- SmyckenRensa filter
RING SAMT ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, bla Alton, tot vikt ca 4 g
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering2 500 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 9,8 g
Aktuellt bud4 800 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 2,9 g
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering1 800 SEK
RING, 18k vitguld, med mindre diamanter, tot vikt ca 5,8 g
Aktuellt bud3 600 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
BROSCH, 18k guld, vikt ca 5,2 g
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering2 500 SEK
RING, 18k guld, med vita stenar, tot vikt ca 3,3 g
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering1 800 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, creoler, vikt ca 2,9 g
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
ARMBAND, 18k guld, svenska stämplar, med röd fasettslipad sten, tot vikt ca 28 g
Aktuellt bud12 500 SEK
Värdering13 000 - 15 000 SEK
PÄRLCOLLIER, lås 18k guld, odlade pärlor, sannolikt sent 1900-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
HÄNGE MED KEDJA, 18k guld, vikt ca 3,7 g
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering2 000 SEK
RING, 18k guld, vikt ca 4,8 g
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
ARMBAND, 18k guld, svenska stämplar, vikt ca 52,5 g
Aktuellt bud26 000 SEK
Värdering24 000 - 28 000 SEK
SAMLING GULDFÖRMÅL, 7 del, 18k guld, total vikt ca 6,3 g
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering3 500 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, med odlade pärlor, tot vikt ca 1,8 g
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
COLLIER, 2 st, bärnsten samt tigeröga, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
HÄNGE, 18k guld, vikt ca 3,5 g
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
HÄNGE, 18k guld, med skuren snäckskalskamé, tot vikt ca 15 g
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering1 800 SEK
SAMLING SILVERSMYCKEN, mestadels halskedjor, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
ARMRING, sterlingsilver, med bärnsten, sannolikt 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK
COLLIER, 18k guld, Stockholm 1964, vikt ca 32,5 g
Aktuellt bud16 000 SEK
Värdering15 000 - 18 000 SEK
RING, 20k guld, svenska stämplar GS 1916, vikt ca 4,8 g
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
KLACKRING, 18k guld, med onyx, tot vikt ca 7,8 g
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
SAMLING HÄNGEN, 8 st, 18k guld, tot vikt ca 7 g
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering3 000 SEK
ARMBAND, silver, med tigeröga, Saarela Arvo 1964
Aktuellt bud300 SEK
Värdering300 SEK
ARMBAND, 18k guld, x-länk, vikt ca 2,8 g
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
COLLIER, 18k guld, vikt ca 6 g
Aktuellt bud2 800 SEK
Värdering4 000 SEK
RINGAR, 2 st, 18k guld, med röd resp grön sten, bla Stockholm 1957, tot vikt ca 6,6 g
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering4 000 SEK
RINGAR, 2 st, 18k guld, tot vikt ca 4,2 g
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering1 800 SEK
ARMBAND, 18k guld, x-länk, med berlocker, vikt ca 17,6 g
Aktuellt bud8 200 SEK
Värdering10 000 SEK
ARMBAND, 18k guld, svenska stämplar, vikt ca 23,5 g
Aktuellt bud11 000 SEK
Värdering12 000 - 14 000 SEK
ÖRHÄNGEN, 2 par, 18k guld, tot vikt ca 2 g
Aktuellt bud850 SEK
Värdering1 000 SEK
COLLIER, 2 st, korall och pärlemo, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
BROSCH, silver, otydliga stämplar GK Stockholm, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering200 SEK
SKÄRP OCH COLLIER, 6 del, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
RING, 18k vitguld, carmosémodell, med smaragd och åttkantslipade diamanter, tot vikt ca 2,4 g
Aktuellt bud250 SEK
Värdering2 500 SEK
RING, 18k guld, vikt ca 5,5 g
Startbud200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
SILVERSMYCKEN OCH BIJOUTERIER, bla Kalevala
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
COLLIER, 3 st, horn, 1900-/2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
EFVA ATTLING, 1 par örhängen, "Miss Butterfly", sterlingsilver
Aktuellt bud800 SEK
Värdering2 500 SEK
DRÄKTSPÄNNE OCH BROSCHER, 3 del, silver, 1900-tal, total vikt ca 49 g
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
HÄNGE OCH 1 PAR SKJORTKNAPPAR, 18k guld, med odlade pärlor, tot vikt ca 4,3 g
Startbud200 SEK
Värdering2 500 SEK
BÄRNSTENSSMYCKEN, 3 del, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
COLLIER, 4 st, bla mässing och horn, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
HALSRING, sterlingsilver, Gaudy Edoard, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
RING, 14k guld, vikt ca 5 g
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 500 SEK