67339 JARDINJÄR, majolika, omkring år 1900

JARDINJÄR, majolika, omkring år 1900
  • JARDINJÄR, majolika, omkring år 1900

Oval form, polykrom dekor av maskaroner och girlander, längd 56, bredd 37, höjd 24 cm

  • Konditionsrapport:Åldersrelaterat slitage, smärre krackelyr, girlander med lagningar och kompletteringar

Värdering1 500 SEK
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
Fraktavgift (från)449 SEK