Börjar: 24 apr 2024 14:25Avslutas: 12 maj 2024 17:00

Vårens utvalda

STEKFAT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal_33502a_8dc6368dc0baf41_lg.jpeg
STEKFAT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 SEK
OLLE ALBERIUS, vas, Orrefors, signerad Ariel nr 118-E7_33285a_8dc5f9414a23594_lg.jpeg
OLLE ALBERIUS, vas, Orrefors, signerad Ariel nr 118-E7
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 SEK
LOUIS VUITTON, collier, gulmetall, bijouteri, 1900-/2000-tal_32148d_8dc643158178b68_lg.jpeg
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 500 SEK
ARMBANDSUR, stål, Omega Genéve, automatiskt urverk, 1900-talets andra hälft _33514a_8dc62de288a0200_lg.jpeg
Slutpris3 600 SEK
Värdering4 000 SEK
POUL HENNINGSEN, taklampa, "PH 5", Louis Poulsen_33541a_8dc64306e93cd23_lg.jpeg
POUL HENNINGSEN, taklampa, "PH 5", Louis Poulsen
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 000 SEK
ARNE NORELL, 1 par safaristolar, "Sirocco", Norell, 1960-/70-tal_32659a_8dc642fdfe6a6ba_lg.jpeg
Slutpris15 000 SEK
Värdering15 000 - 18 000 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld och vitguld, med diamanter och fluorit, tot vikt ca 2,3 g_33313a_8dc62d969cc359f_lg.jpeg
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 7,5 g_33351a_8dc62d8f1a95398_lg.jpeg
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 7,5 g
Slutpris3 600 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 13 g_33350a_8dc62d8fda9939b_lg.jpeg
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 13 g
Slutpris6 200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
BYRÅ, swedish modern, 1930-/40-tal_33283a_8dc5eea2cb382f4_lg.jpeg
BYRÅ, swedish modern, 1930-/40-tal
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
GUNNAR NYLUND, skål, stengods, Rörstrand, signerad GN AXK_32391a_8dc547ff51ff3bc_lg.jpeg
GUNNAR NYLUND, skål, stengods, Rörstrand, signerad GN AXK
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 500 SEK
ENRICO PRAMPOLINI (Italien, 1894-1956), kritteckning, monogramsignerad_23711a_8dc643164f1e024_lg.jpeg
Slutpris4 000 SEK
Värdering5 000 SEK
ERIK TIDSTRAND, vägg-/bordslampa, mässing, NK Nordiska Kompaniet, 1930-tal_33679a_8dc646113eae075_lg.jpeg
Slutpris4 800 SEK
Värdering4 000 SEK
KOMON/KIMONO, siden, Japan, 1900-talets andra hälft _33495c_8dc6432e6c4d50d_lg.jpeg
KOMON/KIMONO, siden, Japan, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 800 SEK
HAORI/KIMONO, siden, Japan, 1900-talets andra hälft _33496a_8dc6432d36121bd_lg.jpeg
HAORI/KIMONO, siden, Japan, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Värdering1 500 SEK
BRUNO MATHSSON, 1 par fåtöljer, "Jetson", Dux, sannolikt 1970-tal_32037a_8dc5eea4338564d_lg.jpeg
Slutpris15 000 SEK
Värdering12 000 - 15 000 SEK
HÄNGE, 18k vitguld, med briljant- och navettslipade diamanter_32149a_8dc64613af2f3d6_lg.jpeg
HÄNGE, 18k vitguld, med briljant- och navettslipade diamanter
Slutpris15 000 SEK
Värdering3 000 SEK
ROBERT DUDLEY BEST, golvlampa, Best and Lloyd, England, nutida_33542a_8dc643095a978cd_lg.jpeg
ROBERT DUDLEY BEST, golvlampa, Best and Lloyd, England, nutida
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 000 SEK
SOFFA, empire, 1800-talets första hälft_33671a_8dc646065d5f6a2_lg.jpeg
SOFFA, empire, 1800-talets första hälft
Slutpris4 200 SEK
Värdering5 000 SEK
KONSOLBORD, sengustaviansk stil, 1800-/1900-tal_33669a_8dc64364498ef44_lg.jpeg
KONSOLBORD, sengustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Slutpris5 200 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, brännförgylld brons, 1800-talets första hälft, _33637a_8dc6432432c13c0_lg.jpeg
Slutpris13 000 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
LOUIS VUITTON, kabinväska, Pegase, 2000-tal_33678a_8dc64608160a451_lg.jpeg
LOUIS VUITTON, kabinväska, Pegase, 2000-tal
Slutpris6 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
GUCCI, axelremsväska/crossbody, monogrammönstrad textil och skinn_33568a_8dc6367f862857a_lg.jpeg
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 800 SEK
SPELBORD, rokoko, 1700-talets andra hälft_33677a_8dc6460d53a7ffe_lg.jpeg
SPELBORD, rokoko, 1700-talets andra hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering4 000 SEK
ARMRING, 18k guld, SB sannolikt Linköping 1880, med orientpärlor, tot vikt ca 28 g_33681a_8dc64639602364c_lg.jpeg
Slutpris13 500 SEK
Värdering15 000 SEK
GUCCI, väska, monogrammönstrad textil och läder_33567a_8dc6367e85a219a_lg.jpeg
GUCCI, väska, monogrammönstrad textil och läder
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
STIG LINDBERG, skål, fajans, Gustavsberg, 1900-talets mitt_33684a_8dc6463a286cb05_lg.jpeg
STIG LINDBERG, skål, fajans, Gustavsberg, 1900-talets mitt
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK