- MåleriRensa filter

LARS GYNNING (1920-2003), gouache, signerad
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK

Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering1 000 SEK

Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering2 500 SEK

SIGURD BERNHOLM (1890-1969), olja på pannå, signerad och daterad 1958
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad och daterad B Lejennkärr -92, ca 139 x 198 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK

OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad
Aktuellt bud450 SEK
Värdering800 SEK

GUNNAR RYDHOLM, olja på duk, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK

ERIC CEDERBERG (1897–1984), olja på duk, signerad och daterad 59
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering4 000 SEK

ULF ÅLUND (född 1948), olja på duk, signerad
Aktuellt bud400 SEK
Värdering700 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, akvarell, otydligt signerad Silvio Bonalli, daterad 1972
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

ALFRED HELBERGER (1871-1946), olja på pannå, monogramsignerad
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 500 SEK

HUGO JOSEPHSSON (1877-1967), olja på duk, signerad och daterad 1958
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

SVEN SKALD, pastell, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

ANDERS FORSBERG (1871-1914), tusch och täckvitt, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

LILLY (LIL) SILFVERLING (1909-1980), teckning, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, blandteknik, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

OKÄND KONSTNÄR, olja på träpannå, 1800-tal, osignerad
Aktuellt bud550 SEK
Värdering600 SEK

SVEN SKALD (1905-1975), pastell, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

JURGEN VON KONOW (1915-1959), olja på duk, signerad och daterad 1954
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

ÄNDRADE ÖPPETTIDER:
STÄNGT 24 dec - 6 jan