32 m 03s
TISSOT, armbandsur, 18k guld, tot vikt ca 10 g
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
34 m 03s
BENGT ORUP, 4 st, glas, "Strikt", Johansfors, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
36 m 03s
ERIK HÖGLUND, 9 del, glas, Boda, 1900-talets mitt
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
38 m 03s
BORDSLAMPA, koppar och glas, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering700 SEK
40 m 03s
SALONGSBORD, nyrokoko, 1800-talets slut
Aktuellt bud450 SEK
Värdering600 SEK
42 m 03s
HINKAR, 3 st, emalj, 1900-tal
HINKAR, 3 st, emalj, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
44 m 03s
ULLA PROCOPÉ, 6 st mockakoppar med fat, stengods, "Ruska", Arabia
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
46 m 03s
SKÅL, silver, GAB, 1952, vikt ca 200 g
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering1 500 SEK
48 m 03s
HÄNGE MED KEDJA SAMT RING, koppar, Kolmården, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
50 m 03s
KORGSÄNG, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
52 m 03s
MOCKASERVIS, 13 del, porslin, "Sanssouci", Rosenthal, 1900-talets mitt
Aktuellt bud650 SEK
Värdering500 SEK
54 m 03s
TAKLAMPA, mässing och glas, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
56 m 03s
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
58 m 03s
ERIK HÖGLUND, vas, glas, Boda, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1h 00 m
RAM, gustaviansk, 1700-talets andra hälft
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
1h 02 m
Aktuellt bud4 600 SEK
Värdering4 000 SEK
1h 04 m
FICKUR, 4 st, silver, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud450 SEK
Värdering600 SEK
1h 06 m
HÄNGE MED HALSKEDJA, 18k guld, med bla diamanter, tot vikt ca 3,5 g
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
1h 08 m
TASERUDSSTAKE, trä, Matts, Arvika, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1h 10 m
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, Norell, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 500 SEK
1h 12 m
Aktuellt bud400 SEK
Värdering2 000 SEK
1h 14 m
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad
Aktuellt bud350 SEK
Värdering400 SEK
1h 16 m
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1h 18 m
SKÅP, Axel Beckman Möbelfabrik Norrköping, 1930-tal
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering1 800 SEK
1h 20 m
INGEGERD GÄRTNER (1916-2006), färglitografi, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1h 22 m
BRICKBORD, enligt uppgift Iran, 1970-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
1h 24 m
GÖTE AUGUSTSSON, skål, glas, Ruda
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1h 26 m
ARMBANDSUR, 9 st samt klockhänge, vit- och gulmetall, bla Axxcent, LK, Titus, Moretime och Regal, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1h 28 m
MAJ HEMBERG (1906-1992), provtryck, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
1h 30 m
KRUS, med lock, lergods, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1h 32 m
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1h 34 m
WILHELM KÅGE, vas, stengods, Argenta, Gustavsberg
Aktuellt bud650 SEK
Värdering1 500 SEK
1h 36 m
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1h 38 m
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, tot vikt ca 2,7 g
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
1h 40 m
KARIN MOBRING, soffbord, "Karusell", Ikea, 1960-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
1h 42 m
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1h 44 m
MODELLMOTORCYKEL, Kawasaki 750, Poly Toys, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1h 46 m
HEE WELLING, skrivstol, "AAC20", HAY, Danmark, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering700 SEK
1h 48 m
VAS, MINIATYRSKÅL, FIGURIN OCH FAT, porslin, Japan, bla Satsuma, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
1h 50 m
SEKRETÄR, 1900-talets början
SEKRETÄR, 1900-talets början
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering800 SEK
1h 52 m
VÄGGPENDYL, Junghans, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
1h 54 m
FICKUR, 2 st, silver, Omega samt Longines, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud700 SEK
Värdering800 SEK
1h 56 m
ÅKE WIKSTRÖM (född 1927), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1h 58 m
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 0h
BÖCKER, 4 st, bla om silversmide, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 0h
KARBIDLAMPA, mässing, Primus, no 1024
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 0h
SAMLING MYNT, 13 st, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 0h
SKÅLFAT, 4 st, porslin, bla Meiji (1868-1912)
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK