1
3h 54m
NILS LANDBERG, 4 st rödvinsglas, "Illusion", Orrefors
Current bid400 SEK
Est400 SEK
4h 06m
GLASSERVIS, 20 del, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est500 SEK
4h 12m
VINPROVARGLAS, 5 st, glas, sannolikt Reijmyre
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
4h 14m
ANNA EHRNER, vas, glas, Kosta Boda, signerad
Current bid200 SEK
Est800 SEK
4h 28m
ANNE NILSSON, glaskula, Orrefors, signerad
Current bid200 SEK
Est300 SEK
4h 34m
SNAPSGLAS, 19 st, 1900-talets första hälft
Current bid250 SEK
Est800 SEK
5h 18m
BERTIL VALLIEN, vas, glas, Kosta, signerad
Current bid200 SEK
Est500 SEK
5h 26m
EVA ENGLUND, 9 del, glas, "Maja", Orrefors
Current bid300 SEK
Est1,000 SEK
5h 30m
ERIK HÖGLUND, 2 st skålar, glas, signerade och daterade -92
Current bid200 SEK
Est600 SEK
5h 36m
ULRICA HYDMAN VALLIEN, 2 st figurer, glas, Kosta Boda
Current bid500 SEK
Est1,000 SEK
5h 46m
KJELL ENGMAN, kanna, glas, "Bon Bon", Kosta Boda, signerad
Current bid250 SEK
Est600 SEK
5h 50m
SKÅL PÅ FOT, glas, Reijmyre, sannolikt 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
5h 52m
GUNNEL SAHLIN, pokalglas, glas, Kosta Boda, signerad
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
5h 54m
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
6h 00m
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
1d 4h
Current bid200 SEK
Est800 SEK
1d 4h
SIMON GATE, 5 st champagneglas, "Salut", Orrefors
Current bid200 SEK
Est400 SEK
1d 4h
Current bid200 SEK
Est500 SEK
1d 5h
SKÅL OCH SKÅLFAT, glas, Orrefors, signerade
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
1d 5h
SKÅL PÅ FOT, glas, Reijmyre glasbruk, daterad Reijmyre 1990
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
1d 5h
BERTIL VALLIEN, skål, glas, Kosta Boda, signerad
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
1d 6h
LJUSLYKTOR, 11 st, glas, Marimekko, Iittala, 2000-tal
Current bid450 SEK
Est500 SEK
2d 4h
VAS, glas, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est600 SEK
2d 4h
ROYAL COPENHAGEN, bordslampa, glas, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
2d 5h
PAUL KEDELV, skål, "Coquille", Flygsfors, signerad och daterad -52
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
2d 5h
VAS, glas, Reijmyre glasbruk, 1990
Current bid200 SEK
Est400 SEK
2d 5h
VINGLAS, 17 st, glas, "Kalisek", Bohemia, Tjeckoslovakien, 1900-talets mitt
Current bid350 SEK
Est800 SEK
3d 4h
BERTIL VALLIEN, 14 del, servisglas, "Chateau", Kosta Boda, 1900-talets andra hälft
Current bid500 SEK
Est1,000 SEK
3d 4h
MONICA BACKSTRÖM, skål, glas, "Tonga", Kosta Boda
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
3d 4h
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, skål, glas, Kosta Boda
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
3d 4h
VINGLAS, 6 st, "Verna", Kerttu Nurminen, Iittala
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
3d 5h
VASER, 1 par, opalglas, 1900-talets början
Current bid200 SEK
Est400 SEK
3d 5h
GUNNAR MUSKOS, ljuslykta, glas och mässing, "Hjortron", Trollheden Design, 1900-talets andra hälft
Current bid1,300 SEK
Est2,000 SEK
3d 5h
LIKÖRGLAS, 12 st, remmare, glas, Gullaskruf, 1900-talets mitt
Current bid300 SEK
Est400 SEK
4d 3h
DESSERTSKÅLAR, 12 st, glas, AMP Glas, Kosta, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
4d 4h
VASER, 1 par, glas, möjligen Murano, Italien, 1900-tal
Current bid250 SEK
Est500 SEK
4d 4h
GLASSERVIS, 18 del, "Antik", Reijmyre glasbruk
Current bid200 SEK
Est500 SEK
4d 4h
ANNE NILSSON, 2 st, snapsglas, "Clown", glas, Orrefors, signerade
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
4d 4h
VASER OCH SKULPTUR, glas, bla Målerås, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
4d 5h
KARAFFER, 3 st, glas, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
4d 5h
VASER, 2 st, glas, Börne Augustsson, Åseda, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est300 SEK
5d 3h
SERVISGLAS, 39 del, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
5d 4h
BORDSDEKORATIONER, 4 st, glas, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
5d 4h
HANS-AGNE JAKOBSSON, ljuslykta, mässing och glas, "L 95", Markaryd, 1960-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
5d 4h
CARL FAGERLUND, taklampa, "Bubblan", Orrefors, 1960-/70-tal
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
5d 5h
ÖLGLAS OCH SNAPSGLAS, 9 del, motiv "Tulipa" av Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
5d 5h
SAARA HOPEA, 2 st skålar, glas, "Näppylä", Nuutajärvi, Finland
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
6d 3h
 GLASÄPPLE, La Mediterranea, Spanien, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK