12028 FLASKSCHATULL, mahogny, sannolikt England, 1800-talets andra hälft

12028a_8db1a52e62c8926_med.jpeg
  • 12028a_8db1a52e62c8926_sm.jpeg
  • 12028b_8db1a52e5da63f3_sm.jpeg
  • 12028c_8db1a52e5d8c057_sm.jpeg
  • 12028d_8db1a52e5dab757_sm.jpeg

Lock med handtag och dekor av lejonmaskaron av mässing, med två glasflaskor, nyckel finns, höjd 24, 23 x 13 cm

  • Konditionsrapport:Möjligen ej ursprungligen tillhörande flaskor, en flaska saknas, smärre slitage

Värdering500 SEK
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
Fraktavgift (från)300 SEK