Kategorier

1
15h 43 m
XAVIER PANCHARD, 1 par, pallar, "H60", Tolix, 2000-tal
XAVIER PANCHARD, 1 par, pallar, "H60", Tolix, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
16h 01 m
JOHANNES FOERSOM & PETER HIORT-LORENZEN, bord, "Funk", för Lammhults, formgivet 2008
JOHANNES FOERSOM & PETER HIORT-LORENZEN, bord, "Funk", för Lammhults, formgivet 2008
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
16h 27 m
SOFFA, Martela, 2000-tal
SOFFA, Martela, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
16h 29 m
HÖRNHYLLA, omkring år 1900
HÖRNHYLLA, omkring år 1900
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK
16h 33 m
CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
Aktuellt bud4 200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
16h 37 m
CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
Aktuellt bud350 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
16h 41 m
CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
Aktuellt bud200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
16h 45 m
CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
Aktuellt bud200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
16h 49 m
CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
Aktuellt bud4 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
16h 53 m
KARMSTOLAR, 1 par, gustaviansk stil, 1900-talets början
KARMSTOLAR, 1 par, gustaviansk stil, 1900-talets början
Aktuellt bud500 SEK
Värdering2 000 SEK
17h 01 m
MATSALSMÖBEL, 5 del, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
MATSALSMÖBEL, 5 del, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 15h
ARNE JACOBSEN, 4 st stolar, "Sjuan", Fritz Hansen, år 2007
ARNE JACOBSEN, 4 st stolar, "Sjuan", Fritz Hansen, år 2007
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering5 000 SEK
1d 15h
ALVAR AALTO, bänk, "153A" Artek, nutida
ALVAR AALTO, bänk, "153A" Artek, nutida
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
1d 15h
MUUTO, arbetsstol, "Fiber side chair", nutida
MUUTO, arbetsstol, "Fiber side chair", nutida
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 800 SEK
1d 16h
SIDOBORD, 3 st, vitlackerad metall, nutida formgivning
SIDOBORD, 3 st, vitlackerad metall, nutida formgivning
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
1d 16h
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 16h
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 16h
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 16h
GOLVLAMPA, mässing, 1900-talets första hälft
GOLVLAMPA, mässing, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 16h
SEBASTIAN HERKNER, fåtölj, La Cividina, samtida
SEBASTIAN HERKNER, fåtölj, La Cividina, samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 16h
ALVAR AALTO, 1 par barnstolar, modell N65, 1900-talets andra hälft
ALVAR AALTO, 1 par barnstolar, modell N65, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud800 SEK
Värdering2 000 SEK
1d 16h
SOFFBORD, 2000-tal
SOFFBORD, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 17h
PARAPLYSTÄLL, plåt, 1900-/2000-tal
PARAPLYSTÄLL, plåt, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
2d 15h
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
2d 15h
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
2d 15h
ALVAR AALTO, barnstol, modell N65, 1900-talets andra hälft
ALVAR AALTO, barnstol, modell N65, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 15h
VITRINSKÅP, 1900-talets första hälft
VITRINSKÅP, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
2d 16h
CHRIS MARTIN, 3 st barstolar, "Jig Mesh Stool", Massproductions, 2000-tal
CHRIS MARTIN, 3 st barstolar, "Jig Mesh Stool", Massproductions, 2000-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 16h
CHRISTIAN TROELS & JACOB PLEJDRUP, matbord, DK3, Danmark, nutida
CHRISTIAN TROELS & JACOB PLEJDRUP, matbord, DK3, Danmark, nutida
Aktuellt bud6 400 SEK
Värdering30 000 - 35 000 SEK
2d 16h
OKÄND FORMGIVARE, 8 st stolar, 1900-talets andra hälft
OKÄND FORMGIVARE, 8 st stolar, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud2 800 SEK
Värdering5 000 - 7 000 SEK
2d 16h
STOL, "Fiber side chair", Muuto, nutida
STOL, "Fiber side chair", Muuto, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 16h
DANIEL FRANZÉN & MATTIAS SÅTHLBOM, soffbord, "Chamfer", för Karl Andersson & Söner, 2000-tal
DANIEL FRANZÉN & MATTIAS SÅTHLBOM, soffbord, "Chamfer", för Karl Andersson & Söner, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 16h
PEDER HVIDT, stol, för Bodafors 1960
PEDER HVIDT, stol, för Bodafors 1960
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
2d 16h
LAPTOPBORD, "Relate", Muuto, nutida
LAPTOPBORD, "Relate", Muuto, nutida
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 200 SEK
2d 16h
SKRIVBORD, Carl Larssonstil, 1900-talets början
SKRIVBORD, Carl Larssonstil, 1900-talets början
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
2d 16h
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
2d 16h
CHRISTINE SCHWARZER, soffbord, "Flower", Swedese, 2000-tal
CHRISTINE SCHWARZER, soffbord, "Flower", Swedese, 2000-tal
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
2d 17h
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 4 del, bambu och rotting, 1900-talets andra hälft
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 4 del, bambu och rotting, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud550 SEK
Värdering2 000 SEK
3d 15h
CHRIS MARTIN, 3 st, barstolar, "Jig Mesh Stool", Massproductions, 2000-tal
CHRIS MARTIN, 3 st, barstolar, "Jig Mesh Stool", Massproductions, 2000-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 15h
LOUNGESTOLAR, 1 par, "Frankie EC", Johansson Design, nutida
LOUNGESTOLAR, 1 par, "Frankie EC", Johansson Design, nutida
Aktuellt bud650 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 15h
HEE WEELING, 4 st, stolar, "About a chair", HAY, Danmark, nutida
HEE WEELING, 4 st, stolar, "About a chair", HAY, Danmark, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 16h
CHRIS MARTIN, matbord, Massproductions, samtida
CHRIS MARTIN, matbord, Massproductions, samtida
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 16h
CHRISTIAN TROELS & JACOB PLEJDRUP, matbord, DK3, Danmark, nutida
CHRISTIAN TROELS & JACOB PLEJDRUP, matbord, DK3, Danmark, nutida
Aktuellt bud250 SEK
Värdering30 000 - 35 000 SEK
3d 16h
SLAGBORD, furu, 1900-talets andra hälft
SLAGBORD, furu, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 16h
SKRIVBORDSSTOL, borstad aluminium, Wilkhahn, 302-7, år 2019
SKRIVBORDSSTOL, borstad aluminium, Wilkhahn, 302-7, år 2019
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
4d 15h
MARCEL WANDERS, matbord, "Container table Bohdi", Moooi, nutida
MARCEL WANDERS, matbord, "Container table Bohdi", Moooi, nutida
Aktuellt bud5 000 SEK
Värdering12 000 - 15 000 SEK
4d 15h
VÄGGSKÅP, Montana, nutida
VÄGGSKÅP, Montana, nutida
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
4d 16h
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
Kontakt

Olséns Auktioner

Linnégatan 21

602 23 Norrköping 

011 - 470 92 00

info@olsensauktioner.se

Öppettider

Måndag 12.30 - 17.00
Tisdag 12.30 - 17.00
Onsdag 12.30 - 18.00
Torsdag 12.30 - 17.00
Fredag 11.00 - 15.00
Sista lördagen i månaden 11.00 - 14.00
Dag före röd dag stänger vi 15.00
Röda dagar STÄNGT
ÄNDRADE ÖPPETTIDER:
STÄNGT 24 dec - 6 jan

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.