66498 ALVAR AALTO, vas, glas, "Alvar Aalto 100", Ittala, signerad

Svagt gröntonat glass, signerad "Alvar Aalto 100 1998 Iittala 743/1998", höjd ca 40 cm
- Konditionsrapport:Nagg, några repor
| Värdering | 2 000 SEK |
| Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |
| Fraktavgift (från) | 400 SEK |
Alvar Aalto (1898-1976) Finland
I kategori Art