66622 FÅTÖLJ MED FOTPALL, engelsk stil, klädsel "Tulpan" formgivet av Josef Frank, 1900-tal

FÅTÖLJ MED FOTPALL, engelsk stil, klädsel "Tulpan" formgivet av Josef Frank, 1900-tal
  • FÅTÖLJ MED FOTPALL, engelsk stil, klädsel "Tulpan" formgivet av Josef Frank, 1900-tal

Stomme av betsat trä, Fast stoppad sits och rygg, klädsel av textil "Tulpan" av Josef Frank för Firma Svenskt Tenn, fåtöljens sitthöjd 39 cm, tot höjd 92 cm, fotpallens höjd 41, 68 x 48 cm

  • Condition:Repor och märken, senare klädsel, fotpallens klädsel med fläckar

Estimate1,500 SEK
Buyers Premium (inc. VAT)25%
Hammer Fee (inc. VAT)80 SEK
Shipping Fee (from)800 SEK