- MåleriRensa filter
BIRGER LINDBERG (1901-1991), olja på pannå, signerad och daterad 48
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
![OTTO JANSSON (1879-1949), olja på pannå, signerad
_37340a_lg.jpeg](https://olsens.media.skeleton.bbys.io/37340-itemimages/37340a_med.jpeg)
OTTO JANSSON (1879-1949), olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
KENNETH LINDGREN, (född 1937), akvarell, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
KNUT NORMAN (1896-1977), olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
SVEN X:ET ERIXSON (1899–1970), akvarell, signerad, daterad à tergo 1964
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
INGE ERIKSSON (född 1945), olja på duk, siganerad och daterad 1991
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
JAN DAVIDSSON (född 1963), olja på duk, signerad
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering2 500 SEK
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering4 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 2 st, blyertsteckningar, bla monorgamsignerade FvH, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
CURT CLEMENS (1911-1947), kolteckning, signerad och otydligt daterad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1700-tal
Aktuellt bud3 800 SEK
Värdering5 000 SEK
SVEN ERIK LUND (1933-2008), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
BIRGER LINDBERG (1901-1991), tillskriven, olja på pannå, osignerad
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
JAN DAVIDSSON (född 1963), olja på duk, signerad och daterad 2002
Aktuellt bud800 SEK
Värdering3 000 SEK
BIRGER LINDBERG (1901-1991), gouache, daterad Vaxholm -42, signerad à tergo
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
CHARLES SILLEM LIDDERDALE (England, 1830-1895), olja på pannå, monogramsignerad
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering6 000 SEK
_37395a_lg.jpeg](https://olsens.media.skeleton.bbys.io/37395-itemimages/37395a_med.jpeg)
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
INGE PETTERSSON (född ?), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1700-tal, osignerad
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
LINDORM LILJEFORS (1909-1985), olja på duk, signerad och daterad 81
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering3 000 SEK
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
FOLKE LARSSON, olja på duk, signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
ARNE FÄLTH (född 1937), blandteknik, signerad
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
SEVERIN NILSON (1846-1918), olja på duk, signerad
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering4 000 SEK
NILS BÄCKMAN, olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
AUGUST LÖTHMAN, olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
Aktuellt bud550 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
KNUT NORMAN, olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
ROBERT HÖGFELDT (1894-1986), blandteknik, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, otydligt signerad Andersson
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad och daterad K.E. Portin 1918, sannolikt Karl Edvard Portin (1889-1980)
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
ESKIL NORDELL, (1921-2001), olja på pannå, signerad
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
KARL GUSTAV HOLMBERG (1916-1994), olja på duk, signerad och daterad 1976
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
GIUSEPPE LIZZINI (Italien, 1932-2005), blandteknik, signerad och daterad 90
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
OSCAR LYCKE (1877-1927), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering4 000 SEK
GIDEON ERIKSSON (1915-1996), olja på pannå, signerad och daterad -80
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
HANS HERMANSSON (1930-2023), olja på duk, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK