1
21h 53 m
SVEN SKALD, pastell, signerad
SVEN SKALD, pastell, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
22h 05 m
ANDERS FORSBERG (1871-1914), tusch och täckvitt, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
23h 03 m
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
23h 31 m
LILLY (LIL) SILFVERLING (1909-1980), teckning, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
23h 51 m
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
1d 21h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 22h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, blandteknik, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 23h
OKÄND KONSTNÄR, olja på träpannå, 1800-tal, osignerad
Aktuellt bud650 SEK
Värdering600 SEK
2d 23h
SVEN SKALD (1905-1975), pastell, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 22h
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
3d 22h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
3d 23h
JURGEN VON KONOW (1915-1959), olja på duk, signerad och daterad 1954
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
4d 22h
KURT CARENDI (1905-1971), pastell, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 22h
GUNNAR TORHAMN (1894-1965), olja på pannå, signerad
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
4d 23h
IVAN PETERSSON, olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 22h
ERIC RHÖNNSTAD (1909-1980), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
5d 22h
TOR BJURSTRÖM (1888–1966), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
5d 22h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad iS 1881
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
5d 22h
KAI MORTEN-GLUD (1912-1992), olja på pannå, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 22h
AXEL LIND (1907-2011), olja på duk, signerad
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering3 500 SEK
5d 22h
ARVID JOHANSSON (1862-1923) olja på duk, signerad
Aktuellt bud500 SEK
Värdering4 000 SEK
6d 22h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 22h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 22h
MAJ HEMBERG (1906-1992), provtryck, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 23h
ÅKE WIKSTRÖM (född 1927), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 22h
BENGTOLLE OLDINGER (1911-1988), olja på duk, signerad
Aktuellt bud800 SEK
Värdering2 000 SEK
8d 22h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
8d 22h
CHARLES SJÖHOLM (född 1933), olja på pannå, signerad
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 22h
KAI MORTEN-GLUD (1912-1992), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 22h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 21h
BERTIL EKFELDT (1920-2004), olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 22h
GOTTFRID OLSSON (1890-1979), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
9d 22h
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
9d 22h
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
9d 23h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 21h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 21h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 22h
ÅKE WICKSTRÖM (1927-2019), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 22h
GLASMÅLNINGAR, 2 st, 1800-tal
GLASMÅLNINGAR, 2 st, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK