40173 KAFFESERVIS, 25 del, porslin, Kina, Kanton, sannolikt 1900-talets första hälft

Förgylld och polykrom dekor, omfattande 11 kaffekoppar med fat, 11 assietter, kaffekanna, mjölkkanna och sockerskål, kaffekoppens diameter ca 9,5 cm, assiettens diameter 11,5, kaffekannans höjd ca 20 cm
- Konditionsrapport:Smärre glasyrbortfall
| Värdering | 400 SEK |
| Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |
| Fraktavgift (från) | 600 SEK |

ÄNDRADE ÖPPETTIDER:
STÄNGT 24 dec - 6 jan