- Vintage & FashionClear filters

FOLKDRÄKT, 3 del, dam, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK

SMOKING, Style, herr, strlk ca 50
Starting bid200 SEK
Est600 SEK

HERMÈS, scarf, siden, Paris
Current bid1,000 SEK
Est2,000 SEK

KIMONO, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

BURBERRY, trenchcoat, herr, strlk ca L
Current bid500 SEK
Est1,000 SEK

SJALAR, 4 st, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK

FRACK, Barons fashion, herr, strlk 52
Current bid200 SEK
Est800 SEK

FRACK, Tiklas, herr, strlk 52
Starting bid200 SEK
Est600 SEK

VÄSKA OCH SKÄRP, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est400 SEK

KÄPPAR, 2 st, med handtag i silver, 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est600 SEK

VÄST OCH BYXOR, till folkdräkt, herr, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est300 SEK

HALSKEDJA MED HÄNGE SAMT ÖRHÄNGEN, 1 par, mässing och glas, art dèco-stil, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

GLASÖGONBÅGAR, 14 st, mestadels 1900-talets första hälft
Current bid250 SEK
Est400 SEK

FRACK, Tiklas, herr, strlk 50
Starting bid200 SEK
Est600 SEK

SMOKING, Barons fashion, herr, strlk ca 50
Starting bid200 SEK
Est600 SEK

SMOKINGKAVAJ, Marlane, herr, strlk 52
Starting bid200 SEK
Est400 SEK

TERMOS, AB Termoverken Jönköping, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

FRANCO RUSSO, 1 par stövletter, strlk 40
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

MULBERRY, "Bayswater", handväska, präglat skinn
Current bid1,300 SEK
Est3,000 SEK

HATTAR, 6 st, bla. Lexington, Marida och Faustmann
Starting bid200 SEK
Est400 SEK

KOFTA, ull, Giesswein, strl ca 40
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

PUMPS, 1 par, Bruno Magli, Italien, stl 39
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

SKOR, 1 par, Ecco, stl 6
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

SKOR, 2 par, Jenny by Ara och Arche, stl 6 och 39
Starting bid200 SEK
Est300 SEK