1
18h 25 m
 ULRICA HYDMAN-VALLIEN, bringare, glas, "Tulipa", Kosta Boda, Artist Coll, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
18h 39 m
BERTIL VALLIEN, vas / flaska, glas, Kosta Boda, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
18h 55 m
KARAFFER, 2 st, glas, Reijmyre, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
18h 57 m
MARTTI RYTKÖNEN, skål, glas, Orrefors, signerad och daterad 2001
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
18h 59 m
JAN JOHANSSON, 10 st rödvinsglas, Orrefors
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 000 SEK
19h 01 m
JAN JOHANSSON, 10 st vitvinsglas, Orrefors
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
19h 11 m
OIVA TOIKKA, skulptur, glas, Nuutajärvi, Finland, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
19h 31 m
VINGLAS, 6 st, Leek kristall, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
19h 51 m
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
19h 53 m
SKÅL MED FAT, glas, 1900-tal
SKÅL MED FAT, glas, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
19h 57 m
DESSERTSKÅLAR, 8 st, glas, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
20h 29 m
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
20h 33 m
LARS HELLSTEN, skål, glas, "Butterfly", Orrefors, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 18h
WILKE ADOLFSSON, pokal på hög fot, glas, graalteknik, signerad och daterad 1999
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 18h
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 3 del, glas, Kosta Boda, signerade
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 19h
BURK MED LOCK, glas och nysilver, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 19h
VAS, glas, Reijmyre glasbruk, daterad Reijmyre 1990
Aktuellt bud350 SEK
Värdering300 SEK
1d 19h
GUNNAR CYRÉN, karaff, glas, "Sofiero", Orrefors
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
1d 19h
OIVA TOIKKA, 7 st assietter, glas, "Fauna", Nuutajärvi, Finland, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
1d 19h
ERIKA LAGERBIELKE, vas, glas, "Louise", Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 20h
VINGLAS, CHAMPAGNEGLAS OCH LJUSSTAKAR, Reijmyre glasbruk, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering500 SEK
1d 20h
ERIK HÖGLUND, 2 st vaser, glas, signerade och daterade "Chribska -92"
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 20h
KARAFFER, 2 st, glas, Orrefors, 1900-/200-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 20h
FAT SAMT SKÅL PÅ FOT, 2 st, glas, bla Rauk, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 18h
SKÅL PÅ FOT, glas, Reijmyre glasbruk, signerad och daterad ÖN 1989
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 19h
HANNELORE DREUTLER, bordslampa, glas, Ateljé Lyktan, Studio Åhus, 1990
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
2d 19h
BERTIL VALLIEN, 1 par champagneglas, "Millenium", Kosta Boda, signerade
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 19h
ALVAR AALTO, 3 st, vaser, glas, "Savoy" och "Malja", Ittala, Finland, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 19h
ALVAR AALTO, vas, glas, "Alvar Aalto 100", Ittala, signerad
Aktuellt bud750 SEK
Värdering2 000 SEK
2d 20h
SKÅL PÅ FOT, glas, Reijmyre glasbruk, daterad Reijmyre 1990
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
2d 20h
NILS LANDBERG, 11 st snapsglas, "Illusion", Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 20h
BERTIL VALLIEN, 3 st pokalglas, "Satellite", Kosta Boda, signerade
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 20h
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 16 st assietter, glas, Kosta Boda, signerade
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 20h
MATTALLRIKAR, 7 st, glas, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 18h
ULRICA HYDMAN VALLIEN, skål samt fat, glas, Kosta Boda, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 18h
SKÅL MED HÄNKEL, glas, möjligen Murano, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 18h
GÖRAN WÄRFF, 12 st vinglas, "Prince", Kosta Boda
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
3d 18h
 GÖRAN WÄRFF, 6 st whiskyglas, "Prince", Kosta Boda, signerade
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 18h
GÖRAN WÄRFF, 12 st, snapsglas, "Prince", Kosta Boda
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
3d 19h
BERTIL VALLIEN, vas/skål, glas, Kosta Boda Atelier, signerad
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 19h
KJELL ENGMAN, skålar, 2 st, glas, "Bon Bon", Kosta Boda, signerade
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
3d 19h
ERIK HÖGLUND, kanna och vas, glas, Boda, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering600 SEK
3d 19h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
3d 19h
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, skål samt fat, glas, Kosta Boda
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 19h
ANNE NILSSON, vas, glas, "Kantarell", Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 20h
LJUSLYKTOR, 10 st, glas, Marimekko, Iittala, 2000-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
3d 20h
REMMARE SAMT MUGGAR, 4 + 4 st, glas, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 20h
NILS LANDBERG, 8 st champagneglas, "Illusion", Orrefors
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK