4h 12 m
SPEGELLAMPETT, rokokostil, sent 1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
4h 14 m
PETER DE WIT, ring, platina, Linköping 2013
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering5 000 SEK
4h 16 m
MARCEL WANDERS, matbord, "Container table Bohdi", Moooi, nutida
Aktuellt bud5 000 SEK
Värdering12 000 - 15 000 SEK
4h 18 m
HALSKEDJA MED HÄNGE, brons med tigeröga, Kalevala Koru, Finland, 1970-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4h 20 m
VÄGGSKÅP, Montana, nutida
VÄGGSKÅP, Montana, nutida
Aktuellt bud400 SEK
Värdering500 SEK
4h 22 m
ERIC CEDERBERG (1897–1984), olja på duk, signerad och daterad 59
Aktuellt bud3 800 SEK
Värdering4 000 SEK
4h 24 m
SKÅL PÅ FOT, nysilver och glas, omkring år 1900
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
4h 26 m
JEAN-LOUIS DOMECQ, industrilampa, Jielde, Frankrike, formgivningsår 1950
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 500 SEK
4h 28 m
VATTENKANNA, mässing, ES Sörensen, Köpenhamn, Danmark
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
4h 30 m
HANDSPEGEL / PUDERDOSA, silver, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud600 SEK
Värdering800 SEK
4h 32 m
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
4h 34 m
DIOR, väska / clutch, 1900-talets slut
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
4h 36 m
BORD, allmoge, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
4h 38 m
STEKFAT, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Aktuellt bud600 SEK
Värdering2 500 SEK
4h 40 m
BORDSLAMPA, vitmetall, Ståks Armatur, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4h 42 m
LEKSAKSBILAR, 6 st, bla Tekno, 1900-talets mitt
Aktuellt bud600 SEK
Värdering500 SEK
4h 44 m
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
4h 46 m
KARMSTOL, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud650 SEK
Värdering500 SEK
4h 48 m
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
4h 50 m
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
4h 52 m
HANS-AGNE JAKOBSSON, 3 st, vägglampor, mässing, "v 149", Hans-Agne Jakobsson AB, Markaryd, etikettmärkta
Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 000 SEK
4h 54 m
VÄGGSKÅP, Montana, nutida
VÄGGSKÅP, Montana, nutida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
4h 56 m
 LILLEBROR SÖDERLUND & LISBETH JOBS, skulptur, målat trä, hemslöjden Leksand
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4h 58 m
LIS ZWICK (1942-2020), blandteknik, signerad och daterad 1980
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
5h 00 m
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
5h 02 m
ULF ÅLUND (född 1948), olja på duk, signerad
Aktuellt bud400 SEK
Värdering700 SEK
5h 04 m
LOUISE CAMPBELL, taklampa, "Collage", för Louis Poulsen, Danmark
Aktuellt bud650 SEK
Värdering3 000 SEK
5h 06 m
PIERRE SINDRE, karmstol, "Button", Gärsnäs, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5h 08 m
SPEGEL, rokokostil, 1900-tal
SPEGEL, rokokostil, 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
5h 10 m
STEFAN DIEZ, matbord, "New order", för HAY, nutida
Startbud200 SEK
Värdering4 000 SEK
5h 12 m
BRUNO MATHSSON, karmstol, "Mirja", DUX, 2000-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
5h 14 m
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
5h 16 m
KARAFFER, 1 par, kristall, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering500 SEK
5h 18 m
BOUILOTTELAMPA, mässing, empirestil, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 500 SEK
5h 20 m
FIGURINER, 4 st, porslin, Goebel, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
5h 22 m
ANDRÉS MARTÍNEZ, väggur, borstad mässing och valnöt, "Micro daro clock", Nomon, formgiven 2022
Aktuellt bud700 SEK
Värdering2 500 SEK
5h 24 m
TAKLAMPA, patinerad metall och glas, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5h 26 m
TAKLAMPA, Front Design, "Fog", Zero Interiör, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
5h 28 m
HÖGTALARE, 1 par, Play 5, Sonos, samtida
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 500 SEK
5h 30 m
PETER BOROTINSKIJ (född 1948), färglitografi, signerad och daterad -97
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5h 32 m
DAGBÄDD, "Nooa", Martela, nutida
Aktuellt bud700 SEK
Värdering3 000 SEK
1d 4h
LOUIS BASTIN (1912-1979), färglitografi, signerad, onumrerad
Aktuellt bud350 SEK
Värdering300 SEK
1d 4h
CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
1d 4h
Aktuellt bud4 800 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
1d 4h
BORDSLAMPA, glas, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 4h
SKOR, 2 par, Jenny by Ara och Arche, stl 6 och 39
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 4h
HÖRNSKÅP, allmoge, med datering 1825
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 4h
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK

ÄNDRADE ÖPPETTIDER:
STÄNGT 24 dec - 6 jan