- SilverRensa filter

KAFFESKEDAR, 12 st, silver, 1940-/50-tal, tot vikt ca 115 g
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering1 000 SEK

ARMBAND, 2 st, vit metall, tigeröga samt sliver, bla Sam Pettersson AB, 1950
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK

HALSKEDJA MED HÄNGE, sterlingsilver, vikt ca 110 g
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering1 200 SEK

KAFFESKEDAR, 6 st, silver, gammalfransk modell, 1800-talets andra hälft, tot vikt ca 120 g
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering1 000 SEK

ARMBAND, sterlingsilver, vikt ca 90 g
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering1 200 SEK

MATSKED, silver, G Graumann 1863, vikt ca 70 g
Aktuellt bud900 SEK
Värdering800 SEK

EFVA ATTLING, sterlingsilver, armband "Carpe Diem"
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

BESTICK, 13 del, silver, tot vikt ca 135 g
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering1 500 SEK

HANDSPEGEL / PUDERDOSA, silver, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud600 SEK
Värdering800 SEK

COLLIER, sterlingsilver, Liljeblad, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK

ÖRHÄNGEN OCH HÄNGE, silver, bla med odlade pärlor
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

FICKUR, Omega, silver, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud750 SEK
Värdering600 SEK

RINGAR, 2 st, silver och stål, med vita stenar, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

VAS, silver, MGAB 1969, vikt ca 81 g
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK

ÄNDRADE ÖPPETTIDER:
STÄNGT 24 dec - 6 jan