65646 YTTERFODER, 2 st, majolika, bla Rörstrand, omkring år 1900

YTTERFODER, 2 st, majolika, bla Rörstrand, omkring år 1900
  • YTTERFODER, 2 st, majolika, bla Rörstrand, omkring år 1900

Den större stämplad Rörstrand med reliefdekor av blommor och grenverk, mindre med fornnordisk dekor, längd 22 - 43 cm

  • Condition:Den större med avslag och defekt hänkel, den mindre med fotnagg

Estimate400 SEK
Buyers Premium (inc. VAT)25%
Hammer Fee (inc. VAT)80 SEK
Shipping Fee (from)249 SEK