20s
 SAMLING BIJOUTERIER, 12 del, bla silver, 1900-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering400 SEK
02 m 20s
COCKTAILGLAS, 6 st, silver, GAB, 1953, tot vikt ca 360 g
Aktuellt bud5 800 SEK
Värdering3 000 SEK
04 m 20s
SALONGSBORD, björk, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
06 m 20s
VETTE SAMT FIGURER, 2 st, trä, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK
08 m 20s
BERTIL EKFELDT (1920-2004), olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10 m 20s
LYKTA, mässing, 1900-tal
LYKTA, mässing, 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
12 m 20s
PETER J LASSEN, skåpsmoduler, Montana, sannolikt 2000-tal
Aktuellt bud700 SEK
Värdering2 000 SEK
14 m 20s
BY LASSEN, golvhylla, samtida
BY LASSEN, golvhylla, samtida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
16 m 20s
ARMBANDUR, gulddoublé, Seiko, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
18 m 20s
GOTTFRID OLSSON (1890-1979), olja på duk, signerad
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
20 m 20s
MATSERVIS, 105 del, för 20 pers, flintgods, "Svenska Slott", Rörstrand, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering4 000 SEK
22 m 20s
ORIENTMATTA, ca 265 x 174 cm
ORIENTMATTA, ca 265 x 174 cm
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
24 m 20s
TAPIO WIRKKALA, vas, glas, Iittala, osignerad
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
26 m 20s
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
28 m 20s
CRÈMEKOPPAR, 6 st, porslin, "Blå blomst", Royal Copenhagen
Aktuellt bud450 SEK
Värdering600 SEK
30 m 20s
TRÅG, allmoge, större modell, sannolikt 1800-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
32 m 20s
GUNNAR NYLUND, vas / kanna, stengods, Rörstrand, signerad
Aktuellt bud550 SEK
Värdering600 SEK
34 m 20s
SKÅP, allmoge, 1800-tal
SKÅP, allmoge, 1800-tal
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 500 SEK
36 m 20s
ARMBAND, BROSCH, RING SAMT 2 PAR ÖRHÄNGEN, med granater, 1900-tal
Aktuellt bud800 SEK
Värdering800 SEK
38 m 20s
FIGUR, porslin, Jema Holland
FIGUR, porslin, Jema Holland
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
40 m 20s
BLOMBORD, jugend, tidigt 1900-tal
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering1 200 SEK
42 m 20s
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
44 m 20s
GOLVLAMPA, teak och mässing, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
46 m 20s
CHARLES SJÖHOLM (född 1933), olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
48 m 20s
KLACKRING, 18k guld, med grön sten, tot vikt ca 5,8 g
Aktuellt bud3 800 SEK
Värdering4 000 SEK
50 m 20s
BRASVERKTYG, mässing och smide, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
52 m 20s
VÄGGPENDYL, ek och mässing, Junghans, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
54 m 20s
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt
Aktuellt bud850 SEK
Värdering1 200 SEK
56 m 20s
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
58 m 20s
YTTERFODER, jugend, porslin, Rörstrand, 1900-talets början
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
1h 00 m
VÄGGSKULPTURER, 2 st, trä, signerade K-G, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
1h 02 m
LENA LINDERHOLM, skål, keramik, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1h 04 m
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 800 SEK
1h 06 m
KAFFESKEDAR, 12 st, silver, CG Hallberg, 1945, tot vikt ca 150 g
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering1 200 SEK
1h 08 m
SAMLING BIJOUTERIER, 14 st, olika material, bla Sporrong, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
1h 10 m
SKULPTUR, alabaster, 1900-talets andra hälft, större modell
Aktuellt bud750 SEK
Värdering2 000 SEK
1h 12 m
WILHELM KÅGE, skål, stengods, "Argenta", Gustavsberg
Aktuellt bud300 SEK
Värdering300 SEK
1h 14 m
PER SUNDBERG, klocka, glas, "Stingray", Orrefors
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1h 16 m
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1h 18 m
BROSCH / HÄNGE, 18k guld, tot vikt ca 3,2 g
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering2 500 SEK
23h 52 m
BROSCH / HÄNGE, 18k guld, tot vikt ca 7,4 g
Aktuellt bud5 600 SEK
Värdering6 000 SEK
23h 54 m
DAMARMBANDSUR, 14k guld, 1900-talets mitt
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
23h 56 m
Aktuellt bud450 SEK
Värdering600 SEK
23h 58 m
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 0h
RING, 18k vitguld, med diamant ca 0.16 ct, GFAB, 1984, vikt ca 2 g
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering3 000 SEK
1d 0h
KAFFESKEDAR, 13 st, silver, 1960-tal, tot vikt ca 130 g
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 0h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
1d 0h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK