01 m 43s
LAGGKÄRL, allmoge, 1800-tal
LAGGKÄRL, allmoge, 1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
03 m 43s
LJUSTER, smide, 1800-tal
LJUSTER, smide, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
05 m 43s
SAMLING YXOR, 13 st, 1900-tal
SAMLING YXOR, 13 st, 1900-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
07 m 43s
REDSKAP, 3 de.l bla mässing, 1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
09 m 43s
SAMLING SPIK, smide, allmoge, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11 m 43s
UGNSLUCKA, gjutjärn, Näfveqvarn, 1900-talets början
Aktuellt bud450 SEK
Värdering600 SEK
13 m 43s
FLASKSTÄLL, med flaskor, allmoge, omkring år 1900
Aktuellt bud750 SEK
Värdering400 SEK
15 m 43s
LÅS OCH NYCKLAR, smide och mässing, bla 1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
17 m 43s
ÅLTINA, rotting, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
19 m 43s
SKÅLAR, 2 st, lergods, 1800-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
21 m 43s
KVARN, gjutjärn, "Tor", sannolikt 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
23 m 43s
UGNSLUCKA, gjutjärn, Ankarsrum, 1900-talets början
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
25 m 43s
POLHEMSLÅS,  järn, antikt
POLHEMSLÅS, järn, antikt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
27 m 43s
TALJOR, 2 st, 1800-tal
TALJOR, 2 st, 1800-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
29 m 43s
PALL, allmoge, 1800-/1900-tal
PALL, allmoge, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
31 m 43s
VIKTER, järn och mässing, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
33 m 43s
SÅG, smide, 1700-/1800-tal
SÅG, smide, 1700-/1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
35 m 43s
ÅNGSTRYKJÄRN, gjutjärn, Husqvarna, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
37 m 43s
LAGGKÄRL, allmoge, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering300 SEK
39 m 43s
KITTEL, koppar, 1800-tal
KITTEL, koppar, 1800-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
41 m 43s
LOKOR, 1 par, allmoge, 1700-/1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
43 m 43s
SKÅP, allmoge, 1700-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
45 m 43s
SAMLING YXOR, 5 st, 1900-tal
SAMLING YXOR, 5 st, 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
47 m 43s
TEXTIL, ull, allmoge, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
49 m 43s
SAMLING YXOR, 7 st, 1900-tal
SAMLING YXOR, 7 st, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
51 m 43s
SVEPASK, matsäcksskrin, 1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
53 m 43s
UGNSLUCKA, gjutjärn, Näfveqvarn, No 2, 1900-talets början
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
55 m 43s
SÖMNADSTILLBEHÖR, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
57 m 43s
Aktuellt bud650 SEK
Värdering400 SEK
59 m 43s
DAMEJEANNE, glas, 1900-tal
DAMEJEANNE, glas, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1h 01 m
KOPPARHINK, 1800-tal
KOPPARHINK, 1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
1h 03 m
BRÄNNARE, "No 703", Primus, AB BA Hjorth & Co, Stockholm
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1h 05 m
VAXSTAPELSTÄLL, smide, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1h 07 m
LAGGKÄRL, 3 st, allmoge, 1800-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering300 SEK
1h 09 m
PETER FREUDENTHAL (född 1938), färglitografi, signerat och daterad -79
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
1h 11 m
MATTA, Kelim, modern design, ca 164 x 160 cm
Startbud200 SEK
Värdering5 000 SEK
1h 13 m
SERVISGLAS, 39 del, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
1h 15 m
BYRÅ, rokokostil, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
1h 17 m
GÖRAN WÄRFF, ljuslykta, glas, "Sunflower", Kosta, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
1h 19 m
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
1h 21 m
BRICKBORD, orientalisk stil, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 000 SEK
1h 23 m
DUK, tyg "Rockbird" GP & J Baker, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering800 SEK
1h 25 m
SAMLING ARMBANDSUR, 6 st, metall, bla Polo Jack, Citizen, Tajms, Moretime, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1h 27 m
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
1h 29 m
ALTARLJUSSTAKAR, 1 par, metall, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
23h 17 m
MATTA, Kelim, broderat mönster, ca 183 x 114 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering5 000 SEK
23h 19 m
JOSEF EKBERG, lockurna, porslin, Gustavsberg, art deco, 1920-/30-tal, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 200 SEK
23h 21 m
ELEKTRISK BRÄNNUGN, Sähköpolttouuni Valmi Staia, Uterm AB Kolmården, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 800 SEK