- SilverRensa filter

HALSKEDJOR MED HÄNGEN, 4 st, silver, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK

FAT, sterlingsilver, CG Hallberg, 1958, vikt ca 100 g
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering800 SEK

SAMLING SILVERBESTICK, 11 del, silver, 1900-tal, tot vikt ca 187 g
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering1 500 SEK

DOSA, silver, 1900-talets mitt, vikt ca 100 g
Aktuellt bud900 SEK
Värdering800 SEK

FICKUR SAMT SPINDELUR, silver, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

SKÅL, silver, 1900-tal, vikt ca 100 g
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 000 SEK

ARMBAND, silver, enligt uppgift Tunisien, vikt ca 135 g
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering800 SEK

KAFFESKEDAR, 5 st, silver, GAB, 1933, tot vikt ca 86 g
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK

SKÅL, silver, GAB, 1952, vikt ca 200 g
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering1 500 SEK

FICKUR, 4 st, silver, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering600 SEK

FICKUR, 2 st, silver, Omega samt Longines, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud600 SEK
Värdering800 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, silver, CG Hallberg, 1957
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 500 SEK

BRICKA, silver, GEWE, 1959, vikt ca 150 g
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering1 200 SEK

DOSOR, 3 st silver, 1900-tal, tot vikt ca 153 g
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering1 000 SEK

GRÄDDKANNA OCH SOCKERSKÅL MED TÅNG, silver, GEWE, 1950-tal, tot vikt ca 285 g
Aktuellt bud4 400 SEK
Värdering2 500 SEK

COCKTAILGLAS, 6 st, silver, GAB, 1953, tot vikt ca 360 g
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering3 000 SEK

KAFFESKEDAR, 12 st, silver, CG Hallberg, 1945, tot vikt ca 150 g
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering1 200 SEK

KAFFESKEDAR, 13 st, silver, 1960-tal, tot vikt ca 130 g
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering1 000 SEK

PUNCHMUGGAR, 5 st, silver, GAB 1967, tot vikt ca 188 g
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering1 500 SEK

Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering800 SEK

EFVA ATTLING, sterlingsilver, armband "Carpe Diem"
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

SKÅL, sterlingsilver, 1900-tal, vikt ca 95 g
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering800 SEK

SOCKERSKÅL, GRÄDDKANNA SAMT BRICKA, silver, rokokostil, Gewe, 1970-tal, tot vikt ca 380 g
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering3 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, silver, svenska stämplar ALT, 1933
Aktuellt bud200 SEK
Värdering6 000 SEK

SKED, silver, 1800-tal, vikt ca 115 g
Aktuellt bud750 SEK
Värdering1 200 SEK

FAT, sterlingsilver, 1900-tal, vikt ca 50 g
Aktuellt bud450 SEK
Värdering500 SEK

SOCKERSKÅL OCH MJÖLKKANNA, silver, NM Thune, Norge, 1900-talets första hälft, tot vikt ca 220 g
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering2 500 SEK

SKÅL, silver, Gewe, 1974, vikt ca 275 g
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK

ERIC LÖFMAN, skål, silver, Mema 1997, vikt ca 150 g
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 200 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, silver, TESI, Göteborg 1969
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 200 SEK