1
12d 15h
ARMBAND, sterlingsilver, emaljarbete, 1900-talets mitt_36887a_8dc968aa4f03fb5_lg.jpeg
ARMBAND, sterlingsilver, emaljarbete, 1900-talets mitt
Aktuellt bud400 SEK
Värdering400 SEK
12d 15h
RAGUSKED, silver, Christian Albert Bierager, Köpenhamn 1865, vikt ca 140 g_37081a_8dc9c07d4335a75_lg.jpeg
RAGUSKED, silver, Christian Albert Bierager, Köpenhamn 1865, vikt ca 140 g
Aktuellt bud850 SEK
Värdering800 SEK
12d 16h
FICKUR, silver, dam, 1800-/1900-tal_37109a_8dc9ce25a2c7e6f_lg.jpeg
FICKUR, silver, dam, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 16h
FAT, silver, 1900-tal, vikt ca 568 g_36915a_8dc9aaa0c34c8e2_lg.jpeg
FAT, silver, 1900-tal, vikt ca 568 g
Aktuellt bud3 600 SEK
Värdering3 000 SEK
13d 15h
SKEDAR, 8 del, silver, 1805-1831, tot vikt ca 470 g_37082a_8dc9c080a6ee860_lg.jpeg
SKEDAR, 8 del, silver, 1805-1831, tot vikt ca 470 g
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
14d 16h
STICKERT, orientalisk, sannolikt 1800-tal_36876a_8dc968a05133946_lg.jpeg
STICKERT, orientalisk, sannolikt 1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
14d 17h
ABRAHAM SUNDSTRÖM (verksam 1790-1798), Västerås 1795, vikt ca 374 g_37229a_lg.jpeg
ABRAHAM SUNDSTRÖM (verksam 1790-1798), Västerås 1795, vikt ca 374 g
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
16d 15h
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, Ceson 1979_37092a_8dc9aa8fd912a58_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, Ceson 1979
Aktuellt bud400 SEK
Värdering400 SEK
16d 16h
SOPPSLEV, silver, 1868, vikt exklusive trähandtag ca 26 gram_37093a_8dc9c07c047fc57_lg.jpeg
SOPPSLEV, silver, 1868, vikt exklusive trähandtag ca 26 gram
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
16d 17h
STICKERT, silver, Ryssland, 1800-/1900-tal_36875a_8dc968a0daf2c91_lg.jpeg
STICKERT, silver, Ryssland, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering400 SEK
17d 16h
SAMLING SILVERSMYCKEN, mestadels halskedjor, 1900-/2000-tal_37189a_8dc9ce1c4b5e308_lg.jpeg
SAMLING SILVERSMYCKEN, mestadels halskedjor, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
17d 16h
ARMRING, sterlingsilver, med bärnsten, sannolikt 1900-talets andra hälft _36881a_8dc968af6d42beb_lg.jpeg
ARMRING, sterlingsilver, med bärnsten, sannolikt 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK
17d 16h
CIGARETTMUNSTYCKEN, 3 st, silver och horn, 1800-/1900-tal_36877a_8dc968a2204e295_lg.jpeg
CIGARETTMUNSTYCKEN, 3 st, silver och horn, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
17d 17h
SALTKAR, 1 par snarlika, silver och glas, 1900-tal_36892a_8dc95f4eed8859d_lg.jpeg
SALTKAR, 1 par snarlika, silver och glas, 1900-tal
Aktuellt bud450 SEK
Värdering400 SEK
18d 15h
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, sterlingsilver, "Sirene", Lapponia, 1971_37271a_lg.jpeg
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, sterlingsilver, "Sirene", Lapponia, 1971
Aktuellt bud750 SEK
Värdering2 000 SEK
18d 16h
ARMBAND, silver, med tigeröga, Saarela Arvo 1964_36883a_8dc968ae4c9297e_lg.jpeg
ARMBAND, silver, med tigeröga, Saarela Arvo 1964
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
18d 16h
CIGARETTETUI, silver, orientaliskt, sannolikt 1900-talets början, vikt ca 140 g_36896b_8dc95f556665246_lg.jpeg
CIGARETTETUI, silver, orientaliskt, sannolikt 1900-talets början, vikt ca 140 g
Aktuellt bud650 SEK
Värdering600 SEK
18d 17h
MATSKEDAR, 6 st, silver, Johan Malmstedt, 1800/1801, tot vikt ca 382 g_37080a_8dc9c07c99f7b9e_lg.jpeg
MATSKEDAR, 6 st, silver, Johan Malmstedt, 1800/1801, tot vikt ca 382 g
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering2 000 SEK
19d 16h
BROSCH, silver, otydliga stämplar GK Stockholm, 1900-talets mitt_37173a_8dc9c0737ba0223_lg.jpeg
BROSCH, silver, otydliga stämplar GK Stockholm, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering200 SEK
21d 15h
MATSKEDAR, 9 st snarlika, silver, olika svenska silversmeder, bla 1838 samt 1856, tot vikt ca 575 g_37177a_8dc9c07f665b28e_lg.jpeg
MATSKEDAR, 9 st snarlika, silver, olika svenska silversmeder, bla 1838 samt 1856, tot vikt ca 575 g
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
21d 15h
MIDJESPÄNNE, sterlingsilver, till Sverigedräkt, Christer Tonnby Unnaryd 1987_37476a_lg.jpeg
MIDJESPÄNNE, sterlingsilver, till Sverigedräkt, Christer Tonnby Unnaryd 1987
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
21d 16h
MOCKASKEDAR, 12 st, silver, GAB Stockholm 1962, tot vikt ca 110 g_37176a_8dc9c0723410ecc_lg.jpeg
MOCKASKEDAR, 12 st, silver, GAB Stockholm 1962, tot vikt ca 110 g
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
21d 16h
BÄGARE, silver, K Andersson 1901, vikt ca 41 g_37533a_8dc9ffe4242488c_lg.jpeg
BÄGARE, silver, K Andersson 1901, vikt ca 41 g
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
22d 16h
KAFFESKEDAR, 9 st, silver, svenska stämplar GM 1916, tot vikt ca 200 g_37175a_8dc9c072c2c5c24_lg.jpeg
KAFFESKEDAR, 9 st, silver, svenska stämplar GM 1916, tot vikt ca 200 g
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
23d 16h
EFVA ATTLING, 1 par örhängen, "Miss Butterfly", sterlingsilver_37165a_8dc9c078d7599b8_lg.jpeg
EFVA ATTLING, 1 par örhängen, "Miss Butterfly", sterlingsilver
Startbud200 SEK
Värdering2 500 SEK
23d 16h
BESTICK, 13 del, silver, tot vikt ca 380 g _37180a_8dc9c07e1338645_lg.jpeg
BESTICK, 13 del, silver, tot vikt ca 380 g
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
23d 16h
SALTKAR, 1 par, silver, England, 1800-/1900-tal, tot vikt ca 175 g_37166a_8dc9c0718888ffc_lg.jpeg
SALTKAR, 1 par, silver, England, 1800-/1900-tal, tot vikt ca 175 g
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
23d 16h
DRÄKTSPÄNNE OCH BROSCHER, 3 del, silver, 1900-tal, total vikt ca 49 g_37448a_8dca00129c4a38d_lg.jpeg
DRÄKTSPÄNNE OCH BROSCHER, 3 del, silver, 1900-tal, total vikt ca 49 g
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
23d 17h
MATSKEDAR, 12 st, silver, tot vikt ca 605 g_37178a_8dc9c08009ac64d_lg.jpeg
MATSKEDAR, 12 st, silver, tot vikt ca 605 g
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
24d 16h
BESTICK, 8 del, silver, olika modeller bla snäck, tot vikt inkl knivar ca 495 g_37179a_8dc9c07eb85c651_lg.jpeg
BESTICK, 8 del, silver, olika modeller bla snäck, tot vikt inkl knivar ca 495 g
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
25d 16h
HALSRING, sterlingsilver, Gaudy Edoard, 1900-talets andra hälft _37747a_8dca18c83fdbc61_lg.jpeg
HALSRING, sterlingsilver, Gaudy Edoard, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK