1
16h 02 m
MARCEL WANDERS, matbord, "Container table Bohdi", Moooi, nutida
Aktuellt bud5 000 SEK
Värdering12 000 - 15 000 SEK
16h 06 m
VÄGGSKÅP, Montana, nutida
VÄGGSKÅP, Montana, nutida
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
16h 18 m
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
16h 22 m
BORD, allmoge, omkring år 1900
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
16h 32 m
KARMSTOL, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
16h 40 m
VÄGGSKÅP, Montana, nutida
VÄGGSKÅP, Montana, nutida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
16h 46 m
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
16h 52 m
PIERRE SINDRE, karmstol, "Button", Gärsnäs, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
16h 56 m
STEFAN DIEZ, matbord, "New order", för HAY, nutida
Startbud200 SEK
Värdering4 000 SEK
16h 58 m
BRUNO MATHSSON, karmstol, "Mirja", DUX, 2000-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
17h 18 m
DAGBÄDD, "Nooa", Martela, nutida
Aktuellt bud700 SEK
Värdering3 000 SEK
1d 16h
CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
1d 16h
Aktuellt bud4 800 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
1d 16h
HÖRNSKÅP, allmoge, med datering 1825
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 16h
SKÅP, 2000-tal
SKÅP, 2000-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK
1d 16h
STOL, "Fiber side chair", Muuto, nutida
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 16h
XAVIER PANCHARD, pall, "H60", Tolix, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 16h
LAPTOPBORD, "Relate", Muuto, nutida
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
1d 16h
LOUNGESTOLAR, 1 par, "Frankie EC", Johansson Design, nutida
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 16h
ISKOS BERLIN, 3 st stolar, "Soft Edge 10", HAY, Danmark
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
1d 16h
MARCEL WANDERS, fåtölj, "V.I.P. Chair", Moooi, formgiven 2000
Aktuellt bud750 SEK
Värdering3 000 SEK
1d 17h
ERIC VASSTRÖM (1887-1958), olja på duk, signerad och daterad 1938
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
1d 17h
BYRÅ, 1900-talets början
BYRÅ, 1900-talets början
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 16h
MODULSOFFA, 3 del, "Mags", HAY, samtida
Startbud200 SEK
Värdering4 000 SEK
2d 16h
Startbud200 SEK
Värdering4 000 SEK
2d 16h
CHRISTIAN HALLERÖD, pall/sidobord, "Karljohan", Ikea PS, formgiven 2009
Aktuellt bud650 SEK
Värdering1 800 SEK
2d 16h
PIEDESTAL, marmor och metall, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 17h
PALL, allmoge, 1800-/1900-tal
PALL, allmoge, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 17h
SKÅP, allmoge, 1700-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
2d 17h
BYRÅ, rokokostil, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
2d 18h
BRICKBORD, orientalisk stil, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 16h
MATSALSMÖBEL, 9 del, sannolikt sent 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering6 000 SEK
3d 16h
MATSALSSKÅP, GR Möbler Tibro, Solgården Antikmåleri & Inredning, sannolikt sent 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering4 000 SEK
3d 16h
NYSILVERBRICKA MED BORD, nysilver och trä, bla tidigt 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering700 SEK
3d 16h
 LIEVORE ALTHERR MOLINA, 3 st, stolar, "Catifa", Arper, Italien
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 16h
STOL, sengustaviansk, 1800-talets början
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
3d 16h
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
3d 16h
SPJÄLSÄNG, Oliver Furniture, 2000-tal
Aktuellt bud550 SEK
Värdering3 000 SEK
3d 16h
TIDNINGSSTÄLL, akrylplast, 1900-talets slut
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 16h
STOLAR, 1 par, Karl Johan, 1800-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
3d 16h
DAGBÄDD, sent 1900-/2000-tal
DAGBÄDD, sent 1900-/2000-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 500 SEK
3d 16h
BARSTOLAR, 5 st, Wilkhan, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 17h
JONAS IHREBORN, fåtölj, "Pod Highback", 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 17h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 800 SEK
3d 17h
TRÄDGÅRDSBORD, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
3d 17h
SOFFBORD, ek och metall, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 17h
BARPALLAR, 1 par, "Citizen Ghost", Minus tio, nutida
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 17h
MATBORD, Johansson Design, "Discus", samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

ÄNDRADE ÖPPETTIDER:
STÄNGT 24 dec - 6 jan