16h 12 m
Aktuellt bud350 SEK
Värdering300 SEK
16h 14 m
DAMEJEANNE, glas, 1900-tal
DAMEJEANNE, glas, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
16h 16 m
SPELBORD, omkring år 1900
SPELBORD, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
16h 18 m
TAKLAMPA, hamrad koppar, omkring år 1900
Aktuellt bud300 SEK
Värdering700 SEK
16h 20 m
LUR OCH LJUSHÅLLARE, vitmetall, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
16h 22 m
LAGGKÄRL, 3 st, bla dryckesstånka, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
16h 24 m
GENERALSTABEN MAPP, "Karl XII på slagfältet", kartverk, 1919
Aktuellt bud600 SEK
Värdering2 000 SEK
16h 26 m
FOLKE GULLBY (1912-1982), etsning, signerad och numrerad 3/50
Aktuellt bud800 SEK
Värdering400 SEK
16h 28 m
DAMARMBANDSUR, gulddoublé, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
16h 30 m
ORIENTMATTA, galleri, old, figural, ca 293 x 103 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering4 000 SEK
16h 32 m
TRÄDGÅRDSSOFFA, Näfveqvarns bruk, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering2 500 SEK
16h 34 m
ENSTENSRING, 18k guld, briljantslipad diamant ca 1.50 ct
Aktuellt bud15 000 SEK
Värdering18 000 - 20 000 SEK
16h 36 m
TRÄDGÅRDSSOFFA, GV Rundström & Co, Norrköping, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering2 500 SEK
16h 38 m
BOJAN, porslin, Kina, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
16h 40 m
BÖCKER, 15 st, konstlitteratur mm, bla Svenskt Måleri, mestadels 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
16h 42 m
KORGSÄNG, 1800-/1900-tal
KORGSÄNG, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
16h 44 m
BARSTOLAR, 1 par, "Minds BS", Johansson Design, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
16h 46 m
TEXTIL, ull, allmoge, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
16h 48 m
SAMLING ARMBANDSUR, 8 st, metall, bla Moretime, Certina, Origo , 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
16h 50 m
KORGSTOL, bambu och rotting, 1900-talets mitt
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
16h 52 m
RESEGRAMMOFON, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
16h 54 m
TALLRIKAR, 3 st, allmoge, 1800-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
16h 56 m
URNA, keramik, 1800-/1900-tal
URNA, keramik, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering300 SEK
16h 58 m
SAMLING ARMBANDSUR, 10 st, metall, bla Hitech, Eve Mon Crois, Exacta, Dimpax, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
17h 00 m
FLASKA, glas, 1900-tal
FLASKA, glas, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
17h 02 m
JASPER MORRISON, taklampa, "Smithfield", Flos, samtida
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
17h 04 m
ANNA-LISA THOMSON, vas, lergods, 1900-talets mitt
Aktuellt bud300 SEK
Värdering300 SEK
17h 06 m
BYRÅ, rokokostil, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
17h 08 m
MATTA, Kelim, ca 202 x 145 cm
MATTA, Kelim, ca 202 x 145 cm
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering5 000 SEK
17h 10 m
CITIZEN, armbandsur, rostfritt stål, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
17h 12 m
TERMOS, AB Termoverken Jönköping, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
17h 14 m
JULSTJÄRNA, trä, 2000-tal
JULSTJÄRNA, trä, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
17h 16 m
FELIX HATZ (1904-1999), litografi, signerad, daterad -57 och numrerad 5/30
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
17h 18 m
KARBIDLYKTOR, 2 st, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
17h 20 m
ANTTI KOTILAINEN, skrivstol, "Sola", Martela, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
17h 22 m
VÄGGLAMPOR, 1 par, mässing, 1970-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
17h 24 m
MUNSPEL, "The 64 chromonica", Hohner, Tyskland
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
17h 26 m
GOLVURNA, orientalisk, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
17h 28 m
KINESISK KERAMIK, 5 del, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
17h 30 m
T GAUGAIN, litografiskt tryck, G. Morland Pinx, London 1785
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
17h 32 m
SAMLING KLOCKARMBAND, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
17h 34 m
ELIS BERGH, 73 del, glasservis,"Ekeberga bård", Kosta
Aktuellt bud850 SEK
Värdering2 000 SEK
17h 36 m
COLLIER, ARMBAND SAMT ÖRHÄNGEN, bärnsten, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
17h 38 m
STOLAR, 1 par, snarlika, sengustavianska, 1800-talets fösta hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
17h 40 m
OKÄND KONSTNÄR, olja på träpannå, 1800-tal, osignerad
Aktuellt bud700 SEK
Värdering600 SEK
17h 42 m
STOLAR, 4 st, nutida
STOLAR, 4 st, nutida
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
17h 44 m
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
17h 46 m
SVEN SKALD (1905-1975), pastell, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK