JOHN CARLBERG, akvarell, signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
JORGE PENSI, 8 st stolar, "Bikini chair", 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
MATTA, Kelim, ca 296 x 199 cm
Startbud200 SEK
Värdering5 000 SEK
SNURRFÅTÖLJ, HÅG, "Sideways", 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, MGAB, 1969, tot vikt ca 570 g
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
FIGUR, lergods, Jie keramik, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
DAVID GECKELER, 1 par, barstolar, "Nerd", Muuto, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
MATTA, Marocko, ull, ca 290 x 214 cm
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
GLOBAL, knivblock, 6 delar, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
BROSCH, silver med kolsten, Israel Sundström 1925
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 6 g
Startbud200 SEK
Värdering3 500 SEK
Aktuellt bud450 SEK
Värdering3 000 SEK
SERVISPORSLIN, 21 del, porslin, "Lola" Rörstrand, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
SKÅP, 1800-tal, fanerat med mahogny
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
SPEGEL, ek, 1900-talets början
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
HANS AGNE JAKOBSSON, bordslampa, lackerad metall, Eldius kuben, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
MINIATYRMÅLNINGAR, 2 st, 1800-/1900-tal, otydligt signerade
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
BROSCH OCH 1 PAR ÖRHÄNGEN, silver, med markasiter, sannolikt 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
OMEGA, fickur, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
VITRINSKÅP, England 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
SKEDAR, 7 st, silver, 1900-tal, tot vikt ca 113 g
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
ANDERSSEN & VOLL, fåtölj med ottoman, "Brasilia", Menu
Startbud200 SEK
Värdering12 000 SEK
RING, 18k vitguld, med diamanter tot ca 0.27 ct, tot vikt ca 4,4 g
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
STOLAR, 6 st, swedish modern, 1940-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
TAVELBELYSNING, mässing, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
ARMBANDSUR, 18k guld, Tissot, manuellt urverk, tot vikt ca 15 g
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
VÄGGSKÅP, allmoge, Härjedalen, 1800-talets andra hälft
Aktuellt bud5 400 SEK
Värdering4 000 SEK
WIWEN NILSSON, ring, 18k guld, med bergkristaller, 1941, tot vikt ca 5,2 g
Aktuellt bud5 800 SEK
Värdering6 000 SEK
RUDOFO DORDONI, bordslampa Lumiere XXS, Foscarini, Italien, nutida
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering3 000 SEK
BRUDKRONA, silver och bergkristall, Arvo Saarela, Enköping 1965
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering4 000 SEK
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 500 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, förgylld brons, 1800-talets första hälft
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering5 000 - 7 000 SEK
GRETA MAGNUSSON GROSSMAN, bordslampa, "Cobra", för Gubi, nutida
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 12 st, mattallrikar, "Musselmalet", modell 1084, helblond
Aktuellt bud5 000 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 12 st, djupa tallrikar, "Musselmalet", modell 1170, helblond
Aktuellt bud4 200 SEK
Värdering5 000 - 7 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 12 st, smörgåstallrikar, "Musselmalet", modell 1086, helblond
Aktuellt bud4 000 SEK
Värdering4 000 SEK
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering1 500 SEK
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 000 SEK
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering3 000 SEK
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 4 st crèmekoppar med fat, "Musselmalet", modell 1228
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering2 000 SEK
TAKLAMPA, mässing och glas, swedish modern, 1940-tal
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering5 000 SEK
ÄNDRADE ÖPPETTIDER: 10/5 STÄNGT