66498 ALVAR AALTO, vas, glas, "Alvar Aalto 100", Ittala, signerad

ALVAR AALTO, vas, glas, "Alvar Aalto 100", Ittala, signerad
  • ALVAR AALTO, vas, glas, "Alvar Aalto 100", Ittala, signerad

Svagt gröntonat glass, signerad "Alvar Aalto 100 1998 Iittala 743/1998", höjd ca 40 cm

  • Condition:Nagg, några repor

Estimate2,000 SEK
Buyers Premium (inc. VAT)25%
Hammer Fee (inc. VAT)80 SEK
Shipping Fee (from)400 SEK

Alvar Aalto (1898-1976)
Finland

In category Art