15567 SERVISPORSLIN, 12 del, "Ostindia", Rörstrand, 1900-talets andra hälft

15567a_8db52c54da8bb2c_med.jpeg
  • 15567a_8db52c54da8bb2c_sm.jpeg
  • 15567b_8db52c54d8eb640_sm.jpeg
  • 15567c_8db52c54d634112_sm.jpeg
  • 15567d_8db52c54d712b20_sm.jpeg
  • 15567e_8db52c54d5e34ab_sm.jpeg

Bestående av 9 assietter (diameter ca 18,5), 2 tekoppar med fat (höjd 5,5), tekanna (14 cm)

  • Konditionsrapport:Bruksslitage, repor, fläckar

Värdering600 SEK
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
Fraktavgift (från)300 SEK

Ändrade öppettider: 20/6 stänger 15.00
21/6, 3/7, 15-26/7 STÄNGT