Börjar: 24 apr 2024 14:25Avslutas: 12 maj 2024 17:00
Vårens utvalda
STEKFAT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 SEK
OLLE ALBERIUS, vas, Orrefors, signerad Ariel nr 118-E7
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 SEK
LOUIS VUITTON, collier, gulmetall, bijouteri, 1900-/2000-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris3 600 SEK
Värdering4 000 SEK
POUL HENNINGSEN, taklampa, "PH 5", Louis Poulsen
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 000 SEK
Slutpris15 000 SEK
Värdering15 000 - 18 000 SEK
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 7,5 g
Slutpris3 600 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 13 g
Slutpris6 200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
BYRÅ, swedish modern, 1930-/40-tal
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
GUNNAR NYLUND, skål, stengods, Rörstrand, signerad GN AXK
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 500 SEK
Slutpris4 000 SEK
Värdering5 000 SEK
Slutpris4 800 SEK
Värdering4 000 SEK
KOMON/KIMONO, siden, Japan, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 800 SEK
HAORI/KIMONO, siden, Japan, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris15 000 SEK
Värdering12 000 - 15 000 SEK
HÄNGE, 18k vitguld, med briljant- och navettslipade diamanter
Slutpris15 000 SEK
Värdering3 000 SEK
ROBERT DUDLEY BEST, golvlampa, Best and Lloyd, England, nutida
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 000 SEK
SOFFA, empire, 1800-talets första hälft
Slutpris4 200 SEK
Värdering5 000 SEK
KONSOLBORD, sengustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Slutpris5 200 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK
Slutpris13 000 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
LOUIS VUITTON, kabinväska, Pegase, 2000-tal
Slutpris6 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 800 SEK
SPELBORD, rokoko, 1700-talets andra hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering4 000 SEK
Slutpris13 500 SEK
Värdering15 000 SEK
GUCCI, väska, monogrammönstrad textil och läder
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
STIG LINDBERG, skål, fajans, Gustavsberg, 1900-talets mitt
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK