1
16h 20 m
SOCKERSKÅL OCH MJÖLKKANNA, silver, NM Thune, Norge, 1900-talets första hälft, tot vikt ca 220 g
Aktuellt bud3 800 SEK
Värdering2 500 SEK
1d 15h
SKÅL, silver, Gewe, 1974, vikt ca 275 g
Aktuellt bud4 800 SEK
Värdering2 000 SEK
1d 15h
ERIC LÖFMAN, skål, silver, Mema 1997, vikt ca 150 g
Aktuellt bud2 800 SEK
Värdering1 200 SEK
1d 17h
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, TESI, Göteborg 1969
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 200 SEK
2d 15h
FICKUR, 2 st, silver, bla. Omega, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud450 SEK
Värdering600 SEK
2d 16h
KÄPP, med silverkrycka, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud700 SEK
Värdering600 SEK
2d 16h
Aktuellt bud450 SEK
Värdering600 SEK
2d 17h
KAFFESERVIS, 3 del, silver, rokokostil, 1900-tal, tot vikt ca 1 065 g
Aktuellt bud18 500 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK
3d 17h
SUPSKED SAMT KAFFESKEDAR, 10 st, silver, 1900-tal, tot vikt ca 155 g
Aktuellt bud2 800 SEK
Värdering1 500 SEK
4d 15h
MOCKASKEDAR, 11 st, silver, 1900-tal, tot vikt ca 92 g
Aktuellt bud550 SEK
Värdering800 SEK
4d 15h
BESTICK, 6 del, silver, 1900-tal, tot vikt ca 160 g
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
4d 15h
STRÖARE, 3 st, silver, England, 1900-talets första hälft, tot vikt ca 70 g
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 16h
GRÄDDKANNA, silver, Sheffield, 1800-talets första hälft, vikt ca 130 g
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 15h
MOCKASKEDAR, 11 st, silver, GEWE, 1960, tot vikt ca 80 g
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
5d 16h
GRÄDDKANNA, silver, 1800-tal, vikt ca 70 g
Aktuellt bud550 SEK
Värdering800 SEK
5d 16h
SERVERINGSSKED, silver, GEWE, Malmö, 1900-tal, vikt ca 24 g
Aktuellt bud300 SEK
Värdering300 SEK
5d 16h
KÄPPAR, 2 st, med handtag i silver, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 16h
GRÄDDKANNA, silver, otydliga stämplar, Sverige, 1800-tal, vikt ca 100 g
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering1 200 SEK
6d 16h
RINGAR, 2 st, silver och stål, med vita stenar, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
7d 16h
STRÖARE, 1 par, silver, London, England, 1916, tot vikt ca 50 g
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
7d 17h
KÄPP, med silverkrycka, KGMGAB, Uppsala, 1928
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
7d 17h
FISKBESTICK, 12 del, silver, svenska stämplar KA 1929, tot vikt ca 560 g
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
8d 15h
BESTICK, 36 del, silver, svenska stämplar KA, 1920-tal, tot vikt exkl knivar ca 1 230 g
Aktuellt bud8 000 SEK
Värdering9 000 - 11 000 SEK