- SilverRensa filter

FICKUR, Omega, silver, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud750 SEK
Värdering600 SEK

RINGAR, 2 st, silver och stål, med vita stenar, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

VAS, silver, MGAB 1969, vikt ca 81 g
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK

KÄPP, med silverkrycka, CG Hallberg, Stockholm 1934
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK

GUSTAF JANSON, fat, sterlingsilver, CG Hallberg, 1958, vikt ca 50 g
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

FLAKONGER, 1 par, silver och kristall, sannolikt England 1900-talets första hälft
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering800 SEK

SAMLING SILVERFÖREMÅL, 6 st, 1900-tal, tot. vikt ca 35 g
Aktuellt bud350 SEK
Värdering300 SEK

HALSKEDJOR MED HÄNGEN, 4 st, silver, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK

FAT, sterlingsilver, CG Hallberg, 1958, vikt ca 100 g
Aktuellt bud600 SEK
Värdering800 SEK

SAMLING SILVERBESTICK, 11 del, silver, 1900-tal, tot vikt ca 187 g
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 500 SEK

DOSA, silver, 1900-talets mitt, vikt ca 100 g
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK

FICKUR SAMT SPINDELUR, silver, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

SKÅL, silver, 1900-tal, vikt ca 100 g
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK

ARMBAND, silver, enligt uppgift Tunisien, vikt ca 135 g
Aktuellt bud600 SEK
Värdering800 SEK

KAFFESKEDAR, 5 st, silver, GAB, 1933, tot vikt ca 86 g
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK

SKÅL, silver, GAB, 1952, vikt ca 200 g
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 500 SEK

FICKUR, 4 st, silver, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

FICKUR, 2 st, silver, Omega samt Longines, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, silver, CG Hallberg, 1957
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 500 SEK

BRICKA, silver, GEWE, 1959, vikt ca 150 g
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 200 SEK

DOSOR, 3 st silver, 1900-tal, tot vikt ca 153 g
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 000 SEK

GRÄDDKANNA OCH SOCKERSKÅL MED TÅNG, silver, GEWE, 1950-tal, tot vikt ca 285 g
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering2 500 SEK

COCKTAILGLAS, 6 st, silver, GAB, 1953, tot vikt ca 360 g
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering3 000 SEK

KAFFESKEDAR, 12 st, silver, CG Hallberg, 1945, tot vikt ca 150 g
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 200 SEK

KAFFESKEDAR, 13 st, silver, 1960-tal, tot vikt ca 130 g
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 000 SEK

PUNCHMUGGAR, 5 st, silver, GAB 1967, tot vikt ca 188 g
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering1 500 SEK

Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK