1
21h 24 m
PETER DE WIT, ring, platina, Linköping 2013
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering5 000 SEK
21h 28 m
HALSKEDJA MED HÄNGE, brons med tigeröga, Kalevala Koru, Finland, 1970-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 21h
COLLIER, sterlingsilver, Liljeblad, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 21h
SAMLING BIJOUTERIER, mestadels 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 21h
ÖRHÄNGEN OCH HÄNGE, silver, bla med odlade pärlor
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 21h
COLLIER 14k guld, Orrosimo, vikt ca 5,4 g
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
1d 22h
RING, 14k vitguld, med navettslipad diamant, tot vikt ca 3,4 g
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
2d 21h
BROSCH, 18k guld, svenska stämplar 1957, med odlad pärla, tot vikt ca 3 g
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
2d 21h
PENTTI SARPANEVA, armband, brons, Finland, 1960-/1970-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 22h
HANNU IKONEN, ring, brons, "Lava", Valo Koru, Finland
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 23h
RING, 18k guld, med tre vita stenar, tot vikt ca 2,8 g
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
4d 22h
RINGAR, 2 st, silver och stål, med vita stenar, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 22h
SAMLING SMYCKEN OCH BIJOUTERIER, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 21h
ENSTENSRING, 18k guld, briljantslipad diamant ca 1.50 ct
Aktuellt bud15 000 SEK
Värdering18 000 - 20 000 SEK
5d 22h
COLLIER, ARMBAND SAMT ÖRHÄNGEN, bärnsten, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 23h
COLLIER, 2 st, bärnsten, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 21h
ÖRHÄNGEN, 3 par, 18k guld, odlade pärlor och snäckskalskaméer, svenska sämplar, tot vikt ca 6,8 g
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering5 000 SEK
6d 22h
HALSKEDJA MED HÄNGE SAMT ÖRHÄNGEN, 1 par, mässing och glas, art dèco-stil, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 23h
RING, 18k guld, svenska stämplar 1894, med blå syntetisk sten, tot vikt ca 4,6 g
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering4 000 SEK
6d 23h
ENSTENSRING, 18k vitguld, med briljantslipad diamant ca 0.22 ct, vikt ca 2,5 g
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering3 000 SEK
6d 23h
ARMRING, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter tot ca 0.70 ct, tot vikt ca 20 g
Startbud200 SEK
Värdering18 000 - 20 000 SEK
6d 23h
ARMBAND, 18k guld, med berlocker, tot vikt ca 25 g
Startbud200 SEK
Värdering24 000 - 26 000 SEK

ÄNDRADE ÖPPETTIDER:
STÄNGT 24 dec - 6 jan