66137 MATSERVIS, 70 del, för 12 pers, porslin, "Wexiö Guld", Gustafsberg, omkring år 1900

Förgylld dekor samt dekor av fågel, blommor och bladverk
Omfattande:
20 mattallrikar (diameter 24,5 cm)
18 djupa tallrikar (24)
12 entré tallrikar (19)
12 assietter (16,5)
5 serveringsfat (19-26,5)
2 såsskålar
mjölkkanna
- Konditionsrapport:Några med krackelyr och missfärgningar
| Värdering | 1 500 SEK |
| Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |
| Fraktavgift (från) | 600 SEK |