- MåleriRensa filter
BIRGER STRÅÅT (1914-2008), olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
BERTIL WAHLBERG (1923-1980), olja på pannå, signerad
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad Henderson
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
HARRY CARLSSON (1913-1992), blandteknik, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
ARNE LIDQVIST (1919-1975), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
LAGE HELLMAN, olja på pannå, signerad och daterad 58
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
AKKE BERGLUND (född ?), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
ARTHUR PERCY, olja på pannå, signerad
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 200 SEK
JOHN CARLBERG, akvarell, signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
JUSTUS LUNDEGÅRD (1860-1924), kopiemålning efter Gillis Hafströms "Smugglarna"
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
BRITA HANSSON (1918-1979), akvarell, monogramsignerad och daterad 51
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
FOLKE HELLSTRÖM LIND (1913-1957), olja på duk, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
SVÄN GRANDIN (1906-1982), olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
HANS FRITZDORF (1927-1990), blandteknik, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
GUSTAV ADON (1922-1998), olja på duk, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
DORIS HENNIX (1908-1997), blandteknik, signerad och daterad -57
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
WILHELM TÖRNQVIST (1896-1989), olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad G Bergström, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
GUSTAV KORT (född 1929), olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
LAGE HELLMAN, olja på duk, signerad och daterad 62
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK