- PaintingClear filters

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad
Starting bid200 SEK
Est500 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, blandteknik, sannolikt Italien, otydligt signerad och daterad 72
Starting bid200 SEK
Est500 SEK

OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1800-tal, osignerad
Current bid300 SEK
Est600 SEK

EJNAR KOHLMANN, olja på duk, signerad
Current bid1,000 SEK
Est2,000 SEK

MAYBRITT WALLINA WALLIN (född 1940), emaljmålning, signerad
Current bid300 SEK
Est600 SEK

LILLY (LIL) SILFVERLING (1909-1980), teckning, signerad
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

MONICA SMETANA (född 1932), olja på duk, signerad
Starting bid200 SEK
Est500 SEK

GUSTAV SUNDIN (1888-1964), olja på duk, signerad
Starting bid200 SEK
Est1,200 SEK

GUSTAF ADOLF FAHLE (1906-1989), olja på pannå, signerad
Current bid550 SEK
Est500 SEK

OKÄND KONSTNÄR, akvarell, sannolikt England 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, blandteknik, signerad
Starting bid200 SEK
Est500 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad och daterad 1923
Current bid250 SEK
Est1,000 SEK

OKÄND KONSTNÄR, 1 par, olja på pannå, England, 1800-tal, varav en otydligt signerad
Current bid200 SEK
Est2,000 SEK

Starting bid200 SEK
Est500 SEK

DIMITAR UGRINOV (född 1954), blandteknik på duk, signerad
Starting bid200 SEK
Est500 SEK

ALFRED HELBERGER (1871-1946), olja på pannå, monogramsignerad
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK

DAG BJÖRN HELLSING ( född 1923), olja på pannå, signerad
Starting bid200 SEK
Est400 SEK

BIRGER STRÅÅT (1914-2008), olja på duk, signerad och daterad -89
Current bid700 SEK
Est500 SEK

HUGO JOSEPHSSON (1877-1967), olja på duk, signerad och daterad 1958
Starting bid200 SEK
Est800 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, porslinsmålning, 1900-/2000-tal, otydligt signerad
Current bid450 SEK
Est400 SEK

BIRGER STRÅÅT (1914-2008), olja på duk, signerad
Current bid200 SEK
Est500 SEK

BIRGER STRÅÅT (1914-2008), olja på duk, signerad och daterad 1965
Current bid200 SEK
Est800 SEK

BIRGER MÖRK (1919-2010), olja på pannå, signerad och daterad -59
Current bid500 SEK
Est1,000 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad J Barbay
Current bid500 SEK
Est1,000 SEK

Starting bid200 SEK
Est500 SEK

BIRGER STRÅÅT (1914-2008), olja på duk, signerad och daterad 1977
Current bid300 SEK
Est800 SEK

HJALMAR BERGMAN, olja på duk, signerad och daterad 1937
Current bid850 SEK
Est1,000 SEK

Starting bid200 SEK
Est800 SEK