65790 MATSERVIS, 105 del, för 20 pers, flintgods, "Svenska Slott", Rörstrand, 1900-talets första hälft

Omfattande:
20 mattallrikar (diameter 24,5 cm)
23 djupa tallrikar (23,5)
24 entré tallrikar (21)
24 assietter (18)
7 serveringsfat
terrin
tillbringare
såsskål
tekanna
kakfat
sockerskål
mjölkkanna
- Konditionsrapport:Bruksspår, några med missfärgningar och smärre krackelyr
| Värdering | 4 000 SEK |
| Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |