1
13h 13m
SUPSKED SAMT KAFFESKEDAR, 10 st, silver, 1900-tal, tot vikt ca 155 g
Current bid2,800 SEK
Est1,500 SEK
1d 11h
MOCKASKEDAR, 11 st, silver, 1900-tal, tot vikt ca 92 g
Current bid1,600 SEK
Est800 SEK
1d 11h
BESTICK, 6 del, silver, 1900-tal, tot vikt ca 160 g
Current bid2,600 SEK
Est1,500 SEK
1d 11h
STRÖARE, 3 st, silver, England, 1900-talets första hälft, tot vikt ca 70 g
Current bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
1d 12h
GRÄDDKANNA, silver, Sheffield, 1800-talets första hälft, vikt ca 130 g
Current bid2,400 SEK
Est1,500 SEK
2d 11h
MOCKASKEDAR, 11 st, silver, GEWE, 1960, tot vikt ca 80 g
Current bid500 SEK
Est800 SEK
2d 12h
GRÄDDKANNA, silver, 1800-tal, vikt ca 70 g
Current bid650 SEK
Est800 SEK
2d 12h
SERVERINGSSKED, silver, GEWE, Malmö, 1900-tal, vikt ca 24 g
Current bid300 SEK
Est300 SEK
2d 12h
KÄPPAR, 2 st, med handtag i silver, 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est600 SEK
3d 12h
GRÄDDKANNA, silver, otydliga stämplar, Sverige, 1800-tal, vikt ca 100 g
Current bid1,100 SEK
Est1,200 SEK
3d 12h
RINGAR, 2 st, silver och stål, med vita stenar, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
4d 12h
STRÖARE, 1 par, silver, London, England, 1916, tot vikt ca 50 g
Current bid700 SEK
Est800 SEK
4d 13h
KÄPP, med silverkrycka, KGMGAB, Uppsala, 1928
Current bid450 SEK
Est500 SEK
4d 13h
FISKBESTICK, 12 del, silver, svenska stämplar KA 1929, tot vikt ca 560 g
Current bid3,200 SEK
Est4,000 SEK
5d 11h
BESTICK, 36 del, silver, svenska stämplar KA, 1920-tal, tot vikt exkl knivar ca 1 230 g
Current bid8,000 SEK
Est9,000 - 11,000 SEK
5d 11h
PUNCHMUGGAR, 8 st, silver, CESON samt K&EC, 1960-/70-tal
Starting bid200 SEK
Est3,000 SEK
5d 11h
FICKUR, spindelur, silver, Nils Lind, London 1700-tal
Current bid800 SEK
Est1,500 SEK
5d 11h
BROSCHER, 2 st, silver, med markasiter, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
5d 11h
DOSA, silver, England, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
5d 12h
COLLIER, silver och stenar, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
5d 12h
SKÅL SAMT BÄGARE, 3 st, silver, GAB samt Thore Eldh, Ceson, 1900-tal, tot. vikt ca 100 g
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
5d 12h
KAFFESKEDAR, 9 st snarlika, silver, 1800-tal, tot vikt ca 120 g
Starting bid200 SEK
Est1,800 SEK
5d 12h
HÄNGE MED KEDJA, silver, Birger Henriksson, Vrigstad 1988
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
5d 12h
ARMBAND, RING OCH ÖRHÄNGEN, silver, Wilhelm Hahne Ateljé Guld & Silver, Helsingborg 1955
Current bid550 SEK
Est700 SEK
6d 11h
GAFFLAR, 2 st, sterlingsilver, Borgila 1958 samt CG Hallberg 1961
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
6d 12h
SAMLING SILVERBESTICK, 12 del, silver, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est4,000 SEK
6d 12h
RINGAR, 4 st, silver, bla 1961 och 1996, tot vikt ca 15,9 g
Current bid200 SEK
Est300 SEK
6d 12h
KAFFESKEDAR, 8 st, silver, snarlika, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
6d 12h
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, TESI, Göteborg 1951
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
6d 12h
SÅSSLEV, silver, CJ 1873
SÅSSLEV, silver, CJ 1873
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
6d 12h
MATSKEDAR, 6 st, silver, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est3,000 SEK
7d 12h
KAFFESKEDAR, 7 st, silver, "Rosen", M&O, 1950-/60-tal
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
7d 12h
SMYCKEN, ca 20 st, silver, tot vikt ca 108 g
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
7d 12h
HALSKEDJOR MED HÄNGEN, 5 st, silver och stenar, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est500 SEK
7d 13h
MOCCASKEDAR, 6 st, silver, GEWE, Malmö, 1960-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
7d 13h
EFVA ATTLING, collier, sterlingsilver, 2000-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
8d 12h
HALSKEDJA MED HÄNGE, silver, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 12h
LJUSSTAKE, silver, rokokostil, CG Hallberg 1952
Current bid600 SEK
Est1,000 SEK
8d 12h
MATSKEDAR, 2 st, silver, Arvid Floberg, Stockholm, sent 1700-tal
Current bid350 SEK
Est1,500 SEK
8d 12h
ÖRHÄNGEN, 12 par, silver, 1900-/2000-tal
Current bid300 SEK
Est500 SEK
8d 13h
SKED, silver, Carl Fredrik Seseman (verksam 1781-1819), Arboga 1793
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
9d 11h
SOCKERKÅL OCH GRÄDDKANNA, silver, rokokostil, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
9d 11h
SMYCKEN, 7 st, silver, filigranarbete
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
9d 11h
SMÖRGÅSSPADE, silver, B Erlandsson, Kristianstad, 1911
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
9d 11h
BESTICK, 6 del, silver, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
9d 12h
FRIEDRICH BINDE, collier, sterlingsilver, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9d 12h
MANSCHETTKNAPPAR, 2 par, silver, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
9d 12h
ARMBAND, silver, svenska stämplar VJ 1948, vikt ca 42 g
Current bid300 SEK
Est800 SEK