1
17h 15 m
SOCKERSKÅL, GRÄDDKANNA SAMT BRICKA, silver, rokokostil, Gewe, 1970-tal, tot vikt ca 380 g
Aktuellt bud6 400 SEK
Värdering3 000 SEK
18h 35 m
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, svenska stämplar ALT, 1933
Aktuellt bud5 200 SEK
Värdering6 000 SEK
2d 17h
SKED, silver, 1800-tal, vikt ca 115 g
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering1 200 SEK
3d 17h
FAT, sterlingsilver, 1900-tal, vikt ca 50 g
Aktuellt bud550 SEK
Värdering500 SEK
4d 18h
SOCKERSKÅL OCH MJÖLKKANNA, silver, NM Thune, Norge, 1900-talets första hälft, tot vikt ca 220 g
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering2 500 SEK
5d 17h
SKÅL, silver, Gewe, 1974, vikt ca 275 g
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering2 000 SEK
5d 17h
ERIC LÖFMAN, skål, silver, Mema 1997, vikt ca 150 g
Aktuellt bud2 800 SEK
Värdering1 200 SEK
5d 19h
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, TESI, Göteborg 1969
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 200 SEK
6d 17h
FICKUR, 2 st, silver, bla. Omega, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering600 SEK
6d 18h
KÄPP, med silverkrycka, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
6d 18h
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
6d 18h
KAFFESERVIS, 3 del, silver, rokokostil, 1900-tal, tot vikt ca 1 065 g
Aktuellt bud6 200 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK
7d 18h
SUPSKED SAMT KAFFESKEDAR, 10 st, silver, 1900-tal, tot vikt ca 155 g
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
8d 17h
MOCKASKEDAR, 11 st, silver, 1900-tal, tot vikt ca 92 g
Aktuellt bud550 SEK
Värdering800 SEK
8d 17h
BESTICK, 6 del, silver, 1900-tal, tot vikt ca 160 g
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
8d 17h
STRÖARE, 3 st, silver, England, 1900-talets första hälft, tot vikt ca 70 g
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 18h
GRÄDDKANNA, silver, Sheffield, 1800-talets första hälft, vikt ca 130 g
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
9d 17h
MOCKASKEDAR, 11 st, silver, GEWE, 1960, tot vikt ca 80 g
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
9d 17h
GRÄDDKANNA, silver, 1800-tal, vikt ca 70 g
Aktuellt bud550 SEK
Värdering800 SEK
9d 18h
SERVERINGSSKED, silver, GEWE, Malmö, 1900-tal, vikt ca 24 g
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
9d 18h
KÄPPAR, 2 st, med handtag i silver, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
10d 18h
GRÄDDKANNA, silver, otydliga stämplar, Sverige, 1800-tal, vikt ca 100 g
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 200 SEK
10d 18h
RINGAR, 2 st, silver och stål, med vita stenar, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 17h
STRÖARE, 1 par, silver, London, England, 1916, tot vikt ca 50 g
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
11d 18h
KÄPP, med silverkrycka, KGMGAB, Uppsala, 1928
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
11d 19h
FISKBESTICK, 12 del, silver, svenska stämplar KA 1929, tot vikt ca 560 g
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
12d 17h
BESTICK, 36 del, silver, svenska stämplar KA, 1920-tal, tot vikt exkl knivar ca 1 230 g
Aktuellt bud8 000 SEK
Värdering9 000 - 11 000 SEK