66987 YTTERFODER/ELDKORG, bemålat smide, 1900-tal

YTTERFODER/ELDKORG, bemålat smide, 1900-tal
  • YTTERFODER/ELDKORG, bemålat smide, 1900-tal

Grönmålat, med grönglaserad lerkruka, tot höjd 39, ytterdiameter 34 cm

  • Condition:Bruksslitage, färgbortfall, krukan kan i nuläget ej lossas från korgen

Estimate300 SEK
Buyers Premium (inc. VAT)25%
Hammer Fee (inc. VAT)80 SEK
Shipping Fee (from)299 SEK