Förlängd 01 m 37s
MINIATYRVASER, 11 st, trä, 1900-tal
Aktuellt bud450 SEK
Värdering300 SEK
01 m 37s
ORIENTMATTA, Sarouk, ca 100 x 70 cm
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
03 m 37s
LODUR, omkring år 1900
LODUR, omkring år 1900
Aktuellt bud750 SEK
Värdering1 000 SEK
05 m 37s
SKÅL PÅ FOT, kolmårdsmarmor, signerad och daterad WG 1974
Aktuellt bud550 SEK
Värdering400 SEK
07 m 37s
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1900-tal
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
09 m 37s
TELEFONVÄXEL, modell 1937, nr 406, Albiswerk, Zürich A.G, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
11 m 37s
WILHELM KÅGE, kryddhylla, trä och porslin, "Blå Pyro", Gustavsberg, 1900-talets första hälft.
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 000 SEK
13 m 37s
MATTA, Kina, old, ca 246 x 157 cm
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 500 SEK
15 m 37s
HALSKEDJA MED HÄNGE SAMT ÖRHÄNGEN, 1 par, mässing och glas, art dèco-stil, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
17 m 37s
VAS, keramik, Tilgmans, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
19 m 37s
ÄGGKOPPAR, 4 st, marmor, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
21 m 37s
VAS, silver, MGAB 1969, vikt ca 81 g
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
23 m 37s
Aktuellt bud450 SEK
Värdering500 SEK
25 m 37s
FONTÄNBORD, sannolikt 1960-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering600 SEK
27 m 37s
JURGEN VON KONOW (1915-1959), olja på duk, signerad och daterad 1954
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
29 m 37s
SPARBÖSSA, keramik, äpple, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
31 m 37s
TAKLAMPA, teak, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
33 m 37s
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK
35 m 37s
MATTA, Kelim, klassisk design, ca 249 x 206 cm
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering8 000 SEK
37 m 37s
TAMBURMAJOR, mässing, 1900-talets senare hälft
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
39 m 37s
SERVERINGSFAT, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, nr 101/1
Aktuellt bud350 SEK
Värdering600 SEK
41 m 37s
EMALJSKYLT, "Svecia", 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
43 m 37s
LJUSSTAKAR, 6 st, glas, sk fattigmanssilver, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
45 m 37s
SPEGEL, empire, 1800-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
47 m 37s
RING, 18k guld, svenska stämplar 1894, med blå syntetisk sten, tot vikt ca 4,6 g
Aktuellt bud2 800 SEK
Värdering4 000 SEK
49 m 37s
PIEDESTAL, bambu och rotting, 1940-tal
Aktuellt bud600 SEK
Värdering800 SEK
51 m 37s
HANS-AGNE JAKOBSSON, ljuslykta, mässing och glas, "L 95", Markaryd, 1960-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
53 m 37s
LJUSSTAKAR, 1 par, gjutjärn, Stafsjö Bruk, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
55 m 37s
STIG LINDBERG, fat, stengods, "Silur", Gustavsberg
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
57 m 37s
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 200 SEK
59 m 37s
VINGLAS, 6 st, glas, sannolikt sent 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1h 01 m
NATTKARAFF, glas, 1900-talets början
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1h 03 m
BORDSUR, bemålat gips, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1h 05 m
KUDDAR, 2 st, siden, 1800-tal
KUDDAR, 2 st, siden, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
1h 07 m
KAPPA, fuskpäls, Ramosport, Frankrike, strl 38, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1h 09 m
MATTA, Kelim, broderat mönster, ca 180 x 110 cm
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering5 000 SEK
1h 11 m
ENSTENSRING, 18k vitguld, med briljantslipad diamant ca 0.22 ct, vikt ca 2,5 g
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
1h 13 m
PAWEL ALTHAMER (Polen, född 1967), skulptur i textil, stämpelmärkt
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
1h 15 m
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1h 17 m
GLÖGGSERVIS, 9 del, glas, Boda Nova, sent 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
1h 19 m
BORDSLAMPA OCH VASER, 3 st, keramik, Laholm, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
23h 05 m
MATTA, Kelim, ca 245 x 197 cm
MATTA, Kelim, ca 245 x 197 cm
Aktuellt bud650 SEK
Värdering8 000 SEK
23h 07 m
HERRARMBANDSUR, 18k guld, Omega, Automatic, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud10 500 SEK
Värdering4 000 SEK
23h 09 m
KARMSTOL, gustaviansk, 1700-tal
Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 200 SEK
23h 11 m
ARMBAND, 18k guld, bismarck, med 6 berlocker, tot vikt ca 9,2 g
Aktuellt bud7 600 SEK
Värdering7 000 SEK
23h 13 m
ARMBANDSUR, Citizen Automatic, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
23h 15 m
RING, 18k guld, med rosa sten, tot vikt ca 1,4 g
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 500 SEK
23h 17 m
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt
Aktuellt bud850 SEK
Värdering1 200 SEK