15718 MATSERVIS, 40 del, porslin, Bernardaud Limoges Frankrike, 1900-talets andra hälft

15718a_8db52f36b6fe2c4_med.jpeg
  • 15718a_8db52f36b6fe2c4_sm.jpeg
  • 15718b_8db52f36b1e5b16_sm.jpeg
  • 15718c_8db52f36b5fc9f9_sm.jpeg
  • 15718d_8db52f36b58d5a0_sm.jpeg

Förgylld dekor mot vit glasyr, omfattande 12 mattalrikar, 11 assietter, 12 djupa tallrikar, terrin, 2 uppläggningsfat, skål samt såsskål, mattallrikarnas diameter 24 cm

  • Konditionsrapport:Smärre repor

Värdering600 SEK
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
Fraktavgift (från)900 SEK

Ändrade öppettider: 20/6 stänger 15.00
21/6, 3/7, 15-26/7 STÄNGT