Kategorier

1
18h 54 m
RINGAR, 2 st, silver och stål, med vita stenar, 1900-tal
RINGAR, 2 st, silver och stål, med vita stenar, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
19h 02 m
SAMLING SMYCKEN OCH BIJOUTERIER, 1900-tal
SAMLING SMYCKEN OCH BIJOUTERIER, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 18h
ENSTENSRING, 18k guld, briljantslipad diamant ca 1.50 ct
ENSTENSRING, 18k guld, briljantslipad diamant ca 1.50 ct
Aktuellt bud15 000 SEK
Värdering18 000 - 20 000 SEK
1d 19h
COLLIER, ARMBAND SAMT ÖRHÄNGEN, bärnsten, 1900-tal
COLLIER, ARMBAND SAMT ÖRHÄNGEN, bärnsten, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 19h
COLLIER, 2 st, bärnsten, 1900-tal
COLLIER, 2 st, bärnsten, 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 17h
ÖRHÄNGEN, 3 par, 18k guld, odlade pärlor och snäckskalskaméer, svenska sämplar, tot vikt ca 6,8 g
ÖRHÄNGEN, 3 par, 18k guld, odlade pärlor och snäckskalskaméer, svenska sämplar, tot vikt ca 6,8 g
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering5 000 SEK
2d 18h
HALSKEDJA MED HÄNGE SAMT ÖRHÄNGEN, 1 par, mässing och glas, art dèco-stil, 1900-talets andra hälft
HALSKEDJA MED HÄNGE SAMT ÖRHÄNGEN, 1 par, mässing och glas, art dèco-stil, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 19h
RING, 18k guld, svenska stämplar 1894, med blå syntetisk sten, tot vikt ca 4,6 g
RING, 18k guld, svenska stämplar 1894, med blå syntetisk sten, tot vikt ca 4,6 g
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering4 000 SEK
2d 19h
ENSTENSRING, 18k vitguld, med briljantslipad diamant ca 0.22 ct, vikt ca 2,5 g
ENSTENSRING, 18k vitguld, med briljantslipad diamant ca 0.22 ct, vikt ca 2,5 g
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
3d 17h
ARMBAND, 18k guld, bismarck, med 6 berlocker, tot vikt ca 9,2 g
ARMBAND, 18k guld, bismarck, med 6 berlocker, tot vikt ca 9,2 g
Aktuellt bud7 400 SEK
Värdering7 000 SEK
3d 17h
RING, 18k guld, med rosa sten, tot vikt ca 1,4 g
RING, 18k guld, med rosa sten, tot vikt ca 1,4 g
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 18h
LÄNKDELAR, 2 st, 18k guld, tot vikt ca 2,6 g
LÄNKDELAR, 2 st, 18k guld, tot vikt ca 2,6 g
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
3d 19h
BROSCH / HÄNGE, 18k guld, camé, tot vikt ca 12,3 g
BROSCH / HÄNGE, 18k guld, camé, tot vikt ca 12,3 g
Aktuellt bud4 200 SEK
Värdering3 000 SEK
4d 17h
HÄNGE, 18k guld, tot vikt ca 3,1 g
HÄNGE, 18k guld, tot vikt ca 3,1 g
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
4d 17h
HALSKEDJA MED HÄNGE, 18k guld, med odlad pärla, tot vikt ca 7,2 g
HALSKEDJA MED HÄNGE, 18k guld, med odlad pärla, tot vikt ca 7,2 g
Aktuellt bud5 200 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK
4d 18h
HALSKEDJOR MED HÄNGEN, 4 st, silver, 1900-/2000-tal
HALSKEDJOR MED HÄNGEN, 4 st, silver, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 18h
SAMLING BIJOUTERIER, 8 st, bla brons, 1900-tal
SAMLING BIJOUTERIER, 8 st, bla brons, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 17h
BROSCH, 18k guld, tot vikt ca 4,8 g
BROSCH, 18k guld, tot vikt ca 4,8 g
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
5d 18h
RING, 18k guld, snäckskalscamé, tot vikt ca 4 g
RING, 18k guld, snäckskalscamé, tot vikt ca 4 g
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
5d 18h
ARMBAND, silver, enligt uppgift Tunisien, vikt ca 135 g
ARMBAND, silver, enligt uppgift Tunisien, vikt ca 135 g
Aktuellt bud600 SEK
Värdering800 SEK
5d 18h
HÄNGE, 18k guld, vikt ca 0,8 g
HÄNGE, 18k guld, vikt ca 0,8 g
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 19h
HÄNGE, 18k guld, med orange sten, tot vikt ca 2,1 g
HÄNGE, 18k guld, med orange sten, tot vikt ca 2,1 g
