- SmyckenRensa filter

PETER DE WIT, ring, platina, Linköping 2013
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering5 000 SEK

HALSKEDJA MED HÄNGE, brons med tigeröga, Kalevala Koru, Finland, 1970-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

COLLIER, sterlingsilver, Liljeblad, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK

SAMLING BIJOUTERIER, mestadels 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

ÖRHÄNGEN OCH HÄNGE, silver, bla med odlade pärlor
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

COLLIER 14k guld, Orrosimo, vikt ca 5,4 g
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK

RING, 14k vitguld, med navettslipad diamant, tot vikt ca 3,4 g
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering4 000 SEK

BROSCH, 18k guld, svenska stämplar 1957, med odlad pärla, tot vikt ca 3 g
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering3 000 SEK

PENTTI SARPANEVA, armband, brons, Finland, 1960-/1970-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

HANNU IKONEN, ring, brons, "Lava", Valo Koru, Finland
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

RING, 18k guld, med tre vita stenar, tot vikt ca 2,8 g
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering2 500 SEK

RINGAR, 2 st, silver och stål, med vita stenar, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

SAMLING SMYCKEN OCH BIJOUTERIER, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

ENSTENSRING, 18k guld, briljantslipad diamant ca 1.50 ct
Aktuellt bud15 000 SEK
Värdering18 000 - 20 000 SEK

COLLIER, ARMBAND SAMT ÖRHÄNGEN, bärnsten, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

COLLIER, 2 st, bärnsten, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

ÖRHÄNGEN, 3 par, 18k guld, odlade pärlor och snäckskalskaméer, svenska sämplar, tot vikt ca 6,8 g
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering5 000 SEK

HALSKEDJA MED HÄNGE SAMT ÖRHÄNGEN, 1 par, mässing och glas, art dèco-stil, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

RING, 18k guld, svenska stämplar 1894, med blå syntetisk sten, tot vikt ca 4,6 g
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering4 000 SEK

ENSTENSRING, 18k vitguld, med briljantslipad diamant ca 0.22 ct, vikt ca 2,5 g
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering3 000 SEK
ARMRING, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter tot ca 0.70 ct, tot vikt ca 20 g
Startbud200 SEK
Värdering18 000 - 20 000 SEK
ARMBAND, 18k guld, med berlocker, tot vikt ca 25 g
Startbud200 SEK
Värdering24 000 - 26 000 SEK

ÄNDRADE ÖPPETTIDER:
STÄNGT 24 dec - 6 jan