- FurnitureClear filters

PALLAR, 1 par, trä och galon, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK

SIDSE WERNER, tamburmajor, "Coat tree", för Fritz Hansen, 2000-tal
Current bid1,600 SEK
Est3,000 SEK

DANIEL FRANZÉN & MATTIAS STÅHLBOM, soffbord, "Chamfer", för Karl Andersson & Söner, 2000-tal
Current bid650 SEK
Est1,000 SEK

BARDISK, orientalisk stil, på hjul, 1900-talets andra hälft
Current bid850 SEK
Est1,500 SEK

SKRIVBORD, jugend, tidigt 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK

KARMSTOL, 1900-talets mitt
Current bid250 SEK
Est500 SEK

JAMIE HAYON, "Palett", soffbord, &Tradition, nutida
Current bid2,000 SEK
Est6,000 SEK

IDA HILDEBRAND, fåtölj, "Pipe", Friends & Founders, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK

RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
Current bid400 SEK
Est800 SEK

Current bid350 SEK
Est800 SEK

Current bid200 SEK
Est800 SEK

CHRISTIAN TROELS & JACOB PLEJDRUP, matbord, DK3, Danmark, nutida
Current bid9,000 SEK
Est30,000 - 35,000 SEK

VÄGGSKÅP, Montana, nutida
Starting bid200 SEK
Est500 SEK

Current bid200 SEK
Est800 SEK

Current bid200 SEK
Est800 SEK

Starting bid200 SEK
Est800 SEK

MATBORD, "Cream", HK living, samtida
Current bid1,500 SEK
Est3,000 SEK

Starting bid200 SEK
Est800 SEK

Starting bid200 SEK
Est800 SEK

SIDOBORD, "Stick", Peter Boy Design
Starting bid200 SEK
Est400 SEK

SOFFA, "Fredrik", Dux, tillverkningsår enligt uppgift 1990
Current bid4,000 SEK
Est8,000 SEK

HEE WEELING, 5 st, stolar, "About a chair", HAY, Danmark, nutida
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK

ROGER PERSSON, sidobord, "Mill", Karl Andersson & Söner, nutida
Starting bid200 SEK
Est600 SEK

Current bid350 SEK
Est1,000 SEK

KARMSTOL, 1900-talets första hälft
Current bid300 SEK
Est500 SEK

PIEDESTALER, 1 par, marmor, sannolikt sent 1900-tal
Current bid900 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK

XAVIER PANCHARD, 1 par, pallar, "H60", Tolix, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK

Starting bid200 SEK
Est800 SEK

SOFFA, Martela, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK

HÖRNHYLLA, omkring år 1900
Current bid400 SEK
Est1,000 SEK

CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
Current bid4,200 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK

Current bid350 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK

Current bid200 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK

Current bid200 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK

Current bid300 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK

KARMSTOLAR, 1 par, gustaviansk stil, 1900-talets början
Current bid500 SEK
Est2,000 SEK

MATSALSMÖBEL, 5 del, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Current bid350 SEK
Est1,000 SEK

ARNE JACOBSEN, 4 st stolar, "Sjuan", Fritz Hansen, år 2007
Current bid2,000 SEK
Est5,000 SEK

ALVAR AALTO, bänk, "153A" Artek, nutida
Current bid2,000 SEK
Est3,000 SEK

MUUTO, arbetsstol, "Fiber side chair", nutida
Current bid900 SEK
Est1,800 SEK

SIDOBORD, 3 st, vitlackerad metall, nutida formgivning
Current bid200 SEK
Est800 SEK

ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK

Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK

Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK

GOLVLAMPA, mässing, 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK

SEBASTIAN HERKNER, fåtölj, La Cividina, samtida
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK

Current bid800 SEK
Est2,000 SEK

SOFFBORD, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK