65790 MATSERVIS, 105 del, för 20 pers, flintgods, "Svenska Slott", Rörstrand, 1900-talets första hälft

MATSERVIS, 105 del, för 20 pers, flintgods, "Svenska Slott", Rörstrand, 1900-talets första hälft
  • MATSERVIS, 105 del, för 20 pers, flintgods, "Svenska Slott", Rörstrand, 1900-talets första hälft

Omfattande:

20 mattallrikar (diameter 24,5 cm)

23 djupa tallrikar (23,5)

24 entré tallrikar (21)

24 assietter (18)

7 serveringsfat

terrin

tillbringare

såsskål

tekanna

kakfat

sockerskål

mjölkkanna

  • Konditionsrapport:Bruksspår, några med missfärgningar och smärre krackelyr

Värdering4 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK