66085 BØRGE MOGENSEN, bokhylla, "Öresund", teak, Bra Bohag, Karl Andersson, 1950-/60-tal

Tvådelad, nederdel med skjutdörrar, överdelar med hyllplan, total höjd ca 183, 135 x 36 cm
- Condition:Bruksspår, repor, märken
| Estimate | 3,000 SEK |
| Buyers Premium (inc. VAT) | 25% |
| Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |
| Shipping Fee (from) | 800 SEK |
Børge Mogensen (1914-1972) Denmark
In category Art