66137 MATSERVIS, 70 del, för 12 pers, porslin, "Wexiö Guld", Gustafsberg, omkring år 1900

MATSERVIS, 70 del, för 12 pers, porslin, "Wexiö Guld", Gustafsberg, omkring år 1900
  • MATSERVIS, 70 del, för 12 pers, porslin, "Wexiö Guld", Gustafsberg, omkring år 1900

Förgylld dekor samt dekor av fågel, blommor och bladverk

Omfattande:

20 mattallrikar (diameter 24,5 cm)

18 djupa tallrikar (24)

12 entré tallrikar (19)

12 assietter (16,5)

5 serveringsfat (19-26,5)

2 såsskålar

mjölkkanna

  • Konditionsrapport:Några med krackelyr och missfärgningar

Värdering1 500 SEK
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
Fraktavgift (från)600 SEK