4h 40 m
BROSCH / HÄNGE, 18k guld, tot vikt ca 7,4 g
Aktuellt bud5 600 SEK
Värdering6 000 SEK
4h 42 m
DAMARMBANDSUR, 14k guld, 1900-talets mitt
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
4h 44 m
Aktuellt bud500 SEK
Värdering600 SEK
4h 46 m
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4h 48 m
RING, 18k vitguld, med diamant ca 0.16 ct, GFAB, 1984, vikt ca 2 g
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering3 000 SEK
4h 50 m
KAFFESKEDAR, 13 st, silver, 1960-tal, tot vikt ca 130 g
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering1 000 SEK
4h 52 m
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
4h 54 m
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
4h 56 m
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4h 58 m
KANDELABER, smide och glas, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5h 00 m
VITRINSKÅP, 1800-talets slut
VITRINSKÅP, 1800-talets slut
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
5h 02 m
FIGURIN, porslin, Goebel, Tyskland
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5h 04 m
HATTHYLLA, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
5h 06 m
GUNGHÄST, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK
5h 08 m
ÅKE WICKSTRÖM (1927-2019), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5h 10 m
MATTA, Kelim, ca 203 x 202 cm
MATTA, Kelim, ca 203 x 202 cm
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
5h 12 m
BOKSTÖD, 1 par, sten, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5h 14 m
LJUSKRONA, 1900-/2000-tal
LJUSKRONA, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5h 16 m
SERVERINGSFAT, porslin, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
5h 18 m
FRANCO RUSSO, 1 par stövletter, strlk 40
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5h 20 m
GLASMÅLNINGAR, 2 st, 1800-tal
GLASMÅLNINGAR, 2 st, 1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
5h 22 m
VÄGGPENDYL, Junghans, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5h 24 m
BORDSUR SAMT KANDELABRAR, 1 par, 1800-tal
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
5h 26 m
PUNCHMUGGAR, 5 st, silver, GAB 1967, tot vikt ca 188 g
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering1 500 SEK
5h 28 m
GUNNAR CYRÉN, skål, glas, Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
5h 30 m
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering3 500 SEK
5h 32 m
SKULPTUR, trä, signerad K-G, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5h 36 m
Aktuellt bud450 SEK
Värdering1 500 SEK
5h 38 m
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK
5h 40 m
TAKLAMPA, mässing och glas, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5h 42 m
RINGAR, 2 st 18k guld, tot vikt ca 1,8 g
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
5h 44 m
RING, 18k vitguld, med diamanter, vikt ca 2,8 g
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering3 500 SEK
5h 46 m
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
5h 48 m
CAFÉSTOLAR, 3 st, sk Bryggeristolar, 1900-talets mitt
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK
5h 50 m
BORDSLAMPA, porslin och mässing, Frankrike, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
5h 52 m
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, "California", porslin, Rörstrand
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5h 54 m
ELIS BERGH, vas, glas, Kosta, 1945, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5h 56 m
EINAR BÄCKSTRÖM, taklampa, Malmö, 1960-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
5h 58 m
BARPALLAR, 1 par, "Citizen Ghost", Minus tio, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6h 00 m
GOLVUR, England, 1800-talets andra hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
6h 02 m
ORIENTMATTA, Kirman, ca 251 x 170 cm
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
6h 04 m
HALSKEDJA MED BERLOCK, 18k guld, bla GD & Co, Malmö, tot vikt ca 10 g
Aktuellt bud8 400 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK
6h 06 m
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering800 SEK
6h 08 m
JAMIE HAYON, "Palett", soffbord, &Tradition, nutida
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering6 000 SEK
1d 4h
SERVISPORSLIN, 18 del, porslin, "Ostindia Floris", Rörstrand
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 4h
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 134 g
Aktuellt bud110 000 SEK
Värdering100 000 - 110 000 SEK
1d 4h
OIVA TOIKKA, figur, glas, Ittala, Finland, etikettmärkt
Aktuellt bud650 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 4h
FÖRTJÄNSTMEDALJ, 18k guld, tot vikt ca 31,5 g
Aktuellt bud23 000 SEK
Värdering22 000 - 25 000 SEK