4h 38 m
HÖRNSKÅP, England, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud650 SEK
Värdering400 SEK
4h 40 m
DOSA, silver, 1900-talets mitt, vikt ca 100 g
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering800 SEK
4h 42 m
KAFFESERVIS, 12 del, porslin, "Maria", Rosenthal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
4h 44 m
KNAPPDRAGSPEL, Oscar Rückoldt, 1900-talets början
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4h 46 m
BJÖRN WIINBLAD, tallrik, glas, "Weihnachten", signerad och daterad 1979
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4h 48 m
BROSCH, 18k guld, tot vikt ca 4,8 g
Aktuellt bud3 800 SEK
Värdering4 000 SEK
4h 50 m
FIGURER, 2 st, plast, troll, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4h 52 m
KASTHALL, matta, flossa, sannolikt 2000-tal, 200 x 300 cm
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 500 SEK
4h 54 m
GALGAR, 12 st, 1900-talets mitt
Aktuellt bud350 SEK
Värdering300 SEK
4h 56 m
FICKUR SAMT SPINDELUR, silver, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
4h 58 m
EWA JARENSKOG, 5 st, figuriner, keramik, JIE, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
5h 00 m
SKÅL, silver, 1900-tal, vikt ca 100 g
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
5h 02 m
KOPPARKITTEL, 1800-tal
KOPPARKITTEL, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5h 04 m
RING, 18k guld, snäckskalscamé, tot vikt ca 4 g
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
5h 06 m
ARMBAND, silver, enligt uppgift Tunisien, vikt ca 135 g
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering800 SEK
5h 08 m
LJUSLYKTA, furu, 1970-tal
LJUSLYKTA, furu, 1970-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5h 10 m
BANKETT, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
5h 12 m
EINAR BÄCKSTRÖM, taklampa, Malmö, 1960-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
5h 14 m
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, Rörstrand, signerad
Aktuellt bud300 SEK
Värdering600 SEK
5h 16 m
STARKVINSGLAS, 8 st, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5h 18 m
ERIK MORNILS, 6 del, fat samt assietter, keramik, Nittsjö, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5h 20 m
STÄMPELKLOCKA, International company time recording Co, 1900-talets början
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
5h 22 m
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
5h 24 m
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5h 26 m
STAPELSTOLAR, 6 st, Wilkhahn, nutida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
5h 28 m
VAS, glas, Reijmyre glasbruk, signerad och daterad 1999
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5h 30 m
TIDNING, Sporten idag 1958-59, "Fotbolls-VM 1958", Åhlén & Åkerlunds förlags 1958
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
5h 32 m
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5h 34 m
BORDSFOTOGENLAMPA, glas, och mässing, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering600 SEK
5h 36 m
MATTA, röllakan, 1900-talets andra hälft, ca 245 x 170 cm
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
5h 38 m
JAROSLAW CHUDY, litografier, 3 st, signerade och numrerade 332/360
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5h 40 m
SPEGEL, rokokostil, 1900-talets mitt
Aktuellt bud500 SEK
Värdering500 SEK
5h 42 m
 JENS QUISTGAARD, 4 st ljusstakar, nysilver, Danmark
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
5h 44 m
BOCKBORD, furu, 1900-tal
BOCKBORD, furu, 1900-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
5h 46 m
HÄNGE, 18k guld, vikt ca 0,8 g
Aktuellt bud650 SEK
Värdering800 SEK
5h 48 m
ASTA STRÖMBERG, 1 par ljusstakar, glas, "Diamant", Strömbergshyttan
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
5h 50 m
VÄGGLYSTRAR, 1 par, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5h 52 m
LJUSKRONA, smide och mässing, sannolikt Rolf Sinnemark, samtida
Aktuellt bud500 SEK
Värdering2 000 SEK
5h 54 m
EUGEN TROST, serveringsfat, flintgods, Gefle, signerat och daterat 1956
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5h 56 m
KAFFESKEDAR, 5 st, silver, GAB, 1933, tot vikt ca 86 g
Aktuellt bud750 SEK
Värdering600 SEK
5h 58 m
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6h 00 m
ERIKA LAGERBIELKE, vas, glas, Orrefors
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
6h 02 m
HÄNGE, 18k guld, med orange sten, tot vikt ca 2,1 g
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
6h 04 m
TELEFON, "Cobra", LM Ericson, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 4h
TISSOT, armbandsur, 18k guld, tot vikt ca 10 g
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
1d 4h
BENGT ORUP, 4 st, glas, "Strikt", Johansfors, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 4h
ERIK HÖGLUND, 9 del, glas, Boda, 1900-talets mitt
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
1d 4h
BORDSLAMPA, koppar och glas, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK