15772 COLLIER, 18k guld och tigeröga, inköpt i Cartierbutiken, Mexiko City omkring år 1980, tot vikt a 71 g

15772a_8db56e59ea19e1b_med.jpeg
  • 15772a_8db56e59ea19e1b_sm.jpeg
  • 15772b_8db56e59ecef915_sm.jpeg
  • 15772c_8db56e59e88384e_sm.jpeg
  • 15772d_8db56e59ebf8b4d_sm.jpeg

Genombrutna länkar i form av "coffee beans", sex länkar av tigeröga, lås med stämpel 18k, säkerhetslås, längd ca 58 cm

  • Konditionsrapport:Smärre bruksspår
  • Proveniens:Enligt uppgift inköpt i Cartierbutiken i Mexiko City på 1970-/80-talet

Värdering30 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
Fraktavgift (från)125 SEK