1
7h 36 m
BENGT ORUP, 4 st, glas, "Strikt", Johansfors, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
7h 38 m
ERIK HÖGLUND, 9 del, glas, Boda, 1900-talets mitt
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
8h 00 m
ERIK HÖGLUND, vas, glas, Boda, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8h 18 m
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8h 26 m
GÖTE AUGUSTSSON, skål, glas, Ruda
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 8h
SKÅLAR SAMT LJUSSTAKAR, 5 del, glas, Orrefors, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 8h
GLASFÖREMÅL, 3 del, glas, bla. Reijmyre glasbruk
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 8h
GÖRAN WÄRFF, 1 par ljuslyktor, glas, "Sunflower", Kosta, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
1d 8h
LARS HELLSTEN, skål/vas, glas, Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
1d 8h
GUNNAR CYRÉN, praktskål, kristall, "Sofiero", Orrefors
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
2d 7h
OLLE ALBERIUS, ljuslykta, glas & mässing, Orrefors, 1900-tal, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 8h
TAPIO WIRKKALA, vas, glas, Iittala, osignerad
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
3d 7h
KANDELABER, smide och glas, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 8h
GLASMÅLNINGAR, 2 st, 1800-tal
GLASMÅLNINGAR, 2 st, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 8h
GUNNAR CYRÉN, skål, glas, Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
3d 8h
ELIS BERGH, vas, glas, Kosta, 1945, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 7h
OIVA TOIKKA, figur, glas, Ittala, Finland, etikettmärkt
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 7h
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, vas, glas "Caramba", Kosta Boda, signerad
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
4d 8h
FIGURER, 10 st, glas, bla Johansfors och Kosta Boda
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
4d 8h
KJELL ENGMAN, skål, glas, Kosta Boda, Artist Collection, signerad
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
4d 8h
GUNNEL SAHLIN, 4 st, skulpturer, glas, Kosta Boda, 1900-/2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering400 SEK
4d 9h
KJELL ENGMAN, pokalglas, glas, Kosta Boda, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 9h
TALLRIKAR, 12 st, porslin och glas, MM Duka, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
5d 7h
 ULRICA HYDMAN-VALLIEN, bringare, glas, "Tulipa", Kosta Boda, Artist Coll, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 7h
BERTIL VALLIEN, vas / flaska, glas, Kosta Boda, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 8h
KARAFFER, 2 st, glas, Reijmyre, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 8h
MARTTI RYTKÖNEN, skål, glas, Orrefors, signerad och daterad 2001
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 8h
JAN JOHANSSON, 10 st rödvinsglas, Orrefors
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 8h
JAN JOHANSSON, 10 st vitvinsglas, Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 8h
OIVA TOIKKA, skulptur, glas, Nuutajärvi, Finland, signerad
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 8h
VINGLAS, 6 st, Leek kristall, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 9h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 9h
SKÅL MED FAT, glas, 1900-tal
SKÅL MED FAT, glas, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 9h
DESSERTSKÅLAR, 8 st, glas, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 9h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 9h
LARS HELLSTEN, skål, glas, "Butterfly", Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 7h
WILKE ADOLFSSON, pokal på hög fot, glas, graalteknik, signerad och daterad 1999
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 7h
ERIK HÖGLUND, 2 st, pokalglas, Strömbergshyttan 1991, signerade
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
6d 8h
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 3 del, glas, Kosta Boda, signerade
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 8h
BURK MED LOCK, glas och nysilver, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 8h
VAS, glas, Reijmyre glasbruk, daterad Reijmyre 1990
Aktuellt bud350 SEK
Värdering300 SEK
6d 8h
GUNNAR CYRÉN, karaff, glas, "Sofiero", Orrefors
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 8h
OIVA TOIKKA, 7 st assietter, glas, "Fauna", Nuutajärvi, Finland, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
6d 8h
ERIKA LAGERBIELKE, vas, glas, "Louise", Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 9h
VINGLAS, CHAMPAGNEGLAS OCH LJUSSTAKAR, Reijmyre glasbruk, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
6d 9h
ERIK HÖGLUND, 2 st vaser, glas, signerade och daterade "Chribska -92"
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 9h
KARAFFER, 2 st, glas, Orrefors, 1900-/200-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 9h
FAT SAMT SKÅL PÅ FOT, 2 st, glas, bla Rauk, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK