- SilverRensa filter
SKEDAR, 8 del, silver, 1805-1831, tot vikt ca 470 g
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering2 500 SEK
STICKERT, orientalisk, sannolikt 1800-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
ABRAHAM SUNDSTRÖM (verksam 1790-1798), Västerås 1795, vikt ca 374 g
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, Ceson 1979
Aktuellt bud400 SEK
Värdering400 SEK
SOPPSLEV, silver, 1868, vikt exklusive trähandtag ca 26 gram
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
STICKERT, silver, Ryssland, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud600 SEK
Värdering400 SEK
SAMLING SILVERSMYCKEN, mestadels halskedjor, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
ARMRING, sterlingsilver, med bärnsten, sannolikt 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK
CIGARETTMUNSTYCKEN, 3 st, silver och horn, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
SALTKAR, 1 par snarlika, silver och glas, 1900-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering400 SEK
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, sterlingsilver, "Sirene", Lapponia, 1971
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
ARMBAND, silver, med tigeröga, Saarela Arvo 1964
Aktuellt bud300 SEK
Värdering300 SEK
CIGARETTETUI, silver, orientaliskt, sannolikt 1900-talets början, vikt ca 140 g
Aktuellt bud650 SEK
Värdering600 SEK
MATSKEDAR, 6 st, silver, Johan Malmstedt, 1800/1801, tot vikt ca 382 g
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering2 000 SEK
BROSCH, silver, otydliga stämplar GK Stockholm, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering200 SEK
MATSKEDAR, 9 st snarlika, silver, olika svenska silversmeder, bla 1838 samt 1856, tot vikt ca 575 g
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
MIDJESPÄNNE, sterlingsilver, till Sverigedräkt, Christer Tonnby Unnaryd 1987
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 500 SEK
MOCKASKEDAR, 12 st, silver, GAB Stockholm 1962, tot vikt ca 110 g
Aktuellt bud400 SEK
Värdering500 SEK
BÄGARE, silver, K Andersson 1901, vikt ca 41 g
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
KAFFESKEDAR, 9 st, silver, svenska stämplar GM 1916, tot vikt ca 200 g
Aktuellt bud750 SEK
Värdering1 000 SEK
EFVA ATTLING, 1 par örhängen, "Miss Butterfly", sterlingsilver
Aktuellt bud300 SEK
Värdering2 500 SEK
BESTICK, 13 del, silver, tot vikt ca 380 g
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
SALTKAR, 1 par, silver, England, 1800-/1900-tal, tot vikt ca 175 g
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
DRÄKTSPÄNNE OCH BROSCHER, 3 del, silver, 1900-tal, total vikt ca 49 g
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
MATSKEDAR, 12 st, silver, tot vikt ca 605 g
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
BESTICK, 8 del, silver, olika modeller bla snäck, tot vikt inkl knivar ca 495 g
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 000 SEK
HALSRING, sterlingsilver, Gaudy Edoard, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK