1
12h 40 m
VICKE LINDSTRAND, 23 del servisglas, "Calypso", Kosta, 1900-talets andra hälft _33263a_8dc5faf6e236d68_lg.jpeg
VICKE LINDSTRAND, 23 del servisglas, "Calypso", Kosta, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
12h 42 m
IRISH COFFEEGLAS, 6 st, glas, Orrefors, 1900-talets andra hälft _33266a_8dc5faf6092226b_lg.jpeg
IRISH COFFEEGLAS, 6 st, glas, Orrefors, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
12h 44 m
INGEBORG LUNDIN, vinglas, 6 st, "Silvia", Orrefors_33221a_8dc5faf487f11b1_lg.jpeg
INGEBORG LUNDIN, vinglas, 6 st, "Silvia", Orrefors
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
2d 12h
SKULPTUR, glas, Wentzelholms glashytta, på lös ljussockel, 1900-/2000-tal_33409a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 13h
VICKE LINDSTRAND, skål, glas, Kosta, signerad_33286a_8dc5f93cb712811_lg.jpeg
VICKE LINDSTRAND, skål, glas, Kosta, signerad
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 14h
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 2 del, glas, vas och skål, Kosta Boda_33248a_8dc60434881330a_lg.jpeg
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 2 del, glas, vas och skål, Kosta Boda
Aktuellt bud150 SEK
Värdering300 SEK
3d 12h
KARAFF, glas, Orrefors, 1900-talets mitt_33258a_8dc5fb0d3f519aa_lg.jpeg
KARAFF, glas, Orrefors, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
3d 13h
FIGURER, 2 st, glas, bla Murano, 1900-talets andra hälft _33458a_lg.jpeg
FIGURER, 2 st, glas, bla Murano, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 13h
ERIK HÖGLUND, takkrona, smide och glas, Boda, 1960-tal_33106a_8dc5ef2dfbd987e_lg.jpeg
ERIK HÖGLUND, takkrona, smide och glas, Boda, 1960-tal
Aktuellt bud850 SEK
Värdering2 000 SEK
3d 13h
SKÅLAR PÅ FOT, 1 par, kristall, 1900-talets första hälft _32575a_lg.jpeg
SKÅLAR PÅ FOT, 1 par, kristall, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 13h
PUNSCHMUGGAR, 10 st, glas, Orrefors, 1900-talets andra hälft _33436a_lg.jpeg
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
3d 14h
COGNAC- OCH WHISKYGLAS, 9 st, glas, 1900-talets andra hälft _32873a_8dc5aef535bd150_lg.jpeg
COGNAC- OCH WHISKYGLAS, 9 st, glas, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
3d 14h
VASER, ett par, glas, Josef Inwald, Rudolf Schöttler, Tjeckien, 1900-tal_33164a_8dc5f87db963330_lg.jpeg
VASER, ett par, glas, Josef Inwald, Rudolf Schöttler, Tjeckien, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 12h
COGNACSGLAS, 7 st, Orrefors, 1900-/2000-tal_33265a_8dc5faf54ed6903_lg.jpeg
COGNACSGLAS, 7 st, Orrefors, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering600 SEK
4d 13h
ETAGEFAT, 4 delar, glas, Orrefors, 1900-talets andra hälft_33223a_8dc5faf35536e65_lg.jpeg
ETAGEFAT, 4 delar, glas, Orrefors, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 13h
 LJUSSTAKAR, 1 par, glas, "Duetto", Riedel, Österrike_33488a_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, glas, "Duetto", Riedel, Österrike
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
4d 13h
VÄGGFOTOGENLAMPA, blått glas och mässing, 1800-/1900-tal_33252a_8dc6043a407984b_lg.jpeg
VÄGGFOTOGENLAMPA, blått glas och mässing, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 12h
BERTIL VALLIEN, vas, glas, Kosta Boda, 1900-talets andra hälft_33366a_lg.jpeg
BERTIL VALLIEN, vas, glas, Kosta Boda, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 13h
REIJMYREGLAS, 47 del, bla Monica Bratt, 1900-talets andra hälft _33371a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 13h
BRINGARE, glas, 1900-talets mitt_33152a_8dc5f86e581551b_lg.jpeg
BRINGARE, glas, 1900-talets mitt
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
5d 13h
MONICA BACKSTRÖM, 2 st skålar, glas, Kosta Boda, signerade_33249a_8dc60442937ef98_lg.jpeg
MONICA BACKSTRÖM, 2 st skålar, glas, Kosta Boda, signerade
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 13h
GÖRAN WÄRFF, vas, glas, Kosta, 1900-talets andra hälft, signerad Kost 46202 Wärff_33459a_lg.jpeg
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
5d 14h
LJUSLYKTOR, 5 st, glas, Iittala, Finland, 1900-/2000-tal_33375a_lg.jpeg
LJUSLYKTOR, 5 st, glas, Iittala, Finland, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 13h
ANNE NILSSON, 3 st ljuslyktor, glas, "Hallon", Orrefors, 1900-/2000-tal_33773a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 13h
SKÅL, glas, Orrefors, troligen Olle Alberius, signerad och etikettmärkt_33815a_8dc65e7c9d703a1_lg.jpeg
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
7d 13h
VAS, glas, 1900-talets andra hälft_33685a_8dc65e7d26cf29b_lg.jpeg
VAS, glas, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
7d 13h
SKÅLAR, glas, 3 st, bla Gunnar Cyrén, Orrefors, signerad och numrerad Orrefors GC 4759-13_33363a_8dc65313b97c165_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 12h
SKÅLAR, 3 st, glas, Orrefors, bla Simon Gate_33817a_8dc65e7dde41dec_lg.jpeg
SKÅLAR, 3 st, glas, Orrefors, bla Simon Gate
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 13h
SKULPTUR, glas, 1900-talets andra hälft_33731a_lg.jpeg
SKULPTUR, glas, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 13h
ANNE NILSSON, skål, glas, "Zenith", Orrefors_33816a_8dc65e7bf56d490_lg.jpeg
ANNE NILSSON, skål, glas, "Zenith", Orrefors
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 13h
FASADLYKTA, metall och glas, 1900-talets mitt_33857a_lg.jpeg
FASADLYKTA, metall och glas, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 12h
SVEN PALMQVIST, vas, kristall, Orrefors, signerad _33885a_lg.jpeg
SVEN PALMQVIST, vas, kristall, Orrefors, signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
9d 12h
VAS, glas, sannolikt Bo Borgström Åseda Glasbruk, 1960-/70-tal_33704a_lg.jpeg
VAS, glas, sannolikt Bo Borgström Åseda Glasbruk, 1960-/70-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
10d 13h
TAKPLAFOND, glas och vitmetall, 1900-talets mitt_33665a_8dc6531af53d92a_lg.jpeg
TAKPLAFOND, glas och vitmetall, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 13h
TAKPLAFOND, glas och patinerad mässing, 1900-talets mitt_33664a_8dc6531b9ee283d_lg.jpeg
TAKPLAFOND, glas och patinerad mässing, 1900-talets mitt
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
10d 13h
ALVAR AALTO, vas, glas, "Savoy", Ittala, formgiven 1936, Finland_33626a_8dc653130e28a4d_lg.jpeg
ALVAR AALTO, vas, glas, "Savoy", Ittala, formgiven 1936, Finland
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
11d 12h
TAPIO WIRKKALA, vas, glas, "Kantarelli", Iittala, Finland_33755a_lg.jpeg
TAPIO WIRKKALA, vas, glas, "Kantarelli", Iittala, Finland
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
11d 13h
ISHINK/VINKYLARE, glas, Boda, 1900-talets mitt_33836a_lg.jpeg
ISHINK/VINKYLARE, glas, Boda, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
11d 13h
KARAFF, glas, sannolikt Reijmyre, 1900-tal_33828a_8dc65e799eea06f_lg.jpeg
KARAFF, glas, sannolikt Reijmyre, 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
12d 13h
MILAN VOBRUBA, 3 st, vaser och skål, glas, Gusum, 1900-talets slut_33765a_lg.jpeg
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
12d 13h
LJUSLYKTOR, 3 st, glas, Orrefors, etikettmärkta_33888a_lg.jpeg
LJUSLYKTOR, 3 st, glas, Orrefors, etikettmärkta
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
12d 13h
SKÅL OCH COASTERS, 11 del, glas, Iittala, 1900-talets mitt_33813a_8dc65e7e840a56b_lg.jpeg
SKÅL OCH COASTERS, 11 del, glas, Iittala, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
12d 13h
FAT, glas, Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda_33574a_8dc6503f2ee4351_lg.jpeg
FAT, glas, Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
15d 12h
RUDOFO DORDONI, bordslampa Lumiere XXS, Foscarini, Italien, nutida
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering3 000 SEK
15d 13h
TAKLAMPA, mässing och glas, swedish modern, 1940-tal
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering5 000 SEK
15d 14h
GUNNAR ASPLUND, vägglampa, ASEA Skandia, 1900-talets mitt
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering2 500 SEK
16d 12h
VICKE LINDSTRAND, vas, glas, Orrefors, signerad
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering5 000 SEK
16d 14h
OLLE ALBERIUS, vas, Orrefors, signerad Ariel nr 118-E7
Aktuellt bud850 SEK
Värdering3 000 SEK