1
22h 17m
KUDDE, Jobs Handtryck, linne, 2000-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
1d 23h
SAMLING TEXTILIER, 11 st, bla linne, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
2d 22h
INGELA WESTERGARD, 1 par gardinlängder, "Clara Fina", Borås Cotton
Current bid250 SEK
Est600 SEK
2d 22h
Current bid200 SEK
Est600 SEK
2d 22h
TEXTIL, ull, allmoge, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
2d 23h
KUDDAR, 1 par, "Kastanj", linne, Jobs Handtryck, 2000-tal
Current bid600 SEK
Est500 SEK
2d 23h
DUK, linne, Almedahls, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est300 SEK
2d 23h
BONAD, tidigt 1900-tal
BONAD, tidigt 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
3d 22h
SYMASKIN, Singer,1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
3d 23h
Current bid200 SEK
Est300 SEK
3d 23h
JOSEF FRANK, gardinuppsättning, "Tulpan", bomull, Firma Svenskt Tenn
Current bid750 SEK
Est800 SEK
3d 23h
ORIENTMATTA, silkeinslag, ca 92 x 62 cm
Current bid600 SEK
Est1,000 SEK
3d 23h
DUK, tyg "Rockbird" GP & J Baker, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
3d 23h
VÄGGBONAD, textil, monogramsignerad SH samt daterad 1907
Current bid200 SEK
Est400 SEK
4d 0h
MATTA, Kelim, ca 202 x 145 cm
MATTA, Kelim, ca 202 x 145 cm
Current bid2,000 SEK
Est5,000 SEK
4d 22h
TEXTILER, 3 st, ull, allmoge, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
4d 22h
GARDIN, yllejava, tidigt 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
4d 23h
DUK, linnedamast, sannolikt 1900-talets slut, ca 250 x 137 cm
Current bid200 SEK
Est300 SEK
4d 23h
HERMÈS, scarf, siden, Paris
HERMÈS, scarf, siden, Paris
Current bid1,000 SEK
Est2,000 SEK
5d 0h
KIMONO, 1900-tal
KIMONO, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
5d 22h
SJALAR, 4 st, 1800-/1900-tal
SJALAR, 4 st, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
5d 22h
MATTA, Kelim, modern design, ca 164 x 160 cm
Current bid1,000 SEK
Est5,000 SEK
5d 23h
MATTA, Kelim, ca 230 x 180 cm
MATTA, Kelim, ca 230 x 180 cm
Current bid200 SEK
Est6,000 SEK
5d 23h
LAMPSKÄRM, textil, "Morfars Trädgårds", Cecilia Hall för Jobs Handtryck
Current bid350 SEK
Est800 SEK
6d 0h
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
6d 22h
PLÄD, Scotsdoom, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
6d 22h
DRAPERIER, 1 par, allmoge, omkring år 1900
Current bid200 SEK
Est300 SEK
7d 0h
MATTA, Kelim, broderad dekor, ca 239 x 171 cm
Current bid500 SEK
Est12,000 SEK
7d 22h
BONAD, yllejava, tidigt 1900-tal
Current bid200 SEK
Est300 SEK
7d 23h
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
7d 23h
DRAPERI SAMT DUKAR, 3 st, allmoge, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
8d 22h
KUDDE, sammet, 1800-tal
KUDDE, sammet, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 22h
MATTA, Kelim, ca 257 x 204 cm
MATTA, Kelim, ca 257 x 204 cm
Starting bid200 SEK
Est8,000 SEK
8d 22h
NÅLDYNA, porslin och tyg, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 23h
KUDDAR, 2 st, siden, 1800-tal
KUDDAR, 2 st, siden, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK