20h 48 m
NILS LANDBERG, 4 st rödvinsglas, "Illusion", Orrefors
Aktuellt bud400 SEK
Värdering400 SEK
20h 50 m
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
20h 52 m
TEKANNA OCH VAS, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
20h 54 m
MARIE LUNDGREN-CARLGREN & KINA STRANDBERG, adventsljusstake, lackerad metall, "Eldflugan", Falks Broker AB
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
20h 56 m
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 000 SEK
20h 58 m
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
21h 00 m
GLASSERVIS, 20 del, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
21h 02 m
KUDDE, Jobs Handtryck, linne, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
21h 04 m
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
21h 06 m
VINPROVARGLAS, 5 st, glas, sannolikt Reijmyre
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
21h 08 m
ANNA EHRNER, vas, glas, Kosta Boda, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
21h 10 m
PAUL HOFF, 3 st figuriner, stengods, Gustavsberg
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
21h 12 m
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
21h 14 m
SELMA LAGERLÖF, 14 vol bokband, Stockholm, Albert Bonniers Förlag 1947
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
21h 16 m
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
21h 18 m
SALONGSMÖBEL, 4 del, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering6 000 SEK
21h 20 m
ARTHUR PERCY, vas, keramik, "Röd Rubin", Gefle
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
21h 22 m
ANNE NILSSON, glaskula, Orrefors, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
21h 24 m
 BORDSLAMPA / VÄGGLAMPA, metall och plast, " Solo ", Lilux Stockholm
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
21h 26 m
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
21h 28 m
SNAPSGLAS, 19 st, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
21h 30 m
MONA STARFELT (1931-2008), färglitografi, signerad och numrerad 2/260
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
21h 32 m
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
21h 34 m
ORIENTMATTA, old, ca 200 x 165 cm
Aktuellt bud550 SEK
Värdering700 SEK
21h 36 m
SKULPTURER, 5 st, keramik, Paradisverkstan, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering700 SEK
21h 38 m
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
21h 40 m
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
21h 42 m
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1800-tal, osignerad
Aktuellt bud300 SEK
Värdering600 SEK
21h 44 m
SIGRID RICHTER bricka/fat, porslin, "Eden", Rörstrand, formgiven 1956-69
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
21h 46 m
SOCKERSKÅL OCH MJÖLKKANNA, silver, NM Thune, Norge, 1900-talets första hälft, tot vikt ca 220 g
Aktuellt bud3 800 SEK
Värdering2 500 SEK
21h 48 m
SKULPTUR, malakit och onyx, Mexico, sannolikt 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
21h 50 m
STOLAR, 1 par, allmoge, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
21h 52 m
BORDSKANON, gjutjärn, Stafsjö bruk, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
21h 54 m
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
21h 56 m
VITRINSKÅP, idegran, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering3 000 SEK
21h 58 m
TERRIN, porslin, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
22h 00 m
VILLEROY & BOSCH, 40 del, matservis, porslin, "Cellini, Tyskland
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
22h 02 m
STOLAR, 4 st, sk Bellmanstolar, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud800 SEK
Värdering800 SEK
22h 04 m
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
22h 06 m
JOSEF FRANK, 8 st bordstabletter, "Tulpaner", för Firma Svenskt Tenn
Aktuellt bud400 SEK
Värdering300 SEK
22h 08 m
SÄNGBRICKA, emaljerad metall, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering400 SEK
22h 10 m
KANDELABER, trä, "Nordic Light", Design House, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
22h 12 m
BERTIL VALLIEN, vas, glas, Kosta, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
22h 14 m
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering1 500 SEK
22h 16 m
EJNAR KOHLMANN, olja på duk, signerad
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
22h 18 m
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
22h 20 m
EVA ENGLUND, 9 del, glas, "Maja", Orrefors
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
22h 22 m
SÄNGBORD, 1900-talets mitt
SÄNGBORD, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK