- SilverRensa filter

SOCKERSKÅL, GRÄDDKANNA SAMT BRICKA, silver, rokokostil, Gewe, 1970-tal, tot vikt ca 380 g
Aktuellt bud6 400 SEK
Värdering3 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, silver, svenska stämplar ALT, 1933
Aktuellt bud5 200 SEK
Värdering6 000 SEK

SKED, silver, 1800-tal, vikt ca 115 g
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering1 200 SEK

FAT, sterlingsilver, 1900-tal, vikt ca 50 g
Aktuellt bud550 SEK
Värdering500 SEK

SOCKERSKÅL OCH MJÖLKKANNA, silver, NM Thune, Norge, 1900-talets första hälft, tot vikt ca 220 g
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering2 500 SEK

SKÅL, silver, Gewe, 1974, vikt ca 275 g
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering2 000 SEK

ERIC LÖFMAN, skål, silver, Mema 1997, vikt ca 150 g
Aktuellt bud2 800 SEK
Värdering1 200 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, silver, TESI, Göteborg 1969
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 200 SEK

FICKUR, 2 st, silver, bla. Omega, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering600 SEK

KÄPP, med silverkrycka, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK

Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK

KAFFESERVIS, 3 del, silver, rokokostil, 1900-tal, tot vikt ca 1 065 g
Aktuellt bud6 200 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK

SUPSKED SAMT KAFFESKEDAR, 10 st, silver, 1900-tal, tot vikt ca 155 g
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 500 SEK

MOCKASKEDAR, 11 st, silver, 1900-tal, tot vikt ca 92 g
Aktuellt bud550 SEK
Värdering800 SEK

BESTICK, 6 del, silver, 1900-tal, tot vikt ca 160 g
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 500 SEK

STRÖARE, 3 st, silver, England, 1900-talets första hälft, tot vikt ca 70 g
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 000 SEK

GRÄDDKANNA, silver, Sheffield, 1800-talets första hälft, vikt ca 130 g
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 500 SEK

MOCKASKEDAR, 11 st, silver, GEWE, 1960, tot vikt ca 80 g
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK

GRÄDDKANNA, silver, 1800-tal, vikt ca 70 g
Aktuellt bud550 SEK
Värdering800 SEK

SERVERINGSSKED, silver, GEWE, Malmö, 1900-tal, vikt ca 24 g
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK

KÄPPAR, 2 st, med handtag i silver, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK

GRÄDDKANNA, silver, otydliga stämplar, Sverige, 1800-tal, vikt ca 100 g
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 200 SEK

RINGAR, 2 st, silver och stål, med vita stenar, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

STRÖARE, 1 par, silver, London, England, 1916, tot vikt ca 50 g
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK

KÄPP, med silverkrycka, KGMGAB, Uppsala, 1928
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK

FISKBESTICK, 12 del, silver, svenska stämplar KA 1929, tot vikt ca 560 g
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering4 000 SEK

BESTICK, 36 del, silver, svenska stämplar KA, 1920-tal, tot vikt exkl knivar ca 1 230 g
Aktuellt bud8 000 SEK
Värdering9 000 - 11 000 SEK