8d 2h
JOHN CARLBERG, akvarell, signerad _34228a_lg.jpeg
JOHN CARLBERG, akvarell, signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 3h
SKULPTUR, glas, Wentzelholms glashytta, på lös ljussockel, 1900-/2000-tal_34220a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 3h
JORGE PENSI, 8 st stolar, "Bikini chair", 2000-tal_34018a_8dc6ab306215d51_lg.jpeg
JORGE PENSI, 8 st stolar, "Bikini chair", 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
8d 3h
MATTA, Kelim, ca 296 x 199 cm_34204a_lg.jpeg
MATTA, Kelim, ca 296 x 199 cm
Startbud200 SEK
Värdering5 000 SEK
8d 3h
SNURRFÅTÖLJ, HÅG, "Sideways", 2000-tal_34157a_lg.jpeg
SNURRFÅTÖLJ, HÅG, "Sideways", 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
8d 3h
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, MGAB, 1969, tot vikt ca 570 g_33960a_8dc6a7d8464f629_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, MGAB, 1969, tot vikt ca 570 g
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
8d 3h
FIGUR, lergods, Jie keramik, 1900-talets andra hälft_34197a_lg.jpeg
FIGUR, lergods, Jie keramik, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 3h
DAVID GECKELER, 1 par, barstolar, "Nerd", Muuto, 2000-tal_34178a_lg.jpeg
DAVID GECKELER, 1 par, barstolar, "Nerd", Muuto, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 3h
MATTA, Marocko, ull, ca 290 x 214 cm_34121a_lg.jpeg
MATTA, Marocko, ull, ca 290 x 214 cm
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
8d 3h
GLOBAL, knivblock, 6 delar, 2000-tal_34205a_lg.jpeg
GLOBAL, knivblock, 6 delar, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 3h
 BROSCH, silver med kolsten, Israel Sundström 1925_34229a_lg.jpeg
BROSCH, silver med kolsten, Israel Sundström 1925
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 3h
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 6 g_34055a_8dc6ab7a8d243f6_lg.jpeg
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 6 g
Startbud200 SEK
Värdering3 500 SEK
8d 3h
ADOLF RELLING, sybord, teak, "Syklus", Rastad & Relling, Rasmus Solberg Møbelverksted, Norge, formgiven 1962._34153a_lg.jpeg
Aktuellt bud450 SEK
Värdering3 000 SEK
8d 3h
SERVISPORSLIN, 21 del, porslin, "Lola" Rörstrand, 1900-talets första hälft _34064a_8dc6b476499c02d_lg.jpeg
SERVISPORSLIN, 21 del, porslin, "Lola" Rörstrand, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 3h
SKÅP, 1800-tal, fanerat med mahogny_33787a_lg.jpeg
SKÅP, 1800-tal, fanerat med mahogny
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
8d 3h
SPEGEL, ek, 1900-talets början_34027a_8dc6b71d9c68b6d_lg.jpeg
SPEGEL, ek, 1900-talets början
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 3h
HANS AGNE JAKOBSSON, bordslampa, lackerad metall, Eldius kuben, 1900-talets andra hälft_33913a_8dc6a7de44fae33_lg.jpeg
HANS AGNE JAKOBSSON, bordslampa, lackerad metall, Eldius kuben, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
8d 3h
MINIATYRMÅLNINGAR, 2 st, 1800-/1900-tal, otydligt signerade_34074a_8dc6b72c00b7c2d_lg.jpeg
MINIATYRMÅLNINGAR, 2 st, 1800-/1900-tal, otydligt signerade
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
8d 3h
BROSCH OCH 1 PAR ÖRHÄNGEN, silver, med markasiter, sannolikt 1900-talets första hälft_33948a_8dc6a7e4be92d6e_lg.jpeg
BROSCH OCH 1 PAR ÖRHÄNGEN, silver, med markasiter, sannolikt 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 3h
OMEGA, fickur, 1900-talets första hälft_34035a_8dc6a96bef49c87_lg.jpeg
OMEGA, fickur, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
8d 3h
