- MåleriRensa filter

ERIC CEDERBERG (1897–1984), olja på duk, signerad och daterad 59
Aktuellt bud3 800 SEK
Värdering4 000 SEK

ULF ÅLUND (född 1948), olja på duk, signerad
Aktuellt bud400 SEK
Värdering700 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, akvarell, otydligt signerad Silvio Bonalli, daterad 1972
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

ALFRED HELBERGER (1871-1946), olja på pannå, monogramsignerad
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 500 SEK

HUGO JOSEPHSSON (1877-1967), olja på duk, signerad och daterad 1958
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

SVEN SKALD, pastell, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

ANDERS FORSBERG (1871-1914), tusch och täckvitt, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

ENOCH RINGNÉR (1870-1967), olja på pannå, signerad och daterad 1944
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

LILLY (LIL) SILFVERLING (1909-1980), teckning, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

ALEXANDER LANGLET (1870-1953), olja på pannå, signerad och daterad -03
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK

Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, blandteknik, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK

OKÄND KONSTNÄR, olja på träpannå, 1800-tal, osignerad
Aktuellt bud650 SEK
Värdering600 SEK

SVEN SKALD (1905-1975), pastell, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK

BENGT LANDIN (född 1933), olja på duk, signerad och daterad 63
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK

JURGEN VON KONOW (1915-1959), olja på duk, signerad och daterad 1954
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK

ÄNDRADE ÖPPETTIDER:
STÄNGT 24 dec - 6 jan