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 500 SEK
6d 18h
HÄNGE MED KEDJA SAMT RING, koppar, Kolmården, 1900-tal
HÄNGE MED KEDJA SAMT RING, koppar, Kolmården, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 18h
HÄNGE MED HALSKEDJA, 18k guld, med bla diamanter, tot vikt ca 3,5 g
HÄNGE MED HALSKEDJA, 18k guld, med bla diamanter, tot vikt ca 3,5 g
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
6d 18h
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, tot vikt ca 2,7 g
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, tot vikt ca 2,7 g
Aktuellt bud900 SEK
Värdering2 500 SEK
7d 17h
MEDALJ, 18k guld med emaljarbete, Vasaorden, CF Carlman, Stockholm, tot vikt ca 16 g
MEDALJ, 18k guld med emaljarbete, Vasaorden, CF Carlman, Stockholm, tot vikt ca 16 g
Aktuellt bud6 400 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
7d 18h
ARMBAND, 18k guld, bismarck, vikt ca 8,4 g
ARMBAND, 18k guld, bismarck, vikt ca 8,4 g
Aktuellt bud5 600 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK
7d 19h
OSCAR DE LA RENTA, halskedja med hänge, gulmetall, 1900-tal
OSCAR DE LA RENTA, halskedja med hänge, gulmetall, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 17h
 SAMLING BIJOUTERIER, 12 del, bla silver, 1900-tal
SAMLING BIJOUTERIER, 12 del, bla silver, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 18h
ARMBAND, BROSCH, RING SAMT 2 PAR ÖRHÄNGEN, med granater, 1900-tal
ARMBAND, BROSCH, RING SAMT 2 PAR ÖRHÄNGEN, med granater, 1900-tal
Aktuellt bud550 SEK
Värdering800 SEK
8d 18h
KLACKRING, 18k guld, med grön sten, tot vikt ca 5,8 g
KLACKRING, 18k guld, med grön sten, tot vikt ca 5,8 g
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
8d 19h
SAMLING BIJOUTERIER, 14 st, olika material, bla Sporrong, 1900-/2000-tal
SAMLING BIJOUTERIER, 14 st, olika material, bla Sporrong, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 19h
BROSCH / HÄNGE, 18k guld, tot vikt ca 3,2 g
BROSCH / HÄNGE, 18k guld, tot vikt ca 3,2 g
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
9d 17h
BROSCH / HÄNGE, 18k guld, tot vikt ca 7,4 g
BROSCH / HÄNGE, 18k guld, tot vikt ca 7,4 g
Aktuellt bud4 800 SEK
Värdering6 000 SEK
9d 17h
RING, 18k vitguld, med diamant ca 0.16 ct, GFAB, 1984, vikt ca 2 g
RING, 18k vitguld, med diamant ca 0.16 ct, GFAB, 1984, vikt ca 2 g
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
9d 18h
HALSKEDJA MED HÄNGE, 18k guld samt vitguld, blå sten samt mindre diamanter, tot. vikt ca 4 g
HALSKEDJA MED HÄNGE, 18k guld samt vitguld, blå sten samt mindre diamanter, tot. vikt ca 4 g
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering3 500 SEK
9d 18h
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, tot vikt ca 2,3 g
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
9d 18h
RINGAR, 2 st 18k guld, tot vikt ca 1,8 g
RINGAR, 2 st 18k guld, tot vikt ca 1,8 g
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
9d 18h
RING, 18k vitguld, med diamanter, vikt ca 2,8 g
RING, 18k vitguld, med diamanter, vikt ca 2,8 g
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering3 500 SEK
9d 19h
HALSKEDJA MED BERLOCK, 18k guld, bla GD & Co, Malmö, tot vikt ca 10 g
HALSKEDJA MED BERLOCK, 18k guld, bla GD & Co, Malmö, tot vikt ca 10 g
Startbud200 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK
Kontakt

Olséns Auktioner

Linnégatan 21

602 23 Norrköping 

011 - 470 92 00

info@olsensauktioner.se

Öppettider

Måndag 12.30 - 17.00
Tisdag 12.30 - 17.00
Onsdag 12.30 - 18.00
Torsdag 12.30 - 17.00
Fredag 11.00 - 15.00
Sista lördagen i månaden 11.00 - 14.00
Dag före röd dag stänger vi 15.00
Röda dagar STÄNGT

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.