Kortast tid kvar
- DesignRensa filter

NILS LANDBERG, 4 st rödvinsglas, "Illusion", Orrefors
Aktuellt bud400 SEK
Värdering400 SEK

CHRIS MARTIN, 3 st, barstolar, "Jig Mesh Stool", Massproductions, 2000-tal
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 000 SEK

KUDDE, Jobs Handtryck, linne, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK

RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK

VINPROVARGLAS, 5 st, glas, sannolikt Reijmyre
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

ANNA EHRNER, vas, glas, Kosta Boda, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK

PAUL HOFF, 3 st figuriner, stengods, Gustavsberg
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK

TAKLAMPA, "Fog Pendel", Zero, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

ANNE NILSSON, glaskula, Orrefors, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK

RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK

SIGRID RICHTER bricka/fat, porslin, "Eden", Rörstrand, formgiven 1956-69
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK

LARS BYLUND, taklampa, "Moon", Ateljé Lyktan, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK

JOSEF FRANK, 8 st bordstabletter, "Tulpaner", för Firma Svenskt Tenn
Aktuellt bud400 SEK
Värdering300 SEK

BERTIL VALLIEN, vas, glas, Kosta, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK

LISA LARSON, 2 st figurer, stengods, ur serien "Höns", K-studion -94, signerade
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering1 500 SEK

EVA ENGLUND, 9 del, glas, "Maja", Orrefors
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK

ERIK HÖGLUND, 2 st skålar, glas, signerade och daterade -92
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK

BORDSLAMPA, Ateljé Lyktan, Åhus, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering600 SEK

ULRICA HYDMAN VALLIEN, 2 st figurer, glas, Kosta Boda
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK

ALVAR AALTO, 1 par barnstolar, modell N65, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud650 SEK
Värdering1 500 SEK

CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK

KJELL ENGMAN, kanna, glas, "Bon Bon", Kosta Boda, signerad
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK

BERTIL VALLIEN, skulptur, glas, Kosta Boda Atelier, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

ULRICA HYDMAN VALLIEN, kanna samt pokalglas, glas, Kosta Boda, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

ULRIKA HYDMAN VALLIEN, 9 st, skålar, glas, "Tulip", Kosta Boda, signerade
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK

ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 500 SEK

ULRIKA HYDMAN VALLIEN, 12 del, servisporslin, "Tulipa", 1900-/2000-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK

MARGARETA HENNIX (född 1941), 2 st vägglampetter, stengods, Gustavsberg
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

SIGVARD BERNADOTTE, kaffepanna, rostfritt stål, 1950/60-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

SIDOBORD, "Stick", Peter Boy Design
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

ERIKA LAGERBIELKE, vas, glas, Orrefors, signerad och daterad 2000
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

CAFEBORD, Johanson Design, nutida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK

ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 500 SEK

LOUISE ADELBORG, 8 st skålar, "Swedish Grace", Rörstrand
Aktuellt bud350 SEK
Värdering800 SEK

LOUISE ADELBORG, 17 st mattallrikar, "Swedish Grace", Rörstrand
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering1 500 SEK

LISA LARSON, figur, stengods, "Sommarklädd", Gustavsberg
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 000 SEK

LAPTOPBORD, "Relate", Muuto, nutida
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 200 SEK

SKÅL PÅ FOT, glas, Reijmyre glasbruk, daterad Reijmyre 1990
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

TAKLAMPA, "Fog Pendel", Zero, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

TAKLAMPA, "Fog Pendel", Zero, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

ARNE JACOBSEN, 4 st stolar, "Sjuan", Fritz Hansen, år 2007
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering4 000 SEK

PIERRE FORSELL, 1 par väglampetter, mässing, "Reflex", Skultuna
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering1 500 SEK

LOUISE CAMPBELL, taklampa, "Collage", för Louis Poulsen, Danmark
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK

JASPER MORRISON, taklampa, "Smithfield", Flos, samtida
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 800 SEK

BERTIL VALLIEN, skål, glas, Kosta Boda, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

HEE WEELING, 5 st, stolar, "About a chair", HAY, Danmark, nutida
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering2 000 SEK

LISA LARSON, väggplakett, stengods, "Katt", ur serien Unik, Gustavsberg
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 500 SEK

Öppettider
Måndag 12.30 - 17.00
Tisdag 12.30 - 17.00
Onsdag 12.30 - 18.00
Torsdag 12.30 - 17.00
Fredag 11.00 - 15.00
Sista lördagen i månaden 11.00 - 14.00
Dag före röd dag stänger vi 15.00
Röda dagar STÄNGT
© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.



