36738 SKÅL, stengods, Finland, 1900-talets mitt

36738a_8dc94f991231d8c_med.jpeg
  • 36738a_8dc94f991231d8c_sm.jpeg
  • 36738b_8dc94f991f2beca_sm.jpeg
  • 36738c_8dc94f992a206bf_sm.jpeg

Grön glasyr mot vit botten, stämpelmärkt Made in Finland, diameter 21, höjd 8 cm

  • Konditionsrapport:Smärre glasyrslitage

Värdering300 SEK
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
Fraktavgift (från)200 SEK