1
20h 01 m
 BERTIL VALLIEN, 13 st starkvinsglas, "Chateau", Kosta Boda, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
20h 15 m
VAS, glas, Skansenglas, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
20h 29 m
FLAKONGER, 1 par, silver och kristall, sannolikt England 1900-talets första hälft
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering800 SEK
20h 33 m
TIMO SARPANEVA, 6 st glas med hållare, "Tsaikka", Iittala, Finland
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
20h 41 m
KARAFFER, 2 st, glas, bla Målerås, varav en signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 20h
NILS LANDBERG, vas, glas, Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 20h
KONJAKSKUPOR, 11 st, glas, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 21h
VASER, 4 st, glas, bl a Jema Glasbruk och Milan Vobruba, Gusum, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 19h
BJÖRN WIINBLAD, tallrik, glas, "Weihnachten", signerad och daterad 1979
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 20h
LJUSLYKTA, furu, 1970-tal
LJUSLYKTA, furu, 1970-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 20h
STARKVINSGLAS, 8 st, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 20h
VAS, glas, Reijmyre glasbruk, signerad och daterad 1999
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 20h
ASTA STRÖMBERG, 1 par ljusstakar, glas, "Diamant", Strömbergshyttan
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 21h
ERIKA LAGERBIELKE, vas, glas, Orrefors
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 19h
BENGT ORUP, 4 st, glas, "Strikt", Johansfors, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 19h
ERIK HÖGLUND, 9 del, glas, Boda, 1900-talets mitt
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
3d 20h
ERIK HÖGLUND, vas, glas, Boda, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 20h
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 20h
GÖTE AUGUSTSSON, skål, glas, Ruda
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 20h
SKÅLAR SAMT LJUSSTAKAR, 5 del, glas, Orrefors, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 20h
GLASFÖREMÅL, 3 del, glas, bla. Reijmyre glasbruk
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 20h
GÖRAN WÄRFF, 1 par ljuslyktor, glas, "Sunflower", Kosta, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 20h
LARS HELLSTEN, skål/vas, glas, Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 21h
GUNNAR CYRÉN, praktskål, kristall, "Sofiero", Orrefors
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
5d 19h
OLLE ALBERIUS, ljuslykta, glas & mässing, Orrefors, 1900-tal, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 20h
TAPIO WIRKKALA, vas, glas, Iittala, osignerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 20h
KANDELABER, smide och glas, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 20h
GLASMÅLNINGAR, 2 st, 1800-tal
GLASMÅLNINGAR, 2 st, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 20h
GUNNAR CYRÉN, skål, glas, Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 21h
ELIS BERGH, vas, glas, Kosta, 1945, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK