- JewelleryClear filters

SAMLING PINS, ca 230 st, metall, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est300 SEK

ENSTENSRING, 18k vitguld, med briljantslipad diamant ca 0.22 ct, vikt ca 2,5 g
Current bid2,200 SEK
Est3,000 SEK

HALSKEDJA MED HÄNGE SAMT ÖRHÄNGEN, 1 par, mässing och glas, art dèco-stil, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

RINGAR, 2 st, silver och stål, med vita stenar, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

RING, 18k guld, svenska stämplar, tot vikt ca 5,9 g
Current bid5,400 SEK
Est6,000 - 7,000 SEK

ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, tot vikt ca 2,3 g
Current bid2,000 SEK
Est2,000 SEK

COLLIER 14k guld, Orrosimo, vikt ca 5,4 g
Current bid3,400 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK

HÄNGEN, 2 st, 18k guld, med turkos och grön sten, tot vikt ca 1,9 g
Current bid200 SEK
Est800 SEK

SAMLING SMYCKEN OCH BIJOUTERIER, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

BROSCHER, 2 st, silver, med markasiter, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est400 SEK

COLLIER, silver och stenar, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK

HÄNGE MED KEDJA, silver, Birger Henriksson, Vrigstad 1988
Starting bid200 SEK
Est800 SEK

ARMBAND, RING OCH ÖRHÄNGEN, silver, Wilhelm Hahne Ateljé Guld & Silver, Helsingborg 1955
Current bid550 SEK
Est700 SEK

COLLIER, 18k vitguld, Joans, Köping
Current bid200 SEK
Est12,000 - 14,000 SEK

RING, 18k vitguld, med diamanter, vikt ca 2,8 g
Current bid350 SEK
Est3,500 SEK

RINGAR, 4 st, silver, bla 1961 och 1996, tot vikt ca 15,9 g
Current bid200 SEK
Est300 SEK

HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 3,9 g
Current bid200 SEK
Est3,500 SEK

ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, tot vikt ca 0,5 g
Starting bid200 SEK
Est600 SEK

RING, 18k guld med blå sten
Starting bid200 SEK
Est3,500 SEK

SMYCKEN, ca 20 st, silver, tot vikt ca 108 g
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK

HALSKEDJOR MED HÄNGEN, 5 st, silver och stenar, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est500 SEK

EFVA ATTLING, collier, sterlingsilver, 2000-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK

ARMBAND, 18k guld
Current bid900 SEK
Est1,800 SEK

SAMLING BIJOUTERIER, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

Current bid200 SEK
Est500 SEK

HALSKEDJA MED HÄNGE, silver, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK

ÖRHÄNGEN, 12 par, silver, 1900-/2000-tal
Current bid300 SEK
Est500 SEK

BIJOUTERIER OCH ARMBANDSUR, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK

SMYCKEN, 7 st, silver, filigranarbete
Starting bid200 SEK
Est600 SEK

ARMBAND, 14 k guld
Starting bid200 SEK
Est600 SEK

FRIEDRICH BINDE, collier, sterlingsilver, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK

HÄNGE SAMT ÖRHÄNGEN, 3 st, 18k guld, tot vikt ca 2 g
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK

MANSCHETTKNAPPAR, 2 par, silver, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

ARMBAND, silver, svenska stämplar VJ 1948, vikt ca 42 g
Current bid300 SEK
Est800 SEK

SMYCKEN, 6 del, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

COLLIER, 18k guld
Starting bid200 SEK
Est7,000 - 9,000 SEK

SAMLING SMYCKEN, 9 st, silver/sterlingsilver, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est1,400 SEK

ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld
Starting bid200 SEK
Est600 SEK

RING, 18k vitguld, med diamant ca 0.16 ct, GFAB, 1984, vikt ca 2 g
Starting bid200 SEK
Est3,000 SEK

HÄNGE, RING SAMT FIL, silver, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

BROSCHER, 12 st, silver, bla Alton 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est1,200 SEK

HÄNGE MED KEDJA SAMT RING, koppar, Kolmården, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK

ARMBAND, 4 st, silver, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK

SAMLING SMYCKEN, 6 st, silver, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

RING, 18K guld och sten, P&S, Falköping 1964
Starting bid200 SEK
Est2,200 SEK

HALSKEDJA MED HÄNGE, sterlingsilver och lila stenar, 2000-tal
Current bid200 SEK
Est300 SEK