1
3d 22h
SAMLING TEXTILIER, 11 st, bla linne, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 21h
GARDINLÄNGDER, 1 par, "Nympheus", GP Baker, England
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering500 SEK
5d 22h
ÖVERLAKAN OCH ÖRNGOTT, 2 + 1 set, linne, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 22h
MATS PERSSON STADIG, efter, bonad, handtryck, efter dalamålning, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 22h
GARDINER, 1 par, 1900-tal
GARDINER, 1 par, 1900-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
8d 21h
MATTA, Kelim, ca 230 x 180 cm
MATTA, Kelim, ca 230 x 180 cm
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
8d 21h
SARI, siden, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 23h
TEXTIL, ull, allmoge, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
8d 23h
SÖMNADSTILLBEHÖR, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 23h
MATTA, Kelim, modern design, ca 164 x 160 cm
Startbud200 SEK
Värdering5 000 SEK
8d 23h
DUK, tyg "Rockbird" GP & J Baker, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
9d 21h
MATTA, Kelim, broderat mönster, ca 183 x 114 cm
Startbud200 SEK
Värdering5 000 SEK
9d 22h
KUDDE, sammet, 1800-tal
KUDDE, sammet, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
9d 22h
VÄGGBONAD, Kina, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 22h
MATTA, Kelim, ca 257 x 204 cm
MATTA, Kelim, ca 257 x 204 cm
Startbud200 SEK
Värdering8 000 SEK
9d 22h
DRAPERI SAMT DUKAR, 3 st, allmoge, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
9d 22h
GARDIN, yllejava, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
9d 23h
TEXTILER, 3 st, ull, allmoge, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
9d 23h
SJALAR, 4 st, 1800-/1900-tal
SJALAR, 4 st, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
9d 23h
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
10d 22h
DYNEVAR, ull, allmoge, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
10d 23h
KIMONO, 1900-tal
KIMONO, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 23h
FOLKDRÄKT, 3 del, Skedevi, Östergötland
Aktuellt bud200 SEK
Värdering700 SEK
10d 23h
BONAD, tidigt 1900-tal
BONAD, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 23h
BONAD, yllejava, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
11d 22h
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
11d 22h
MATTA, Kelim, ca 202 x 145 cm
MATTA, Kelim, ca 202 x 145 cm
Startbud200 SEK
Värdering5 000 SEK
12d 21h
DUK, linne, Almedahls, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
12d 22h
DRAPERIER, 1 par, allmoge, omkring år 1900
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK
12d 22h
TRASMATTA, enligt uppgift Marimekko, sannolikt sent 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
12d 23h
KUDDAR, 2 st, siden, 1800-tal
KUDDAR, 2 st, siden, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

ÄNDRADE ÖPPETTIDER:
STÄNGT 24 dec - 6 jan