1
1d 12h
OTTO JANSSON (1879-1949), olja på pannå, signerad
_36271a_lg.jpeg
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
1d 12h
KNUT NORMAN (1896-1977), olja på pannå, signerad_36280a_lg.jpeg
KNUT NORMAN (1896-1977), olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 13h
INGE ERIKSSON (född 1945), olja på duk, siganerad och daterad 1991_36302a_lg.jpeg
INGE ERIKSSON (född 1945), olja på duk, siganerad och daterad 1991
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 12h
CURT CLEMENS (1911-1947), kolteckning, signerad och otydligt daterad _36348a_lg.jpeg
CURT CLEMENS (1911-1947), kolteckning, signerad och otydligt daterad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
2d 12h
INGE ERIKSSON (född 1945), olja på duk, siganerad och daterad 1991_36297a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
2d 13h
OKÄND KONSTNÄR, olja på pannå, osignerad_36314a_lg.jpeg
OKÄND KONSTNÄR, olja på pannå, osignerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 13h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, akvarell, otydligt signerad och daterad 1987_36322a_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, akvarell, otydligt signerad och daterad 1987
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 13h
GERHARD HENNING, möjligen, teckning, osignerad _36294a_lg.jpeg
GERHARD HENNING, möjligen, teckning, osignerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
2d 13h
ANDERS HELLSTEN (1916-1990), olja på duk, signerad och daterad -56_36323a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
3d 12h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1800-tal_35947a_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1800-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering4 000 SEK
3d 12h
MAURICE RANDALL (England, 1869-1949), pastell, signerad _35781a_8dc853a309f2409_lg.jpeg
MAURICE RANDALL (England, 1869-1949), pastell, signerad
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering3 500 SEK
3d 12h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad_36257a_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 12h
ÅKE BJURHAMN, olja på pannå, signerad och daterad à tergo 1996_36364a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 13h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad och daterad K.E. Portin 1918, sannolikt Karl Edvard Portin (1889-1980)_36029a_8dc8c65faecfc56_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad och daterad K.E. Portin 1918, sannolikt Karl Edvard Portin (1889-1980)
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 13h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, gouache, otydligt signerad _36343a_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, gouache, otydligt signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
4d 12h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 2 st, blyertsteckningar, bla monorgamsignerade FvH, 1900-talets mitt_36363a_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 2 st, blyertsteckningar, bla monorgamsignerade FvH, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 13h
SVEN X:ET ERIXSON (1899–1970), akvarell, signerad, daterad à tergo 1964_36353a_lg.jpeg
SVEN X:ET ERIXSON (1899–1970), akvarell, signerad, daterad à tergo 1964
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 000 SEK
5d 12h
ULF TROTZIG (1925-2013), olja på duk, signerad
Aktuellt bud8 200 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
5d 12h
JAN DAVIDSSON (född 1963), olja på duk, signerad och daterad 2002
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
5d 12h
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
5d 12h
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering4 000 SEK
5d 12h
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1700-tal
Aktuellt bud4 400 SEK
Värdering5 000 SEK
5d 12h
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
5d 12h
JAN DAVIDSSON (född 1963), olja på duk, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering2 500 SEK
5d 12h
BARTOLOMÉ ESTEBAN MURILLO, kopia efter, olja på duk, sannolikt 1800-tal
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering5 000 SEK
5d 13h
ARNOLD LINDBLOM (född 1930), olja på duk, signerad
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
6d 12h
OLLE DAHLGREN, olja på duk, signerad _36264a_lg.jpeg
OLLE DAHLGREN, olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 12h
BIRGER STRÅÅT (1914-2008), olja på pannå, signerad_36274a_lg.jpeg
BIRGER STRÅÅT (1914-2008), olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 13h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, akvarell, otydligt signerad_36330a_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, akvarell, otydligt signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 13h
GUNNAR LINDBERG (1915-1997), olja på pannå, signerad och daterad -55_36318a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 14h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, blandteknik, monogramsignerad HL och daterad -43_36299a_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, blandteknik, monogramsignerad HL och daterad -43
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 14h
TURE FABIANSSON (1910-1994), olja på duk, signerad och daterad -36._36328a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
7d 12h
_36263a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 12h
OLOF ARÉN (1918-2003), olja på pannå, signerad _36344a_lg.jpeg
OLOF ARÉN (1918-2003), olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 12h
SVEN ERIK LUND (1933-2008), olja på duk, signerad_36295a_lg.jpeg
SVEN ERIK LUND (1933-2008), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 13h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad, daterad -61_36633a_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad, daterad -61
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
9d 12h
BIRGER LINDBERG (1901-1991), olja på pannå, signerad_36559a_lg.jpeg
BIRGER LINDBERG (1901-1991), olja på pannå, signerad
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
9d 12h
KAKEMONO, tusch, Kina, 1900-talets andra hälft _36492a_8dc90f9480ffaa8_lg.jpeg
KAKEMONO, tusch, Kina, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 13h
ESKIL NORDELL, (1921-2001), olja på pannå, signerad_36553a_lg.jpeg
ESKIL NORDELL, (1921-2001), olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
11d 12h
JOHN NYSTRÖM (1888-1945), olja på pannå, signerad och daterad -19_36642a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 12h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad _36664a_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
11d 12h
FOLKE LARSSON, olja på duk, signerad _36640a_lg.jpeg
FOLKE LARSSON, olja på duk, signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
12d 12h
KNUT NORMAN, olja på pannå, signerad _36236a_8dc8c574402527a_lg.jpeg
KNUT NORMAN, olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 12h
EMILIO VEDOVA (Italien, 1919-2006), tillskriven, blandteknik, signerad_35958a_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
13d 12h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, otydligt signerad Andersson_36625a_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, otydligt signerad Andersson
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
13d 12h
AUGUST LÖTHMAN, olja på pannå, signerad _36432a_8dc9068977e5572_lg.jpeg
AUGUST LÖTHMAN, olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
13d 12h
NILS BÄCKMAN, olja på pannå, signerad _36235a_8dc8c574d3e7844_lg.jpeg
NILS BÄCKMAN, olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
13d 13h
HANS HERMANSSON (1930-2023), olja på duk, signerad _36554a_lg.jpeg
HANS HERMANSSON (1930-2023), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

Ändrade öppettider: 20/6 stänger 15.00
21/6, 3/7, 15-26/7 STÄNGT