12h 23 m
LOUIS BASTIN (1912-1979), färglitografi, signerad, onumrerad
Aktuellt bud350 SEK
Värdering300 SEK
12h 25 m
CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
12h 27 m
Aktuellt bud4 800 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
12h 29 m
BORDSLAMPA, glas, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12h 31 m
SKOR, 2 par, Jenny by Ara och Arche, stl 6 och 39
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
12h 33 m
HÖRNSKÅP, allmoge, med datering 1825
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
12h 35 m
LOUISE CAMPBELL, taklampa, "Collage", för Louis Poulsen, Danmark
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
12h 37 m
SIGVARD BERNADOTTE, kaffepanna, rostfritt stål, 1950/60-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
12h 39 m
MYNT, 2 st, koppar, bla 2 kopek Ryssland 1840
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
12h 41 m
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
12h 43 m
FIGURINER, 3 st, porslin, Bing & Gröndahl och Lotte Benter, Royal Copenhagen, Danmark
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
12h 45 m
VAS, stengods, Danmark, 1900-talets mitt, monogramsignerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
12h 47 m
COLLIER, sterlingsilver, Liljeblad, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK
12h 49 m
SAMLING BIJOUTERIER, mestadels 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12h 51 m
SKÅP, 2000-tal
SKÅP, 2000-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK
12h 53 m
ÖRHÄNGEN OCH HÄNGE, silver, bla med odlade pärlor
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12h 55 m
STOL, "Fiber side chair", Muuto, nutida
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
12h 57 m
COLLIER 14k guld, Orrosimo, vikt ca 5,4 g
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
12h 59 m
XAVIER PANCHARD, pall, "H60", Tolix, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
13h 01 m
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
13h 03 m
ARTHUR PERCY, 9 del, keramik, "Röd Rubin", Gefle/Upsala Ekeby, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering600 SEK
13h 05 m
DAMARMBANDSUR, Inex, titan, 1900-talets slut
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
13h 07 m
LAPTOPBORD, "Relate", Muuto, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
13h 09 m
LOUNGESTOLAR, 1 par, "Frankie EC", Johansson Design, nutida
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
13h 11 m
ISKOS BERLIN, 3 st stolar, "Soft Edge 10", HAY, Danmark
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
13h 13 m
TAKPLAFOND, frostat glas, sent 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
13h 15 m
MARCEL WANDERS, fåtölj, "V.I.P. Chair", Moooi, formgiven 2000
Aktuellt bud750 SEK
Värdering3 000 SEK
13h 17 m
TAKPLAFOND, mässing, Lövsjö, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
13h 19 m
MATS PERSSON STADIG, efter, bonad, handtryck, efter dalamålning, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
13h 21 m
ORIENTMATTA, Meshed , sannolikt 2000-tal, ca 383 x 300 cm
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering5 000 SEK
13h 23 m
RING, 14k vitguld, med navettslipad diamant, tot vikt ca 3,4 g
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
13h 25 m
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
13h 27 m
LAGONDA, Goldomatic, herrarmbandsur
Aktuellt bud500 SEK
Värdering600 SEK
13h 29 m
ERIC VASSTRÖM (1887-1958), olja på duk, signerad och daterad 1938
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
13h 31 m
PLASTMATTA, rund, enligt uppgift Pappelina
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
13h 33 m
LJUSLYKTOR, 2 st, lergods, Lisa Larsson design samt Nittsjö keramik
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
13h 35 m
GARDINER, 1 par, 1900-tal
GARDINER, 1 par, 1900-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
13h 37 m
BORDSLAMPOR, 1 par, porslin, Faiancas Ramos, Portugal, samtida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
13h 39 m
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, akvarell, otydligt signerad Silvio Bonalli, daterad 1972
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
13h 41 m
ALFRED HELBERGER (1871-1946), olja på pannå, monogramsignerad
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 500 SEK
13h 43 m
BYRÅ, 1900-talets början
BYRÅ, 1900-talets början
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
13h 45 m
LJUSSTAKAR, 1 par, brons, 1800-talets andra hälft
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
13h 47 m
SKÅL OCH VAS, glas, bla Orrefors, sannolikt 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 12h
GITARR, akustisk, 1900-tal
GITARR, akustisk, 1900-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
1d 12h
LEKSAK, elefant, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 12h
MATTA, Kelim, ca 230 x 180 cm
MATTA, Kelim, ca 230 x 180 cm
Aktuellt bud700 SEK
Värdering6 000 SEK
1d 12h
HUGO JOSEPHSSON (1877-1967), olja på duk, signerad och daterad 1958
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
1d 12h
SKÅL PÅ FOT, glas, Riihimäki, Finland, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK