1
5h 22 m
BERTIL VALLIEN, flaska, glas, Artist Collection, Kost Boda, signerad och numrerad _34361a_8dc70d8df61fa83_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
5h 46 m
KARAFF, glas, Orrefors, 1900-talets mitt_34440a_lg.jpeg
KARAFF, glas, Orrefors, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
1d 5h
FIGUR, glas, sannolikt Murano, 1900-talets mitt_34656a_8dc759e1f0a726a_lg.jpeg
FIGUR, glas, sannolikt Murano, 1900-talets mitt
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
1d 6h
GÖRAN WÄRFF, 7 st, vinglas, kristall, "Prince", Kosta, 1900-talets andra hälft _34634a_8dc75a19726d12b_lg.jpeg
GÖRAN WÄRFF, 7 st, vinglas, kristall, "Prince", Kosta, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 6h
SKÅL PÅ FOT, glas, 1900-talets första hälft _34632a_8dc75a156a5ad38_lg.jpeg
SKÅL PÅ FOT, glas, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 6h
LJUSSTAKAR, 2 st, glas, "Sunflower", Göran Wärff, Kosta, 1900-talets andra hälft _34657a_8dc75a1ac14ddbf_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 2 st, glas, "Sunflower", Göran Wärff, Kosta, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
2d 5h
RODOLFO DORDONI, bordslampa Lumiere XXS, Foscarini, Italien, nutida_34815a_lg.jpeg
RODOLFO DORDONI, bordslampa Lumiere XXS, Foscarini, Italien, nutida
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
2d 5h
VAS, glas, 1900-talets andra hälft_34740a_lg.jpeg
VAS, glas, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
2d 5h
FASADLYKTA, metall och glas, 1900-talets mitt_34723a_lg.jpeg
FASADLYKTA, metall och glas, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 6h
SKÅL, kristall, Kosta, signerad och numrerad_34654a_8dc75a16d96bfc1_lg.jpeg
SKÅL, kristall, Kosta, signerad och numrerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 6h
BENGT EDENFALK, vas, glas, Skruf, signerad _34697a_8dc766d3dd09f38_lg.jpeg
BENGT EDENFALK, vas, glas, Skruf, signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
3d 6h
TAKLAMPA, mässing och glas, swedish modern, 1940-tal_34630a_lg.jpeg
TAKLAMPA, mässing och glas, swedish modern, 1940-tal
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering4 000 SEK
4d 5h
ANNE NILSSON, 3 st ljuslyktor, glas, "Hallon", Orrefors, 1900-/2000-tal_34787a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 5h
ANDREAS ENGESVIK, 2 st vaser, glas, "Silent vase", Muuto, nutida_34686a_8dc7641468c5827_lg.jpeg
ANDREAS ENGESVIK, 2 st vaser, glas, "Silent vase", Muuto, nutida
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
5d 5h
VITVINSGLAS, 10 st, "Flach", Elis Bergh, Kosta, 1900-talets mitt_34651a_8dc759d692258f2_lg.jpeg
VITVINSGLAS, 10 st, "Flach", Elis Bergh, Kosta, 1900-talets mitt
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 5h
VICKE LINDSTRAND, vas, glas, Orrefors, signerad_34843a_lg.jpeg
VICKE LINDSTRAND, vas, glas, Orrefors, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering4 000 SEK
6d 5h
VITVINSREMMARE, 5 st, lysterglas, sannolikt 1900-talets första hälft _34626a_8dc759e12d39f2b_lg.jpeg
VITVINSREMMARE, 5 st, lysterglas, sannolikt 1900-talets första hälft
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
6d 5h
VAS, glas, 1900-talets mitt_34621a_8dc7589f1129f26_lg.jpeg
VAS, glas, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 5h
VINGLAS, 12 st, glas, sannolikt 1800-tal_34640a_8dc759e4a1a0b42_lg.jpeg
VINGLAS, 12 st, glas, sannolikt 1800-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 6h
SKÅLAR, 2 st, kristall, Orrefors och Kosta, 1900-talet slut_34655a_8dc75a17f0b4eec_lg.jpeg
SKÅLAR, 2 st, kristall, Orrefors och Kosta, 1900-talet slut
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
6d 6h
ASSIETTER, 12+6 st, glas, 1900-talets mitt_34646a_8dc759d80939a7e_lg.jpeg
ASSIETTER, 12+6 st, glas, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK