- SmyckenRensa filter

HÄNGEN, 2 st, 18k guld, tot vikt ca 1,3 g
Aktuellt bud650 SEK
Värdering1 000 SEK

COLLIER, ARMBAND SAMT ÖRHÄNGEN, bärnsten, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

COLLIER, 2 st, bärnsten, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

SAMLING PINS, ca 230 st, metall, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK

ENSTENSRING, 18k vitguld, med briljantslipad diamant ca 0.22 ct, vikt ca 2,5 g
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering3 000 SEK

HALSKEDJA MED HÄNGE SAMT ÖRHÄNGEN, 1 par, mässing och glas, art dèco-stil, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

RINGAR, 2 st, silver och stål, med vita stenar, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

RING, 18k guld, svenska stämplar, tot vikt ca 5,9 g
Aktuellt bud5 000 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK

ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, tot vikt ca 2,3 g
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering2 000 SEK

COLLIER 14k guld, Orrosimo, vikt ca 5,4 g
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK

HÄNGEN, 2 st, 18k guld, med turkos och grön sten, tot vikt ca 1,9 g
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK

SAMLING SMYCKEN OCH BIJOUTERIER, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK