5h 02 m
PARKSOFFA, gjutjärn, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering3 000 SEK
5h 04 m
BÖCKER, 6 band, "Illustrerad Världshistoria", Baltiska Förlaget A.-B, Malmö, 1927
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5h 06 m
DUK, linne, Almedahls, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5h 08 m
STOLAR, 1 par, sengustavianska, 1800-talets fösta hälft
Aktuellt bud500 SEK
Värdering2 000 SEK
5h 10 m
TESERVIS, flintgods, "Skåne"/"Vindsäter", Rörstrand, omkring år 1900
Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 500 SEK
5h 12 m
SPEGEL, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
5h 14 m
ÖRHÄNGEN, 3 par, 18k guld, odlade pärlor och snäckskalskaméer, svenska sämplar, tot vikt ca 6,8 g
Aktuellt bud3 600 SEK
Värdering5 000 SEK
5h 16 m
TAKLAMPA, glas, 1900-talets början
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
5h 18 m
KARAFF MED GLAS, 6 st, glas, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
5h 20 m
TAKLAMPA, glas, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
5h 24 m
BARSTOLAR, 1 par, "Minds BS", Johansson Design, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5h 26 m
DRAPERIER, 1 par, allmoge, omkring år 1900
Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 000 SEK
5h 28 m
MATGRUPP, 5 del, teak, 1950-/60-tal
Aktuellt bud600 SEK
Värdering4 000 SEK
5h 30 m
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5h 32 m
KASSASKÅP, Diplomat 90
KASSASKÅP, Diplomat 90
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
5h 34 m
Aktuellt bud500 SEK
Värdering600 SEK
5h 36 m
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
5h 38 m
LYKTOR, 3 st, allmoge, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
5h 40 m
KRYDDSERVIS, 13 del, porslin, Hacekfors, 1900-talets mitt
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK
5h 42 m
STOLAR, 1 par, gustavianska, 1700-/1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
5h 44 m
TRASMATTA, enligt uppgift Marimekko, sannolikt sent 1900-tal
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 000 SEK
5h 46 m
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5h 48 m
VÄGGLAMPETTER, 1 par, bemålat gips, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5h 50 m
BORDS-/VÄGGLAMPA, EWÅ, Värnamo, 1900-talets mitt
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
5h 52 m
KAFFEKOPPAR MED FAT, 11 st, porslin, "Blå Blom", Gustavsberg
Aktuellt bud400 SEK
Värdering400 SEK
5h 54 m
ARMBANDSUR, Alpina Standard, stål, manuell, 1900-talets mitt
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
5h 56 m
MINIATYRVASER, 11 st, trä, 1900-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering300 SEK
5h 58 m
ORIENTMATTA, Sarouk, ca 100 x 70 cm
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
6h 00 m
LODUR, omkring år 1900
LODUR, omkring år 1900
Aktuellt bud750 SEK
Värdering1 000 SEK
6h 02 m
SKÅL PÅ FOT, kolmårdsmarmor, signerad och daterad WG 1974
Aktuellt bud400 SEK
Värdering400 SEK
6h 04 m
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1900-tal
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
6h 06 m
TELEFONVÄXEL, modell 1937, nr 406, Albiswerk, Zürich A.G, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6h 08 m
WILHELM KÅGE, kryddhylla, trä och porslin, "Blå Pyro", Gustavsberg, 1900-talets första hälft.
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 000 SEK
6h 10 m
MATTA, Kina, old, ca 246 x 157 cm
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 500 SEK
6h 12 m
HALSKEDJA MED HÄNGE SAMT ÖRHÄNGEN, 1 par, mässing och glas, art dèco-stil, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
6h 14 m
VAS, keramik, Tilgmans, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6h 16 m
ÄGGKOPPAR, 4 st, marmor, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
6h 18 m
VAS, silver, MGAB 1969, vikt ca 81 g
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
6h 20 m
Aktuellt bud450 SEK
Värdering500 SEK
6h 22 m
FONTÄNBORD, sannolikt 1960-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering600 SEK
6h 24 m
JURGEN VON KONOW (1915-1959), olja på duk, signerad och daterad 1954
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6h 26 m
SPARBÖSSA, keramik, äpple, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
6h 28 m
TAKLAMPA, teak, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
6h 30 m
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
6h 32 m
MATTA, Kelim, klassisk design, ca 249 x 206 cm
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering8 000 SEK
6h 34 m
TAMBURMAJOR, mässing, 1900-talets senare hälft
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
6h 36 m
SERVERINGSFAT, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, nr 101/1
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
6h 38 m
EMALJSKYLT, "Svecia", 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK