- GuldRensa filter

FICKUR, 18k guld, 1900-talets första hälft, tot vikt ca 37,5 g
Aktuellt bud5 400 SEK
Värdering4 000 SEK

FICKUR, IWC, International Watch Co, 18k guld, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud25 000 SEK
Värdering16 000 - 18 000 SEK

TISSOT, armbandsur, 14K guld, quartz, 2000-tal
Aktuellt bud5 400 SEK
Värdering5 000 SEK

TISSOT, armbandsur, 14k guld
Aktuellt bud5 600 SEK
Värdering5 000 SEK

ENSTENSRING, 18k vitguld, med briljantslipad diamant ca 0.22 ct, vikt ca 2,5 g
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering3 000 SEK

RING, 18k guld, svenska stämplar, tot vikt ca 5,9 g
Aktuellt bud5 400 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK

ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, tot vikt ca 2,3 g
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering2 000 SEK

OMEGA, armbandsur, 18K guld, quartz
Aktuellt bud10 500 SEK
Värdering8 000 SEK

COLLIER 14k guld, Orrosimo, vikt ca 5,4 g
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK

HÄNGEN, 2 st, 18k guld, med turkos och grön sten, tot vikt ca 1,9 g
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK

ARMBANDSUR, 18k guld, Certina, tot vikt ca 19 g
Aktuellt bud10 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK

COLLIER, 18k vitguld, Joans, Köping
Aktuellt bud200 SEK
Värdering12 000 - 14 000 SEK

RING, 18k vitguld, med diamanter, vikt ca 2,8 g
Aktuellt bud350 SEK
Värdering3 500 SEK

ÖRNEN-LYX, armbandsur, 14k guld, armband 18k guld
Startbud200 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK

HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 3,9 g
Aktuellt bud200 SEK
Värdering3 500 SEK

ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, tot vikt ca 0,5 g
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

RING, 18k guld med blå sten
Startbud200 SEK
Värdering3 500 SEK

ARMBAND, 18k guld
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 800 SEK

ARMBAND, 14 k guld
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

HÄNGE SAMT ÖRHÄNGEN, 3 st, 18k guld, tot vikt ca 2 g
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

COLLIER, 18k guld
Startbud200 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK

ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

ANTIMA, herrarmbandsur, 14k guld, år 2008
Startbud200 SEK
Värdering5 000 SEK

RING, 18K guld och sten, P&S, Falköping 1964
Startbud200 SEK
Värdering2 200 SEK