VITRINSKÅP, England 1900-talets andra hälft_34043a_8dc6b48803ae7c8_lg.jpeg
VITRINSKÅP, England 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 3h
SKEDAR, 7 st, silver, 1900-tal, tot vikt ca 113 g_33984a_8dc6a7f72c623fd_lg.jpeg
SKEDAR, 7 st, silver, 1900-tal, tot vikt ca 113 g
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
8d 3h
ANDERSSEN & VOLL, fåtölj med ottoman, "Brasilia", Menu_34137a_lg.jpeg
ANDERSSEN & VOLL, fåtölj med ottoman, "Brasilia", Menu
Startbud200 SEK
Värdering12 000 SEK
8d 3h
RING, 18k vitguld, med diamanter tot ca 0.27 ct, tot vikt ca 4,4 g_33319d_8dc62ddbac583d5_lg.jpeg
RING, 18k vitguld, med diamanter tot ca 0.27 ct, tot vikt ca 4,4 g
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
8d 3h
STOLAR, 6 st, swedish modern, 1940-tal_34046a_8dc6b4845a4a8b6_lg.jpeg
STOLAR, 6 st, swedish modern, 1940-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 3h
TAVELBELYSNING, mässing, 1900-talets mitt_34008a_8dc6b73568f3cbb_lg.jpeg
TAVELBELYSNING, mässing, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 3h
SNURRFÅTÖLJ, HÅG, "Sideways", 2000-tal_34154a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
8d 3h
ARMBANDSUR, 18k guld, Tissot, manuellt urverk, tot vikt ca 15 g_33932a_8dc6a7facfcd14b_lg.jpeg
ARMBANDSUR, 18k guld, Tissot, manuellt urverk, tot vikt ca 15 g
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
9d 2h
VÄGGSKÅP, allmoge, Härjedalen, 1800-talets andra hälft
Aktuellt bud5 400 SEK
Värdering4 000 SEK
9d 2h
WIWEN NILSSON, ring, 18k guld, med bergkristaller, 1941, tot vikt ca 5,2 g
Aktuellt bud5 800 SEK
Värdering6 000 SEK
9d 2h
RUDOFO DORDONI, bordslampa Lumiere XXS, Foscarini, Italien, nutida
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering3 000 SEK
9d 2h
BRUDKRONA, silver och bergkristall, Arvo Saarela, Enköping 1965
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering4 000 SEK
9d 2h
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 500 SEK
9d 2h
LJUSSTAKAR, 1 par, förgylld brons, 1800-talets första hälft
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering5 000 - 7 000 SEK
9d 2h
COLLIER, 18k guld, vikt ca 31,5 g
Aktuellt bud14 500 SEK
Värdering14 000 - 16 000 SEK
9d 2h
GRETA MAGNUSSON GROSSMAN, bordslampa, "Cobra", för Gubi, nutida
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
9d 2h
ROYAL COPENHAGEN, 12 st, mattallrikar, "Musselmalet", modell 1084, helblond
Aktuellt bud5 000 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK
9d 2h
ROYAL COPENHAGEN, 12 st, djupa tallrikar, "Musselmalet", modell 1170, helblond
Aktuellt bud4 200 SEK
Värdering5 000 - 7 000 SEK
9d 2h
ROYAL COPENHAGEN, 12 st, smörgåstallrikar, "Musselmalet", modell 1086, helblond
Aktuellt bud4 000 SEK
Värdering4 000 SEK
9d 2h
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering1 500 SEK
9d 2h
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
9d 2h
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering2 000 SEK
9d 2h
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 000 SEK
9d 2h
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering3 000 SEK
9d 2h
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
9d 2h
ROYAL COPENHAGEN, 4 st crèmekoppar med fat, "Musselmalet", modell 1228
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering2 000 SEK
9d 2h
TAKLAMPA, mässing och glas, swedish modern, 1940-tal
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering5 000 SEK
9d 2h
SOFFBORD, swedish modern, 1940-tal
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering3 000 SEK

ÄNDRADE ÖPPETTIDER: 10/5 STÄNGT