1
11h 05 m
SKEDAR, 8 del, silver, 1805-1831, tot vikt ca 470 g_37082a_8dc9c080a6ee860_lg.jpeg
SKEDAR, 8 del, silver, 1805-1831, tot vikt ca 470 g
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering2 500 SEK
1d 12h
STICKERT, orientalisk, sannolikt 1800-tal_36876a_8dc968a05133946_lg.jpeg
STICKERT, orientalisk, sannolikt 1800-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
1d 12h
ABRAHAM SUNDSTRÖM (verksam 1790-1798), Västerås 1795, vikt ca 374 g_37229a_lg.jpeg
ABRAHAM SUNDSTRÖM (verksam 1790-1798), Västerås 1795, vikt ca 374 g
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
3d 11h
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, Ceson 1979_37092a_8dc9aa8fd912a58_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, Ceson 1979
Aktuellt bud400 SEK
Värdering400 SEK
3d 11h
SOPPSLEV, silver, 1868, vikt exklusive trähandtag ca 26 gram_37093a_8dc9c07c047fc57_lg.jpeg
SOPPSLEV, silver, 1868, vikt exklusive trähandtag ca 26 gram
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 12h
STICKERT, silver, Ryssland, 1800-/1900-tal_36875a_8dc968a0daf2c91_lg.jpeg
STICKERT, silver, Ryssland, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud600 SEK
Värdering400 SEK
4d 11h
SAMLING SILVERSMYCKEN, mestadels halskedjor, 1900-/2000-tal_37189a_8dc9ce1c4b5e308_lg.jpeg
SAMLING SILVERSMYCKEN, mestadels halskedjor, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 11h
ARMRING, sterlingsilver, med bärnsten, sannolikt 1900-talets andra hälft _36881a_8dc968af6d42beb_lg.jpeg
ARMRING, sterlingsilver, med bärnsten, sannolikt 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK
4d 12h
CIGARETTMUNSTYCKEN, 3 st, silver och horn, 1800-/1900-tal_36877a_8dc968a2204e295_lg.jpeg
CIGARETTMUNSTYCKEN, 3 st, silver och horn, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 12h
SALTKAR, 1 par snarlika, silver och glas, 1900-tal_36892a_8dc95f4eed8859d_lg.jpeg
SALTKAR, 1 par snarlika, silver och glas, 1900-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering400 SEK
5d 11h
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, sterlingsilver, "Sirene", Lapponia, 1971_37271a_lg.jpeg
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, sterlingsilver, "Sirene", Lapponia, 1971
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
5d 11h
ARMBAND, silver, med tigeröga, Saarela Arvo 1964_36883a_8dc968ae4c9297e_lg.jpeg
ARMBAND, silver, med tigeröga, Saarela Arvo 1964
Aktuellt bud300 SEK
Värdering300 SEK
5d 11h
CIGARETTETUI, silver, orientaliskt, sannolikt 1900-talets början, vikt ca 140 g_36896b_8dc95f556665246_lg.jpeg
CIGARETTETUI, silver, orientaliskt, sannolikt 1900-talets början, vikt ca 140 g
Aktuellt bud650 SEK
Värdering600 SEK
5d 12h
MATSKEDAR, 6 st, silver, Johan Malmstedt, 1800/1801, tot vikt ca 382 g_37080a_8dc9c07c99f7b9e_lg.jpeg
MATSKEDAR, 6 st, silver, Johan Malmstedt, 1800/1801, tot vikt ca 382 g
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering2 000 SEK
6d 12h
BROSCH, silver, otydliga stämplar GK Stockholm, 1900-talets mitt_37173a_8dc9c0737ba0223_lg.jpeg
BROSCH, silver, otydliga stämplar GK Stockholm, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering200 SEK
8d 11h
MATSKEDAR, 9 st snarlika, silver, olika svenska silversmeder, bla 1838 samt 1856, tot vikt ca 575 g_37177a_8dc9c07f665b28e_lg.jpeg
MATSKEDAR, 9 st snarlika, silver, olika svenska silversmeder, bla 1838 samt 1856, tot vikt ca 575 g
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
8d 11h
MIDJESPÄNNE, sterlingsilver, till Sverigedräkt, Christer Tonnby Unnaryd 1987_37476a_lg.jpeg
MIDJESPÄNNE, sterlingsilver, till Sverigedräkt, Christer Tonnby Unnaryd 1987
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 500 SEK
8d 11h
MOCKASKEDAR, 12 st, silver, GAB Stockholm 1962, tot vikt ca 110 g_37176a_8dc9c0723410ecc_lg.jpeg
MOCKASKEDAR, 12 st, silver, GAB Stockholm 1962, tot vikt ca 110 g
Aktuellt bud400 SEK
Värdering500 SEK
8d 12h
BÄGARE, silver, K Andersson 1901, vikt ca 41 g_37533a_8dc9ffe4242488c_lg.jpeg
BÄGARE, silver, K Andersson 1901, vikt ca 41 g
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
9d 12h
KAFFESKEDAR, 9 st, silver, svenska stämplar GM 1916, tot vikt ca 200 g_37175a_8dc9c072c2c5c24_lg.jpeg
KAFFESKEDAR, 9 st, silver, svenska stämplar GM 1916, tot vikt ca 200 g
Aktuellt bud750 SEK
Värdering1 000 SEK
10d 11h
EFVA ATTLING, 1 par örhängen, "Miss Butterfly", sterlingsilver_37165a_8dc9c078d7599b8_lg.jpeg
EFVA ATTLING, 1 par örhängen, "Miss Butterfly", sterlingsilver
Aktuellt bud300 SEK
Värdering2 500 SEK
10d 11h
BESTICK, 13 del, silver, tot vikt ca 380 g _37180a_8dc9c07e1338645_lg.jpeg
BESTICK, 13 del, silver, tot vikt ca 380 g
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
10d 11h
SALTKAR, 1 par, silver, England, 1800-/1900-tal, tot vikt ca 175 g_37166a_8dc9c0718888ffc_lg.jpeg
SALTKAR, 1 par, silver, England, 1800-/1900-tal, tot vikt ca 175 g
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
10d 12h
DRÄKTSPÄNNE OCH BROSCHER, 3 del, silver, 1900-tal, total vikt ca 49 g_37448a_8dca00129c4a38d_lg.jpeg
DRÄKTSPÄNNE OCH BROSCHER, 3 del, silver, 1900-tal, total vikt ca 49 g
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
10d 12h
MATSKEDAR, 12 st, silver, tot vikt ca 605 g_37178a_8dc9c08009ac64d_lg.jpeg
MATSKEDAR, 12 st, silver, tot vikt ca 605 g
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
11d 12h
BESTICK, 8 del, silver, olika modeller bla snäck, tot vikt inkl knivar ca 495 g_37179a_8dc9c07eb85c651_lg.jpeg
BESTICK, 8 del, silver, olika modeller bla snäck, tot vikt inkl knivar ca 495 g
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 000 SEK
12d 11h
HALSRING, sterlingsilver, Gaudy Edoard, 1900-talets andra hälft _37747a_8dca18c83fdbc61_lg.jpeg
HALSRING, sterlingsilver, Gaudy Edoard, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK