1
15h 28 m
SUPSKED SAMT KAFFESKEDAR, 10 st, silver, 1900-tal, tot vikt ca 155 g
Aktuellt bud2 800 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 13h
MOCKASKEDAR, 11 st, silver, 1900-tal, tot vikt ca 92 g
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering800 SEK
1d 14h
BESTICK, 6 del, silver, 1900-tal, tot vikt ca 160 g
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 14h
STRÖARE, 3 st, silver, England, 1900-talets första hälft, tot vikt ca 70 g
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 14h
GRÄDDKANNA, silver, Sheffield, 1800-talets första hälft, vikt ca 130 g
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering1 500 SEK
2d 13h
MOCKASKEDAR, 11 st, silver, GEWE, 1960, tot vikt ca 80 g
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
2d 14h
GRÄDDKANNA, silver, 1800-tal, vikt ca 70 g
Aktuellt bud650 SEK
Värdering800 SEK
2d 14h
SERVERINGSSKED, silver, GEWE, Malmö, 1900-tal, vikt ca 24 g
Aktuellt bud300 SEK
Värdering300 SEK
2d 15h
KÄPPAR, 2 st, med handtag i silver, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
3d 14h
GRÄDDKANNA, silver, otydliga stämplar, Sverige, 1800-tal, vikt ca 100 g
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering1 200 SEK
3d 14h
RINGAR, 2 st, silver och stål, med vita stenar, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 14h
STRÖARE, 1 par, silver, London, England, 1916, tot vikt ca 50 g
Aktuellt bud700 SEK
Värdering800 SEK
4d 15h
KÄPP, med silverkrycka, KGMGAB, Uppsala, 1928
Aktuellt bud450 SEK
Värdering500 SEK
4d 15h
FISKBESTICK, 12 del, silver, svenska stämplar KA 1929, tot vikt ca 560 g
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
5d 13h
BESTICK, 36 del, silver, svenska stämplar KA, 1920-tal, tot vikt exkl knivar ca 1 230 g
Aktuellt bud8 000 SEK
Värdering9 000 - 11 000 SEK
5d 13h
PUNCHMUGGAR, 8 st, silver, CESON samt K&EC, 1960-/70-tal
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
5d 13h
FICKUR, spindelur, silver, Nils Lind, London 1700-tal
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 13h
BROSCHER, 2 st, silver, med markasiter, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 14h
DOSA, silver, England, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 14h
COLLIER, silver och stenar, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 14h
SKÅL SAMT BÄGARE, 3 st, silver, GAB samt Thore Eldh, Ceson, 1900-tal, tot. vikt ca 100 g
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 14h
KAFFESKEDAR, 9 st snarlika, silver, 1800-tal, tot vikt ca 120 g
Startbud200 SEK
Värdering1 800 SEK
5d 14h
HÄNGE MED KEDJA, silver, Birger Henriksson, Vrigstad 1988
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
5d 15h
ARMBAND, RING OCH ÖRHÄNGEN, silver, Wilhelm Hahne Ateljé Guld & Silver, Helsingborg 1955
Aktuellt bud550 SEK
Värdering700 SEK
6d 14h
GAFFLAR, 2 st, sterlingsilver, Borgila 1958 samt CG Hallberg 1961
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 14h
SAMLING SILVERBESTICK, 12 del, silver, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering4 000 SEK
6d 14h
RINGAR, 4 st, silver, bla 1961 och 1996, tot vikt ca 15,9 g
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
6d 14h
KAFFESKEDAR, 8 st, silver, snarlika, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
6d 14h
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, TESI, Göteborg 1951
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
6d 14h
SÅSSLEV, silver, CJ 1873
SÅSSLEV, silver, CJ 1873
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 15h
MATSKEDAR, 6 st, silver, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
7d 14h
KAFFESKEDAR, 7 st, silver, "Rosen", M&O, 1950-/60-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 14h
SMYCKEN, ca 20 st, silver, tot vikt ca 108 g
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 15h
HALSKEDJOR MED HÄNGEN, 5 st, silver och stenar, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 15h
MOCCASKEDAR, 6 st, silver, GEWE, Malmö, 1960-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 15h
EFVA ATTLING, collier, sterlingsilver, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 14h
HALSKEDJA MED HÄNGE, silver, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 14h
LJUSSTAKE, silver, rokokostil, CG Hallberg 1952
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 14h
MATSKEDAR, 2 st, silver, Arvid Floberg, Stockholm, sent 1700-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 500 SEK
8d 15h
ÖRHÄNGEN, 12 par, silver, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
8d 15h
SKED, silver, Carl Fredrik Seseman (verksam 1781-1819), Arboga 1793
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
9d 13h
SOCKERKÅL OCH GRÄDDKANNA, silver, rokokostil, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
9d 13h
SMYCKEN, 7 st, silver, filigranarbete
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
9d 13h
SMÖRGÅSSPADE, silver, B Erlandsson, Kristianstad, 1911
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
9d 14h
BESTICK, 6 del, silver, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
9d 14h
FRIEDRICH BINDE, collier, sterlingsilver, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 14h
MANSCHETTKNAPPAR, 2 par, silver, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
9d 14h
ARMBAND, silver, svenska stämplar VJ 1948, vikt ca 42 g
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK