4h 31 m
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
4h 33 m
LEKSAK, plast och plåt, ""Tank Tigre", Clim, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4h 35 m
PENTTI SARPANEVA, ring, brons, Finland
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
4h 37 m
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
4h 39 m
LOUNGESTOLAR, 1 par, "Frankie EC", Johansson Design, nutida
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 000 SEK
4h 41 m
CARL FAGERLUND, taklampa, "Neptun", Orrefors
Aktuellt bud450 SEK
Värdering800 SEK
4h 43 m
VÄGGPENDYL, omkring år 1900
VÄGGPENDYL, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4h 45 m
HEE WEELING, 4 st, stolar, "About a chair", HAY, Danmark, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
4h 47 m
JAPANSK KATSURA, geishaperuk, Japan, 1960-tal, med tillbehör och etui
Aktuellt bud600 SEK
Värdering2 000 SEK
4h 49 m
GARDINLÄNGDER, 1 par, "Nympheus", GP Baker, England
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering500 SEK
4h 51 m
SAMLING BIJOUTERIER, mestadels 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4h 53 m
ARMBAND, 2 st, vit metall, tigeröga samt sliver, bla Sam Pettersson AB, 1950
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
4h 55 m
HALSKEDJA MED HÄNGE, sterlingsilver, vikt ca 110 g
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering1 200 SEK
4h 57 m
TISSOT, armbandsur, gulddoublé, Seastar, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
4h 59 m
LASSE ÅBERG, 9 st champagneglas, "För muserande drycker", 2000-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering600 SEK
5h 01 m
CHRIS MARTIN, matbord, Massproductions, samtida
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 000 SEK
5h 03 m
THOMAS HELLSTRÖM (1924-2006), figur, keramik, Nittsjö
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
5h 05 m
FIGUR, brons, sannolikt 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering700 SEK
5h 07 m
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad
Aktuellt bud450 SEK
Värdering800 SEK
5h 09 m
HALSKEDJA MED HÄNGE SAMT ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld och diamanter
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
5h 11 m
KAFFESKEDAR, 6 st, silver, gammalfransk modell, 1800-talets andra hälft, tot vikt ca 120 g
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering1 000 SEK
5h 13 m
ARMBAND, sterlingsilver, vikt ca 90 g
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering1 200 SEK
5h 15 m
CHRISTIAN TROELS & JACOB PLEJDRUP, matbord, DK3, Danmark, nutida
Aktuellt bud250 SEK
Värdering30 000 - 35 000 SEK
5h 17 m
ETAGEFAT, metall, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud600 SEK
Värdering500 SEK
5h 19 m
MATSKED, silver, G Graumann 1863, vikt ca 70 g
Aktuellt bud900 SEK
Värdering800 SEK
5h 21 m
STÖVLAR. 1 par, Vagabond, stl 39
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
5h 23 m
WALTER HICKMAN, 8 st whiskyglas, "Pippi", Kosta Boda
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5h 25 m
SLAGBORD, furu, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
5h 27 m
SKÅL, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
5h 29 m
SKRIVBORDSSTOL, borstad aluminium, Wilkhahn, 302-7, år 2019
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
5h 31 m
GUNNAR RYDHOLM, olja på duk, signerad
Aktuellt bud450 SEK
Värdering500 SEK
5h 33 m
PIERRE FORSSELL, 1 par vägglampetter, mässing, "Pendel", Skultuna
Aktuellt bud700 SEK
Värdering600 SEK
5h 35 m
BRICKA, koppar, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5h 37 m
EFVA ATTLING, sterlingsilver, armband "Carpe Diem"
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5h 39 m
BESTICK, 13 del, silver, tot vikt ca 135 g
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering1 500 SEK
5h 41 m
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 500 SEK
5h 43 m
SYMASKIN, Husqvarna Automatic, 1900-talets mitt
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
5h 45 m
ÖVERLAKAN OCH ÖRNGOTT, 2 + 1 set, linne, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5h 47 m
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
5h 49 m
LOUISE CAMPBELL, taklampa, "Collage", för Louis Poulsen, Danmark
Aktuellt bud700 SEK
Värdering3 000 SEK
5h 51 m
LE CREUSET, stekgryta, gjutjärn, 2000-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering300 SEK
1d 4h
SPEGELLAMPETT, rokokostil, sent 1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 4h
PETER DE WIT, ring, platina, Linköping 2013
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering5 000 SEK
1d 4h
MARCEL WANDERS, matbord, "Container table Bohdi", Moooi, nutida
Aktuellt bud5 000 SEK
Värdering12 000 - 15 000 SEK
1d 4h
HALSKEDJA MED HÄNGE, brons med tigeröga, Kalevala Koru, Finland, 1970-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 4h
VÄGGSKÅP, Montana, nutida
VÄGGSKÅP, Montana, nutida
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
1d 4h
ERIC CEDERBERG (1897–1984), olja på duk, signerad och daterad 59
Aktuellt bud3 800 SEK
Värdering4 000 SEK
1d 4h
SKÅL PÅ FOT, nysilver och glas, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

ÄNDRADE ÖPPETTIDER:
STÄNGT 24 dec - 6 jan