1
11h 04 m
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, akvarell, otydligt signerad Silvio Bonalli, daterad 1972
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
11h 06 m
ALFRED HELBERGER (1871-1946), olja på pannå, monogramsignerad
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 9h
HUGO JOSEPHSSON (1877-1967), olja på duk, signerad och daterad 1958
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
1d 11h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 10h
SVEN SKALD, pastell, signerad
SVEN SKALD, pastell, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 10h
ANDERS FORSBERG (1871-1914), tusch och täckvitt, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 11h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 11h
LILLY (LIL) SILFVERLING (1909-1980), teckning, signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
2d 12h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 10h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 10h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, blandteknik, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 11h
OKÄND KONSTNÄR, olja på träpannå, 1800-tal, osignerad
Aktuellt bud650 SEK
Värdering600 SEK
4d 11h
SVEN SKALD (1905-1975), pastell, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 10h
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
5d 10h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
5d 11h
JURGEN VON KONOW (1915-1959), olja på duk, signerad och daterad 1954
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 10h
KURT CARENDI (1905-1971), pastell, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 11h
GUNNAR TORHAMN (1894-1965), olja på pannå, signerad
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering4 000 SEK
6d 11h
IVAN PETERSSON, olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
7d 10h
ERIC RHÖNNSTAD (1909-1980), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 10h
TOR BJURSTRÖM (1888–1966), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
7d 10h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad iS 1881
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 10h
KAI MORTEN-GLUD (1912-1992), olja på pannå, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 10h
AXEL LIND (1907-2011), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering3 500 SEK
7d 11h
ARVID JOHANSSON (1862-1923) olja på duk, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering4 000 SEK
8d 10h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 10h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 10h
MAJ HEMBERG (1906-1992), provtryck, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
9d 11h
ÅKE WIKSTRÖM (född 1927), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 10h
BENGTOLLE OLDINGER (1911-1988), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
10d 10h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
10d 10h
CHARLES SJÖHOLM (född 1933), olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
10d 10h
KAI MORTEN-GLUD (1912-1992), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
10d 10h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
11d 10h
BERTIL EKFELDT (1920-2004), olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
11d 10h
GOTTFRID OLSSON (1890-1979), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
11d 10h
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
11d 10h
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
11d 11h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 9h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
12d 10h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
12d 10h
ÅKE WICKSTRÖM (1927-2019), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 10h
GLASMÅLNINGAR, 2 st, 1800-tal
GLASMÅLNINGAR, 2 st, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK