29184 GUNNAR NYLUND, vas, chamotte, Rörstrand, 1900-talets mitt

29184a_8dc23d817602336_med.jpeg
  • 29184a_8dc23d817602336_sm.jpeg
  • 29184b_8dc23d8180ea76c_sm.jpeg
  • 29184c_8dc23d8189d1979_sm.jpeg
  • 29184d_8dc23d819246d30_sm.jpeg

Stengods, lysterglasyr, stämpelsignerad Rörstrand Sverige Chamotte Nylund, höjd ca 12 cm

  • Konditionsrapport:Mindre glasyrbortfall

Värdering1 800 SEK
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
Fraktavgift (från)200 SEK

Gunnar Nylund (1904-1997)
Sverige

I kategori Art