20h 08 m
SKULPTURER, 4 st, skuret trä, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
20h 10 m
KONSTLITTERATUR, 5 st, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
20h 12 m
Aktuellt bud350 SEK
Värdering800 SEK
20h 14 m
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
20h 16 m
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
20h 18 m
WILKE ADOLFSSON, pokal på hög fot, glas, graalteknik, signerad och daterad 1999
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
20h 20 m
STAFAN SNIDARE (född 1939), akvarell, signerad och daterad -91
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
20h 22 m
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing och glas, omkring år 1900
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK
20h 24 m
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
20h 26 m
ESPRESSOMASKIN, Isomac, Italien, 2000-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering500 SEK
20h 28 m
BORDSLAMPA, "B-108", Bergboms, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
20h 32 m
FIGURER, 4 st, keramik, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
20h 34 m
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 3 del, glas, Kosta Boda, signerade
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
20h 36 m
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, akvarell, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
20h 38 m
JOSEF FRANK, bricka, "Tulpaner", Firma Svenskt Tenn
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
20h 40 m
ÄGGHÖNOR, 2 st, porslin, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
20h 42 m
Aktuellt bud5 200 SEK
Värdering20 000 - 22 000 SEK
20h 44 m
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering800 SEK
20h 46 m
LJUSSTAKE, mässing, 1800-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
20h 48 m
BURK MED LOCK, glas och nysilver, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
20h 50 m
SKEPPSUR, mässing, Pilot Marine, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
20h 52 m
ROLAND SVENSSON, färglitografi, signerad och numrerad 12/360
Aktuellt bud400 SEK
Värdering300 SEK
20h 54 m
VAS, glas, Reijmyre glasbruk, daterad Reijmyre 1990
Aktuellt bud350 SEK
Värdering300 SEK
20h 56 m
LISA LARSON, figurin, stengods, "Oscar", ur serien Sekelskifte, Gustavsberg
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
20h 58 m
GUNNAR CYRÉN, karaff, glas, "Sofiero", Orrefors
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
21h 00 m
Aktuellt bud600 SEK
Värdering800 SEK
21h 02 m
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på papper, otydligt signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
21h 04 m
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
21h 06 m
CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
Aktuellt bud4 800 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
21h 08 m
TRÄDGÅRDSPALLAR, 1 par, Byarum, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
21h 10 m
OIVA TOIKKA, 7 st assietter, glas, "Fauna", Nuutajärvi, Finland, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK
21h 12 m
DALATUPPAR, 2 st, målat trä, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
21h 14 m
MARION BELIN (1933-2022), handkolorerad litografi, signerad och numrerad 8/20
Aktuellt bud650 SEK
Värdering800 SEK
21h 16 m
ERIKA LAGERBIELKE, vas, glas, "Louise", Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
21h 18 m
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
21h 20 m
JOSEF FRANK, kudde, "Italian dinner", linne, Firma Svenskt Tenn, 2000-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering500 SEK
21h 22 m
SKOR, 1 par, Ecco, stl 6
SKOR, 1 par, Ecco, stl 6
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
21h 24 m
ODD JACOBSEN, 2 st färglitografier, signerade och numrerade 194/275 och 242/275
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
21h 26 m
MONA STARFELT (1931-2008), färglitografi, signerad och numrerad
Aktuellt bud450 SEK
Värdering500 SEK
21h 28 m
KENT ERIKSSON, bordslampa, stengods, Designhuset, Lidköping
Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 500 SEK
21h 30 m
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, England, 1800-/1900-tal, osignerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
21h 32 m
TALLRIK, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
21h 34 m
ALVAR AALTO, barnstol, modell N65, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering700 SEK
21h 36 m
FIGUR, gips, tomte, 1900-tal
FIGUR, gips, tomte, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
21h 38 m
ROLF BERG, 1 par, figurer, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
21h 40 m
KARMSTOLAR, 1 par, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering600 SEK
21h 42 m
  ROLAND SVENSSON, färglitografi, "Möte på isen", signerad och numrerad 166/360
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering4 000 SEK
21h 44 m
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing, jugend, tidigt 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK