- MåleriRensa filter

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, akvarell, otydligt signerad Silvio Bonalli, daterad 1972
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

ALFRED HELBERGER (1871-1946), olja på pannå, monogramsignerad
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 500 SEK

HUGO JOSEPHSSON (1877-1967), olja på duk, signerad och daterad 1958
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK

SVEN SKALD, pastell, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

ANDERS FORSBERG (1871-1914), tusch och täckvitt, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

LILLY (LIL) SILFVERLING (1909-1980), teckning, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, blandteknik, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

OKÄND KONSTNÄR, olja på träpannå, 1800-tal, osignerad
Aktuellt bud650 SEK
Värdering600 SEK

SVEN SKALD (1905-1975), pastell, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

JURGEN VON KONOW (1915-1959), olja på duk, signerad och daterad 1954
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

KURT CARENDI (1905-1971), pastell, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK

GUNNAR TORHAMN (1894-1965), olja på pannå, signerad
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering4 000 SEK

IVAN PETERSSON, olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK

ERIC RHÖNNSTAD (1909-1980), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

TOR BJURSTRÖM (1888–1966), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad iS 1881
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

KAI MORTEN-GLUD (1912-1992), olja på pannå, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK

AXEL LIND (1907-2011), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering3 500 SEK

ARVID JOHANSSON (1862-1923) olja på duk, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering4 000 SEK

Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

MAJ HEMBERG (1906-1992), provtryck, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

ÅKE WIKSTRÖM (född 1927), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

BENGTOLLE OLDINGER (1911-1988), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK

Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

CHARLES SJÖHOLM (född 1933), olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

KAI MORTEN-GLUD (1912-1992), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

BERTIL EKFELDT (1920-2004), olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

GOTTFRID OLSSON (1890-1979), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK

Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

ÅKE WICKSTRÖM (1927-2019), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

GLASMÅLNINGAR, 2 st, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK