SKULPTURER, 4 st, skuret trä, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

KONSTLITTERATUR, 5 st, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

Aktuellt bud350 SEK
Värdering800 SEK

Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK

Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

WILKE ADOLFSSON, pokal på hög fot, glas, graalteknik, signerad och daterad 1999
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK

STAFAN SNIDARE (född 1939), akvarell, signerad och daterad -91
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK

BORDSFOTOGENLAMPA, mässing och glas, omkring år 1900
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK

Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

ESPRESSOMASKIN, Isomac, Italien, 2000-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering500 SEK

BORDSLAMPA, "B-108", Bergboms, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK

FIGURER, 4 st, keramik, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 3 del, glas, Kosta Boda, signerade
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, akvarell, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

JOSEF FRANK, bricka, "Tulpaner", Firma Svenskt Tenn
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK

ÄGGHÖNOR, 2 st, porslin, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

Aktuellt bud5 200 SEK
Värdering20 000 - 22 000 SEK

BYRÅ, rokokostil, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering800 SEK

LJUSSTAKE, mässing, 1800-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK

BURK MED LOCK, glas och nysilver, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

SKEPPSUR, mässing, Pilot Marine, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK

ROLAND SVENSSON, färglitografi, signerad och numrerad 12/360
Aktuellt bud400 SEK
Värdering300 SEK

VAS, glas, Reijmyre glasbruk, daterad Reijmyre 1990
Aktuellt bud350 SEK
Värdering300 SEK

LISA LARSON, figurin, stengods, "Oscar", ur serien Sekelskifte, Gustavsberg
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK

GUNNAR CYRÉN, karaff, glas, "Sofiero", Orrefors
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK

Aktuellt bud600 SEK
Värdering800 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på papper, otydligt signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK

CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
Aktuellt bud4 800 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK

TRÄDGÅRDSPALLAR, 1 par, Byarum, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering3 000 SEK

OIVA TOIKKA, 7 st assietter, glas, "Fauna", Nuutajärvi, Finland, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK

DALATUPPAR, 2 st, målat trä, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK

MARION BELIN (1933-2022), handkolorerad litografi, signerad och numrerad 8/20
Aktuellt bud650 SEK
Värdering800 SEK

ERIKA LAGERBIELKE, vas, glas, "Louise", Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

JOSEF FRANK, kudde, "Italian dinner", linne, Firma Svenskt Tenn, 2000-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering500 SEK

SKOR, 1 par, Ecco, stl 6
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

ODD JACOBSEN, 2 st färglitografier, signerade och numrerade 194/275 och 242/275
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

MONA STARFELT (1931-2008), färglitografi, signerad och numrerad
Aktuellt bud450 SEK
Värdering500 SEK

KENT ERIKSSON, bordslampa, stengods, Designhuset, Lidköping
Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 500 SEK

OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, England, 1800-/1900-tal, osignerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK

TALLRIK, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK

ALVAR AALTO, barnstol, modell N65, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering700 SEK

FIGUR, gips, tomte, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK

ROLF BERG, 1 par, figurer, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK

KARMSTOLAR, 1 par, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering600 SEK

ROLAND SVENSSON, färglitografi, "Möte på isen", signerad och numrerad 166/360
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering4 000 SEK

BORDSFOTOGENLAMPA, mässing, jugend, tidigt 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK