- MöblerRensa filter

XAVIER PANCHARD, 1 par, pallar, "H60", Tolix, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

SOFFA, Martela, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

HÖRNHYLLA, omkring år 1900
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK

CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
Aktuellt bud4 200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK

Aktuellt bud350 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK

Aktuellt bud200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK

Aktuellt bud200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK

Aktuellt bud4 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK

KARMSTOLAR, 1 par, gustaviansk stil, 1900-talets början
Aktuellt bud500 SEK
Värdering2 000 SEK

MATSALSMÖBEL, 5 del, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 000 SEK

ARNE JACOBSEN, 4 st stolar, "Sjuan", Fritz Hansen, år 2007
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering5 000 SEK

ALVAR AALTO, bänk, "153A" Artek, nutida
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering3 000 SEK

MUUTO, arbetsstol, "Fiber side chair", nutida
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 800 SEK

SIDOBORD, 3 st, vitlackerad metall, nutida formgivning
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK

ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 500 SEK

Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 500 SEK

Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK

GOLVLAMPA, mässing, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK

SEBASTIAN HERKNER, fåtölj, La Cividina, samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK

Aktuellt bud800 SEK
Värdering2 000 SEK

SOFFBORD, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

PARAPLYSTÄLL, plåt, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK

RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

ALVAR AALTO, barnstol, modell N65, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK

VITRINSKÅP, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK

CHRIS MARTIN, 3 st barstolar, "Jig Mesh Stool", Massproductions, 2000-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK

CHRISTIAN TROELS & JACOB PLEJDRUP, matbord, DK3, Danmark, nutida
Aktuellt bud6 400 SEK
Värdering30 000 - 35 000 SEK

OKÄND FORMGIVARE, 8 st stolar, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud2 800 SEK
Värdering5 000 - 7 000 SEK

STOL, "Fiber side chair", Muuto, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

DANIEL FRANZÉN & MATTIAS SÅTHLBOM, soffbord, "Chamfer", för Karl Andersson & Söner, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

PEDER HVIDT, stol, för Bodafors 1960
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK

LAPTOPBORD, "Relate", Muuto, nutida
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 200 SEK

SKRIVBORD, Carl Larssonstil, 1900-talets början
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK

Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

CHRISTINE SCHWARZER, soffbord, "Flower", Swedese, 2000-tal
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering2 000 SEK

Aktuellt bud550 SEK
Värdering2 000 SEK

Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK

LOUNGESTOLAR, 1 par, "Frankie EC", Johansson Design, nutida
Aktuellt bud650 SEK
Värdering1 000 SEK

HEE WEELING, 4 st, stolar, "About a chair", HAY, Danmark, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK

CHRIS MARTIN, matbord, Massproductions, samtida
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 000 SEK

Aktuellt bud250 SEK
Värdering30 000 - 35 000 SEK

SLAGBORD, furu, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK

SKRIVBORDSSTOL, borstad aluminium, Wilkhahn, 302-7, år 2019
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering2 000 SEK

MARCEL WANDERS, matbord, "Container table Bohdi", Moooi, nutida
Aktuellt bud5 000 SEK
Värdering12 000 - 15 000 SEK

VÄGGSKÅP, Montana, nutida
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK

Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

ÄNDRADE ÖPPETTIDER:
STÄNGT 24 dec - 6 jan