12526 SERVISPORSLIN, 77 del, "Shanghai", Rörstrand, tidigt 1900-tal

12526a_8db20b2b71c374b_med.jpeg
  • 12526a_8db20b2b71c374b_sm.jpeg
  • 12526b_8db20b2b7518dd2_sm.jpeg
  • 12526c_8db20b2b6e2104f_sm.jpeg
  • 12526d_8db20b2b6dfcc10_sm.jpeg
  • 12526e_8db20b2b7264cf9_sm.jpeg
  • 12526f_8db20b2b702e92c_sm.jpeg

Blå dekor, omfattande 15 mattallrikar, 13 förrättstalllrikar, 21 djupa tallrikar, 8 uppläggningsfat, 4 skålar, 11 + 5 assietter, såsskål, mattallrikarnas diameter 23 cm

  • Konditionsrapport:Några med krackelyr och smärre missfärgning, såsskål och oval skål med nagg

Värdering2 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
Fraktavgift (från)500 SEK