15718 MATSERVIS, 40 del, porslin, Bernardaud Limoges Frankrike, 1900-talets andra hälft
Förgylld dekor mot vit glasyr, omfattande 12 mattalrikar, 11 assietter, 12 djupa tallrikar, terrin, 2 uppläggningsfat, skål samt såsskål, mattallrikarnas diameter 24 cm
- Konditionsrapport:Smärre repor
Värdering | 600 SEK |
Köparprovision (inkl. moms) | 22.5% |
Slagavgift (inkl. moms) | 80 SEK |
Fraktavgift (från) | 900 SEK |