1
8h 15 m
BIRGER LINDBERG (1901-1991), olja på pannå, signerad och daterad 48_37296a_lg.jpeg
BIRGER LINDBERG (1901-1991), olja på pannå, signerad och daterad 48
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
8h 37 m
OTTO JANSSON (1879-1949), olja på pannå, signerad
_37340a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 7h
KENNETH LINDGREN, (född 1937), akvarell, signerad_37231a_8dc9c378505bcd4_lg.jpeg
KENNETH LINDGREN, (född 1937), akvarell, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 7h
KNUT NORMAN (1896-1977), olja på pannå, signerad_37353a_lg.jpeg
KNUT NORMAN (1896-1977), olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 7h
SVEN X:ET ERIXSON (1899–1970), akvarell, signerad, daterad à tergo 1964_37265a_lg.jpeg
SVEN X:ET ERIXSON (1899–1970), akvarell, signerad, daterad à tergo 1964
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 7h
INGE ERIKSSON (född 1945), olja på duk, siganerad och daterad 1991_37402a_lg.jpeg
INGE ERIKSSON (född 1945), olja på duk, siganerad och daterad 1991
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
1d 8h
JAN DAVIDSSON (född 1963), olja på duk, signerad _37305a_lg.jpeg
JAN DAVIDSSON (född 1963), olja på duk, signerad
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering2 500 SEK
1d 8h
CHARLES ROKA (Ungern/Norge, 1912-1999), olja på duk, signerad_37307a_lg.jpeg
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering4 000 SEK
1d 8h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 2 st, blyertsteckningar, bla monorgamsignerade FvH, 1900-talets mitt_37260a_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 2 st, blyertsteckningar, bla monorgamsignerade FvH, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
2d 8h
TURE FABIANSSON (1910-1994), olja på duk, signerad och daterad -36._37358a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
3d 7h
CURT CLEMENS (1911-1947), kolteckning, signerad och otydligt daterad _37258a_lg.jpeg
CURT CLEMENS (1911-1947), kolteckning, signerad och otydligt daterad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
3d 8h
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1700-tal_37235a_lg.jpeg
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1700-tal
Aktuellt bud3 800 SEK
Värdering5 000 SEK
3d 8h
SVEN ERIK LUND (1933-2008), olja på duk, signerad_37365a_lg.jpeg
SVEN ERIK LUND (1933-2008), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 7h
BIRGER LINDBERG (1901-1991), tillskriven, olja på pannå, osignerad_37278a_lg.jpeg
BIRGER LINDBERG (1901-1991), tillskriven, olja på pannå, osignerad
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
4d 7h
ÅKE BJURHAMN, olja på pannå, signerad och daterad à tergo 1996_37259a_lg.jpeg
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
4d 8h
JAN DAVIDSSON (född 1963), olja på duk, signerad och daterad 2002_37310a_lg.jpeg
JAN DAVIDSSON (född 1963), olja på duk, signerad och daterad 2002
Aktuellt bud800 SEK
Värdering3 000 SEK
5d 7h
BIRGER LINDBERG (1901-1991), gouache, daterad Vaxholm -42, signerad à tergo_37282a_lg.jpeg
BIRGER LINDBERG (1901-1991), gouache, daterad Vaxholm -42, signerad à tergo
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
5d 7h
CHARLES SILLEM LIDDERDALE (England, 1830-1895), olja på pannå, monogramsignerad _37295a_lg.jpeg
CHARLES SILLEM LIDDERDALE (England, 1830-1895), olja på pannå, monogramsignerad
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering6 000 SEK
5d 7h
_37395a_lg.jpeg
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
5d 7h
INGE PETTERSSON (född ?), olja på duk, signerad _37130a_8dc9c0a50ead764_lg.jpeg
INGE PETTERSSON (född ?), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
5d 7h
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1700-tal, osignerad_37215a_8dc9cc4d6cc6336_lg.jpeg
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1700-tal, osignerad
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
5d 8h
LINDORM LILJEFORS (1909-1985), olja på duk, signerad och daterad 81_37116a_8dc9c0be64e1740_lg.jpeg
LINDORM LILJEFORS (1909-1985), olja på duk, signerad och daterad 81
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering3 000 SEK
5d 8h
KENNETH LINDGREN, (född 1937), akvarell, signerad_37232a_8dc9c377ad760c2_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 7h
FOLKE LARSSON, olja på duk, signerad _37615a_lg.jpeg
FOLKE LARSSON, olja på duk, signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
6d 8h
ARNE FÄLTH (född 1937), blandteknik, signerad_37572a_lg.jpeg
ARNE FÄLTH (född 1937), blandteknik, signerad
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 7h
GUNNAR LINDBERG (1915-1997), olja på pannå, signerad och daterad -55_37496a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 7h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1900-tal, otydligt signerad Lundell_37593a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 8h
SEVERIN NILSON (1846-1918), olja på duk, signerad _37521a_lg.jpeg
SEVERIN NILSON (1846-1918), olja på duk, signerad
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering4 000 SEK
8d 7h
NILS BÄCKMAN, olja på pannå, signerad _37610a_lg.jpeg
NILS BÄCKMAN, olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 7h
AUGUST LÖTHMAN, olja på pannå, signerad _37617a_lg.jpeg
AUGUST LÖTHMAN, olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 8h
EMILIO VEDOVA (Italien, 1919-2006), tillskriven, blandteknik, signerad_37630a_lg.jpeg
Aktuellt bud550 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
9d 7h
KNUT NORMAN, olja på pannå, signerad _37655a_lg.jpeg
KNUT NORMAN, olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 8h
ROBERT HÖGFELDT (1894-1986), blandteknik, signerad _37167a_8dc9c0707c1f2cd_lg.jpeg
ROBERT HÖGFELDT (1894-1986), blandteknik, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 8h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, otydligt signerad Andersson_37642a_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, otydligt signerad Andersson
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 8h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad och daterad K.E. Portin 1918, sannolikt Karl Edvard Portin (1889-1980)_37509a_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad och daterad K.E. Portin 1918, sannolikt Karl Edvard Portin (1889-1980)
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
10d 8h
ESKIL NORDELL, (1921-2001), olja på pannå, signerad_37597a_lg.jpeg
ESKIL NORDELL, (1921-2001), olja på pannå, signerad
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
11d 7h
NISSE ZETTERBERG (1910–1986), tusch och akvarell, signerad och daterad 1972_35615a_lg.jpeg
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
11d 8h
KARL GUSTAV HOLMBERG (1916-1994), olja på duk, signerad och daterad 1976_37090a_8dc9c0bf059b64d_lg.jpeg
KARL GUSTAV HOLMBERG (1916-1994), olja på duk, signerad och daterad 1976
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
11d 8h
GIUSEPPE LIZZINI (Italien, 1932-2005), blandteknik, signerad och daterad 90_37604a_lg.jpeg
GIUSEPPE LIZZINI (Italien, 1932-2005), blandteknik, signerad och daterad 90
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
12d 7h
OSCAR LYCKE (1877-1927), olja på duk, signerad_37519a_lg.jpeg
OSCAR LYCKE (1877-1927), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering4 000 SEK
12d 7h
GIDEON ERIKSSON (1915-1996), olja på pannå, signerad och daterad -80_37452a_8dca0ca5c687fdc_lg.jpeg
GIDEON ERIKSSON (1915-1996), olja på pannå, signerad och daterad -80
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
12d 7h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad _37669a_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
12d 7h
HANS HERMANSSON (1930-2023), olja på duk, signerad _37571a_lg.jpeg
HANS HERMANSSON (1930-2023), olja på duk, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
12d 7h
ANDERS HELLSTEN (1916-1990), olja på duk, signerad och daterad -56_37502a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK