1
7h 47 m
CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
Aktuellt bud4 800 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
7h 49 m
Aktuellt bud4 800 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
7h 55 m
HÖRNSKÅP, allmoge, med datering 1825
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
8h 13 m
SKÅP, 2000-tal
SKÅP, 2000-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK
8h 17 m
STOL, "Fiber side chair", Muuto, nutida
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
8h 21 m
XAVIER PANCHARD, pall, "H60", Tolix, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
8h 29 m
LAPTOPBORD, "Relate", Muuto, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
8h 31 m
LOUNGESTOLAR, 1 par, "Frankie EC", Johansson Design, nutida
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
8h 33 m
ISKOS BERLIN, 3 st stolar, "Soft Edge 10", HAY, Danmark
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
8h 37 m
MARCEL WANDERS, fåtölj, "V.I.P. Chair", Moooi, formgiven 2000
Aktuellt bud750 SEK
Värdering3 000 SEK
8h 51 m
ERIC VASSTRÖM (1887-1958), olja på duk, signerad och daterad 1938
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
9h 05 m
BYRÅ, 1900-talets början
BYRÅ, 1900-talets början
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 8h
MODULSOFFA, 3 del, "Mags", HAY, samtida
Startbud200 SEK
Värdering4 000 SEK
1d 8h
Startbud200 SEK
Värdering4 000 SEK
1d 8h
CHRISTIAN HALLERÖD, pall/sidobord, "Karljohan", Ikea PS, formgiven 2009
Aktuellt bud650 SEK
Värdering1 800 SEK
1d 8h
PIEDESTAL, marmor och metall, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 8h
PALL, allmoge, 1800-/1900-tal
PALL, allmoge, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
1d 9h
SKÅP, allmoge, 1700-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
1d 9h
BYRÅ, rokokostil, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 9h
BRICKBORD, orientalisk stil, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 7h
MATSALSMÖBEL, 9 del, sannolikt sent 1900-tal
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering6 000 SEK
2d 7h
MATSALSSKÅP, GR Möbler Tibro, Solgården Antikmåleri & Inredning, sannolikt sent 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering4 000 SEK
2d 8h
NYSILVERBRICKA MED BORD, nysilver och trä, bla tidigt 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering700 SEK
2d 8h
 LIEVORE ALTHERR MOLINA, 3 st, stolar, "Catifa", Arper, Italien
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 8h
STOL, sengustaviansk, 1800-talets början
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
2d 8h
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
2d 8h
SPJÄLSÄNG, Oliver Furniture, 2000-tal
Aktuellt bud550 SEK
Värdering3 000 SEK
2d 8h
TIDNINGSSTÄLL, akrylplast, 1900-talets slut
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 8h
STOLAR, 1 par, Karl Johan, 1800-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
2d 8h
DAGBÄDD, sent 1900-/2000-tal
DAGBÄDD, sent 1900-/2000-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 500 SEK
2d 8h
BARSTOLAR, 5 st, Wilkhan, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
2d 8h
JONAS IHREBORN, fåtölj, "Pod Highback", 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 9h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 800 SEK
2d 9h
TRÄDGÅRDSBORD, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
2d 9h
SOFFBORD, ek och metall, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
2d 9h
BARPALLAR, 1 par, "Citizen Ghost", Minus tio, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
2d 9h
MATBORD, Johansson Design, "Discus", samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 9h
HEE WEELING, 1 par, stolar, "About a chair", HAY, Danmark, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
2d 9h
PARAPLYSTÄLL, gjutjärn, Husqvarna, tidigt 1900-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 9h
SKRIVBORD, ek, 1900-talets början
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 7h
STOLAR, 4 st, 2000-tal
STOLAR, 4 st, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
3d 7h
ALBERTO MEDA, konferensstolar, 4 st, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
3d 8h
MATSALSMÖBEL, 6 del, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 8h
Aktuellt bud350 SEK
Värdering600 SEK
3d 8h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 8h
BLOMBORD, smide, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 9h
PALL, sent 1900-tal
PALL, sent 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 7h
SPELBORD, omkring år 1900
SPELBORD, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK