1
7h 07 m
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
7h 15 m
SIMON GATE, 5 st champagneglas, "Salut", Orrefors
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
7h 51 m
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
8h 15 m
SKÅL OCH SKÅLFAT, glas, Orrefors, signerade
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
8h 23 m
SKÅL PÅ FOT, glas, Reijmyre glasbruk, daterad Reijmyre 1990
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
8h 55 m
BERTIL VALLIEN, skål, glas, Kosta Boda, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
9h 11 m
LJUSLYKTOR, 11 st, glas, Marimekko, Iittala, 2000-tal
Aktuellt bud450 SEK
Värdering500 SEK
1d 7h
VAS, glas, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
1d 8h
ROYAL COPENHAGEN, bordslampa, glas, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 8h
PAUL KEDELV, skål, "Coquille", Flygsfors, signerad och daterad -52
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 8h
VAS, glas, Reijmyre glasbruk, 1990
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 8h
VINGLAS, 17 st, glas, "Kalisek", Bohemia, Tjeckoslovakien, 1900-talets mitt
Aktuellt bud350 SEK
Värdering800 SEK
2d 7h
BERTIL VALLIEN, 14 del, servisglas, "Chateau", Kosta Boda, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 7h
MONICA BACKSTRÖM, skål, glas, "Tonga", Kosta Boda
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 7h
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, skål, glas, Kosta Boda
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 7h
VINGLAS, 6 st, "Verna", Kerttu Nurminen, Iittala
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 8h
VASER, 1 par, opalglas, 1900-talets början
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 8h
GUNNAR MUSKOS, ljuslykta, glas och mässing, "Hjortron", Trollheden Design, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
2d 9h
LIKÖRGLAS, 12 st, remmare, glas, Gullaskruf, 1900-talets mitt
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK
3d 7h
DESSERTSKÅLAR, 12 st, glas, AMP Glas, Kosta, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 7h
VASER, 1 par, glas, möjligen Murano, Italien, 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
3d 7h
GLASSERVIS, 18 del, "Antik", Reijmyre glasbruk
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 7h
ANNE NILSSON, 2 st, snapsglas, "Clown", glas, Orrefors, signerade
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 7h
VASER OCH SKULPTUR, glas, bla Målerås, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 8h
KARAFFER, 3 st, glas, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 8h
VASER, 2 st, glas, Börne Augustsson, Åseda, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 7h
SERVISGLAS, 39 del, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 7h
BORDSDEKORATIONER, 4 st, glas, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 7h
HANS-AGNE JAKOBSSON, ljuslykta, mässing och glas, "L 95", Markaryd, 1960-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
4d 8h
CARL FAGERLUND, taklampa, "Bubblan", Orrefors, 1960-/70-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 8h
ÖLGLAS OCH SNAPSGLAS, 9 del, motiv "Tulipa" av Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 8h
SAARA HOPEA, 2 st skålar, glas, "Näppylä", Nuutajärvi, Finland
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 6h
 GLASÄPPLE, La Mediterranea, Spanien, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 7h
TURE BERGLUND, skulptur, glas, Stockholms glasbruk
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 7h
VICKE LINDSTRAND, vas, glas, "Zebra", Kosta
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 8h
PER B SUNDBERG, skulptur, glas, Orrefors
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 7h
MJÖLKKANNA OCH SKÅLAR, 3 del, glas, sk fattigmanssilver, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 7h
VASER,  3 st, glas, sk fattigmanssilver, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 8h
ROYAL COPENHAGEN, bordslampa, glas, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
6d 8h
ERIK HÖGLUND, pokalglas, Strömbergshyttan 1991, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 7h
ANNE NILSSON, ljusstake, glas, "Celeste", Orrefors
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 8h
ERIK HÖGLUND, 2 st pokalglas, Strömbergshyttan 1991, signerade
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
7d 8h
LARS HELLSTEN, skål/vas, glas, Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 9h
GUNNAR CYRÉN, skål, glas, Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK