberg
Aktuellt bud900 SEK
Värdering800 SEK
20h 04 m
PIERRE SINDRE, karmstol, "Button", Gärsnäs, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
20h 12 m
BERTIL VALLIEN, vas/skål, glas, Kosta Boda Atelier, signerad
Aktuellt bud650 SEK
Värdering1 000 SEK
20h 22 m
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
20h 28 m
KJELL ENGMAN, skålar, 2 st, glas, "Bon Bon", Kosta Boda, signerade
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
20h 30 m
DAGBÄDD, "Nooa", Martela, nutida
Aktuellt bud550 SEK
Värdering3 000 SEK
20h 36 m
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
20h 40 m
MARGARETA HENNIX (född 1941), väggrelief, stengods, Gustavsberg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
20h 44 m
ERIK HÖGLUND, kanna och vas, glas, Boda, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering600 SEK
20h 50 m
LOUISE CAMPBELL, taklampa, "Collage", för Louis Poulsen, Danmark
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
20h 52 m
LARS HELLSTEN, skål, glas, "Butterfly", Orrefors, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
20h 54 m
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, skål samt fat, glas, Kosta Boda
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
21h 08 m
LOUISE ADELBORG, 8 st skålar, "Swedish Grace", Rörstrand
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
21h 12 m
FÅTÖLJ MED FOTPALL, engelsk stil, klädsel "Tulpan" formgivet av Josef Frank, 1900-tal
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 500 SEK
21h 14 m
CHRISTIAN TROELS & JACOB PLEJDRUP, matbord, DK3, Danmark, nutida
Startbud200 SEK
Värdering30 000 - 35 000 SEK
21h 32 m
NILS LANDBERG, 8 st champagneglas, "Illusion", Orrefors
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
21h 34 m
NILS LANDBERG, 8 st vinglas, "Illusion", Orrefors
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
21h 36 m
NILS LANDBERG, 12 st servisglas, "Illusion", Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
21h 38 m
NILS LANDBERG, 13 st cocktailglas, "Illusion", Orrefors
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
21h 40 m
NILS LANDBERG, 13 st vitvinglas, "Illusion", Orrefors
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 200 SEK
21h 42 m
NILS LANDBERG, 10 st cocktailglas, "Illusion", Orrefors
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 19h
NILS LANDBERG, 4 st rödvinsglas, "Illusion", Orrefors
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
1d 19h
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 19h
KUDDE, Jobs Handtryck, linne, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 19h
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
1d 19h
VINPROVARGLAS, 5 st, glas, sannolikt Reijmyre
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 19h
ANNA EHRNER, vas, glas, Kosta Boda, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
1d 19h
PAUL HOFF, 3 st figuriner, stengods, Gustavsberg
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
1d 19h
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 20h
ANNE NILSSON, glaskula, Orrefors, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 20h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
1d 20h
SIGRID RICHTER bricka/fat, porslin, "Eden", Rörstrand, formgiven 1956-69
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
1d 20h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
1d 20h
JOSEF FRANK, 8 st bordstabletter, "Tulpaner", för Firma Svenskt Tenn
Aktuellt bud400 SEK
Värdering300 SEK
1d 20h
BERTIL VALLIEN, vas, glas, Kosta, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 21h
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 21h
EVA ENGLUND, 9 del, glas, "Maja", Orrefors
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 21h
ERIK HÖGLUND, 2 st skålar, glas, signerade och daterade -92
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
1d 21h
BORDSLAMPA, Ateljé Lyktan, Åhus, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering600 SEK
1d 21h
ULRICA HYDMAN VALLIEN, 2 st figurer, glas, Kosta Boda
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 21h
Aktuellt bud650 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 21h
CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
1d 21h
KJELL ENGMAN, kanna, glas, "Bon Bon", Kosta Boda, signerad
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK