1
20h 04 m
BIRGER STRÅÅT (1914-2008), olja på pannå, signerad_33010a_lg.jpeg
BIRGER STRÅÅT (1914-2008), olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
20h 32 m
BERTIL WAHLBERG (1923-1980), olja på pannå, signerad_32792a_8dc59ff113cc6b8_lg.jpeg
BERTIL WAHLBERG (1923-1980), olja på pannå, signerad
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
21h 04 m
BIRGER STRÅÅT (1914-2008), olja på pannå, signerad_32995a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 21h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad Henderson_32833a_8dc5af039b4c0d0_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad Henderson
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
4d 20h
GUNNAR LINDBERG (1915-1997), olja på pannå, signerad och daterad -55_32965a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 20h
JERZY PRZYBYL (Polen, född 1943), blandteknik, signerad och daterad 76_32959a_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 21h
JERZY PRZYBYL (Polen, född 1943), blandteknik, signerad och daterad 76_32953a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 21h
HARRY CARLSSON (1913-1992), blandteknik, signerad_33024a_lg.jpeg
HARRY CARLSSON (1913-1992), blandteknik, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 20h
TURE FABIANSSON (1910-1994), olja på duk, signerad och daterad -36._32935a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
5d 20h
ARNE LIDQVIST (1919-1975), olja på duk, signerad _33019a_lg.jpeg
ARNE LIDQVIST (1919-1975), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
5d 21h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad_33029a_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 21h
ANDERS HELLSTEN (1916-1990), olja på duk, signerad och daterad -56_32977a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 20h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad JC Lind, 1900-talets första hälft_33438a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 21h
LAGE HELLMAN, olja på pannå, signerad och daterad 58_33186a_8dc5ef1efdec254_lg.jpeg
LAGE HELLMAN, olja på pannå, signerad och daterad 58
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
7d 21h
AKKE BERGLUND (född ?), olja på duk, signerad _32917a_8dc5ec79f322fb7_lg.jpeg
AKKE BERGLUND (född ?), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 21h
ARTHUR PERCY, olja på pannå, signerad _33185a_8dc5ef1fb14b66b_lg.jpeg
ARTHUR PERCY, olja på pannå, signerad
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 200 SEK
7d 21h
JOHN CARLBERG, akvarell, signerad _33188a_8dc5f88075dbb99_lg.jpeg
JOHN CARLBERG, akvarell, signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 20h
BROR EDVIN "GORTHE" PERSSON (1884-1953), olja på duk, signerad_32918a_8dc5ec7d05a4f34_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 21h
JUSTUS LUNDEGÅRD (1860-1924), kopiemålning efter Gillis Hafströms "Smugglarna"_33468a_lg.jpeg
JUSTUS LUNDEGÅRD (1860-1924), kopiemålning efter Gillis Hafströms "Smugglarna"
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 21h
BRITA HANSSON (1918-1979), akvarell, monogramsignerad och daterad 51 _32573a_lg.jpeg
BRITA HANSSON (1918-1979), akvarell, monogramsignerad och daterad 51
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
8d 21h
FOLKE HELLSTRÖM LIND (1913-1957), olja på duk, signerad_33427a_lg.jpeg
FOLKE HELLSTRÖM LIND (1913-1957), olja på duk, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 20h
SVÄN GRANDIN (1906-1982), olja på pannå, signerad_33401a_lg.jpeg
SVÄN GRANDIN (1906-1982), olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 21h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1900-tal, otydligt signerad Lundell_32916a_8dc5ec793e4b529_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 20h
HANS FRITZDORF (1927-1990), blandteknik, signerad_33207a_8dc5ec789eb4a11_lg.jpeg
HANS FRITZDORF (1927-1990), blandteknik, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 21h
GUSTAV ADON (1922-1998), olja på duk, signerad_33390a_lg.jpeg
GUSTAV ADON (1922-1998), olja på duk, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 20h
DORIS HENNIX (1908-1997), blandteknik, signerad och daterad -57_33206a_8dc5ec780dac9dd_lg.jpeg
DORIS HENNIX (1908-1997), blandteknik, signerad och daterad -57
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 20h
WILHELM TÖRNQVIST (1896-1989), olja på pannå, signerad _33205a_8dc5ec7780e5d45_lg.jpeg
WILHELM TÖRNQVIST (1896-1989), olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
11d 21h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad G Bergström, 1900-tal_33457a_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad G Bergström, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
11d 21h
GUSTAV KORT (född 1929), olja på pannå, signerad _33471a_lg.jpeg
GUSTAV KORT (född 1929), olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
11d 21h
JOHN NYSTRÖM (1888-1945), olja på pannå, signerad och daterad -19_33208a_8dc5ec7dc9b4775_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 20h
NISSE ZETTERBERG (1910–1986), tusch och akvarell, signerad och daterad 1972_33478a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
12d 20h
LAGE HELLMAN, olja på duk, signerad och daterad 62_33187a_8dc5ec7e634afda_lg.jpeg
LAGE HELLMAN, olja på duk, signerad och daterad 62
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
12d 21h
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1800-/1900-tal_33494a_8dc605a536b756d_lg.jpeg
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK