- Vintage & FashionRensa filter

FOLKDRÄKT, 3 del, dam, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK

SMOKING, Style, herr, strlk ca 50
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

HERMÈS, scarf, siden, Paris
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK

KIMONO, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

BURBERRY, trenchcoat, herr, strlk ca L
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK

SJALAR, 4 st, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

FRACK, Barons fashion, herr, strlk 52
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK

FRACK, Tiklas, herr, strlk 52
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

VÄSKA OCH SKÄRP, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

KÄPPAR, 2 st, med handtag i silver, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK

VÄST OCH BYXOR, till folkdräkt, herr, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK

HALSKEDJA MED HÄNGE SAMT ÖRHÄNGEN, 1 par, mässing och glas, art dèco-stil, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

GLASÖGONBÅGAR, 14 st, mestadels 1900-talets första hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK

FRACK, Tiklas, herr, strlk 50
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

SMOKING, Barons fashion, herr, strlk ca 50
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

SMOKINGKAVAJ, Marlane, herr, strlk 52
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

TERMOS, AB Termoverken Jönköping, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

FRANCO RUSSO, 1 par stövletter, strlk 40
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

MULBERRY, "Bayswater", handväska, präglat skinn
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering3 000 SEK

HATTAR, 6 st, bla. Lexington, Marida och Faustmann
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

KOFTA, ull, Giesswein, strl ca 40
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

PUMPS, 1 par, Bruno Magli, Italien, stl 39
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

SKOR, 1 par, Ecco, stl 6
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

SKOR, 2 par, Jenny by Ara och Arche, stl 6 och 39
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK