17h 02 m
BROSCH / HÄNGE, 18k guld, tot vikt ca 7,4 g
Aktuellt bud5 600 SEK
Värdering6 000 SEK
17h 04 m
DAMARMBANDSUR, 14k guld, 1900-talets mitt
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
17h 06 m
Aktuellt bud500 SEK
Värdering600 SEK
17h 08 m
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
17h 10 m
RING, 18k vitguld, med diamant ca 0.16 ct, GFAB, 1984, vikt ca 2 g
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering3 000 SEK
17h 12 m
KAFFESKEDAR, 13 st, silver, 1960-tal, tot vikt ca 130 g
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering1 000 SEK
17h 14 m
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
17h 16 m
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
17h 18 m
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
17h 20 m
KANDELABER, smide och glas, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
17h 22 m
VITRINSKÅP, 1800-talets slut
VITRINSKÅP, 1800-talets slut
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
17h 24 m
FIGURIN, porslin, Goebel, Tyskland
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
17h 26 m
HATTHYLLA, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
17h 28 m
GUNGHÄST, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK
17h 30 m
ÅKE WICKSTRÖM (1927-2019), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
17h 32 m
MATTA, Kelim, ca 203 x 202 cm
MATTA, Kelim, ca 203 x 202 cm
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
17h 34 m
BOKSTÖD, 1 par, sten, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
17h 36 m
LJUSKRONA, 1900-/2000-tal
LJUSKRONA, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
17h 38 m
SERVERINGSFAT, porslin, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
17h 40 m
FRANCO RUSSO, 1 par stövletter, strlk 40
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
17h 42 m
GLASMÅLNINGAR, 2 st, 1800-tal
GLASMÅLNINGAR, 2 st, 1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
17h 44 m
VÄGGPENDYL, Junghans, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
17h 46 m
BORDSUR SAMT KANDELABRAR, 1 par, 1800-tal
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
17h 48 m
PUNCHMUGGAR, 5 st, silver, GAB 1967, tot vikt ca 188 g
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering1 500 SEK
17h 50 m
GUNNAR CYRÉN, skål, glas, Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
17h 52 m
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering3 500 SEK
17h 54 m
SKULPTUR, trä, signerad K-G, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
17h 58 m
Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 500 SEK
18h 00 m
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK
18h 02 m
TAKLAMPA, mässing och glas, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
18h 04 m
RINGAR, 2 st 18k guld, tot vikt ca 1,8 g
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
18h 06 m
RING, 18k vitguld, med diamanter, vikt ca 2,8 g
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering3 500 SEK
18h 08 m
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
18h 10 m
CAFÉSTOLAR, 3 st, sk Bryggeristolar, 1900-talets mitt
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK
18h 12 m
BORDSLAMPA, porslin och mässing, Frankrike, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
18h 14 m
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, "California", porslin, Rörstrand
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
18h 16 m
ELIS BERGH, vas, glas, Kosta, 1945, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
18h 18 m
EINAR BÄCKSTRÖM, taklampa, Malmö, 1960-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
18h 20 m
BARPALLAR, 1 par, "Citizen Ghost", Minus tio, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
18h 22 m
GOLVUR, England, 1800-talets andra hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
18h 24 m
ORIENTMATTA, Kirman, ca 251 x 170 cm
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
18h 26 m
HALSKEDJA MED BERLOCK, 18k guld, bla GD & Co, Malmö, tot vikt ca 10 g
Aktuellt bud8 400 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK
18h 28 m
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering800 SEK
18h 30 m
JAMIE HAYON, "Palett", soffbord, &Tradition, nutida
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering6 000 SEK
1d 17h
SERVISPORSLIN, 18 del, porslin, "Ostindia Floris", Rörstrand
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 17h
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 134 g
Aktuellt bud110 000 SEK
Värdering100 000 - 110 000 SEK
1d 17h
OIVA TOIKKA, figur, glas, Ittala, Finland, etikettmärkt
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 17h
FÖRTJÄNSTMEDALJ, 18k guld, tot vikt ca 31,5 g
Aktuellt bud23 000 SEK
Värdering22 000 - 25 000 SEK